Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kékes525


Kékes525
félisten

Samsung ebben még mindig az élen van. Reméljük, minél hamarabb kapható lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sajnos nem lesz hatással az árakra, amíg egyedül van. Legfeljebb megjelennek a 2 terás meghajtók kompakt méretben is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) Kékes525 válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Pedig ez is nagyon fontos lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#4) Patice


Patice
nagyúr

10 TB-osat kérek 3,5-es méretben. ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) UnSkilleD válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

850evo meg pro már van 2tb méretben

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#6) core2trio


core2trio
tag

Ebből is látszik, hogy csak akkor kezdenek el valamit gyártani a cégek ha a konkurensek már ott loholnak a nyakukban, addig amíg csak lehet nyomatják a régi cuccot, csak csepegtetik a fejlesztések bevezetését :(((
Gondolom winyókból is vannak már rég 20 terásak, csak ugye nem hajtja őket a tatár...
Tudom közgazdaságtan tankönyvek elején ez ki van fejtve, de akkor is idegesítő... :((

[ Szerkesztve ]

(#7) Gomez86 válasza core2trio (#6) üzenetére


Gomez86
őstag

És akkor 3 havonta elavult (és értéktelen) lenne a drága pénzen vett PC-d...

:U

Mindíg baj van.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#8) Jim Tonic válasza UnSkilleD (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Kompakt méret alatt az M.2-t és az mSATA-t értem. Ott van 2 TB-os modell? M.2-n még 500 GB volt a max nem rég, mSATA-n meg 1 TB.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Reggie0


Reggie0
félisten

Mar megint ez a szutykos TLC, elfelejthetnek.

(#10) bteebi


bteebi
veterán

256 Gbit, 48 réteg :Y :C. Samsung FTW. Ha már ilyen jól megy nekik, akkor egy kicsit csiszolhatnának majd az árakon is :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) bteebi válasza Reggie0 (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Azért nem olyan rossz az, még pont elmegy rendszermeghajtónak is, háttértárnak meg pláne. Nem terhelhető persze annyira, mint az SLC, de az ára se annyi. (Amúgy korábban ugyanez a fanyalgás ment az SLC → MLC váltáskor is, pedig annak nem volt semmi értelme.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) Vesa


Vesa
veterán

Én nem örülök a csökkentett élettartamú TLC-nek...Nem tudom, miért van oda tőle mindenki...Inkább fizetek pár darab ezressel többet egy lénygesen biztonságosabb MLC-ért...SLC a legjobb persze, de azt home usereknek már szinte nem is gyártanak...

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#14) #25583896 válasza Reggie0 (#9) üzenetére


#25583896
törölt tag

Ez a "szutykos TLC" annyi írást visel el, mint a legtöbb planar MLC NAND (40 vs 1x nm), vagy még többet is.
Vesa: előbb tönkremegy az SSD, mint hogy elérnéd az írási limitet, szóval a legtöbb felhasználó számára bőven megfelel a TLC (még a "sima" is, a V-NAND meg pláne).

[ Szerkesztve ]

(#15) hemaka válasza bteebi (#10) üzenetére


hemaka
nagyúr

Minek, ha igy is veszik, mint a cukrot?

[ Szerkesztve ]

(#16) Reggie0 válasza bteebi (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Ja, csak az SLC->MLC valtaskor nem volt annyi rossz tapasztalat, mint MLC->TLC valtaskor. Tehat a TLC bizontyitottan szar es vissza kell novelni a csikszelesseget, hogy meg epphogy hasznalhato legyen.

(#14) Oki23: Az irasi ciklusok szama, csak egy parameter a sokbol, es most pont nem azon van a hangsuly. A samsung 840 evo-nal sem azert lett lassu az olvasas, mert sokat irtak ra, hanem azert mert gyorsan degradalodott az adat a cellaban es ehhez kepest ritkan irtak ra.

