Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

De jó hogy még az 1TB-os SSD-k is horror áron vannak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

5-7000 dollárt emlegettek pár oldalon árazásra...

Kicsit odébb van még mire lejön az egyszerű ember piacára (főleg az kéne hozzá, hogy végre az intel és a japánok is elkezdjék tolni kifelé tömegesen a 3D/V-NAND megoldásaikat és legyen verseny)... de azért a hdd-k napjai meg vannak számlálva erősen. :)
Még 1-2 gerenerációs váltás és pápá...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3) flexxx2


flexxx2
őstag

$5,000 to $7,000 közé becsüli egy oldal. Találtam 6.4TB HP pcie-be dughatót 35.000$ért.

(#4) D1Rect válasza snecy20 (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Az egyik gigacég igazán kidobhatna egy filléres "nagy" SSD-t.
Nem kell csilló IOPS, meg semmi, csak nagy+ssd+olcsó.

(#5) próbakocka válasza snecy20 (#1) üzenetére


próbakocka
senior tag

Valóban lényegesebb lenne, hogy a nem alap méretű (120/240) ssd-k árát marhára lejjebb kellene tolni. Irreális az 1Tb-os meghajtók ára... de talán majd a tavaszi szél ...

Ez a technikai demózás, hogy most össze tudták legózni a meglévő elemekből, igazából irreleváns. Most kettővel több, vagy kétszer akkora fekete kockák vannak a félig légüres dobozban ... deszuper.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#6) UnSkilleD válasza D1Rect (#4) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

és az nekik hol érné meg ha a paraszt olcsón megvehetné?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7) D1Rect válasza UnSkilleD (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Mondjuk a samunak ott, hogy visszaszerezné a részesedését a "merevlemez piacon".
MOD: Meg ott, hogy lenne hova kiszórni a "selejt" chipeket meg vezérlőket.

[ Szerkesztve ]

(#8) hardline válasza UnSkilleD (#6) üzenetére


hardline
senior tag

Meg ott, hogy boldog-boldogtalan váltana HDD-ről, aki jelenleg nem fektet bele pénzt, mert 1tb hdd árában kap 120gb ssd-t.

(#9) DooMbo válasza D1Rect (#7) üzenetére


DooMbo
tag

És akkor mindenki azon lovagolna, hogy a nagy Samsung selejtet árul... Nem fogja ezt meglépni. Marad a prémiumnál az élvonalban csillagászati árakon. A "kici occó" kategóriát meghagyja kínának.

(#10) t72killer válasza flexxx2 (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Legutóbbi árát kérném, lehetőleg havi rendszerességgel fizetés címszóval a számlámra utalva :C

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ez most akkor SATA Express?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) vigyori78 válasza Jim Tonic (#11) üzenetére


vigyori78
őstag

Serial Attached SCSI
SAS-3: 12.0 Gbit/s

(#13) jedis :
1TB -ból jelenleg kb.: 200gb -om szabad , 1TB sata3 vinyó = 14.000.- , 1TB sata3 ssd = 88.000.- ez sok :K

[ Szerkesztve ]

(#13) jedis


jedis
senior tag

Hát a szerintem azok az átlagfelhasználók, akik tényleg csak átlagos dolgokra használják a PC-jüket már most elfelejthetik a normál HD-ket. Egy 250Gb-os SSD lassan 20EFt lesz, az meg bőven elég, ha csak szörfözgetni, meg fésbukozni, meg ofiszozni használja az ember a gépét. Max. később vesz egy külső vinyót, ami még mobilabb is. Én az ismerősi körbe új gépekbe már nagyon ritkán rakok sima HD-t .

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) Segal


Segal
veterán

Ha olcson szeretnel jo gyors ssd-t akkor ebay-en menj a licitalos hirdetesekre.
En tavaly ev vegen vettem 2TB-os 850EVO-t 149 ezerert amikor itthon epp 230 korul voltak. Azota is tokeletesen mukodik semmi atveres nincs a dologba.
Kep is van a vasarlasrol a hitetleneknek csak most mobilrol vagyok es innen maceras lenne linkelni.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#15) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

15.36TB

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#16) Necross


Necross
tag

Akarok egy ilyet rendszerlemeznek, a Windowsnak ez már csak elég lesz.:D (Nem komoly, nem kötözködni!:) )
"de a megcélzott
szegmenst látva van egy olyan
sejtésünk, hogy nem kap emberi
árcédulát."
Erre simán felteszem az életem.:)

A paranoia jó dolog, éberen tartja az embert.

