Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Én erről még nem hallottam, illetve majd 2 hónap alatt semmi ilyet nem tapasztaltam :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#2) KaiotEch válasza Scholes9 (#1) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem is egy vészes hiba. SSD-k esetén meg hibernálásnak nem sok jelentősége van.

(#3) fagy53


fagy53
nagyúr

Korrekt!
Aki hibernál annak komoly gond lehet, a többség elevickélt idáig is...jó dolog, hogy a gyártó mindenkinek igyekszik az igényét kielégíteni.

(#4) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyerekek annyi ilyen hírt lehet hallani, hogy hihetetlen. Olyan lesz az ssd piac mint a játékoknál a dlc? Csak itt megveszed a hardvert, majd kapsz hozzá egy félkész fw-t, amit majd valamikor javítják, hogy jobb legyen? Igaz, ingyen de akkor is. :( Vagy ezen csak én vagyok úgy fennakadva?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#5) winfier


winfier
senior tag

Nálam sem fordult elő ilyesfajta hiba. Mindegy hétvégén majd felteszem az új fw-t, aztán meglátjuk. :)

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#6) Ł-IceRocK-Ł válasza Sub-ZeRo (#4) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Kb ezt akartam én is írni, csak nem tudtam hogy fogalmazzam meg értelmesen, de a hasonlat kifejező. Nagyon is. Vinyónál hol voltak ilyen gyakran hogy a gyártók csak úgy adták ki a fw frissítést, néha akár 1-2 havonta is. Ritkán nagy probléma esetén, esetleg új chipset miatt pl (samu f3 és amd sb 850) gondolok.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#7) davidsz


davidsz
őstag

Akkor érdemes frissíteni, ha problémát tapasztalsz. - ez lenne a lényeges!!!
Hibernálási gond - lenne a probléma :)

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#8) jambiyya válasza davidsz (#7) üzenetére


jambiyya
őstag

No de ha rendszernek használod (és mire másra?), akkor jó eséllyel újra kell telepítened? Mert ha nem éred el rajta az adatokat... Tudom, le lehet menteni a partíciót, de akkor is.

(#9) KaiotEch válasza jambiyya (#8) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Miért kéne újrahúzni? Lemezről bootolsz be és csak ráhúzod.

(#10) davidsz válasza jambiyya (#8) üzenetére


davidsz
őstag

Nem kell újratelepíteni.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#11) #56573440 válasza KaiotEch (#2) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem nincs ssd-m de a laptopomba tervezek, és én kb kéthavonta indítom újra a vasat ha frissítés kéri, máskor egyértelműen hibernálom. értem hogy akkor a mem tartalmat kidobja ssd-re és az írás meg para, de altatni nem fogom csak ezért, tudom hogy gyors az indítás ha kikapcsolom de ez meg gyorsabb, és onnan megy tovább ahol abbahagytam. lehet hogy szűk felhasználói csoport vagyok, de ideggörcsöt kapnék ha ezért kéne újraindítani. mindig meg van nyitva egy rakat dolog, szeretem ha nem kell folyamat kattintgatni ha indulok. :R azért veszek ssd-t hogy használjam, ha a hibernáláskor ír rá hát ír. ez van.

(#12) lajtika


lajtika
aktív tag

Én nemrég vettem 830-ast, egyszer hibernáltam de nem tapasztaltam semmit. Azért a biztonság kedvéért frissíteni fogom.

(#13) zetecR válasza KaiotEch (#9) üzenetére


zetecR
addikt

Simán win alól felmegy rá.
Nem kell semmi csiribirí.

(#14) lajtika válasza zetecR (#13) üzenetére


lajtika
aktív tag

Tehát akkor nem kell ki írni és be bootolni?

(#15) #56573440 válasza lajtika (#14) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem hiszem hogy kell. ez csak a vezérlő szoft, nem kéne bántsa az adatokat, az mbr-t meg a többit. biztonsági másolatot azért mindig érdemes kéznél tartani, de nem hiszem hogy szükség lenne rá

(#16) lajtika válasza #56573440 (#15) üzenetére


lajtika
aktív tag

Ok, megpróbálom simán felrakni.

(#17) davidsz


davidsz
őstag

Win alól nem frissítünk!!!

