Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na ezt sem gondoltam volna, hogy valaki kiad egy 30Hz képfrissítésű TV-t. :Y

⭐ Stella

(#2) Plasticbomb válasza radi8tor (#1) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Hát. TVnek még okés is lehet, de monitornak végképp nem ajánlat. A kérdés csak az, milyen minőséget akar, vagy tud megfizetni az adott vásárló.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#3) Hobbbyt válasza Plasticbomb (#2) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nemhiszem, hogy ennyire kegyetlen lenne a helyzet. Nyilván nem egy fps játékra kiélezett cucc, de internetre, képekre, stratégiára szerintem elegendő lehet.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Olcsó húsnak , híg a leve. :D

Újabb őrület lesz a gyártóktól az UHD TV, most még a csapból is ez fog folyni. Közben meg csak egy szűk réteg engedheti meg magának.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) madgie válasza Hobbbyt (#3) üzenetére


madgie
titán

1080p-nél 120 Hz-t tud (csak ez valamiért nem került bele a hírbe), tehát akár aktív 3D-s FPS-re is jó lehet.

(#6) BiP


BiP
nagyúr

Ide vele!

(#7) bunevo


bunevo
tag

Nem baj, hogy alacsony szintű a tudása! A lényeg, hogy úgy tűnik gyorsan le lesz nyomva az UHD termékskála árszintje. Nem gondoltam, hogy ez ilyen hamar lesz. Tehát mire széles UHD tartalomkínálat lesz, addigra már elérhető áron lesznek ezek a készülékek. :C

(#8) BloodRay


BloodRay
veterán

Azért kíváncsi lennék arra is, hogy milyen minőségű panel van benne. Mert az egy dolog, hogy a felbontása nagy...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9) pigster


pigster
senior tag

És egy ilyenen mégis mit lehet nézni?
Kb. kéthavonta látok tv adást (antennáról) de siralmas a minősége, nemhogy UHD... Van, ahol még a 16:9-ig sem jutottak el.
PC-t rákötni - persze, csak bírja a videokártya.
Most egy 47-es LG-m van (ún. full hd), teljesen meg vagyok elégedve a 720p-s filmek minőségével is.
Rá van kötve egy laptop, játéknál nem igazán lehet megmondani, hogy, full hd-n megy vagy "csak" 720p-n.
Szóval szép az UHD, csak nem igazán látom, hogy jelenleg mivel és hogyan lehetne kihasználni.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#10) E.Kaufmann válasza pigster (#9) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nagyfelbontású családi fotókat. Digitális képkeretnek milyen faxa már :D
És akkor már a 30 FPS se gond, de ennek még mindig több értelme van mint egy Vertu mobiltelónak :) és még olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) madgie válasza pigster (#9) üzenetére


madgie
titán

"PC-t rákötni - persze, csak bírja a videokártya."

Mármint mit bírjon? Szerencsére nem mindenkinek egyenlő a PC a játékkal.

Ha valaki dolgozik is a gépen ,akkor beza jól jön a Full HD feletti felbontás (mondjuk ezen úgy vághatnál videót, hogy a 1080p anyag 100%-os nézetben jelenik meg és elfér mellette a kezelőfelület is.

Vagy fogalmazzunk másképp. Lassan a mobiltelefonokban is 8-13 megapixeles fényképezők vannak (DSLR-nél meg már 20 körül tartanak lassan). Eddig a Full HD kijelzőkön 2,07 millió pixel fért el, tehát kábé sz*rrá zsugorítva élvezhetted a képeket. Most, az UHD-vel ez végre 8,3 MP lett, jókora ugrás ez.

