Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Akkor még vagy 500 évig nem aggódok... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én raktam volna 2 hdd-t is csak a szájalók miatt... :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És mindegyikből, mind a két db. ugyan olyan típusú egyszerre dőlt ki időben/adatmennyiségben? Mert ez megint egy kicsit furcsa lenne. Bár tudom ez már nem a mozgó alkatrészek "kiszámíthatatlan" világa, de azért mégis... :F

[ Szerkesztve ]

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper. A 850 EVO vajon hogy szerepelne? Nem látom a tesztben, pedig tuti többet adtak el belőle, mint a drágább PRO-ból.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) vlevi válasza t72killer (#4) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondolom saccperkábé hasonlóan.
Ha a 850 pro kibírja átlagos felhasználással 500 évig, akkor majdnem mindegy, ha az evo csak feleennyi ideig működik.

Nekem 830-as van, aminek kb évente esik 1-1 %-ot a kondiciója. Vagyis még kb 95-6 év. De, ha ez is 60x többet kibír, mint amennyit a HD Sentinel mutat, akkor nem aggódok.

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem mai darab, 2013-as. :DDD

Joval fiatalabb darab:

Szoval nem kell annyira fosni ezektol.

(#7) Departed


Departed
őstag

Megoldódni látszik az utolsó SSD aggodalom. Ez mondjuk azt jelenti vajon, hogy most már virtuális memóriát is megéri SSD-re tenni? Mondjuk 850-esre.

(#8) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ha tudja az ember, hogy kezelje az ssd-t a gépében akkor biztosn sokáig elég minden. Bár én már torrenteztem is rá, de 12TB írásnál többet nem tudtam rárakni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) Astroboy válasza pilóta (#1) üzenetére


Astroboy
őstag

Akkor ezek szerint neked 123 éves ssd van a gépedben? :D
A wiki szerint akkoriban csak két típus volt elérhető: a Mary Theresa Evo és a Franz Joseph Pro. :DD

(#10) emmm


emmm
senior tag

Nekem mondjuk a Vertex 3 alig 3 év után megadta magát. :D Semmi torrent meg játék, csak oprendszer volt rajta. Pont lejárt a gari ha jól emlékszem. Egy M.2 került a helyére, nos, nem bántam meg. :D

(#11) pilóta válasza Astroboy (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem, még új, csak 500 év múlva már aggódni fogok. Pont 123 évig szoktam egy dolog miatt aggódni, azért írtam... ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) christprhrdv válasza Departed (#7) üzenetére


christprhrdv
tag

Ha Windows lapozófájlra gondolsz, ott mintha azt nyilatkozta volna még régebben a MS, hogy annak az írása nagyobb blokkokban történik és nem olyan sűrűn, hogy az jelentőséggel bírna az SSD élettartamára, így nem kell áthelyezni a lassabb merevlemezre. Vagy rosszul emlékszem?

(#13) Ribi válasza christprhrdv (#12) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha valaki winyóra rakta a lapozo filet SSD helyett, akkor az minek vett SSD-t?
Akkor miért nem vett ki memóriát a gépből és nevezte ki a winyót memóriának, hátha többet tud lassítani a rendszeren. :O

(#14) hemaka válasza christprhrdv (#12) üzenetére


hemaka
nagyúr

Amugy is minek athelyezni, felesleges. Hasznalni kell, nem nezegeteni, meg babusgatni. :D

(#15) kolopele


kolopele
nagyúr

Na akkor az 1TB - os Samsunggal jó lóra tettem, még bírni fogja pár évig :DD Mindenesetre a fontosabb dolgaimról azért készítek biztonsági másolatot mindig.

