Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsirfecske


zsirfecske
addikt

szokásos faja pulse és nitro karik, csak azt nem értem hogy ha már egyszer 160w a 6600xt fogyasztása, miért nem tudtak lemenni 2 slotra. tőlem a nitro+ nagyobb oc-val lehetne 2.2, de akkor a pulse meg 2.0 slot. így lenne valódi különbség is, mondjuk az olcsóbb verza beférne bizonyos kisebb gépházakba is. nincs benne túl sok ráció :F

(#2) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Továbbra is gyönyörűek. :Y :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#3) Kansas válasza zsirfecske (#1) üzenetére


Kansas
addikt

Ezek nem ITX kártyák, nem cél, hogy belemenjenek "bizonyos kisebb gépházakba", plusz ha nincs akkora a ház, hogy legyen mellette legalább 2 slot hely vagy szitára lyuggatott oldallap, akkor amúgy is throttling közelébe fogja magát fűteni.
Egy olyan házba, ahol zárt tápegyság-csatorna van hozzá közel vagy teli/plexi/üveg oldallap, ezek a kártyák nem valók.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#4) lemusz


lemusz
addikt

Hűtőbordájuk ugyan akkora?

(#6) Raggie válasza #32839680 (#5) üzenetére


Raggie
őstag

MSI?
A hír Sapphire kártyákról szól. :)

Clint Eastwood FTW

(#8) Synthwave válasza #32839680 (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Pulse-on nincs, csak a Nitro+-on.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az első kép nálam nem nagyítható. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10) Synthwave válasza Bjørgersson (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Senkinél sem, mert az a kép akkora. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Bjørgersson válasza Synthwave (#10) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor az alatta lévő + a megtévesztés. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12) Synthwave válasza Bjørgersson (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak streamline-osított megjelenés, de végre rájöttem, hogy mit takar. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) Kansas válasza Synthwave (#8) üzenetére


Kansas
addikt

Fura, az 5700XT Pulse-on még volt dual BIOS meg Quick Connect Fan... ennyire butítják a Pulse szériát, mióta visszahozták a Toxic-ot?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#14) Synthwave válasza Kansas (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Valamivel szegmentálni kell, de az összehasonlítás inkább az RX 6800 XT-vel lenne helytálló, annál meg a Pulse-on is van dual BIOS.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Kansas válasza Synthwave (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Gondolom, ott megy ez, ahol már a Nitro+ is csak 2 ventis...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) Synthwave válasza #32839680 (#16) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Quick Connect kár, hogy nincs, de az is érthető, ha ezt meghagyják a drágább modell privilégiumának. A dual BIOS hiánya szerintem annyira nem egetverő, mert a megcélzott közönség úgysem igazán használja ki, aki meg fogyasztási táblákkal és miegyebekkel akar szöszölni, úgyis jobban jár a masszívabb hűtéssel szerelt Nitróval.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Bjørgersson válasza Synthwave (#17) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem ugyanaz a hűtés van mindkettőn, csak más burkolattal? Legalábbis a robbantott képen én nem vélek különbséget felfedezni köztük.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20) Synthwave válasza #32839680 (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"mert a megcélzott közönség"

Ami alatt azokat az embereket értem, akik azt sem tudják, mi az a BIOS. Az "enthusiastoknak" meg ott a Nitro. Ha minden szolgáltatás egyezne, akkor ki venné az utóbbit?

"A Quick Connect meg azért jó mert könnyen tudod takarítani a ventilátort."

Ez nyilvánvaló, írtam is a cikkben. Mondjuk nálam a 26 év alatt szerintem nem volt még videokártya, amit egynél többször takarítottam volna, és azt is eladás előtt. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Synthwave válasza Bjørgersson (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A Nitro bordázata nehezebb, de szerintem a VRM-es része is más.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) Synthwave válasza #32839680 (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tehát egy nagyságrenddel kevesebben. Értem. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) zsirfecske válasza Kansas (#3) üzenetére


zsirfecske
addikt

bemutattak eddig tucatnyi 6600xt aib kártyát, mégis egyedül az asrock csinált 1 ventis itx verziót. amúgy ők és a többi gyártó is hozott ki 2 ventis és 3 ventis hosszú verziót. ehhez képest a sapphire is megerőltethette volna magát annyira, hogy nem két kvázi ugyanolyan pulse és nitro+ karit mutat be 2 ventivel és ugyanolyan vastagsággal. én csak erre gondoltam, a kompakt házak miatti variálhatóság azért manapság már nem olyan szélsőséges igény.

pl itt az én 6700xt-m thermaltake core v1-ben:

ez egy jól szellőző, közepesen kompakt itx ház, mégis 6700xt-ből is csak a ref az ami 2 slotos, az összes többi kártya amit eddig láttam elbukik a vastagságon (255 mm hossz felett útban van a ház kerete, amin amúgy 3 centire túl tud lógni a vga). ilyen téren túlságosan nem vagyunk elkényeztetve amd fronton, miközben az nvidia 350 wattos 3080ti fe karija is 2 slotos!

mondjuk értem, hogy most csórók a gyártók és amúgy is mindent újra kell hasznosítani, nem fognak külön fejleszteni, de azért nem lett volna tilos picit próbálkozni. vsz az 5500xt pulse 135w 2 slot coolere kevés lett volna, az 5600xt 160w coolere meg 2.3 slotos, szóval lehet hogy ennyit ez most nem ért nekik, és később jönnek a kisebb (meg nagyobb...) karik. vagy lehet hogy a picinyítést meghagyják a sima 6600-nak vagy a 6500-as szériának :F

[ Szerkesztve ]

(#26) Kansas válasza Synthwave (#20) üzenetére


Kansas
addikt

Nemtom, szerintem bőven nem csak a takarítás miatt jobb a QC venti... nekem anno a Nitro+ RX480/8G-n megcsapágyasodtak a ventik, és baromi jól jött, hogy valamivel 5e Ft alatt lehetett kapni darabját, és nem kellett gariztatni a kártyát.
Mondjuk nem láttam, hogy most is kapható-e még külön a venti... kár lenne érte, ha nem...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#27) Synthwave válasza #32839680 (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt nem mondtam, hogy nem az, csak azt, hogy érthető lépés.

Minden az áron múlik majd.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) Yeffy


Yeffy
veterán

szep kartyak, tetszenek, mint a Sapphi karik altalaban.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#29) zsirfecske válasza zsirfecske (#25) üzenetére


zsirfecske
addikt

részben visszavonom, ebbe a házba a 240 mm hossz miatt még éppen befér a 2.2 slot is :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.