(#12) pigster válasza E.Kaufmann (#10) üzenetére


pigster
senior tag

több értelme van mint egy Vertu mobiltelónak
Na látod, olyanom sincs / lesz.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#13) pigster válasza madgie (#11) üzenetére


pigster
senior tag

Életszerű, hogy valaki egy ilyen tv-n akarna videót vágni... aham. Sok minden elfér, az biztos, csak sajna rengeteg szoftver nincs felkészítve a nagy felbontásra, és olyan mütyürke lesz minden a felhasználói felületen, hogy próbáld meg eltalálni, elolvasni, mi hol van...
Eddig a Full HD kijelzőkön 2,07 millió pixel fért el, tehát kábé sz*rrá zsugorítva élvezhetted a képeket.
Nem tudom, te hogy nézted a képeket, nekem sosem volt semmivé zsugorítva, hanem mindig teljes képernyőn láttam mindent. Az persze igaz, hogy több részletet ki lehet venni a fotóból egy ilyen készüléken, de szerinted, amikor a kanapén ülve nézzük a fotókat akkor ténylegesen láthatók azok a plusz pixelek? Szerintem nem. Persze azt is lehetne, hogy minden széket behúzunk egy 1m sugarú körbe aztán onnan lessük a fénykékepet. Ezt inkább nem szeretném...

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#14) Slan válasza pigster (#9) üzenetére


Slan
csendes tag

Nálam ezért maradt meg a 40"-es hd ready (720p) tv. Nekem már a 480p-s jó minőségű bd-rippek is tökéletes minőségűek ha nem ülök fél centire a tévétől. Játékoknál sem éreztem eddig a hátrányát. Egyedül monitorként használva jönne ki a nagyobb felbontás előnye, ha dolgozni szeretnék a tévén, de ott meg maradok a monitornál. De egy 120"-as UHD tévét ha hozzám vágnának nem ugranék el előle, persze azért ne üssön agyon :D

(#15) madgie válasza pigster (#13) üzenetére


madgie
titán

A különbség kettőnk között az, hogy én gyakorlati példából tudom, milyen Full HD felett élni (most is 1440p monitort használok, sokkal használhatóbb, mint az FHD), te meg elképzeled, miért nem jó.

(#16) pzstm


pzstm
titán

ha 3-400ezer közé kerül az UHD, akkor én tuti vevő leszek egyre (bár lehet már picit felette is)
100Ccm körüli Sony-ban gondolkodok :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#17) -=RelakS=- válasza Hobbbyt (#3) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

előfordul otthon, hogy 24Hz-es képfrissítés mellett gépelek, mert feliratból jegyzetelem ki az ismeretlen szavakat.
Nagyon csúnyán késik olyankor a gépelt szöveg a gépeléshez képest :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18) Donvit078


Donvit078
tag

Néztem játék teszteket ezzel a márkával teljesen jó. És végre nem ez a horror túlárazás mindenben...

[ Szerkesztve ]

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#19) pigster válasza madgie (#15) üzenetére


pigster
senior tag

Azért feltűnt ugye, hogy itt egy tv-ről van szó.
Én leírtam, hogy jelenleg kb. hogyan használok egy 47-es full hd tv-t, te meg leírod, milyen jó egy 1440p-s monitor.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#20) madgie válasza pigster (#19) üzenetére


madgie
titán

Nem, neked nem tűnt fel, hogy végig kijelzőt írtam (az 1440p-s példa kivételével).

De igen, ez a tévé erősen beta még, a 30Hz natív felbontában max filmezésre elég, másra nem.

[ Szerkesztve ]

(#21) ZS3NI


ZS3NI
őstag

30 Hertz? :D :W

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#22) pigster válasza madgie (#20) üzenetére


pigster
senior tag

most is 1440p monitort használok, sokkal használhatóbb, mint az FHD
...
Ha valaki dolgozik is a gépen ,akkor beza jól jön a Full HD feletti felbontás (mondjuk ezen úgy vághatnál videót, hogy a 1080p anyag 100%-os nézetben jelenik meg és elfér mellette a kezelőfelület is.
...
De igen, ez a tévé erősen beta még, a 30Hz natív felbontában max filmezésre elég, másra nem.

Na akkor most végül is mire jó ez a tv szerinted?

