Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tyrel


Tyrel
őstag

A f...ért kell bányász VGA-kra pazarolni a GPU-kat amikor normális termékből sincs a piacon?!... Le vannak ...va a bányászok a létrájukkal együtt.

Egyébként meg gratulálok a kedves AMD-nek és partnereinek amiért néhány havi bányászós sikerességért cserébe magasról tesznek arra, hogy a gaming PC-kben a piaci részesedésük e miatt még tovább romlik, amiből hosszútávon óriási problémáik lesznek, mivel a fejlesztők magasról tenni fognak rájuk ha minden gépben zöld kártya van... :W

Turenkarn

(#2) MK VII


MK VII
veterán

Aha, ok...
Tehát akkor, ha jól látom a helyzetet, ráfekszenek a bányászósdira a VGA gyártók végre...
De ugye ez nem azt jelenti, hogy akkor most ilyen kártyákat gyártanak csak? Mert az eddigi normál VGA termelés kevés volt kielégíteni az igényeket.. Akkor most, hogy ezeket gyártják egyből lesznek játszós VGA-k is a piacon? Vagy ugyan úgy baszhatjuk gyakorlatilag, mert a termelést elviszi a bányász VGA-k gyártása, ergo játékra marad a kurva nagy árcédula, mert nem lesz választék...
Úgy látom bedőltek a VGA gyártók a bányászoknak.. Várják hátulról a mennyei pélót... Csak aztán nehogy úgy meg legyenek b.szva, hogy b.szhatják.

[ Szerkesztve ]

(#3) KevinMulder


KevinMulder
tag

Fantasztikusan eladhatatlanok lesznek ezek a kártyák később. NULLA KIMENET?

(#4) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

PS4 kb75-80k
Xbox one kb ugyan ennyiért.
;]

(#1)Tyrel
Van Nvidia bányászkártya is.

[ Szerkesztve ]

(#5) MK VII válasza ProEvoFan (#4) üzenetére


MK VII
veterán

Játsszon konzolon az akinek három anyja van... Részemről meghagyom a 10 éveseknek...
Különben meg abba is kell GPU, ha jól tudom.. Szóval előbb utóbb azokat is eléri ez a bányászmizéria és konzolhiány is lesz...

(#6) Cathulhu válasza Tyrel (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

1) nVidia féle bányászkártyákat jóval hamarabb bejelentették, most akkor ők is hülyék?
2) pont emiatt igyekszik mindkét cég erősen elszeparálni a bányászokat a gamerektől. Ha nincs dedikált kártya, akkor ugyanúgy a gamer kártyákat fogja venni a bányász és ugyanúgy nem lesz kapható, csak majd fél év múlva, félhalott állapotban aprón. Vagy rohadjon meg az AMD mert túl jó kártyát csinált, csináljon rosszabbat? Vagy rakjon egy kis 50W-os fűtőt a kártyára hogy ne legyen energia hatékony?

#5 abból nem lesz hiány, azok más GPUk, külön szerződés van a gyártásukra, az ott vállalt mennyiségek le lesznek gyártva így is úgy is, konzolokra meg nem lesz hírtelen 10xes kereslet. A GPUknál az a baj, hogy se a chip gyártók se a kártya gyártók nem ilyen mennyiségekkel kalkuláltak hónapokkal ezelőtt, farzsebből meg nem lehet hírtelen pár százezer gput és hozzávalókat (pcb, ram) előrántani, főleg úgy, hogy valószínűleg a 14 nanos gyártókapacitás valószínűleg fél-egy évre is le van kötve, ramból meg amúgy is hónapok óta hiány van

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#7) akom


akom
senior tag

Azért tegye mindenki a szívére a kezét.
A gamer vesz 1-2 kártyát. A miner meg vesz 50-100 kártyát.
Ti kinek gyártanátok inkább?

(#8) Angel1981


Angel1981
veterán

Rá fog járni a rúd a bányászatra, ha ennyire "mainstream"-mé teszik. :U

akom: gémerből van vagy százmillió, bányászból nem tudom mennyi, de max. tizedannyi - máris nem olyan egyértelmű a dolog. Meg ha szerinted ekkora biznisz van abban, hogy külön bányászoknak gyártanak kártyákat, akkor miért nem kezdték el már 6-8 éve? Ez most egyértelműen hype.

[ Szerkesztve ]

(#9) MK VII válasza Cathulhu (#6) üzenetére


MK VII
veterán

Teljesen igazad van...

