Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Воланд


Воланд
titán

"A rendszer 3,2 TB-os kapacitást kínál majd, az adatátviteli sebesség pedig a 4 GB/s-ot is elérheti. Az IOPS teljesítmény 480 000 véletlen művelet lesz másodpercenként." Atyaúristen!!! :Y Semmi szükségem ilyen gyorsaságra, de ha megdobnának eggyel, azt nem adnám vissza. Az új SF vezérlőknek hála, talán lejjebb megy a régebbi vezérlőkkel rendelkező ssd-k ára.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hamar lecsaptak erre a csipre a gyártók. Most már csak jó ár legyen hozzá

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) Himym


Himym
senior tag

Erre csak annyit, hogy : WÁÓ

Egyre jobbak ezek a cuccok, legyetek még gyorsabbak. :D

Ez még nem elég gyors. :( :))

[ Szerkesztve ]

(#4) ^Bundi^ válasza Himym (#3) üzenetére


^Bundi^
senior tag

Nem gyors ellenben kicsi..;]

Nos Omnes Una Manet

(#5) adamssss


adamssss
veterán

Arra az owc ssd-re beneveznék... :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) lujó55


lujó55
őstag

Atyagatya! Még hagyományos SSD-t sem tudtam venni az ára miatt, erre itt az új, mert az előző nem volt elég gyors. :((( :((( :((( El kell adnom a házat, hogy le ne maradjak!
Kérdés a profikhoz: itt nincs melegedés ekkora ki-be olvasási sebességnél?

(#7) Probber válasza FRENK1988 (#2) üzenetére


Probber
őstag

Majd 5-10 év múlva talán. :D

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#8) Ł-IceRocK-Ł válasza Probber (#7) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ez itt a baj kérem:D
sok az az 5-10 év...

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#9) nednez


nednez
tag

OWC beszállt a VGÁ piacra is :F :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#10) #72042496 válasza lujó55 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ja, tiszta kár, hogy téged nem kérdeztek meg, piacra dobják-e az újat.

Egyébként ezek keveset fogyasztanak, így a melegedés sem vészes. Langyosnak szokták mondani őket.

(#11) mzso válasza Ł-IceRocK-Ł (#8) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem az ilyen flash-es SSD-k soha nem lesznek versenyképes áron. Esetleg valami úl technológiával készültek. Memristor, PRAM, PMC esetleg.

(#12) killerjohn válasza mzso (#11) üzenetére


killerjohn
addikt

A lakosságnak szerintem sem éri meg egyhamar, de üzleti célokra már most sokkal jobbak az SSD-k mint a HDD-k! Sokszor a kapacitás nem számít, és csak azért kell 16 vinyó méregdrága RAID kártyára fűzve, mert az SQL-t nem bírja el a szerver (IOPS). Ehelyett sima (ne röhögj ;) ) alaplapi (Intel) RAID vezérlőre dugva ma már olyan teljesítményt érsz el 4-8 SSD-vel amit még 20 HDD-vel is nehezen. És ha a kapacitás tényleg nem számít, akkor az árkülönbség már nem is olyan sok!

(#13) shteer válasza lujó55 (#6) üzenetére


shteer
titán

nincs akkora mint fizikai mozgástól, de a nagy hőingadozástól jobb őket megkímélni

..szerintem jónak tűnik

(#14) Malachi


Malachi
addikt

Nagyon durva, de én szerintem kihagyom az SSD-ket. Inkább holokockára gyúrok. :))

(#15) Ł-IceRocK-Ł válasza mzso (#11) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Én azért bízom benne ( és sztem vagyunk még így egy páran ) hogy majd lejjebb megy az ára. Anno a vinyó is marhadrága volt... jó tudom a kettő nem ugyanaz, de remélem az SSD-k is majd lemennek. Főleg ha van fejlesztés, és jönnek jobbak.
Olvastam ezekről a technológiákról, bár még nem annyira életképesek mint az ssd, ha értelmes konkurenciát jelent, és versenyt hoz, annak csak mi, felhasználók fogunk örülni.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) Angel1981


Angel1981
veterán

Nem tudtam összehozni a címet a cikkel, aztán végül leesett, hogy nem "leépíti", hanem "lelépi" saját magát - hiába, késő van! :D
Az az OWC tényleg brutális!!! :Y
Egyszer majd elérhető lesz halandó számára is....
Egyszer....

(#17) .mf


.mf
veterán

"leggyorsabbak", "verhetetlen" -- nem bulvárlap ez, hogy ennyire nyalni kell nekik, vannak rég náluk is gyorsabbak (Marvell vezérlős C300, vagy az ismeretlen vezérlős Photofast, Foremay, stb)...