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#23) #72042496 válasza madgie (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért egy újabb kártya semmiképpen sem árt hozzá, mert ahogy néztem, a HDMI 1.3 nem is támogatja ezt a felbontást, az 1.4 is maximum 30 Hz-en. A DisplayPort 1.2 azt hiszem tud többet is, de olyat még TV-n nem láttam. Ettől még lehet, hogy van, passz.

(#24) madgie válasza pigster (#22) üzenetére


madgie
titán

Natívban filmezésre (szép lassan majd csorog tartalom hozzá, ez is eszméletlen szép lesz, 1440p-ben is álleejtős), a 30Hz miatt sajnos csak arra.

Ja, meg 4x1080p az pont UHD, tehát nem ronda rajta a FHD tartalom se. ott meg 120 Hz-t tud, tehát aktív 3D-s játékra is jó.

Nekem azzal van bajom, hogy te magának a 4k-nak a létjogosultságát kérdőjelezed meg, mert kicsik lesznek a betűk, közel kell ülni, mittomén. Közben meg minden létező topikban rongyossá lett linkelve, hogy OS X-re már van normális UI méretezés, Windowsnál meg a 8.1-gyel most jön. Nekem hóttziher, ki mit gondol, de a nyakamat rá, hogy ugyanazok jajgatnak ,akik annak idején azt hajtották, hogy a DVD-nél sem kell jobb.

Balika911: gyanítom, hogy pont a HDMI miatt lett csak 30Hz. Le van maradva az a csatlakozófelület, mint a bili füle.

[ Szerkesztve ]

(#25) czanga


czanga
őstag

Leagalább a külseje egyszerű, és ettől szép. :K Bár ez szubjektív ugyebár.

(#26) danikollar


danikollar
őstag

A 30Hz még TV-hez is kevés, bár ha valóban tud 1080p-ben 120Hz-et, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#27) .mf válasza bunevo (#7) üzenetére


.mf
veterán

Így van, ez gyorsabban ment, mint gondoltam - remélem akár már jövőre a nagy márkák is ennyiért dobálják a sajátjaikat, immár legalább 60Hz-cel.

Pigster, elég izzadtságszagú az értetlenkedésed. Mazsi világosan vázolt már több felhasználási helyzetet is, ahol neki nagyon jól jönne. 30", 2560×1600-as monitorok is már évek óta vannak használatban, azokhoz képest ez nem egy akkora ugrás, hogy itt értetlenkedni kelljen.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#28) borg25


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a 30 Hz se biztos, hogy gond még ha monitorként használja is ezt az ember. Oké, régen a CRT monitoroknál a 60 Hz non-interlace volt a minimum, meg inkább a 85-100Hz ajánlották, minél nagyobb volt annál jobb.
De az úgy dolgozott, hogy egy képpontot, mikor az elektronsugár odaért másodpercenként 60x felvillantott egy adott fényerősséggel. Itt az LCD másodpercenként 30x módosítja egy képpont fényerejét, de mögötte a fényforrás folyamatosan világít, nem villog, max ha folyamatosan fehér-fekete képet villogtatok 1/30 időközzel...

Szóval 700 USD, hmmm 160e HUF, az még akár meg is érheti, plusz vám, adó, ha legalább egy IPS panel van benne és jók a színek jók. Lehet, hogy mégse 3d tv lesz hanem ez :P

(#29) BiP válasza borg25 (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

A 30Hz nem a szemkímélés miatt "gázos", hanem a késleltetés miatt.
Filmnél persze tök mindegy, de desktop felhasználásnál ott már láthatóan akad és késik a kurzor pl. (24-nél legalábbis, gondolom 30-nál még mindig).
Persze ez nem olyan kompromisszum,amit adott esetben nem lehet meghozni az előnyök érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#30) pigster válasza madgie (#24) üzenetére


pigster
senior tag

Szóval szép az UHD, csak nem igazán látom, hogy jelenleg mivel és hogyan lehetne kihasználni.
...
csak sajna rengeteg szoftver nincs felkészítve a nagy felbontásra

Én ezeket írtam.

te meg ezt:
szép lassan majd csorog tartalom
...
OS X-re már van normális UI méretezés, Windowsnál meg a 8.1-gyel most jön

Kiemelések utólag.

most nem tudom, hogy megerősíteni akarsz engem, vagy cáfolni...

