Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M@cika


M@cika
őstag

1 TB tárhely 36 rugóért hangtalanul nem is rossz. Egyelőre ugyan nem tervezem ilyen eszköz vásárlását, elvagyok az MLC-s 250-es és az SP "félgyors" M.2-vel. Inkább beruháztam 20k-ért egy 3 terás HDD-re.
De az út nem tűnik rossznak, főleg ha tovább esik az SSD ára. Vagy laptopban teljesen ki tudja váltani a lemezes háttértárat ez a darab.

Nasit a kis fehér medvének!

(#2) kcsa


kcsa
veterán

Heszusz, azért ez a QLC írási/olvasási sebesség igencsak aljadék. Van tere a fejlődésnek...

(#3) JKJ420 válasza kcsa (#2) üzenetére


JKJ420
tag

Value optimized. A célcsoportnak ez teljesen megfelel. Aki többet szeretne, válasszon a másik két kategóriából.

(#4) zsolt501 válasza kcsa (#2) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is ez tűnt fel, hogy igen gyorsan kifogy belőle a szufla, és itt bizony erősen kellene fejleszteni még.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5) #16939776 válasza zsolt501 (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

8-16TB-s stack-el vissza jöhet az írás 300MB/sec fölé, feltolják 5 évre a garanciát és jajde jó lesz ez, standard 3,5"-os SATA_HDD-k helyett otthonra nas-ba.

(#6) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Én nem tekintem az utódjának. Ez valami olcsó megoldás akart lenni az EVO alá, csak nem sikerült annyira jól az árazása megjelenéskor.

(#7) TeeJay


TeeJay
félisten

Én is arra vagyok kíváncsi vajon a 2 és 4TB-os mennyivel tud gyorsabban írni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#8) Televan74 válasza antikomcsi (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

22.000 Ft -ért már vinnék is mint a cukrot.Elég sokan megszabadulnának a HDD -től. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Raymond válasza TeeJay (#7) üzenetére


Raymond
félisten

A cikkben szereplo 1TB verzio egyebkent jobban szerepelt mint az varhato lett volna, ugyanis azz SLC cache nem 42GB utan fogyott ki a grafikon szerint hanem ugyanugy 7x GB kornyeken mint a nagyobb tarsainal kene.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) Taranti válasza antikomcsi (#6) üzenetére


Taranti
senior tag

A Samsung sajnos nem arról híres, hogy jól sikerülnek az árazásai....

A QLC-vel meg egyelőre megvárnám a hosszabb távú tapasztalatokat. Nekem túl friss a dolog, hogy a bevált HDD-k helyett ilyesmit használjak.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#11) Feriboy2 válasza Raymond (#9) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

azért mert dinamikusan változik a cache mérete a szabad helytűl függően.
van minimum 6 GB statikus cache és erre jön még plusz 36-72 GB cache

(#12) hardzsi2 válasza Taranti (#10) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Egyetértek. Várok vele 1,5 évet; ha addig nincsenek rossz tapasztalatok, ill. az ára beesik 30e alá, akkor megfontolom.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#13) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem tudom szabad-e ilyet, de betenném képekbe amit egy másik oldal mért összehasonlítás képen:
Samsung modell mind és 1TB-os, és jól látszik a QLC "gyengesége"

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) Raymond válasza Feriboy2 (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Ez vilagos, csak a tablazatban az 1TB valtozatnal amit itt teszteltek az Anadtech cikke szerint 42GB a max.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) #16939776 válasza antikomcsi (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

80MB/sec állandósult írást a x25 80GB-os intel SSD hozott 2010-ben. Ami akkor népszerű is lett rendszer meghajtónak. De 2019-ben, egy rendszer-meghajtónak szánt SSD-t aligha terveznek olyanra, hogy tartós terhelés közben ilyen alacsonyra, az induló érték 1/5-ére essen vissza a teljesítménye. Feltételezik, hogy, ekkora döccenést nem venne észre a user, a rendszer alatt?!

