Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ijk


Ijk
nagyúr

Megfizethető 65-85"-os és még nagyobb OLED-ekre lenne igény, nem ilyen szarságokra.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2) buvartacsko


buvartacsko
addikt

"Ennek a folyamatnak egyik része, hogy a Samsung idén bemutatott QLED tévéi többféle állvánnyal is elérhetőek, hogy egyetlen átlátszó kábellel csatlakoznak az elektronikát, tunereket és csatlakozókat rejtő dobozhoz, illetve úgy alakították ki őket, hogy minél inkább a falhoz simuljanak, ha valaki felakasztaná őket"

mivan? :F

(#3) -Skylake- válasza Ijk (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

Nem gondolnam, hogy egy 85" tv nem megfizetheto, nyilvan valoan ha ingyen lenne sem egy panelban van a helye, ahol meg helye lenne (design,ergonomia) szempontjabol, ott meg vannak sokkalta nagyobb koltsegek is.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#4) -Skylake- válasza buvartacsko (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ezen mi nem vilagos ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#6) Ijk válasza -Skylake- (#3) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem 1,2+ millió nem megfizethető egy 65"-os tv-ért.
A 75"-os OLED meg 4-5 millió.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) wolfman


wolfman
veterán

A tévé a jövőben a szoba okos eszközeinek központi egysége lehet, a dizájn pedig a jelenleginél is fontosabbá válik.

Megint állunk a képminőség javítás kérdés előtt értetlenül, vakarjuk a fejünket, próbálkozunk, de igazából semmi használható ötlet, inkább elindulunk megint oldalirányba, ahol hangzatos de szintén semmi értelmes tévé nem fog születni. 3D kapufa, a hajlítás halva született ötlet, okos tévé rendszer csak nyűglődik, OLED gyerekcipőben jár, de talán nem is akarják "felnevelni", most találjuk ki hogy a tévé a szoba dísze aztán egy készüléket adjunk ki 20 verzióban. Oké, hogy szépek lesznek, de még mindig 2009-es szintű képminőségeket (háttérvilágyítást) kapunk.
BOOOORRRINNNNGGG!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#9) buvartacsko válasza -Skylake- (#4) üzenetére


buvartacsko
addikt

olvasd el, kb értelmetlen a mondat fele.

(#10) Myers


Myers
senior tag

"Ma már nem elég, ha egy készülék képes az adások vételére, "

a mondat folytatása:
képesnek kell lennie az adatok adására is. ;]

http://www.muszaj.hu/

(#11) Tian66


Tian66
senior tag

Ne szép legyen meg okos, hanem normális minőségű képe vállalható áron! De úgy tűnik pont ez nem megy...

(#12) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Biztosan nem jutna eszembe tv-ről irányítani egy másik eszközt a botrányos beviteli módok miatt. Meg kapcsoljam be (50W), várjam meg míg teljesen feláll a rendszere, ahelyett hogy mindezt azonnal megtenném egy telefonról.

(#13) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

"a tévé a jövőben a szoba okos eszközeinek központi egysége lehet" jó reklám szöveg, mármint ezt szeretné elérni, mi mást mondhatna egy TV gyártó. Azt nem mondhatja, hogy vegyél a házadhoz független okosház központot a TV-nket meg használd csak kijelzőnek. :)

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#14) Kernel válasza buvartacsko (#9) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mondja ezt az, aki egy mondatot nem bír tisztességesen leírni. Neked szövegértelmezési problémáid vannak, szerintem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15) buvartacsko válasza Kernel (#14) üzenetére


buvartacsko
addikt

Teljesen biztos vagyok benne, hogy neked maximálisan igazad van. :)

(#16) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Én úgy látom, hogy ha már a jövőt próbálja vázolni a fószer, nem tévéről, hanem érintő-képernyőről /megjelenítőről kellene beszélni, ráadásul nem egyről (mint egy x colos szobadísz), hanem lakás esetén szobánként többről (már most sem ritka, hogy valakinek minden szobában van 1-1), amelyek szervesen illeszkednek az adott térrész design-ába és természetesen tetszőleges helyről tetszőleges sugárzott -akár interakítv- tartalmak megjelenítésére képes.

Ha még nem megyünk el a 3D irányába (holografikus cuccok stb.), akkor a szabad falfelületekre tapéta-megjelenítők kerülhetnek (prototípusként ezek már megvannak, de én már várom, amikor méterre vehetünk majd megjelenítőt, ahogy a szőnyeget szokás), a konyhai és egyéb gépek, tükrök és ablakok természetes részei szintén a beépített megjelenítők lehetnek - utóbbiak is megvannak már, az átlátszó kijelzők most kirakatokban hódítanak vagy mint pl. a Szentendrei úton a Bogdáni úti MOL kútnál az üdítősautomata elején mint mozgó reklámhordozó.

Csak az igény és a pénztárca szab határt, hogy a jövőben mennyire lesz teleszórva az élettér ezekkel. Ebbe a körbe tartozik persze a mobil eszközeink, amelyek valójában különféle méretű hordozható megjelenítők a szükséges processzáló kapacitással. Itt pl. az újságként összehajthatókat várom, amivel a kis helyen nagy megjelenítő hordozása válik megoldhatóvá, az igény erre most is látszik (phablet kategória), mivel a gatyazsebek kapacitása korlátos...