[ Szerkesztve ]

(#17) #25583896 válasza Reggie0 (#16) üzenetére


#25583896
törölt tag

"gyorsan degradalodott az adat a cellaban es ehhez kepest ritkan irtak ra."
Önmagában az alacsony csíkszélességű TLC nem produkál ilyen hibát, tudtommal más SSD-nél nem volt ilyen lassulás (pedig van még TLC-s modell, pl. SanDisk Ultra II). Szóval még mindig nem látom, hogy mitől "bizonyítottan szar" a TLC.
szerk.: arról nem is beszélve, hogy a pendrive-ok és memóriakártyák egy része is TLC és eddig egyről sem hallottam, ami hasonló hibával rendelkezett volna.

[ Szerkesztve ]

(#18) Reggie0 válasza #25583896 (#17) üzenetére


Reggie0
félisten

Az elso nem samsung tlc nand meg nincs 1 eves, szoval kicsit korai kijelentes. Raadasul az egyik fuggoleges masik vizszintes elrendezesu, szoval a fizikai meretek nem egyertelmuen azonosak, hiaba ugyan az a litografia.

(#19) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"30%-kal kevesebbet is fogyaszt" - dícséretes! - remélem ezt a csúcsfogyaszásra/melegedésre értik. a céges notimban egy 1TB-os mSATA 850 EVO fűt, bizony 60 fok fölé képes melegedni, ha nagyon nekiállok másolgatni:(.

A családban lassan aktuális lenne egy SSD-frissítés, tuti megvárom az erre épülő darabokat. Még ha nem is adják ki megfelelő méretben (2260-ra lenne szükség), akkoris legalább lenyomja a konkurrencia árait.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Reggie0 válasza t72killer (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

1mW-al is el elehet erni a 60 fokot, ha szar a kornyezet hovezetese.

(#21) t72killer válasza Reggie0 (#20) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Civilizáltan hűtött üzleti notiról van szó (E7450), nem bilibe van forrasztva.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Jim Tonic válasza t72killer (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

850 EVO-m (M.2) nekem sem hideg, de túlzottan nem foglalkozok vele, mert asztali gépben van. Mondjuk nem túl szerencsés helyen, a videokártya alatt...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) t72killer válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meglátom, lesz-e belőle pirítóssütő, mindenesetre backupolás megy.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) Dragon3000 válasza Reggie0 (#16) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az is érdekes, hogy a sima 840 is TLC és ott nem jött elő a lassulásos hiba, pedig 2,5 éve piacon van, nekem is ilyen van 2 éve és nem lassult semmit sem.

(#25) Oliverda válasza Reggie0 (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszönjük emese...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) djculture


djculture
félisten

Majd jön a ph cikk hogy újabb hiba javítás szükséges xyz Samsung ssd sorozatnak.. Rohannak nincs normális teszt.

[ Szerkesztve ]

(#27) tibaimp válasza Reggie0 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pedig sajnos tuti ez lesz a jövő, bár én sem örülök neki. Az mlc-s cuccok ára szépen vagy felmegy vagy stagnál, még a használt piacon is...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) djculture válasza tibaimp (#27) üzenetére


djculture
félisten

Majd jön a qlc és a tlc király lesz .. Egyébként már a tlc-nél se az a kérdés hogy mennyi írást képest elviselni, hanem mivel folyamatos hiba javítást kell végeznie a vezérlőnek az fog először megdögleni..

[ Szerkesztve ]

(#29) Reggie0 válasza t72killer (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak arra akartam kilyukadni, hogy nem a fogyasztasaval van a baj, hanem a tokozasaval. Ergo tok mindegy milyen teljesitmenyadatokat irnak, el tudjak szurni attol fuggetlenul is. Es ok szisztematikusan el szoktak. Tehat ezek az adatok azoknak erdekes, akik az akkus uzemido miatt aggodnak.

Nekem pl. a jol szellozo desktopomban(codegen s-201) levo 840Pro256Gb 44 fokos idleben es nincs mellette mas hdd/ssd. Semmi sem indokolja ezt a homersekletet. Szobaban 24 fok van.

