Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) troviko


troviko
senior tag

A sebességgel eddig sem volt gond, inkább a kapacitást kéne növelni, illetve az árakat csökkenteni.
Szívesen látnék már egy terás verziót.

https://www.oldtech.hu/

(#3) Gyuracell


Gyuracell
csendes tag

Rendesen sikerült ráígérni a konkurenciára, persze, ha sebesség tekintetében lehet még egyáltalán ilyenről beszélni.

(#4) benike1999


benike1999
tag

Brutál ez az olvasási tempó ahhoz képest hogy a G3-as eMMC tárolóm olvas 190-230 MB/s-al és a mostani class 10-es SD kártyám pedig 15 MB/s-al!!!

(#5) core2trio


core2trio
tag

Inkább az a vicc, hogy úgy kell vadászni a 3-as olvasókat... :C
Nem kéne már lehúzni a rolót az 2.0-s usb cuccok gyártósorainál kedves szorgos kínai barátaink? :U

(#6) erer1000 válasza core2trio (#5) üzenetére


erer1000
őstag

kedves kínaiak 8GB pendriveja hozza a 800KB-1MB/s álom sebességet :DD
nekem stabilan usb 1.1 nek tűnik a tempóból :D tanulópénz :'( úgyhogy még sokáig lesz 2.0 is

jó látni ezt a szép sebességet MicroSD-n

4éves 8GB microSD-m lecseréltem mert laggolt a videó felvevés 720p/60 esetén a kis sávszél miatt :D
drága kis class 4

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) kpal


kpal
veterán

Elég bika! :Y

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Tolja neki rendesen... :D

(#9) .DLL


.DLL
veterán

Az a brutál, hogy ezt körömnyi méretbe préselték bele.
Maga technológia biztos meg fog jelenni más formátumban is (pl. ugye a jóöreg normál SD, CFast, XQD, stb.)

(P.H.)

(#10) schawo


schawo
titán

Csecse. Bár nagy szerencse, hogy nincs szükségem ilyenre, mert az azt jelentené, hogy átkozott nagy mennyiségű adatot kellene feldolgozni. És akkor a fejfájásom kis része lenne csak a microSD sebessége. A képen látható 128-as kártyát csak száz mega sebességgel is 20 perc alatt lehet teleírni. 200-zal tíz perc alatt. Akinek erre az adatátviteli sebességre van szüksége, az tízpercenként cserélgetheti az SD kártyát, és naponta a vinyóját. Az ősz hajszálakat nem kell cserélni, azok jönnek, és maradnak.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) jerry311 válasza core2trio (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

USB3.0 még úgy ahogy megvásárolható, de az olvasási és írási teljesítményük sokszor a 2.0 határait sem feszegeti.

(#12) core2trio válasza jerry311 (#11) üzenetére


core2trio
tag

ha a pendrive-okra gondolsz akkor nem is kérdés, a mostani 3.0-s választék jórésze csak parasztvakítás :K

[ Szerkesztve ]

(#13) jerry311 válasza core2trio (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pendrive vagy kártyaolvasó, mindegy.

(#14) flashpointer


flashpointer
őstag

jó-jó de milyen sebességgel ír?

(#15) ΞΔGLΞ válasza flashpointer (#14) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#16) scope2007


scope2007
addikt

Tetszetős
Sandisket szeretem pendriveban (Fit) , microsdben is

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#17) kleinguru válasza schawo (#10) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem feltétlen a gyors írás miatt vesz valaki ilyet, hanem inkább a gyors olvasás.
Példa: elmegyünk forgatni reggel 8-tól másnap reggel 7-ig kisebb nagyobb megszakításokkal 2 kamerával. Ha nem figyelünk oda hamar összegyűlik 128GB / kamera. Az adatmentés részén ilyen kártyákkal azért jelentős időt tudnék spórolni, ha valóban 200MB/s olvas, akkor kb tizedére redukálhatnám az adatmentéssel töltött időmet.