Viszont azt is vedd a számításba, ha sima VGA kártyákat nem tudtak annyit gyártani, hogy elég legyen. Akkor most, hogy majd gyártanak bányász kártyákat lesz kapacitás játékos kártyákra is? Mert rohadtul nem.. Ergo lesznek bányász kártyák amiket játszani nem lehet befogni, de legalább vannak... És nem lesznek játszós VGA-k, mert a gyártást elviszi a bányászkártya... Tehát a szarnak egy pofon...

Vagy, hogy fogják megoldani az egyensúlyt?
Egyik héten bányászkártyákra lesz állítva a gyártósor, a másik héten játékos VGA-k gyártására?
Aztán egyik héten a bányászok vásárolnak a másik héten azok akik játszani szeretnének?
Ebből csak az lesz, hogy a bányászoknak nem lesz elég akármekkora mennyiséget gyártanak majd bármelyikből és ugyan úgy venni fogják a játékos kártyákat mint eddig... Szóval a piacot ugyan úgy felvásárolják majd.. Főleg, hogy nem hülyék a bányászok.. A kimenetes VGA-kat fogják előnyben részesíteni, mert, ha eladásra kerülnének a kártyáik akkor még azon is húzni akarnak egy összeget.. Ergo nem lesz nekik jó a kimenet nélküli VGA..
Nekünk "gémereknek" meg maradnak az RX550 meg a GTX1030-as kártyák és tolhatjuk az e-sportokat, mert másra nem lesznek jók...

[ Szerkesztve ]

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Szépen be van pozicionálva a termék, ha 1db hdmi portot rátesznek, nem rokkantak volna bele.

A tuningolható ram megéri a kockázatot, ráfordított energiát? Gyári órajelen, egyszerű, RND. memóriával stabil szokott lenni egy ilyen célú hardver, vagy ott is próbálgatni kell a 24/7-re stabil órajelet ?!

[ Szerkesztve ]

(#11) Zeratul válasza MK VII (#5) üzenetére


Zeratul
addikt

Azt aligha, mert más gyártósoron készül.

(#12) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Inkább az árazást érzem húzósnak. 250 font egy 4 gigás, kimenet nélküli RX 470-ért?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Ahogy elnéztem pár videót erről a témáról, ez a kiment nélküli verzió csak akkor lesz kelendő, ha nincs kimenetes.
Aki ezzel buzernyákol, az úgy van vele, hogy megveszi a főleg játékra szánt kártyát, majd kinyomja a szemét 24/7-ben, és valamikor a következő generáció megjelenésénél eladja használt garis kártyaként, már ami túlélte a terhelést.
Ezekre sok esetben 3 év garancia van, és ki is használják a garit, mert ettől ezek a kártyák bef.ganak.

Na most behoznak a piacra egy rosszabb ajánlatot, ha jól látom: kimenet nélküli kártyát 3 hónap garival.

A történet lényege, hogy azért buzernykolják a gamer kártyákat, mert így éri meg. 200-ért megveszi, hoz 200-at, visz 50-et az áramban, 150-ért eladja amíg működik, hogy játékra használta napi fél órát.

Ha jól értem az egészet, akkor gyakorlatilag borítékolható, hogy ugyanúgy a kimenetes 3 év garis kártyákat fogják tucatszám venni, és amikor elfogy, akkor vesznek még minden mást, amíg tök üres nem lesz a boltokban a vga-s polc.

A kimenet nélküli rosszabb ajánlat, főleg, ha fél év után bef.gik egy pár darab.

(#14) #59768832 válasza ProEvoFan (#4) üzenetére


#59768832
törölt tag

Majd forrasztanak rá a szakemberek " :D mint annó a teslára.

(#15) fallenrize válasza Tyrel (#1) üzenetére


fallenrize
csendes tag

Mert jelen pillanatban a banyaszak tartjak el a piacot, erre nagyobb igeny. vegyel par alap piacgazdasag orat es meg tanulsz is valamit a vegen....

(#16) Cathulhu válasza MK VII (#9) üzenetére


Cathulhu
addikt

Valószínűleg olcsóbban, könnyebben, gyorsabban gyártható, gondollm a minősége sem ugyanaz, így legalább az AIB partnerek kapnak egy kis levegőt, nem tudom őszintén a hiány inkább chip vagy kártya oldalon jelentkezik-e

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#17) MK VII válasza Cathulhu (#16) üzenetére


MK VII
veterán

Nagyon valószínű, hogy GPU-ra nincs elég kapacitás...

(#18) akom válasza Angel1981 (#8) üzenetére


akom
senior tag

Szerintem még nem tudod milyen mély a nyúl ürege. Illetve azt hogy vannak parkok ahol tízezresével mennek a GPU-k.
Parkok ahol a pénzt már nem nyomják.. Hanem bányásszák!