[ Szerkesztve ]

(#16) Kékes525


Kékes525
félisten

Én most tervezek vásárolni egyet, leváltva a még teljesen jó SAMSUNG SSD 830 Series SSD-met, ami még teljesen jó Összes Olvasott Adat,"19 849 MB, 10 735 836 MB telepítés óta (2015.12.29.)" Összes Írt Adat,"18 208 MB, 9 343 507 MB telepítés óta" Úgyhogy gondolom ennek is van még néhány év hátra.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

Brutális, amit kibírt, ha lesz egy kis időm, telepítek egy HD Sentinelt, aztán megnézem vele a legidősebb, még mindig jól működő 500GB-os HDD-m. Lehet vagy 7-8 éves, és nem kíméltem. :D

(#18) Astroboy válasza pilóta (#11) üzenetére


Astroboy
őstag

:C
Ezt a labdát úgy lecsaptad, hogy nem tudom visszaadni...

Gonosz ON: És a teszt végeztével szép kis summa érkezett a c't számlájára - a csak "samu bácsinak" nevezett rendkívül kedves és önzetlen koreai támogatójuktól... ;]

(#19) Kisgépkezelő válasza Departed (#7) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nekem az SSD-n van. Kb 4 éve vehettem, azóta összejött egy teljes évnyi üzemidő, de eddig nem tűnik úgy, hogy baja volna. De még ha ki is derülne, hogy 5 év alatt kinyírja az SSD-t akkor is inkább arra tenném a lapozófájlt, minthogy szívjak egy lomha HDD-vel.

(#20) Ciccuka válasza emmm (#10) üzenetére


Ciccuka
veterán

Vertex 3 nem volt ajánlott SSD

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21) TaaT


TaaT
veterán

Én sem aggódok nagyon, ha eddig kihúzza már jó lesz. :)

Give them hell Ukraine!

(#22) Ispy


Ispy
veterán

Nekem az Intel 535-nél 20 hónap alatt 27% százalékot esett a kondició 7,1 TB írás miatt, ez a munkagépem, szóval kapja az ívet folyamatosan napi 8-12 órában. Ezek szerint még a 0-ig lett volna hátra 5 év, az kb. 7 év működési időt jelent. Szerintem ennyivel egy HDD-nél is kiegyeztem volna mondjuk 10 évvel ezelőtt....

De az utódjára is ráugrott már 1 TB 1,5 hónap alatt, igaz ez még 100%-on van.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23) dabadab válasza Departed (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Megoldódni látszik az utolsó SSD aggodalom"

Nem megoldódni látszik, hanem soha az életben nem volt valós alapja annak a félelemnek, hogy consumer SSD-kben elkopjanak a cellák.

A page file-t meg mindig is ajánlott volt SSD-re rakni.

DRM is theft

(#24) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Nekem 850 EVO-m van, ami júliusban lesz 2 éve hogy használok, most 88%-on van, ez mennyire okés?

Eddig 12 TB-ot írt összesen.

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#25) peti_s


peti_s
addikt

Az ilyen tesztekkel az a baj, hogy ennyi írás után már ha kikapcsolod jön az adatvesztés. Még régebben amikor a 830-as SSD-ket tartóstesztelték volt ez megfigyelhető, tudsz rá írni, de ha kikapcsolod buktad az adataid. Tehát nem tartom valós tesztnek ezeket. :)

(#26) athomi válasza Ispy (#22) üzenetére


athomi
veterán

Attól, hogy lemegy a kondíciója még nem jelenti hogy behal. Csak nem fog rá élni a garancia, ha még lenne.

(#27) RM1


RM1
aktív tag

Van egy 6 éves Samsung 470 SSD-m. A gép szinte minden nap ment, 97%-os HD sentinel szerint.

(#28) pusszycat válasza TaaT (#21) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Fura,h nekem csak 8 évet ad rá. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#29) sb válasza t72killer (#4) üzenetére


sb
veterán

A 750 EVO sima 2D TLC és Pbyte-os nagyságrendet bírt.
Mondom ezt azért, mert a 3D TLC 850 EVO ugye nagyobb csíkszélességen elvileg sokkal jobb ennél...
Meg mondom azért, mert az első SSD topic amiben 28 hsz után nincs egy mocskossstéelcé hsz sem. Miért?!?! :D

[ Szerkesztve ]

(#30) MK VII válasza t72killer (#4) üzenetére


MK VII
veterán

Nekem 216 napos használattal 5,7TB írás mellett 98%-os a 250GB-os 850 EVO.