[ Szerkesztve ]

(#16) cskamacska válasza JKJ420 (#3) üzenetére


cskamacska
addikt

Jó, csak hol a value? Árukereső szerint 35k a árleszállított 860 QVO, 39k a WD Blue, 40k az MX500, és az egyéb TLC/MLC meghajtók meg 33k felett össze-vissza. Hol itt az érezhető spórolás a "drága" TLC-hez képest? :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#17) Duck663


Duck663
őstag

Hát sokkal inkább egy TLC-s megoldás, mint ez, ez kifejezetten lassúnak tűnik, árban pedig hasonlóak. 22-25e körül kellene lennie az 1TB-osnak, ezekkel a paraméterekkel, hogy jó választás legyen, bár én akkor sem biztos, hogy beneveznék rá.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) berVi válasza M@cika (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Nem csak hangtalan, de gyorsabb, kevesebbet fogyaszt, es nem erzekeny a mechanikus behatasokra.

(#19) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Ha nyílik az árolló ez és a 860 EVO között, másodlagos meghajtónak jobb a merevlemeznél. Régebbi gépbe pedig elsődleges meghajtóként is elviselhetőbb élményt nyújt egy merevlemeznél.
(Gondolom 2-3 hónap múlva esik az ára...ahogy lassan múlik az újdonság varázsa. :)) )

(#20) berVi válasza zsolt501 (#4) üzenetére


berVi
senior tag

Mit kene rajta fejleszteni? Pont az a fejlesztes rajta, hogy lassu. Akinek szufla kell, az majd vesz 970 Pro-t, vagy amit akar. Sok-sok penzert.

(#21) szevassag


szevassag
tag

5 napja vettem egy ilyet a 4 éves laptopomba. Előtte egy 240 gb-os Adata volt benne, de kevésnek bizonyult a tárhely. Nem értem min megy itt a problémázás, teljesen jól teszi a dolgát a cucc. Nem másolgatok 100Gb-okat csak amikor ráraktam a cuccaimat. Teljesen jó, megérte az árát! Nem is használok már sima hdd-t.

(#22) devast válasza #16939776 (#15) üzenetére


devast
addikt

Azt nem bírja a sok vészmadár megérteni, hogy ilyen terhelést hétköznapi használatban előidézni kb lehetetlen...
Tartós terhelés lehet pl, mikor megveszed és a régi ssd-ről image-eled.
Lehet pl nagy méretű raw videó fájlokkal való munka ami nem átlagos load. Másolhatsz rá másik ssd-ről nagy fájlokat, akkor belefutsz úgyszint.
De szinte akármilyen szoftver telepítésnél előbb lesz szűk keresztmetszet a forrás sebessége és/vagy a cpu. Aki tényleg nagy adatmennyiség rendszeres gyors írására keres ssd-t, az vegyen a professzionális szériából.
Ettől függetlenül a fix slc méret lehetne nagyobb. 660p-vel sokkal jobban eltalálták a méreteket.

(#23) Ribi válasza #16939776 (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nálam még a 40-es verzió fut és jól elvan :D
De mint már írták, egység user nem nagyon másol 40 gigákat túl gyakran.

(#24) syberia válasza Televan74 (#8) üzenetére


syberia
veterán

Nem kell sok idő hozzá, hogy használtan ennyiért kaphassunk ekkora tárhelyet.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#25) Menthirist


Menthirist
veterán

Játszós ssd-nek korrekt...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#26) cskamacska válasza devast (#22) üzenetére


cskamacska
addikt

A nem-vészmadarak meg gondolom dísznek veszik a tárhelyet és nem használni, mert telítődés után az SLC gyorsítótár is szépen összemegy, így sokkal könnyebben ki is lehet futni belőle, utána meg jön a merevlemezeket zavarba ejtő 80MB/s. :U

Crucial MX500 nem hal meg ilyen látványosan a gyorsítótár elfogyása után, de ott is érezni hogy mikor van tele a lemez, és mikor van bőven hely.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#27) Sirus86


Sirus86
tag

Most gyorsan megneztem Nemetorszagban , es miota bejelentettek, erdekes modon a hagyomanyos merevelemezek arai kb 5-10%-al le is mentek. (Ebay sajat reportja). Hajra-hajra, en inkabb veszek ilyet, ha a merevlemez es ekozott van szo. Mezei user nem fog belefutni a limiteibe.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#28) F34R válasza szevassag (#21) üzenetére


F34R
nagyúr

Ez a teljesen megerte az arat akkor helytallo, ha nem doglik meg rovid idon belul. Egy ev mulva mondhatod, hogy megerte.