(#19) AxBattler válasza KevinMulder (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Crossfire-be második, harmadik kártyának jók lesznek még ezek... már ha hajlandó megvenni valaki másodkézből, ennyi üzemórával. Én szinte biztos nem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20) Raysen623 válasza Cathulhu (#6) üzenetére


Raysen623
addikt

+1 Végre valaki aki képes korrekten gondolkodni is kicsit :C

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#21) TESCO-Zsömle válasza MK VII (#5) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Konzolokban nincs GPU. APU-k/SOC-k vannak. Nem mernék fogadni, de talán még a gyár sem ugyanaz, mint ahol a GPU-k készülnek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) MK VII válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


MK VII
veterán

Rendben.. Felfogtam srácok.. :)
Na ennyire sz@rok bele a konzol világba. Azt sem tudom mi merre hány méter. :)

(#23) sanzi89


sanzi89
addikt

Ha ilyen mértékben romlanak tovább a kriptovaluták, mint az elmúlt két napban, akkor lassan a villanyszámla kitermelése lesz a cél. Akkor újra lesznek VGA-k a piacon.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#24) IceHole válasza MK VII (#9) üzenetére


IceHole
csendes tag

Szerintem ez a nem tudtak annyit gyártani butaság. Mesterségesen vannak visszatartva a készletek, ez szinte biztos, kutya nem venne új vga-t ha most kiszórnák a készleteket, amiket úgyis felvásárolnának a bányászok, majd mikor vége a bulinak 1 évre minimum el lesz árasztva a piac használt kártyákkal. Ez egy mesterséges készlethiány, nem véletlenül dobnak ki bányász karikat és végképp nem azért, hogy majd azt se tudják gyártani. Hidd el, kapacitás lenne, de nem akarnak kib*szni magukkal (pl az előző lufinál, még az r9 2xx /3xx időkben se volt készletezéssel baj, pedig ott is százasával hordták a "bányába" őket:D).

Remélhetőleg ez, hogy kettészedik a szegmenst ez megoldja a gondokat, mert kicsit unalmas már, hogy nem lehet VGA-t kapni (mert nyilván mindenkinek a világhiány közepén kell, úgy, hogy nem évek óta tart, hanem 1-1,5 hónapja...:D)

(#25) Zedz válasza MK VII (#22) üzenetére


Zedz
addikt

Legalább ne hangoztatnád ezt a mérhetetlen tudatlanságod. :U

(#26) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak igyekezzenek az eladással, mert hamarosan vége az idei bányaszezonnak és rajtuk marad a cucc. Ezek a kacatok már bőven veszteségesek lesznek a vásárlónak, főleg, hogy kimenet nélkül ezeket tényleg nullára lehet majd leírni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) shteer válasza akom (#18) üzenetére


shteer
titán

haha, ezt lopom aláírásba :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#28) AxBattler válasza Zedz (#25) üzenetére


AxBattler
félisten

Újabban már az is baj, ha valaki elismeri a saját maga tévedését/korlátait? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29) vhw


vhw
addikt

Ohh mégiscsak jó lenne, ha kazánok maradtak volna az amd kártyák... :U

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#30) Mr Bond 007 válasza AxBattler (#28) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az nem, az viszont igen ha erre építve hőbörög és sületlenségeket hord össze tényként..

[ Szerkesztve ]

(#31) Lacc válasza MK VII (#5) üzenetére


Lacc
aktív tag

"Játsszon konzolon az akinek három anyja van..." - Egy anyám van, és játszom konzolon, úgy hogy fogd vissza magad légy szíves. Harmadik X-et taposva, nekem bejön az igényeimnek.

Szóval fejezd be légy szíves ezt a rasszista dumát.

[ Szerkesztve ]

(#32) zitrone88


zitrone88
aktív tag

Arra lennék kíváncsi ki fog másképp gondolkodni, mint én:
- Kidobnak egy bányászkártyát, kimenet nélkül, ami majdnemcsak egy asic, bányászni jó, másra nem.
- Ez a szar ugyanannyiba kerül, mint a sima vga-k.
- Ki a franc fog ugyanannyiért egy kimenet nélküli fost venni, amit, ha belebukik az egészbe, nem tud eladni, de bebuknia sem kell, ha vége a bulinak, nem tudja eladni. Miért ne venné meg a vga-t, ami másra is jó, és eladható, ha túléli a játékot?
Ennyire nem egyértelmű gondolat ez, hogy a nyomorult gyártók sem így gondolkodnak? Én vagyok a hülye?

Ha válaszra sem méltatsz, legközelebb sem üzletelünk.

