Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Aha értem. Ha már normális panelt képtelenek csinálni illetve ami volt még azt is sikerült az utóbbi modellévben durván lebutítani akkor növeljük felbontást amit marketingként lehet tolni.

(#2) mad823 válasza osztraksajt (#1) üzenetére


mad823
őstag

A megapixel háború újabb frontot talált magának. :)
Amúgy sajnos feltehetőleg osztottak-szoroztak, és úgy jött ki ez a dolog. Nyilván bele tudnának tenni mindent egy 4K TVbe is, de azt valszeg közel ugyanannyiba kerülne előállítani, mint ugyanazt egy 8K-s panellel. És akkor melyiken lehet több profitot realizálni? Naugye. Ettől még szomorú.

(#3) BusinessGuy válasza osztraksajt (#1) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Mondjuk a butítás nem tudom melyik készülékükre értendő, de a KS széria óta a kétszámjegyű Q széria az ami eléri sőt le is hagyja a KS szintjét (és nincs nagyon túlárazva mint a q8). Pl ks7000 vs q70... Az eddigiek az igencsak túlárazott q8akat leszámítva minc szarabbak a KS szériánál ide értve a ku,mu,q7 és egyéb azóta kiadott szarjaikat...
Q70 viszont a vrr-el a jelenlegi legértelmesebb tv-jük ami még nem szállt el árban és előzi a ks7000-et...
Viszont ez a 8k erőltetésük szánalmas...

[ Szerkesztve ]

(#4) GodGamer5 válasza BusinessGuy (#3) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az egész 8k úgy mindenestül szánalmas. Tartalom sincs rá, másfelől a hardverek sem birkóznak meg ekkora felbontással.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#5) tibaimp válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jön idén a Japánban rendezett Nyári Olimpia, és lesz 8K-s közvetítés, tuti, hogy ezt a lovat akarják megülni, és tuti, hogy egy csomót eladnak majd ezekből a TV-kből!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) M@cika válasza tibaimp (#5) üzenetére


M@cika
őstag

Pontosan erről van szó szerintem is. Igaz, csak arra az időre lesz 8k tartalom, de lesz. :-)
Meg aztán legalább jobban fogy a 3990-es Threadripper és a 2080 Ti videokártya is, amik ugye megbírkóznak a 8k feldolgozással is.

Nasit a kis fehér medvének!

(#7) Busterftw válasza M@cika (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

8K-n kepet megjelenit es megbirkozik kozott azert nagy kulonbseg van am :D

(#8) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Majd lesz itt sok 8 tartalom ha leváltják a jelenlegi h265 és vp9 videó formátumokat

:D

[ Szerkesztve ]

(#9) .mf válasza tibaimp (#5) üzenetére


.mf
veterán

"tuti, hogy egy csomót eladnak majd ezekből a TV-kből!"

Ezt gondolják a marketingeseik is, te is kaptál abból, amit szívnak? :P Szerintem meg tuti nem, legalábbis nem a következő 3-5 évben. A 4K is még csak az utóbbi években kezdett igazán beérni, pedig 4K-s kamerák már több, mint egy évtizede vannak, és az utóbbi években már egyre több videó/hibrid kamerában is megjelent a 4K felvétel, és mára szinte általánossá vált -- ezzel szemben 8K kamerák még mindig csak prototípus és elsőfecske szinten léteznek, az Olimpián kívül semmiről nem hallottam (semmi AAA blockbuster), amit 8K-ban forgatnának. Miért is tennék, hiszen a mozik is fHD / 4K-sak...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) tibaimp válasza .mf (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó lett volna, de nem szívtam :B .
Ne "kishazánkba" gondolkozz. Japán, Távol Kelet, sőt USA, stb. ahol egy-egy nagyobb sportesemény miatt eladnak annyi TV-t, és az ára sem lényeg.

Amúgy amit írsz maximálisan igaz, csak ez ott senkit nem érdekel....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) mad823 válasza .mf (#9) üzenetére


mad823
őstag

Amúgy pedig nem azért veszik majd meg, mert a van rá tartalom, hanem mert a szomszédnak csak feleannyi K-ja van. Illetve mert jobb képminőséget kapsz egy 4K-s anyaggal is. (Merthogy 4K=kevesebb dimming zóna, stb.)

(#12) dastier válasza osztraksajt (#1) üzenetére


dastier
tag

A samu marketingszakosztalyanak messze nem ez lesz a legnagyobb bune. Azt mar eljatszottak amikor az LCD tevejuket atneveztek LED tv re, csak mert a panel mogott kicsereltek az izzokat. Es persze minden cegnek muszaj volt atvennie.