(#29) devast válasza cskamacska (#26) üzenetére


devast
addikt

Mit nem értesz meg azon, hogy normál felhasználás mellett nem jön ? Van egy fix minimum slc gyorsítótár méret. Ami 6gb a 860 qvo-nál, ami véleményem szerint kicsit kevés, de még talán elég. De pl a 660p-nél az 1tb-osnál már 12gb.

(#30) TeeJay


TeeJay
félisten

Túl jó lett a 96 layer TLC lásd 970EVO Plus, illetve már a 860EVO-ban is az lehet
Így egyelőre nem fog labdába rúgni a QLC

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#31) Geller72


Geller72
veterán

PS4-be jó ez. ;).

(#32) Milka 78 válasza Menthirist (#25) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Bizony, bizony...tökéletes társ lehet egy steam mappának.:K

(#33) azbest


azbest
félisten

minden technológia ilyen utat jár be. A korai, kissé még kétes, gyerekbetegséges és drága megoldások után egészen jó, de még drágácsaka. Aztán, ahogy hétköznapi tömegtermék lesz, úgy az olcsóbb árhoz gyengébb minőség társul. Itt sincsen másról szó. Majd lassan lehet az ssd helyett kezd megjelenni valami jobb, elsőre marha drága megoldás.. például az optane (amit bizonyos feladtoknál már ram kiegészítésre is használnak).
A speciálisabb, magasabb minőségű megoldások pedig a régebbi technológiából is drágák maradnak.

(#34) mzso


mzso
veterán

"Ár kb. 36 000 forint"

Ez így egy vicc. Már eleve most lehet kapni olcsóbb terásakat. Ráadásul TLC-seket. Amiknek nem ilyen gyászos az írási sebessége. Az én több éves 250-es Samsungom hozza a 400 MB/s-ot ez meg a 80-ával a merevlemezeket is alulmúlja...

Tizenezer forintot megérne talán.

(#35) zsolt501 válasza berVi (#20) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ugye ezt az összevetést viccnek szántad, már csak azért is, mert az egyik SATA a másik M2 csatlakozós a többi különbségről nem is beszélve, de amúgy ez a QLC még a régi 830-as szériát sem éri utol, ami nem egy mostani SSD.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#36) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Jó teszt, köszi. :K

"Silent, passzív PC"-be, torrentre megfelel ez (is), csak essen még pár ezrecskét az ára... ;]

[ Szerkesztve ]

(#37) masholnap


masholnap
senior tag

kár finnyogni, rufusznál már csak 34740 pénz. pár ezret még esik és bestbuy lesz. általános használatra teljesen oké. ha lenne belőle fél terás, akkor egy kis áresés után letarolná a piacot.

(#38) F34R válasza masholnap (#37) üzenetére


F34R
nagyúr

Mivel is tarolna le? Az araval? Megannyi TLC-t lehet kapni hasonlo aron, amik mar bizonyitottak. Azokbol is elofordul selejt. Persze meg mindig az 1TB-s MLC volna a nyero, de talan mar 2019-re megemesztettuk a TLC sztorit.
QLC-nek meg van par kifutasi idelye.