(#33) Lacc válasza zitrone88 (#32) üzenetére


Lacc
aktív tag

Nem te vagy lüke, én is ugyanígy gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#34) Tyrel válasza akom (#7) üzenetére


Tyrel
őstag

A gamerből sok sok évig gazdagszik a cég, mivel aki valóban gamer az élete végéig az is marad és mindig frissíteni fogja a videokártyáját... Plusz hiába vesz egy szem gamer kevesebb kártyát mint egy szem bányász, ha gamerből 100000x annyi van akkor a sok kicsi sokra megy elve érvényesül.

Konklúzió: a gamereket tartanám szem előtt, és nem b*sznám fel az agyukat mert hosszú távon nagyon meg lehet szívni ezzel. A bányászok meg hónapokon vagy max. 1-2 éven belül eltűnnek vagy átállnak másmilyen hardverre, ők azok az egy fecske ami nem csinál nyarat, tehát nekik nyalni óriási hiba a gyártók részéről.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#35) MK VII válasza Zedz (#25) üzenetére


MK VII
veterán

Ja bocsánat, hogy beismerem a gyengeségemet... Szerintem nem engem kéne célkeresztbe venned, hanem azokat akik hosszú eszmecseréken keresztül offolják, floodolják a topikokat, hogy bebizonyítsák a hibás gondolatmenetüket és semmi ész érvet nem fogadnak el...
Na mindegy... Egyszer majd felnősz ehhez... Bár erről a szintről kemény munka lesz az biztos...

(#31) Lacc
Milyen rasszista duma? Te miről beszélsz? Itt ma mindenkinek elgurult a gyógyszere?

Senkire nem vetítettem le a véleményem.. Az, hogy Te magadra vetted az a Te bajod...
Egyáltalán miért vetted magadra?
Skacok muszáj ez? Kell a fájás vagy mi a p.csa?

[ Szerkesztve ]

(#36) Mr Bond 007 válasza Tyrel (#34) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igazából ez ott bukik meg hogy az Amd mellett az Nvidia is ugyanezt csinálja. (amire már előttem is felhívták a figyelmedet)
Mire mennek át? Apu-ra? Max konzolra.

MK VII : Azért nehogy már te legyél az áldozat mert arrogáns és lenéző voltál.. :U

[ Szerkesztve ]

(#37) vhw válasza zitrone88 (#32) üzenetére


vhw
addikt

Nem, így majd fogy mindkettő.
Ha lerabolták először a normál vga-kat a polcról, akkor jön ami a következő az étlapon.
Így se vga se bányászkártya nem lesz.
win-win :DDD

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#38) Zedz válasza MK VII (#35) üzenetére


Zedz
addikt

Nem a tudatlansággal volt a bajom, hanem a stílussal. :)

(#39) MK VII válasza Mr Bond 007 (#36) üzenetére


MK VII
veterán

Hol voltam arrogáns és lenéző?
Neked is valami csiklandozza az agyalapid?

(#38) Zedz
Na látod ez az.. Te is személyes sértésnek vetted, hogy le mertem írni, hogy én sz@rok bele a konzol világba...
Engedtessék már meg leírnom a véleményem.. Ha valaki meg magára veszi akkor ne bennem keresse a hibát.. Sokkal inkább magában...

[ Szerkesztve ]

(#40) Mr Bond 007 válasza MK VII (#39) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Látod az a baj hogy észre se veszed magad, milyen stílusban nyomod...
De ha már ilyen is vagy, legalább ne sértődj meg ha a saját stílusodban kapod a reakciókat. Így már nem csak arrogáns de gyerekes is leszel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#41) Praston válasza Lacc (#31) üzenetére


Praston
tag

Ma már minden rasszizmusnak számít? :F Kicsit túl érzékenyek az emberek manapság, azt veszem észre.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#42) MK VII válasza Mr Bond 007 (#40) üzenetére


MK VII
veterán

A stílus amit olvastok az a ti stílusotok visszacsapódva a mondataimba...
Az, hogy én, hogy fogalmazok az az én dolgom meg a moderátoroké.. Viszont az is az én dolgom, hogy személyes véleménynek mit fogalmazok meg...

Az meg már a ti dolgotok, hogy miért vesztek magatokra egy olyan dolgot amiben semmi személyes nem volt, sőt egy tárgyról írtam... Tudom én, hogy védeni kell a hőn szertetett tárgyaitokat, de ne nevettessétek már ki magatokat...
Én totálisan jól szórakozok rajtatok...