A képi tartalmak folyamatos befogadására való igényünk miatt a megjelentők jó ideig nem fognak eltűnni, max 2D-ből előbb átmehetnek 3D-be (holografikusan, térben körbejárható módon jelenik meg a nagy felbontású (mozgó)kép), ezt követően talán közvetlen agyba sugárzott módon érezik a vizualizált tartalom - na eme utóbbi esetben, ami azért nem holnap lesz, már tényleg feleslegessé válnak majd a megjelenítők...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#17) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

"egyetlen átlátszó kábellel" erről van kép? optikai kábel lehet, ilyet találtam [link]

;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#18) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Egy kicsit hitelteleníti a dolgot hogy pont egy TV gyártó marketingese osztja az eszet.

Majd pont a TV-n fogok távirányítóval szerencsétlenkedni mikor megnyomhatok egy gombot vagy eltekerhetek egy digitális potmétert is ami direkt erre a célra van kitalálva, vagy esetleg a zsebemből előkapva a telefont beállítok valamit, nem én inkább bekapcsolom a TV-t, megvárom míg feláll az "okosrendszer", a kamerán megnézi az NSA hogy tényleg én vagyok-e az, aztán meg belépkedve a menüben (amit 2 év múlva már úgysem támogatnak tehát már csak az alkalmazások harmada működik jóesetben) beállítom hogy mennyi legyen a hőmérséklet.... :DDD

(#19) Raymond válasza osztraksajt (#18) üzenetére


Raymond
félisten

"inkább bekapcsolom a TV-t, megvárom míg feláll az "okosrendszer""

Na ez az ami agyonvagja az egesz okostv cuccot. Foleg a Samsung-omnal (Tizen) ahol vagy nincs rendes kikapcs es akkor aranylag gyorsan bejon (csak az internet csatlakozasra kell varni tovabb - siros LOL) de akkor meg par nap mulva osszezavarodik es random app crash, vagy van rendes kikapcs akkor meg egy fel percet kell varni arra is hogy a hangon egyaltatan allitani tudjak es kb. 2 perc amig ugy-ahogy hasznalhato az egesz cucc.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) #06658560 válasza buvartacsko (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem az.

(#21) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Ezáltal a tv az otthoni IoT rendszerek (egyik) központjává válik,

A TV soha nem válik IoT hubbá, többek közt azért nem, mert az IoT hubnak 24 órában kell mennie. A TV periféria lesz, illetve marad, ha belezöldültök, akkor is.

x gon' give it to ya

(#22) MongolZ válasza Raymond (#19) üzenetére


MongolZ
addikt

Akkor ezek szerint csak a mi tvnk kapcsolódik a netre 10 mp alatt. Előbb van a neten, mint hogy felismerné a bedugott pendrájvot.

(#23) Raymond válasza MongolZ (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Az en szerencsetlen Samsung-om nem. Eltart neki egy jo darabig meg "Instant On" beallitason is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#24) #72042496 válasza buvartacsko (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jobb lett volna ezt több rövidebb mondatba szedni hogy egyszerűbb és könnyebben érthető legyen, de attól még ez is teljesen értelmes.

(#25) #72042496 válasza Raymond (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Elég ramatyul hangzik melyik típus ez? Nekem is Tizen alapú van (KS8000), de hamar felmegy a netre. El is várom tőle.
(Alkalmazásokat mondjuk nem használok rajta, inkább PC-ről mennek rá a dolgok, alkalmanként pedig telefonról vezeték nélkül.)

[ Szerkesztve ]

(#26) Raymond válasza #72042496 (#25) üzenetére


Raymond
félisten

UE55JU6450 - az app-oknal csak a Prime problemas (Netflix, Prime, YT mukodik rendesen). Az hajlamos kiutni a rendszert ugy hogy meg a TV-re visszakapcsolva is csak az a par mp video megy loop-ba ami megakadt. Reboot kell neki akkor. A legbiztosabb ha nincs az Instant On aktivalva, mert akkor rendesen lekapcsol, de persze akkor meg az van hogy minden bekapcsolasnal full boot es minden eltart egy jo darabig.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#27) kromatika


kromatika
veterán

Szerintem inkább az oled árak normaizására kellene törekedniük.

(#28) dkekesi válasza fordfairlane (#21) üzenetére


dkekesi
tag

Ha külön doboz a megjelenítő és az "intelligencia", akkor ez utóbbi mehet 7*24-ben. Probléma megoldva.

(#29) dkekesi válasza Raymond (#19) üzenetére


dkekesi
tag

Na ezt én is kimondottan utálom. Van olyan TV, ahol gyorsabbak ezek a funkciók?

(#30) dkekesi válasza Ijk (#1) üzenetére


dkekesi
tag

Meg megfizethető Ferrarikra is.

(#31) Ijk válasza dkekesi (#30) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mert az LG és a Samsung a tv ipar Ferrarija. Imádom ezeket az autós párhuzamokat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32) #72042496 válasza Ijk (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amit az #1-ben írtál, az a TV ipar Ferrarija, igen.

(#33) Ijk válasza #72042496 (#32) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem, az a 150"-os panasonic UHD plazma.

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.