(#13) .mf válasza tibaimp (#10) üzenetére


.mf
veterán

Nem kishazánkban gondolodom :) Az őszt Japánban töltöttem, 2 hónapot voltam kint, ebbe pont beleesett a rögbi-VB is, amit ott tartottak. Nagyon nyomatták, csapból is az folyt, hirtelen mindenki nagyon rögbi-fan lett és fejből vágta a csapatokat és játékosokat -- mégis, valahogy nem éreztem, hogy mindenki rohanna TV-t venni :N
A japán gazdaságnak épp az a baja, hogy a japánok különben sem szeretnek folyton cserélgetni dolgokat, az 面倒 (leginkább "nyűg"-ként tudnám fordítani) (láttam még CRT tv-t is állami intézményekben!), hely sincs felhalmozni dolgokat. A japán lakások kicsik, így nagy TV-k sem férnek be.

USA-ban és Kínában már inkább elképzelhetőnek tartom, de a 4K terjedése ott sem ezt támasztja alá. Ez most még el fog bukni, mint anno a 3D, ugyanabból az okból: egyikhez sem volt még tartalom.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#14) tibaimp válasza .mf (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ok, lehet, hogy úgy van ahogy írod, én nem voltam Japánban csak képzeletben :)....
De szerintem attól még menni fog a 8K, max nem olyan ütemben, mint szeretnék, de megbukni nem fog.
Sőt, én már várom a 16K-t ;]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én már a 16K-st is kihagyom, csakis a 32K-s tv-re gyúrok :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#16) Tigerclaw válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mi lesz ezek helyett?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) aprokaroka87 válasza Tigerclaw (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg idén nyáron jön a h266, ami 16k-ig lesz tervezve.

Illetve az av1, ami már van, csak még friss.

Az persze más kérdés hogy jelenleg még nem hinném hogy lenne hardveres gyorsítás, ami megoldaná a dolgot.

h266 info link

av1 info link

[ Szerkesztve ]

(#18) Duree


Duree
veterán

Továbbra is a 8K fölösleges megoldás ha nem demót nézel és nem 2 méterről akkor nincs különbség a 8 és a 4k között. Van aki már a 16K-ról beszél az aztán már tényleg sok. Nem hinném , hogy az emberek nagy többsége érdeklődne a 8K iránt.

duree54

(#19) Morph76


Morph76
aktív tag

Az mennyire király kontrasztot sejtet egy 98"-os kijelzőn a 300-nál jóval kevesebb dimming zóna! Meg amúgy is, én tuti megveszem KKKKKKKK, de király!
Mikor lesz már HDMI 2.1-es videókártya?

(#20) Tetsuo válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyszer a 4K-val is így volt sőt, az FHD-vel is.

(#21) Sinesol válasza GodGamer5 (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Miért ne birkóznának meg? Ha jol tudom nVidia videomotorja már most is tudja dekodolni a 8k tartalmakat.

Egyébként nézési távolságtól függetlenül is lehet értelme, mivel a kisebb pixelek miatt szerintem szebbek lehetnek a színátmenetek, finomabb részletek. Amúgy 4k kijelzők kapcsán is van egy olyan dolog, hogy pl. régebbi alacsonyabb felbontású játékok sokkal szebben néznek ki, mint a régi sima fullhd monitorokon, mivel szebbek, simábbak az élek a nagyobb pixelsűrűség miatt.

Plusz hátha leszivárog a kisebb panelek közé is a felbontás, jó lenne egy nagyobb monitor, de 27 inch 4k után egyszerűen pixelesek a 32 inches 4k monitorok. Főleg fórumozásnál nagy darabosak a betűk.

[ Szerkesztve ]

(#22) kokobe válasza osztraksajt (#1) üzenetére


kokobe
senior tag

Szomorú de nagyon is igaz.Marketingel minden szart letolnak az emberek torkán.Egyszerűen felesleges a 8k majd ha mindenkinek 200"-es tv-je lesz otthon akkor talán de így.A 4k sincs teljesen kiaknázva ráadásul egy jobb 1080p-s panel szarrá veri a belépő ill közép katos 4k-s tv-ket... :R

<---AMD___ATi--->

(#23) Tigerclaw válasza Duree (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem jóval nagyobb a szem felbontóképessége, mint ahogy legtöbbször számolnak vele, viszont nem elég egy jó TV, ha az ökoszisztéma többi része le van maradva, vagy épp ellenük dolgozik.

Nincs rá tartalom: Jórészt megy a kamu 8k a felvétel és az editálás terén, ahogy a 4k-nál is.