Megint más kérdés, hogy ár/érték arányban ez nem éri meg számomra, ezért nem veszek, de attól még jó lenne:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#18) schawo válasza kleinguru (#17) üzenetére


schawo
titán

Ha nem figyelünk oda hamar
összegyűlik 128GB / kamera.

Pont erre gondoltam, mikor a többi szívást írtam. Inkább fejest a betonba, mint ennyi adatot utána feldolgozni. Mert a szívás java a rögzítés után jön.:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19) kleinguru válasza schawo (#18) üzenetére


kleinguru
addikt

Pontosan :K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#20) flashpointer válasza ΞΔGLΞ (#15) üzenetére


flashpointer
őstag

Kösz, ez valahogy mindig kimarad a marketingbol, de sokszor meg a csomagolasrol is...

(#21) F_Gergely


F_Gergely
őstag

nekem valahogy mindig az a gondom hogy az adott eszköz mekkora irás/olvasás sebességet tesz lehetővé. Pl ott a telefonom, hiába kérdeztem a Samsungot még ők maguk sem tudták megmondani, hogy milyen kártyát érdemes bele venni, mert nem tudják a készülék milyen gyorsan tud irni/olvasni memóriakártyára. Annyit mondtak vegyek bele gyártói kártyát azzal biztos jó....

(#22) kpal válasza schawo (#10) üzenetére


kpal
veterán

Vagy kihullik. :B

(#23) jerry311 válasza flashpointer (#14) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ott van a kártyán egy U benne egy hármassal (), ez azt jelenti legalább 30 MB/sec sebességgel képes hosszútávon írni.

Egyéb sebességek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#24) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Urak! Ezt "A második negyedévben befutó termékek ára a kapacitás függően 180 és 300 dollár lesz."
a részt csak én olvastam? Ez egy alap szintű laptop ára! Vagy egy nagyon jó kínai telefon ára stb! Azt a "0"-át a hátuljáról el kellene hagyni akkor lehetne szenzáció de így ez kb olyan, mint lehet kapni HI-FI zenelejátszó berendezést jót! 500eft-ért és most kijött egy 10mil. Ft-ért és na az mit tud! Na meg azt is tudni kellene, hogy az az adatátviteli sebesség amit írnak hogyan történt? Képes erre egy mezei fényképező amiben van ilyen busz vagy kell hozzá megfelelő hardveres háttér ami még a SCI-FI kategória az átlag luzereknek? Mert ugye a laborban speciális hardver és szoftver környezetben bármi lehet! Aztán ahogy hazaviszi az ember kiderül, hogy az a szerkezet amibe belerakja hiába "coddálatos" és mindent tud csak az adott sebesség töredékével üzemel. Aztán ilyenkor jön a mókuskerék a páciens nem nyugszik és keres egy újabb eszközt ami már tudja azt a sebességet SŐT! még gyorsabbat is és jöhet a gyorsabb SD kártya keresés és így tovább amíg a pénztárca ki nem ürül........................Mert a türelmetlenség az nagyúr!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#25) kleinguru válasza svgyula (#24) üzenetére


kleinguru
addikt

Értem amit írsz, de fölösleges ezen fennakadni. Rétegtermék egyelőre.