(#17) Geri Bátyó válasza jedis (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"ha csak szörfözgetni, meg fésbukozni, meg ofiszozni használja az ember a gépét"
...akkor valójában fölösleges a gépébe SSD-t rakni, mert "hót mindegy" neki.

A cikkhez:
Ez a méret még nagyon messze van a végfelhasználói piactól. Szerintem nem is véletlen, hogy a Samu nem erőlteti a SATA csatolót. Még az 1 TB is messze van az átlag felhasználóktól.
Ettől függetlenül, nem semmi, hogy méret tekintetében mennyit fejlődtek az SSD-k az elmúlt néhány évben.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) Interceptor


Interceptor
addikt

Vajon mikor lesz ekkora ssd a gépünkben 10-15 év múlva?:D

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#19) kromatika


kromatika
veterán

Hiába.A Samsungal nem bírnak.

(#20) #Chris


#Chris
tag

Már csak 1 paraméterben jobbak a HDD-k. Az árban.

(#21) plömplöm


plömplöm
őstag

16GB cache. great scott!

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#22) Tidus válasza #Chris (#20) üzenetére


Tidus
addikt

És a legjelentősebben, az élettartamban.

(#23) big-J válasza Tidus (#22) üzenetére


big-J
őstag

Az asztalomon lévő kattogós fejű vinyóim nem értenek egyet veled.

(#24) snecy20 válasza D1Rect (#4) üzenetére


snecy20
veterán

Az valóban jó volna. Már rég el lehetett volna tüntetni az elavult HDD-ket, de csak nem akaródzik....

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#25) Francia91 válasza big-J (#23) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem vannak otthon régi gépeim, a legöregebb egy Compaq DeskPro 389-es. Az abban lévő eredeti 83 Mb-os HDD köszöni szépen, jól van, és vígan fut rajta a 6.22-es DOS + Windows 3.11 páros... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26) Vole válasza D1Rect (#4) üzenetére


Vole
tag

"Az egyik gigacég igazán kidobhatna egy filléres "nagy" SSD-t.
Nem kell csilló IOPS, meg semmi, csak nagy+ssd+olcsó."

Egyetertek. Mondjuk egy 20TB -os SSD -t el tudnek viselni a mostani Intel 750 -es vinyom tempojaval, 3000 dollaros arcedulaval.

(#27) Bundyta


Bundyta
tag

"16 TB-nyi formázatlan kapacitást kínál" – amiből valójában 15,36 TB használható.
gy a PM1633a család a 15,36 TB mellett 480 GB, 960 GB, 1,92 TB és 7,68 TB kapacitással is piacra kerül.

Köszönöm, h végre normálisan is le van írva, pontosan mennyi is az annyi.

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#28) ChrYsler válasza FollowTheORI (#2) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

Szerintem nagyon alábecsülik az árát EZT látva. :Y

Tudom, magyar árak, de mégis! :)

(#29) borg25 válasza big-J (#23) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Hdd: Hörög, prüszköl, kattog, szenved, de legalább megy, nem adja olcsón magát. Ha meghal is van remény az adatra.
Ssd: Gondol egyet, s többet nem indul, ha mázlid van előtte lelassul, s gyanakodhatsz.
Oké hddt is lehet úgy járatni, hogy hamar haljon, de az ssdnėl, az a módszer az élettartalom növelésére ha nem használod...

(#30) berVi


berVi
senior tag

Szuper, lehet mondani, hogy nekunk mar ilyenunk is van, bar venni senki nem fogja.

A Samsung megigerte a 4TB-os 2.5"-ot es az 1TB-os NGFF-et is, inkabb azzal haladjanak mar.

[ Szerkesztve ]

(#31) sb válasza D1Rect (#4) üzenetére


sb
veterán

Az a baj, hogy a csillió iops is az ssd "velejárója" technológiailag.
Tehát olcsó lassú cuccot akarsz egy gyors (és drága) technológiából.

Akkor lehet szvsz tárolásban versenyképes, ha elérjük az a mérethatárt aminél már a HDD sem olcsó. 1-2TB 1-2 lemezzel még az aprópénz kategória. Az viszont látszik, hogy 6-8TB felett pl. héliummal és 5+ tányérral bűvészkedve már igencsak nem olcsó és egyszerű mulatság a HDD sem. Ebben a tartományban tuti, hogy olcsóbb pár lapkát gyártani, tokozni és egy nyákra dobni. Szóval előbb-utóbb ebben a sávban biztosan olcsóbb lehetne... kár, hogy itt meg nem a gyártási költség határozza meg az árat, hanem a prémium felár.

Kíváncsi lennék mennyit fogyaszt...