[még offabb]
az viszont holtbiztos, hogy a hóttziher nem azt jelenti, hogy "tökmindegy", amire szerintem te gondoltál...
[/még offabb]

[ Szerkesztve ]

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#31) TESCO-Zsömle válasza pigster (#30) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Munkára jelenleg is tökéletesen lehet használni minden olyan helyen, ahol most felbontás szűke miatt kell 2-4 monitor. Videót vágni, hangot vágni, zenét "csinálni", és úgy általában stúdió munkáknál nem akkora érvágás a 30Hz-es képfrissítés. Grafikát nem mondom, mert oda fontos a panel színhűsége, arról meg nem tudunk semmit, de pl egy CAD-nél már az se nyom a latban.

Én el tudnám ezt viselni, ha épp hozzám vágják. Játszani meg lehetne továbbra is 1080p-ben, 120Hz-en.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) Psych0


Psych0
őstag

A 30Hz azért annyi, mert HDMI-n jelenleg maximum ennyit lehet átvinni. A 4k@30Hz videónak már 300 Mhz Pixel clock kell, tehát a HDMI TMDS vezetékein 3000MHz-es jel megy. Noha a HDMI 1.4 maximálisan 340MHz-es pixel clockot támogat, a jelenleg piacon levő leggyorsabb HDMI vevő maximum 300MHz-et tud fogadni. Jelenleg egyedül a DP1.2 bírná a 4k@60Hz-et, de annak a költségvonzata legalább 2x annyi.

[ Szerkesztve ]

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#33) pigster válasza TESCO-Zsömle (#31) üzenetére


pigster
senior tag

Én el tudnám ezt viselni, ha épp hozzám vágják
Ja, ha hozzám vágják akkor persze jöhet, de a cikkben asszem az volt, hogy pénzbe kerül.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#34) madgie válasza pigster (#30) üzenetére


madgie
titán

szerintem már jócskán túlpörögtük ezt a témát...

(#35) BiP válasza pigster (#33) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg azt a tényt se felejtsük el, hogy lesz vagy 15-20 kiló, így ha hozzádvágják, az nem lesz valami jó érzés :)

(#36) Ijk


Ijk
nagyúr

Ez mi? Inkább monitorban jöjjenek a 30"-os UHD modellek, tv-vel még nagyon ráérünk.
Ráadásul 2m-nél közelebbről már nem igazán jó házimozizni, tehát nagyjából:
42"-720p
50"-60" -1080p
60" felett - 2160p

40"-os UHD tv ki is merül a marketinges parasztvakítás kategóriában. Esetleg be lehet rakni monitornak, de szerintem ahhoz meg gyenge panel van benne.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#37) big-J


big-J
őstag

Ezek hulladékok. Olvastam pár véleményt ezekről a seikikről, nem a 4k-s modell, de azt hozza amit a legolcsóbb kinai kacattól elvárható. Hangos sipolás, egyenlőtlen bevilágitás, kevés, és abszolút nem működő bemenetek... amit csak el lehet képzelni.

Itt tényleg azt kapod amit megfizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#38) wolfman válasza bunevo (#7) üzenetére


wolfman
veterán

Ha nincs 3D meg okos funkciók, attól még nem alacsony a tudása. Neem ezek a dologk abszolúte nem hiányoznak. Mondjuk ne egy nézhetetlen panel legyen benne, de így frankó. Ezt kéne már bevezetni, hogy sallangoktól mentes, csak a kép a fontos.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#39) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Hat ha TV ha monitor, en nem tudnam sajnos hasznalni, mert az 5870-es karim max felbontasa: 2560x1600.
:( :(

Wolfman: +1

[ Szerkesztve ]