[ Szerkesztve ]

(#39) gt87 válasza mzso (#34) üzenetére


gt87
csendes tag

Szerintem valamit elnéztél. 80-ra akkor esik vissza, ha elfogy az SLC cache, addig jóval gyorsabb. Máskülönben az olvasás végig 500MB/s környékén van, és szerintem ez fontosabb (programok betöltése, nagyméretű fájlok olvasása, stb.). Aztán ugye arról is érdemes megemlékezni, hogy IOPS-ban, és késleltetésben is rommá veri az összes merevlemezt és valószinüleg a célközönség nem fog folyamatosan több száz GB-ot írni rá. Én egy ilyet vettem a 10 éves iMac-embe vérfrissítés gyanánt, és a korábban benne lévő 250GB-os 860 EVO-hoz képest semmilyen sebességbeli különbséget nem tapasztalok (cserében nem kell folyton egy külső HDD-t lógatni rajta az adatoknak). Szerintem sokaknak bőven kielégíti az igényét egy ilyen SSD (főleg azokét, akik egy régebbi gépet turbóznának meg vele).

(#40) masholnap válasza F34R (#38) üzenetére


masholnap
senior tag

igen, az árával. meg a márkájával. böngészgetős, fb-zős, wördözgetős használat esetén semmi valódi hátránya nincs. max amit nem tudunk, az a technológia ereje, de ez szerintem tökmindegy, nem komoly felhasználásra készült ez a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#41) zzola válasza mzso (#34) üzenetére


zzola
félisten

Lehet kapni, igen. Gyorsítótár nélkülieket, ami még ennél is ócskább...

(#42) F34R válasza masholnap (#40) üzenetére


F34R
nagyúr

En azt ertem, de sokan ezt fogjak bepattintani rendszer meghajtonak.
QLC meg annyira gyerekcipo, hogy arra fontos adatokat nem biznek. Mondjuk SSD egyaltalan nem.

[ Szerkesztve ]

(#43) masholnap válasza F34R (#42) üzenetére


masholnap
senior tag

sztem édesmindegy, mire tolod, ha nincs megfelelő archiválás. épp elég, ha a pont az a példány dobja fel a pacskert, amelyik fájni fog :)

(#44) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Egyébként hogy picit gonoszkodjak. Teljesen jó, hogy például a Samsung 800 és 900 szériás meghajtói egyes táblázatokban közösen szerepelnek, de hiányérzetem van: hol a bánatos túróban van legalább egy IDE csatolós? Lassabb, de ennyi erővel.... csak plusz 1 adatsík a diagramban. :D

(#45) mzso válasza zzola (#41) üzenetére


mzso
veterán

Mégis mitől lenne ócskább amikor A TLC írási sebesség többszöröse ennek? Az SLC cache meg pikk-pakk kifogy.
Pl az egyiknél:
Sustained Write Performance: 960GB: Up to 510MB/s

Az írási ciklusokat meg nem fogja senki kimeríteni így sem.

[ Szerkesztve ]

(#46) TeeJay


TeeJay
félisten

no para jövőre már jön a 128layer NAND
gondolom főleg TLC-vel első körben aztán lesz majd fincsi olcsó 1-2TB-os SSD
az MLC-t nem is nagyon erőltetik 96layer-ben nem is tudom van-e egyáltalán

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#47) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Az a 80 MB/s eléggé siralmas érték. Ennél a gépemben lévő WD RE4 vinyók is jobbat tudnak. Persze tudom, hogy ritkán írogat az ember egyszerre ennyi adatot, na de azért...

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#48) TeeJay válasza Geri Bátyó (#47) üzenetére


TeeJay
félisten

tedd hozzá hogy lineárisban gyorsabb max a HDD ha nagyméretű cuccot másolsz
ugyanezt mérd ki kérlek 1MB alatti apró fájlokkal és máris az SSD lesz a nyerő

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49) Geri Bátyó válasza TeeJay (#48) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Pont azt írtam, hogy ritka eset (de attól még rosszul néz ki).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#50) Tomassy00 válasza Televan74 (#8) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Én pont most vettem 3 darabot ebből a 860 QVO 1TB -ból 70 euro/darab volt, igaz nem boltból nem garanciásan de bontatlan volt mindd... A valós bolti árán biztos nem venném meg. Ha boltból lenne 85 euro, talán akkor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.