[ Szerkesztve ]

(#32) ChrYsler válasza sb (#31) üzenetére


ChrYsler
aktív tag

"Samsung does not reveal power consumption of the PM1633a 15.36 TB SSD, but based on power requirements the SSD can consume up to 13.7W."
Forrás: AnandTech

[ Szerkesztve ]

(#33) FollowTheORI válasza Interceptor (#18) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csaknem... szerintem 2-3 év múlva. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#34) duke válasza FollowTheORI (#33) üzenetére


duke
aktív tag

A 2-3 ev azert keves. Szerintem 6 ev mulva kerul az atlag merevlemez kategoriaba, mint most egy 250-es.
Nagyon kivancsi vagyok, hogy alakul Majd megprobalok a mostani joslatokra emlekezni, amikor egy 16 teras 20 ezer lesz. (mar mint forintban :) )

(#35) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Naja. Mondjuk azt nem emltem meg, hogy egy 3,5" helyre beférne 4 nyák egymásra, és jöhetnének a 100-200 terás SSD-k.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#36) sb válasza ChrYsler (#32) üzenetére


sb
veterán

Köszi. Nem is olyan vészes.
Nagyobb NVMe-s csodák ennek többszörösét is eszik ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#37) waveson válasza borg25 (#29) üzenetére


waveson
tag

Igazándiból az a vicces, hogy pont a kemény használatnál, amire az SSD-nek értelme van (oké, rendszerháttértárolón kívül, de arra minek 128 gigánál nagyobb?! 64-essel full boldogan elvagyok a fele szabad 3 éve).
De a drága SSD-k, amire tényleg jók lennének, a nagy workload, adatbázis, vagy sok cucc húzása egyszerre, fel vagy le róla...Ennél gyakorlatilag iszonyú hamar megpusztulnak (a PRO-k is....).
Szóval gyakorlatilag rendszer tárolón kívül a mai napig nem látom sok hasznát. Sajnos.

(#38) waveson válasza waveson (#37) üzenetére


waveson
tag

Ja és a lényeg...Ha netán raidben van...az SSD eddig életemben az első olyan tárolóeszköz, ami ha megpurcan, szétkapja a raid tömböt is (1-5 levelűt is)...
Szóval tök jó! :D

(#39) ngabor2 válasza waveson (#37) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Azért sok TB-ot néhány ezerszer újraírni nem fél év. Még ha sokkal gyorsabb is, mint vinyó esetén. Ezt a RAID-szétesést meg nem értem, mitől következhet be másként, mint HDD-nél. Elvileg ott is egy diszkcsere helyre kellene, hogy tegye, legalábbis az én logikám szerint.

Én a korábban világmegváltó fázisváltáson alapuló tárolókat várom, arról nagyon nagy a csend. Valószínűleg még túl sok bőr van azon a bizonyos rókán?

(#40) borg25 válasza waveson (#37) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Jaja, én is szívesen használnám adatbázisra, mert tök jó lenne, de kockázatos. Amire még állítólag lehet használni a rendszermeghajtón kívül torrent: egyszer írsz, sokszor randomban olvasol. Adattárolásnál is max temp drive :(

(#41) Vole válasza borg25 (#40) üzenetére


Vole
tag

Mar nem eloszor hozzatok fel ezt az "SSD adattarolas kockazatos" temat. SSD -n es HDD -n atlag felhasznalonak pont ugyan olyan kockazatos adatokat tarolni, barmelyik barmikor elszallhat. Nemreg egy 2TB -os HDD -m hullot el minden elojel nelkul.

A kulcsszo: biztonsagi mentes.

Tok mindegy milyen tipusu a tarolo, le kell menteni az adatokat. Annak mar eleg kicsi az eselye, hogy a fo tarolo egyseg es a masolatot tartalmazo tarolo is egyszerre szall el. ( mondjuk lakastuz eseten elofordulhat :DDD ).

Jelenleg ugy nez ki a dolog, hogy egy 8 rekeszes kulso taroloban vannak nalam a vinyok, a biztonsagi masolatok pedig egyesevel kulon a fiokban ( muanyag tokban ).

Ha vegre lehetne kapni nagy tarhellyel rendelkezo SSD -t, akkor a 8 -as tarolo lehetne a backup, a PC -be meg siman bedobnek egy nagy SSD -t a rendszer SSD melle es kesz. A rakas plusz HDD -t pedig nem kene tarolgatnom kulon.