OK

(#40) pereces


pereces
tag

Egy tévénél ugye nem árt ha a mozgást szépen megjeleníti, ráadásul ez egy nagyfelbontású készülék szóval lényeges szempont hogy ne legyen elmosódva a mozgó kép. Ha ez a tévé 1080p ben csak 120Hz tud (motion resolution kb. 600 sor?) akkor UHD 30Hz-nél kiváncsi vagyok hány sort képes mozgatni mindenféle hókuszpókusz cmr pmpo ...stb marketing varázslat nélkül ? álló képre biztos jó

(#41) -=RelakS=- válasza borg25 (#28) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ahogy korábban írtam: 30hz-en gépeljen, akinek két anyja van. Ott már olyan jelentős a késés, hogy ha nem sikító titkárnő valaki, akkor igenis zavarja, hogy már két billentyűvel odébb tart, mire megjelenik a kijelzőn is a gépelt szöveg.

Persze, ha valaki csak read only, vagy tényleg arra használja a nagy kijelzőt, hogy megjelenítsen valamit (értsd: nem interaktív, bevitelt másik, gyorsabb monitoron csinálja), akkor teljesen jó.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42) dezz


dezz
nagyúr

Aki azt hiszi, hogy monitornál teljesen jó a 30 Hz, nézzem meg egyszer egy Dell U2410-est vagy leszármazottait. Ez a monitor támogatja a 24/25/30 Hz-es frissítést is. Szintel elviselhetetlenül darabos (és ugyanemiatt a mozgó részeknél villogós) lesz minden, egérmozgás, ablakmozgatás, scroll, stb.

A normál tévéadás (tehát amikor nem alacsony fps-es mozifilmet adnak le) mozgási rátája 50 fázis/mp európában (más mozgásfázist tartalmaz interlace-ben a két field). UHD-ban is 50, illetve USA és egyéb helyeken 60 fps-es lesz! Oda már nem lesz jó ez a tévé! Tehát max. UHD mozizásra jó.

(#9) pigster:
1. Milyen messziről nézed azt a 47"-est?
2. Hány dioptriás a szemed?
3. Tompalátásra mikor vizsgáltak? (0 dioptria mellett sem lát mindenki teljesen élesen.)

(#36) Ijk: Ezt inkább csak a saját nevedben!

Nekem 1,6-2m-ről kevés volt 42"-es a Full-HD. Fizikailag még talán elég is lett volna (bár onnan már látni az egyes fizikai pixeleket, tehát eleve, fizikailag is kevés a felbontás az "üdvösséghez", AA nélkül teljesen jól látni a pixelességet, lépcsőzetességet).

A filmeknél azonban kiemelt szempont az aliasing hatások teljes elkerülése! Így hát azok képe meg kimondottan tompa volt a fenti esetben, pl. a PC-s desktop képéhez képest! (Mintha fognánk az utóbbit, és ráengednénk egy jó adag blurt...)

A 4K filmes kép hasonlítható élességben egy full-HD PC-s desktoppal, azonos megjelenítőméret mellett...

Így pl. az említett méret mellett, ugyanebből a távolságból a 4K lesz kellően éles!

(#40) pereces: A "motion resolution" nem a sorfrissítéssel (hány sor frissül) van összefüggésben, hanem a folyadékkristály molekulák reagálási idejével. (Minden képfrissítésnél frissül elektronikailag az összes sor, csak az egyik panelen gyorsabban beállnak a molekulák a helyükre, mint a másikon.)

[ Szerkesztve ]

(#43) Ijk válasza dezz (#42) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem tudom, én nem pc desktopot szoktam nézni a tévémen.
Filmek élességében pedig semmi kifogásolnivalót nem találtam még soha, mozi a referencia, aminél még így is élesebb a kép 50"-on. Inkább a képátló az ami soha nem elég, sírva is fakadnék ha a megszokott 50-es után 40"-ost kellene néznem.
Filmek képét meg nem is értem hogy lehet egy statikus képhez hasonlítani. Ráadásul az egyiknél az a bajod hogy látod a pixeleket a másik meg már tompa? :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44) dezz válasza Ijk (#43) üzenetére


dezz
nagyúr

Pl. egy szövegnél nem az igazi, ha látja az ember a karakterek pixelességét. Ha meg ráengedem a ClearType-ot, akkor meg homályos... Vektoros, AA-s UI sem lesz így az igazi...