Nincs csatorna ami eljuttatja a tévére:
- A DVB-T-C-S mind alkalmatlan, de anyagi okból még továbbra is csak demo, promó szinten léteznek 4k-s csatornák, gyakran 2k-s masterrel.
- A stream adja, adná a nagy felbontású tartalmak 9x%-át, de ők meg abban érdekeltek, hogy minél alacsonyabb bitrátával tárolják, adják a tartalmakat. Sokkal alacsonyabb a maximum és az átlagos bitráta minden felbontás esetén, az elméletileg megfelelő DVD, BD, 4kBD-hez képest, amire egy nagy lapáttal rátesz az is, hogy még akkor is csalnak amikor a te oldaladon több mint elég a sávszélesség. Túl drága lenne megvenni az ő oldalukon az elméleti max. sávszélességet és persze nem is használnák ki, de valószínűleg annak töredékét veszik meg, és amikor sokan filmeznek, akkor szerver csökkent rajta. Te nézed az elméletben 4k-s filmet, amin már szemmel látható, hogy kevésbbé részletes mint a Blu-ray verzió, de azon még tovább butítanak menet közben ha kell.
- Nincs 8k-s Blu-ray és valószínűleg nem is lesz.

Ettől függetlenül talán követni fogja a 4k által bejárt utat, vagyis talán pár év után több 8k-s LCD tévé lesz otthon mint 4k-s OLED.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) tegbashar


tegbashar
tag


15-16 éve ugyanazon a monitoron, ugyanebben a felbontásban nézem a tartalmakat. A kiszolgáló hardver persze nálam is erősödött.

Közben jött a HD, FHD, UHD, most meg már a 8K.
Értem én, hogy másnak másra van igénye; és/vagy felettébb igénytelen vagyok, de sosem kaptam kedvet több pixelre. És tényleg nem az anyagi vonzat okán nem fejlesztem.

Ha ez a brájzli majd egyszer bedöglik (SyncMaster 997MB), akkor veszek valami aktuálisat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25) Duree válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


Duree
veterán

Köszönöm ezt a részletes válaszodat, maximálisan egyet értek vele.

duree54

(#26) Tigerclaw válasza tegbashar (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

TV esetén kvázi kikerülhetetlen lett a 4k, ha alap TV-től kicsit is jobbat szeretnél venni. Olyan kb. mint mikor bejöttek az okostelefonok és hirtelen a feature phone-okból csak belépőszintűt gyártottak. Nem azért váltottál mert nagyon kellett, hanem mert rákényszerítettek. Olyan mintha az elektromos autókat úgy próbálnák eladni, hogy a benzinesekbe már csak 3 hengeres 75 LE-s motorokat tennének. Persze annyi a különbség, hogy a 4-s TV-k árát indulása után nagyon hamar levitték nagyon, az e-autók ára meg fent ragadt az állami ártámogatás miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) RpPRO


RpPRO
őstag

A cikkben látható képen (illusztráción) az ázsiai úr kb 3 méterről nézi a TV-t.

Leugrom egy húszemeletes tetejéről, ha bárki vakteszten megkülönbözteti ilyen távolságról a 4Kt és a 8Kt. :N Talán 1 méterről...

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#28) -=RelakS=- válasza RpPRO (#27) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Lesz az 4 méter is.
A megkülönböztetésről meg annyit, hogy még számítógépes tartalom (pl PH fórum) esetében sem biztos, hogy látni olyan messziről akkora tévén a különbséget, azonos fizikai betűméret mellett :D
Rendes monitoros távolságból persze ordít (kb 80cm-ről, 42-48" 8K monitorra ugranék, ha annyiért adnák, mint a mostani 4K-kat) de egy kép/film esetén már ott is lennének kétségeim.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#29) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

8K-t nem kérek, de 55"-nál kisebb kijelzőt igen, plusz HDMI 2.1, VRR, ALLM. A Samsung úgy látszik azt akarja, hogy LG-t vegyek idén. :)

(#30) mad823 válasza MeszesKPT (#29) üzenetére


mad823
őstag

Ezeket speciel megkapod a Samsungtól is a 4K QLED sorozatban.

(#31) MeszesKPT válasza mad823 (#30) üzenetére


MeszesKPT
őstag

"The second noteworthy detail is that apparently none of the 4K TVs feature HDMI 2.1 ports. Samsung is instead highlighting support for optional HDMI 2.1 features that can be supported on HDMI 2.0 chipsets, specifically eARC (enhanced ARC), ALLM (Auto Low Latency Mode), and FreeSync (Samsung refers to it as 'VRR' although that's a slightly different system)."
[link]

Akkor ez téves információ lenne?

(#32) mad823 válasza MeszesKPT (#31) üzenetére


mad823
őstag

VRR-t és ALLM-et írtál, ezeket tudja. Kevés? Engem mondjuk csak az eARC érdekel, így nagyobb a merítésem. :)

(#33) MeszesKPT válasza mad823 (#32) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Fontossági sorrendben írtam és HDMI 2.1-gyel kezdtem.

Nekem kevés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.