Persze hangoztatjatok azt is, hogy a rossz HDD -rol meg lementheto az adat, de azt valahogy egyikotok sem irja, hogy ez mennyibe kerul. Az esetek tobbsegeben tobbe, mint maga a HDD, ergo egyszerubb eleve kettot venni, hogy legyen masolat. SSD eseteben pont ugyan ennyibe kerul egy backup HDD. Mellesleg az biztos, hogy az elveszett filmek helyreallitasaert egy fillert nem fizetnek, inkabb leszedem oket ujra, ingyen, mint ahogy a 2TB -os HDD -m eseteben tortent. Maceras az teny, ezert is kellett megduplaznom a HDD -k szamat azota, hogy tobbet ilyet ne kelljen.

Vallalati kornyezetben, ahol fontos adatok vannak es a tulaj kesz fizetni az adatokert, ott meg aztan vegkepp a biztonsagi masolat a legjobb.

(#42) Vole válasza sb (#31) üzenetére


Vole
tag

"Az a baj, hogy a csillió iops is az ssd "velejárója" technológiailag.
Tehát olcsó lassú cuccot akarsz egy gyors (és drága) technológiából."

Nem errol van szo. Sokkal inkabb arrol, hogy nem kell a termeket kulon optimalizalni a hipergyors mukodes erdekeben kulonfele fejlesztesekkel, eleg ha egy alap sebesseget tud ami meg igy is sokkal jobb mint a HDD -k eseteben.

(#43) Tidus válasza big-J (#23) üzenetére


Tidus
addikt

Szélsőséges példa képpen járass egy HTPC-t 24/7 ben egy OP.- SSD-vel, és mellé egy WD RED-et. Torrent 100 megás nettel fél évet. Ugyan ezt tedd meg az SSD helyett egy AAKX WD BLUE-val. Aztán nézd meg az élettartamot. Valszeg az SSD nem éri meg a hat hónapot, az írt adat megöli. De lehet hogy a négy hónap is elég.
Ennyit a kattogókról.

(#44) Vole válasza Tidus (#43) üzenetére


Vole
tag

"Valszeg az SSD nem éri meg a hat hónapot, az írt adat megöli."

Nemreg volt egy kimutatas SSD elettartamrol. Latvanyosan sokat birtak az SSD -k, ugyhogy ebben nem lennek olyan biztos.

(#45) D1Rect válasza sb (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Arra gondoltam, hogy a 2-3 évvel ezelőtt is sebesség is elég lenne, nem kell a legújabb fejlesztés.

(#46) borg25 válasza Vole (#44) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Igen, a vállalati környezetbe szánt SSD-k, ott is írták, hogy gyakoribb az adatvesztés. Egyébként az SSD-ről maga a specifikáció mond ítéletet:

Samsung 16TB SSD WD Re 6TB WD Re 4TB
Csatoló SAS SATA SAS
Kapacitás (TB) 16 6 4
Max szekvenciális
írás/olvasás (MB/s) 1200 227 171
Cache mérete 16GB 128MB 32MB
Cache feltöltési ideje 13s 0,56s 0,18s

Szóval minek ekkora cache? Biztos nem azért, hogyha 13s-el belül érkezik egy ismételt írási kérés ugyanarra a cellára, akkor ne kelljen kiírni és ne használódjon el a cella? Vállalati környezetben, adatbázisnál, ez gyakran elő tud fordulni, de logok írásánál is gyakori. Aham, tényleg csak olvasási cache az a 16GB, hagyjuk már

(#47) Vole válasza borg25 (#46) üzenetére


Vole
tag

Nem tudom mire akarsz kilyukadni, de szemely szerint en mar nagyon orulnek ha a rakas HDD -met lecserelhetnem 1db 20TB -os SSD -re.

A 480GB -os 730 -as Intel SSD -m 193 nap alatt 6,43 TB olvasast es 4,4 TB irast kapott. SSDOK szerint 100% -os az allapota meg mindig. 5 ev gari van ra, ha jol emlekszem 120 TB irasi korlattal, ennek a kozeleben se leszek ennyi ido alatt. Es ez a rendszer lemez, amirol torrentezek, adattarolasra gyakorlatilag annyi iras lesz amekkora az SSD kapacitasa, onnantol csak olvasas tortenik.

Egy Samsungom gari idon belul elszallt, szo nelkul csereltek egy ujra, ugyhogy ha 10 eves garit vallanak a 20TB -os SSD -re, mint ahogyan a 850 Pro -ra, akkor nincs mitol felnem. Tovabbra is lesz biztonsagi masolat, ugyhogy ha megerkezik a csere SSD, akkor felmasolom ra ujra az osszes filmet es folytatodhat a moka.
10 ev alatt ugyis annyit fejlodik a technika, hogy annyi ido alatt amugyis lecserelnem akkor is ha nem megy tonkre. Gondolj csak bele, hogy 10 eve milyen SSD -k voltak a piacon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.