(#31) vicces válasza MK VII (#30) üzenetére


vicces
addikt

szintén evo850.
97,5 nap ; 5,08 TB, 98%
gondolom automatikusan csökkenti az állapotot a már irt adatmennyiség arányában. jó az! :K

lehet veszek még 1et ;]

[ Szerkesztve ]

:)

(#32) Memora válasza Departed (#7) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem ha a virtuális memória nem az SSD-n van, az olyan mintha nem is lenne SSD a gépben (4GB ram mellett), így nem sok választásom van...
Cserébe sokszor akár napi 80Gb-t is kiír rá :(((
Ha ez az SSD bedöglik, biztos hogy nem veszek másikat, legfeljebb csak ha már van mellé min: 16GB ram is a gépben...

Fancy quote placeholder

(#33) Watchdog válasza pusszycat (#28) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Lehet, hogy 10-20 év múlva már csak 7-et fog... :D

(#34) pusszycat válasza Watchdog (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet frissítenem kellene a firmware-t. Ha 8 év folyamatos működésről ir akkor van még 40 natív évem rá. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#35) Memora válasza TaaT (#21) üzenetére


Memora
senior tag

Fancy quote placeholder

(#36) Simi37


Simi37
őstag

Nekem fasságokat ír...tavaly augusztusban vettem gépet mindent egyszerre. HardDiskSentinel 187 nap használtatot ír HDDre (ez teljesen reális),
az SSDre pedig 28 órát! (pedig ezen a Windows...)

240es SSDm van és 60 giga szabad szóval az 55/57 lifetime esélytelen ...

(#37) radi8tor: (alul) balról a 4. gomb (fogaskerekes), itt át lehet állítani decimálisra

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#37) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Legalább a SMART értékeket ne HEX-ben írták volna ki.

⭐ Stella

(#38) vlevi válasza emmm (#10) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gondolom nem a flash memória döglött meg benne ennyi idő alatt, hanem az elektronika. Az pedig bármikor bármiben kipurcanhat. :(

(#39) Kotomicuki válasza peti_s (#25) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Végre valaki, aki nem csak oktalanul csápol a tömeggel... :R

Amíg minden nap, vagy folyamatosan használod, addig sokkal jobb színben tűnik föl az ócska SSD (jellemzően TLC), mint amilyen a valódi állapota, hiszen a "setét mágia" gond nélkül teheti a dolgát a háttérben és tarthatja életben a már rég halódót is!
Részemről azt nézném meg, hogy mennyi ideig emlékszik még az adatokra és ez az idő hogyan, milyen ütemben csökken a cellák elhasználódásával: nem hiába, még mindig inkább csak egy gyorsítótár és nem gyors adattároló az SSD(-k zöme)...

Nem folyamatos használatban sokkal ritkábban jönnek ki ilyen "szép" eredmények, mint amit ezek a tesztek mutatnak és a felhasználóknak nem azt kéne látniuk, hogy még 100 évig használhatná, hanem azt, hogy bizonyos időközönként duplázódik az elhalálozás/adatvesztés esélye és minél többet "spórolt" az SSD gyártója a szutykán (jellemzően: teljesen értelmetlenül), ez annál hamarabb következik be.
"Lehet, hogy látott már 100 éves embert, de a többség nem éri meg ezt a kort!"

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#40) sb válasza Kotomicuki (#39) üzenetére


sb
veterán

Ha már végre valaki... akkor mutatnál ilyen teszteket, ahol tömegével halnak a 2-3 napra kikapcsolt SSD-k cellái, típustól, gyártótól függetlenül?