(#41) Praston
Látod... Rasszista az egész világ.. Én vagyok a fő rasszista.. :D

[ Szerkesztve ]

(#43) Tyrel válasza Mr Bond 007 (#36) üzenetére


Tyrel
őstag

Régen a BitCoint is GPU-val bányászták most meg már tökre nem éri meg vele, külön erre a célra fejlesztett ASIC kell hozzá ha hasznot akarsz.
Ha jól tudom most épp az Ethereum-ot tolják GPU-kkal, de ahogy a piac működik (ugye ahol van kereslet...) biztos erre is kitalálnak majd egy célhardvert, a sok GPU bányász meg megint megy a levesbe...

Turenkarn

(#44) shteer válasza Mr Bond 007 (#40) üzenetére


shteer
titán

nem unod még? ilyen stílusban nyomja, akinek nem tetszik az meg nyomkodhatja az ATL+F4-et vagy szól egy moderátornak, nem kezd személyeskedésbe

..szerintem jónak tűnik

(#45) Mr Bond 007 válasza Praston (#41) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Vagy csak tele az emberek hócipője azokkal akik leszólnak másokat mert nem úgy gondolkodnak mint ők. (pl amd vs nvidia, amd vs intel, ps vs xbox, vagy esetünkben pc vs konzol stb stb) Miért kell lefikázni a másikat? Full taplóság, és már mindeninek elege van ebből aki nem a vérpistike hordához tartozik. Rohadtul nem kell ide az n+ 10000-edik megmondómester. :N

(#46) t72killer válasza zitrone88 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elméletben ezeknek a kacatoknak olcsóbbnak kéne lennie. A gyakorlatban tuti nem lesz annyival olcsóbb, mint amennyiért egy (akár bányászatra is) használt VGA-t el lehet majd adni.

A másik bajom ezzel, hogy már messze késő belépni (pont az ilyen széles körben terített "asic-ok" igazolják), már bőven a kisbefektetők beetetése c. fázisban vagyunk.

#47: ez mondjuk korrekt eljárás lenne:R. Bár kétlem, hogy bármelyik nagyker önként így beszabályozná magát, nincs annál kényelmesebb, mint egyetlen vevőnek leszállítani egy ezres tételt.
#48: +1:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#47) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Szerintem ugy lesz eletkepes a dolog, hogy a banyaszok nem tudnak majd sima asztali VGA,-t nagy tetelben vasarolni, mert a boltok nem fogjak kiszolgalni a 2+ nagyobb rendeleseket.
Ha kell a minereknek 1xxx kartya, akkor kenytelen lesznek ezt valasztani, mert kulonben hoppon maradnak.
EU-ban 2 ev garancia lesz rajuk es nem 3 honap, igy azert vonzobb ajanlat.

(#48) shteer válasza Gerr'y (#47) üzenetére


shteer
titán

mert a boltok nem fogjak kiszolgalni a 2+ nagyobb rendeleseket.

te ismersz olyan boltot amelyik a profitját aláveti magát egy ilyen "társadalmi kezdeményezésnek"?

..szerintem jónak tűnik

(#49) Zedz válasza MK VII (#39) üzenetére


Zedz
addikt

Nem vettem személyes sértésnek, sőt, nagyon szívesen olvasom mások véleménynét és gondolatait egy-egy témában, mert ezáltal én is megérthetek, tanulhatok dolgokat. Ezért is írtam, hogy nem a tudatlansággal van a baj, inkább a stílussal.

Idézem: "Várják hátulról a mennyei pélót... Csak aztán nehogy úgy meg legyenek b.szva, hogy b.szhatják.". Vagy mondjuk "Játsszon konzolon az akinek három anyja van... Részemről meghagyom a 10 éveseknek...".

Ezek szerint a PH játékos közösség nagy részének három vagy több édesanyja van (konzolonként 3 édesanya értendő?) illetve többünk kb. 10 éves lehet. De elég az offból, nem szeretnék warnt kapni, csak ez szúrta a szemem. Facebookon mehet ez a stílus, de kérlek ide ne hozzuk át. :(

(#50) Mr Bond 007 válasza Tyrel (#43) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezzel én is tisztában vagyok. Szerintem félre értettél.

"Konklúzió: a gamereket tartanám szem előtt, és nem b*sznám fel az agyukat mert hosszú távon nagyon meg lehet szívni ezzel. A bányászok meg hónapokon vagy max. 1-2 éven belül eltűnnek vagy átállnak másmilyen hardverre, ők azok az egy fecske ami nem csinál nyarat, tehát nekik nyalni óriási hiba a gyártók részéről."

Erre írtam hogy nem lesz semmi következménye, mert mindenki ezt csinálja, így nincs alternatíva amire átmehetnének az emberek. Legfeljebb konzolra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.