Mert a türelmetlenség az nagyúr!
A türelmetlenség nem az, de az idő (adott esetben) pénz.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#26) jerry311 válasza svgyula (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mindenki látta az árat, de az normális belépő ár ebben a kategóriában. Ez profi eszköz, profiknak, profi árszinten. Mezei felhasználóknak általában felesleges a min. 30 MB/sec írási sebesség, mert nem fényképeznek ilyen gyorsan és nem is videóznak ilyen felbontásban.
Mobiltelefonba, amatőr fényképezőgépbe, kamerába teljesen felesleges, nem feltétlenül azért, mert nem tudja kihajtani, hanem sokkal inkább azért, mert soha nem lesz szükség ekkora írási sebességre ezekben az eszközökben. Olvasásban meg általában mindegyik jó.
Profi fotósnak pedig nem türelmetlenség miatt van gyors fényképezőgépe, gyors memóriakártyával, hanem hogy elkaphassa azt a képet is, amit lassabb kártyával elmulasztott volna. Még él az emlék, hogy 3 másodperccel előbb kellett megnyomni a gombot, hogy mire elsül a kamera addigra kb. ott legyen a gokart versenyző, ahol le akarom fényképezni. Vagy hogy mennyit vártam a Canon EOS 300D-re, hogy legalább 1 képnyi buffer felszabaduljon, mert azok a fránya repülők bizony nem állnak meg a levegőben, míg a gép CF-re ír... Viszont 2 éve az EOS 7D-vel, meg a szupergyors CF kártyával nem volt ilyen gondom, nem maradtam le egy mutatványról sem a gép lassúsága miatt.

(#27) azbest válasza benike1999 (#4) üzenetére


azbest
félisten

A telefonok sd slotja sokszor nem is támogatja az uhs módokat, szóval ott 10-20MBps a max. Egy noname kínai kártya is simán elér 40-et olvasásban, 10-et írásban. De ehhez olyan olvasó kell, ami képes kezelni az újabb üzemmódokat.

A hírbeli 275 MBps gondolom olvasási sebesség, ami meg irreleváns a sorozatfotóknál, mert az írási sebesség a lényeg.

Ja igen, a hivatalos oldalon
Capacity: 128 GB
Read Speed: up to 275MB/s
Write Speed: up to 100MB/s
Video Speed: Class 10 (C10) and UHS Speed Class 3 (U3)1
Form Factor: microSDXC

Az akár 100-as írás sem hangzik rosszul a tipikus 10-20 után.

[ Szerkesztve ]

(#28) access_denied válasza kleinguru (#17) üzenetére


access_denied
senior tag

Ezt a 200 MB/s olvasási sebességet milyen eszközön tudod 200 MB/s írási sebességgel kiegyenlíteni? AZ egy dolog, hogy SSD-k magasabb írási sebességre is képesek, de itt a kártyaolvasó a szűk keresztmetszet, nem?

(#29) jerry311 válasza access_denied (#28) üzenetére


jerry311
nagyúr

Volt már róla szó...
Ritka a jó kártyaolvasó, ami képes ilyen sebességre. Az hogy USB 3.0 van ráírva még nem garancia a jó sebességre. :(((

(#30) kleinguru válasza access_denied (#28) üzenetére


kleinguru
addikt

Jelen esetben a kártyaolvasó is a csomag része, de a kérdésedre a válaszom az, hogy 2 merevlemez 1GB/tányér adatsűrűséggel 7200-es fordulattal raid0-ban képes a lemez "elején" 400MB/s írásra, ahogy egyre jobban telik a lemez ez leesik 180MB/s-re.

Nekem 2db 3TB-os van nem egy nagy összeg (mármint egy SSD-hez viszonyítva a tárkapacitását).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#31) bteebi válasza troviko (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Na ez az... Mindenesetre azért brutálisak ezek a picoSSD-k :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Miért ez a forma faktor/szabvány? Miért nem eggyel, kettővel nagyobb? Miért "kötelezően adapteres"?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#33) access_denied válasza kleinguru (#30) üzenetére


access_denied
senior tag

Ezzel tisztában vagyok, ahogy írtam nem a HDD írási sebessége szűkíti a 200 MB/s olvasási / írási sebességet. Nem tudok kártyaolvasóról mely ezt a sebességet át is vinné. Vagy amit mellékelnek az képes erre?

(#34) kleinguru válasza access_denied (#33) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem olcsó a termék (finoman szólva sem) ráadásul semmi értelme nem lenne, ha amit adnak mellé, nem tudná "kihajtani". Azt gondolom az tudja az ígért sebességeket.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.