De jöhet olyan is, ahol fél éve nem kapcsolták be a gépet. Bár nem gondolom, hogy ez életszerű felhasználása egy SSD-nek, ahogy az archiválás se nagyon merül fel sehol...

(#41) syberia válasza Departed (#7) üzenetére


syberia
veterán

Nekem ott van, nagyon gyors így a rendszer.

OCZ Agility 3 60GB OS + Intel SSD 320 160GB játéknak.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#42) #21346560 válasza sb (#40) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én inkább attól féltem nagyon, hogy a "röntgen" gép árt az SSD-nek, mert aránylag sűrűn repültem, és minden alkalommal átvilágították, de 2 év alatt semmi probléma nem lépett fel, most már közel 2 éve át lett rakva anyu gépébe a Vertex 3, szóval már úgy 4 éve működik szorgalmasan, és semmi probléma..
Ha netán anyu felé járok, megtesztelem, kíváncsi lettem mit ír rá! :)

(#43) bobalazs válasza Ciccuka (#20) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor én valami nagyon jó darabot fogtam ki, kb 5 év alatt 33,5 Tb-nál.

(#44) peti_s válasza sb (#40) üzenetére


peti_s
addikt

Az ilyen tartósteszteken ahol a gyári értékek sokszorosát írják rá bizony, kellő mennyiségű írás után nem tartja meg az adatot kikapcsolás után . Nem behal, egész egyszerűen kikapcsolás után lesz egy üres SSD-d. Amit újra tudsz tovább írni, de ez már egy átlag usernek nem használható kategóriát jelent. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) rii válasza peti_s (#44) üzenetére


rii
nagyúr

swap partcionak jo lesz az ,-D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46) kutyarigo


kutyarigo
csendes tag

Ez vajon mit fog mutatni a megadott időpontban? Lehet fogadni mindenfélére :)

A szabad helyet most nézem csak, az bullshit. Jelenleg 18.7 GB, és sokáig ritka volt a 20-nál több. Rendszer van rajta, természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#47) Gladiator124


Gladiator124
csendes tag

Sziasztok!

Eddig 4 SSD volt/van az életemben.
- Sandisk Ultra II rövid ideig volt meg, problémamentes 100/100% Egy AMD-s gépben
- Corsair force gt kb. 1 TB után egyik pillanatról a másikra 72%-os lett, azóta még 4TB íródott és nincs változás. A hiba egy inteles gépben történt, ami azóta egy HDD-t is taccsra tett, most új AMD gép, azóta nincs probléma.
- 2db OCZ vektor raid-0 amióta megvannak. Az első 2 évben egy profi 24 csatornás raidkártya hajtotta őket és semmi változás nem volt velük kapcsolatban. Tavaj óta W10 + gépcsere -> intel raid vezérlő és most másfél havonta csökken a kondíció, nagyon megnövekedett az írott havi adatmennyiség azonos használat és rendszer mellett. Érdekes, hogy a kizárólag raid-0 ellenére durva különbség van az írásmennyiségben, 2,85 és 1,89TB, jelenleg 88%-osak. Sőt az egyik használati időben is elhúzott a másik mellett.
Mind a 4 120GB-os MLC példány.

Minimális célunk a maximum....

(#48) kromatika


kromatika
veterán

Up a 850 pro nak.Jól lett volna ha be rakták volna a tesztbe a 850 evot is.

(#49) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

SSD-hez is a jó,minőségi táp a lényeg stabil feszültségekkel.

Wasabi...

(#50) djyuri válasza Memora (#35) üzenetére


djyuri
őstag

Csakis a sentinelnek hinnék. Sose hazudott nekem, sokszor menthettem meg mások adatait időben.

Sentinellel foglalkozik a fejlesztő. Support is pöpec. És foglalkozik a felhasználói kérdésekkel,visszajelzésekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.