De egy mai desktop képe még úgy "elmegy" full-HD-n, olyan távolságból, ahonnan látja az ember az egyes pixeleket. Na hát ehhez képest egy film képe sokkal tompább! És miért is kellene sokkal tompább képet néznem filmezéskor, mint munka közben? Egyszerűen zavar ez a tompaság...

Az említett 42"-est is inkább olyan 3m-ről lett volna kellemes nézni filmezéskor, onnan nem lett volna szembeötlő a tompaság, de akkor meg oda a látótérkitöltés... Ami alapvető a moziélményhez.

Ergo: a THX és társai által ajánlott, moziélményt nyújtó látótérkitöltéshez (ami pl. 42"-nél ~1,6m-ről van meg) kevés a full-HD filmezésre, valójában éppen, hogy a 4K passzol ehhez...

[ Szerkesztve ]

(#45) bteebi válasza Hobbbyt (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Egyetértek. ...és végülis filmet, sőt TV műsort is lehet vele nézni, bár utóbbinál az UHD-nak nem valami nagy a létjogosultsága. Ennyi pénzért szerintem teljesen rendben van. Persze a puding próbája az evés. Mondjuk 39"-ra még feleslegesnek érzem az UHD-t, az szerintem elég lenne 50" fölött.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) dezz válasza bteebi (#45) üzenetére


dezz
nagyúr

Kicsit mintha lemaradtál volna az olvasásban...

(#47) bteebi válasza dezz (#46) üzenetére


bteebi
veterán

Bocs, hogy nem a végéről kezdtem, és hogy amúgy munkaidőben nem érek arra rá, hogy mielőtt megírom a saját - talán téves - véleményemet, azelőtt nem olvastam el az összes hsz-t. Legközelebb majd először megnézem, hogy az adott topicban vannak-e már kommentjeid, és akkor eleve azzal kezdem az olvasást. Én első körben csak a cikkre akartam reagálni, de az 1. pár hsz mindenképp látszik, így végül arra válaszoltam.

Abban viszont megegyezhetünk, hogy filmnézésre akkor is jó ez a TV. Ez nem monitor, nem ezen fognak fps-ekkel játszani, de szerintem korlátozottan netes tartalmak fogyasztására is jó lehet. Amúgy meg mint ahogy korábban is írtam, a puding próbája az evés.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48) dezz válasza bteebi (#47) üzenetére


dezz
nagyúr

Általában célszerű elolvasni azt a topikot, amihez az ember hozzászól. Főleg, ha azt akarja közölni, hogy nem látja a topik tárgyát képező dolog értelmét, mert esélyes, hogy a topikban elhangzanak érvek mellette, amik talán őt is meggyőzhetik róla, hogy talán mégsem annyira értelmetlen a dolog. (De legalább a hozzászólása előtti néhányat, amivel jó esetben képbe kerülhet a topik alakulását illetően.)

Filmezésre jó (bár van már 1-2-3 48fps-es mozifilm). De pl. kellemetlen meglepetés érheti azt, aki 4K tévéadást akarna később rákötni. Persze 700 dolcsiért így is jó. (Kérdés persze a panel képminősége, bár szerintem nem feltétlen kell totálisan rossznak lennie. Az 4-5000 dolláros UHD tévéknél sem a fajlagos gyártási költség ilyen magas. Hanem egyrészt a kifejleszés árát akarják gyorsabban visszahozni, másrészt a kereslet-kínálat törvényei érvényesülnek.)

(#49) tecsu válasza pigster (#13) üzenetére


tecsu
addikt

Hát, már elég sokan várjuk a 4K-s monitorokat.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#50) tecsu


tecsu
addikt

Ezt a tv-t soha nem venném meg és talán más tv-t sem.
A felbontás csak egy tulajdonság a tobbi ezer mellett, ami a tv minoségét jellemzi.

A 4K terjedése tetszik, a televíziózásé nem. :)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.