Nem tűnik rossznak ez az új, de továbbra is kicsit csúsztatásnak érzem ennek az egésznek az alapelvét (tömöríti az adatokat, így a maximális sebességnek már eleve tömörített anyagoknál közelébe sem ér).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) Srodney válasza Ł-IceRocK-Ł (#15) üzenetére


Srodney
senior tag

én is bízom benne mert nagyon jolenne már beruházni egy tiszteséges ssd-re.... :K

(#19) Televan74 válasza Ł-IceRocK-Ł (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az a baj , hogy ezek az SSD kártyák csak a vállalati szektorban jelentenek konkurenciát az SSD meghajtóknak.
Az SSD fejlődik és ez által olcsóbb is lesz majd valamikor, bár ma már nem olyan borzasztó az áruk.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) zazahoho válasza Malachi (#14) üzenetére


zazahoho
őstag

akkor gyúrjál sokáig vaze :DDD ,az sem jövőre lesz

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#21) pip válasza .mf (#17) üzenetére


pip
aktív tag

hat mindenkepp a leggyorsabbak kozott vannak a jelenlegi Sandforceo is, a Marvell vezerlos C300-as sem tud minden helyzetben felulkerekedni. Elegge megoszlanak a velemenyek e teren.

(#22) waterman_ válasza Ł-IceRocK-Ł (#15) üzenetére


waterman_
aktív tag

nem olyanok mint a hdd-k, mert ilyet boldog boldogtalan gyárthat. hány winyó gyártó van? hány különböző vállalat gyárt ssd-t? (azokat is számolom, akik csak matricáznak) utóbbiak sokkal többen vannak, néha házon belül is konkurenciát jelentenek maguknak.
el fogunk jutni oda, hogy alaplapra lesznek integrálva az ssd-k, egy az egyben pcie buszra kötve. amilyen gyorsan csökkent az áruk (relative a konzumer piacra belépéstől) ezt szerintem max 3-5 éven belül meglépik a gyártók (például egy tabletbe akár már most jól jönne).

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#23) Elpresidente válasza waterman_ (#22) üzenetére


Elpresidente
tag

hát szerintem memóriachip gyártóból sincs sokkal több, mint vinyó gyártóból...

Xbox gamertag: goserHU

(#24) devast válasza Probber (#7) üzenetére


devast
addikt

5-10 év múlva 10+ TB-s vinyók lesznek...

(#25) Findzs


Findzs
addikt

Mercury Extreme Pro Enterprise PCIe SSD 4 GB/s :Y

tesztet de iziben
:))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#26) bteebi


bteebi
veterán

Ez az OWC Mercury Extreme Pro Enterprise SSD kártya hihetetlenül brutális. 3,2 TB, 4 GB/s, 480 kIOPs? :Y :Y :Y Kéne! :K :C Asszem elférne rajta néhány program, nem kellene vele spórolni.
Mondjuk az ára még jobban kellene, vennék belőle egy kastélyt a Bentley-m mellé, miután visszajöttem a saját jacht-omon a világkörüli utamról... :D Na jó, ez azért túlzás, de minden bizonnyal 5-10 millió körül lesz majd az ára. De inkább 10.

Az persze megint más kérdés, hogy SLC chipekből épül-e fel (bár gondolom igen, mivel ez nem egy otthoni játékszer), és hogy mennyi írási ciklust bír ki - bár valószínűleg legalább 100.000-t, vagy legalábbis valahol a körül.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Brae


Brae
őstag

Lassan nem is kell már ram a gépbe, mert az ssd lelépi sebességbe :D

(#28) Cs_Laci válasza Brae (#27) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Ez sosem fog bekövetkezni :D Kicsit más nagyságrendben van a késleltetésük :D

De az a 480k IOPS és a 4GB/sec az elképesztő. Régen 24 vinyós SAS raid kellett, hogy 10Gb/s-es interface forgalmát rögzíteni lehessen, ez meg önmagában elbír 3-at.

És már készült ugyanez SF 2600-al !! Ha csak a sebességarányokból indulunk ki, akkor kb 700K IOPS és 8GB/sec.

Az árak meg. Egy 24-es RAID tömb, az vinyónként 50K plusz a controller 300K. az 1.5 milla. És mennyivel macerásabb!

(#29) Cs_Laci válasza Cs_Laci (#28) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

mea kulpa, ez már az SF2600 ra épül. Sebaj, majd az SF3600-al :D

(#30) napos2600


napos2600
tag

én ezért is vettem meg most az OCZ Vertex 2 60 GB-os változatát, mert nem bírtam kivárni "míg olcsóbb lesz" lépést. ezzel segítetttem nektek, hogy hamarabb lemenjen az ára! :)
a sebességérzete az valami fenomenális, ahogy fless nagy cíkkében írja, nem lesz idő kávézni menni, se cigizni, mert bootol a gép és teszi a dolgát ahogy kattintasz.

más világ. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.