[ Szerkesztve ]

(#30) #72042496


#72042496
törölt tag

A HD Sentinel megbízhatóan kiírja hogy hány fokosak az SSD-k? Pár hete cseréltem le az asztali gépben a HDD-ket. Azok szépen elvoltak 50 fok alatt, így meg se néztem hogy az SSD-k mennyin mennek. Viszont ha eszemben lesz akkor azért csak ránézek.

Jó látni, illetve megélni ahogy fejlődik a technika. Jópár éve még vízhűtéses dobozt vettem a 320 gigás HDD-knek, most már HDD sincs a gépben, 4-5 év múlva pedig lehet már SATA kábel sem lesz, mert M.2-re költözhet az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#31) #72042496 válasza djculture (#28) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha kidől a vezérlő, akkor garanciában cserélik az SSD-t. A Samsung 5 évet ad a TLC-sekre, ami teljesen elég szerintem.

(A fontos adatokról pedig mentést kell tartani, hátha tényleg beüt a ménkű - akár átvitt, akár szó szerinti értelemben. :) )

[ Szerkesztve ]

(#32) vinibali


vinibali
őstag

az átalatok is teszelt 850 EVO-n két nand van, szóval több lapka fér egy tokozásba?

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#33) TeeJay válasza vinibali (#32) üzenetére


TeeJay
félisten

bizony és sajnos ez a kis méretnél hátrány...
egy 120gigás 3D TLC-s VNAND-nál 1chip kerül összesen az áramkörre a vezérlő mellé és az nem olyan gyors mint mikor 2-4 esetleg mind a 8 csatornára kerül 1-1 NAND
ezért ha 4-500megabájtos írásokat szeretnél elérni csak nagyméretű SSD-nél lehet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34) vinibali válasza TeeJay (#33) üzenetére


vinibali
őstag

nekem bőven elég, ha gyorsan olvasható :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#35) TeeJay válasza vinibali (#34) üzenetére


TeeJay
félisten

igen csak azt már egy régi 830-as Samsung is bőven kimaxolta (SATA3 maximumon tud)
most már az írás meg a kisméretű fájl írás olvasás a menő ha minél gyorsabb
illetve a párhuzamos írás olvasás, szóval tudnak még hova fejlődni :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#36) vinibali válasza TeeJay (#35) üzenetére


vinibali
őstag

kis kompromisszummal szerintem vállalható ez a méretcsökkentés. akinek szempont a gyors írás, úgyis olyan meghajtót vesz majd. meg tulajdonképpen az egy lapkával/csatornával nincs baj, hogy elég széles vagy nagy órajelű a busz

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#37) Jim Tonic válasza vinibali (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A vezérlők is szűk keresztmetszetet jelentenek. Hiába ott a nagyon gyors M.2 interfész, de ott a SATA Express is, a vezérlők nem tudnak nagyobb átvitelt, akkor sem, ha belső RAID van a chipek felé. A direkt erre készült PCIe kártyákon valószínűleg jóval fejlettebb és drágább vezérlő van, de nem jelennek meg valamiért a többi interfészen.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) Reggie0 válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan nem tudnak, mivel az interfesz sebessegehez tervezik oket.

(#39) Jim Tonic válasza Reggie0 (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

De pont azt írom, hogy az interfész (M.2) sebessége jóval nagyobb, de nem annak megfelelő vezérlőt raknak rá.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) Reggie0 válasza Jim Tonic (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Az M.2 nem jelent semmit. Lehet rajta sima sata is, meg pcie is. Raadasul pcie-bol sem mindegy hany lane van hasznalatban es melyik verzio. De van olyan pciex4-es m.2 ssd, ami kihasznalja a nagyobb savszelesseget, pl. HyperX Predator M.2 olvas 1400MB/s-sel 4 lanen, ami nagyjabol kihasznalja a pcie 2.0-t.

De az M.2 eleve rossz pelda, mert nincs rendesen hely az IC-nek olyan kicsi a NYHL.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.