Rizikós. Benne van, ha a win összedől hibázik, akkor kuka az amit frissítünk.

Akkor kell frissíteni, ha hivát észlelsz! Más különben ne frissíts!!!

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#18) finest


finest
őstag

Én fel is toltam az update tool iso-val az új fw-t, sima ügy, adataim megmaradtak. Öröm és bodottsá'.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#19) bbrain válasza lajtika (#16) üzenetére


bbrain
tag

Szia,

Írd majd meg lécci a tapasztalatokat, nekem rendszerssd, nem szeretném újra rakni.

Everything you read on the internet is true - Albert Einstein

(#20) lajtika válasza bbrain (#19) üzenetére


lajtika
aktív tag

Nekem is csak a rendszer van rajta. Holnap megcsinálom, és megírom.

(#21) ThodEE


ThodEE
őstag

Én februárra tervezem hogy veszek Samsung SSD 830 64GB (MZ-7PC064D/EU)
és azt szeretném kérdezni hogy bootolós penyáról is mehet szerintetek a frissítés vagy csak optikáról? :B

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#22) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Egyébként még ezt leszámítva is az egyik legjobb és legmegbízhatóbb SSD a piacon :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) zetecR válasza bbrain (#19) üzenetére


zetecR
addikt

Azért írtam, hogy win alól felment (már a második Samu fw, frissítettem már win alól Vertex2-t, Force GT-t is nem egyszer), mert felment.
Nem omlott össze, minden adat megmaradt...

[ Szerkesztve ]

(#24) Psych0


Psych0
őstag

Milyen jól fog a 256GB-os matrica mellett virítani az artisjusos :D

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#25) malisonX válasza ThodEE (#21) üzenetére


malisonX
aktív tag

Én bootolós pendriveról csináltam, a Samsung Magician másolta rá a dolgokat. Durván 3s alatt megvolt a frissítés.

(#26) keIdor


keIdor
titán

Most vettem egy ilyen SSD-t, hibernálni nem szoktam, szóval egyelőre nem nyúlok a firmware-hez. Főleg, hogy nem szeretnék utána megint Windows-t telepíteni.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) bmollszeptim válasza Scholes9 (#1) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

korrekt hozzáállás :K

üdv.

(#28) KaiotEch válasza keIdor (#26) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem kell újratelepíteni...

(#29) ThodEE válasza malisonX (#25) üzenetére


ThodEE
őstag

Köszi az infót :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#30) keIdor válasza KaiotEch (#28) üzenetére


keIdor
titán

Láttam, hogy már van visszajelzés. De nem foglalkozom vele, nem hibernálok én mindig kikapcsolom rendesen a gépet. 1 perc a boot idő, mire leülök elé és elhelyezkedek már kész is.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#31) james008bond válasza Scholes9 (#22) üzenetére


james008bond
őstag

Ez az infó honnan van? Kb a Prohardverről? Megbízhatóság? Mikor is került piacra? Októberben? Sok tapasztalat lehet vele. Bocs, nem bántani akartam, csak ha megnyitom a PH-t akkor folyton EZ az ssd jön velem szembe....kb 2-3 nagy teszt volt vele kb 3 hónap alatt...biztos nem promotál a Samsung. Amúgy meg meg nem nevezett Sata 2-es ssd ( 2 évvel ezelőtti ) 30%-al gyorsabb írásban, mint ez a Sata 3-as "csoda". Érzetre win működés közben nem tapasztalok gyorsulást, bootolás meg kb lassabb, de legalábbis nem gyorsabb. Persze, lehet ez az ÉN gépemben nem biztos, hogy csak az ssd miatt van, mert igazsághoz tartozik, ha csak az ssd van fent, akkor egész gyorsan bootol a gép, de ha visszacsatlakoztatom a 3 hagyományos Samsung hdd-t, akkor kb 3x-ra nyúlik a bootolási idő. Nem tudom, miért?

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#32) zetecR válasza james008bond (#31) üzenetére


zetecR
addikt

Hány gigás Vertex2 gyorsabb a hány gigás 830-nál?
Mert nagyon nem mindegy...

Keldor papa: ha az ember dolgozik a gépen, sokkal kényelmesebb sleepelni és onnan folytatni a munkamenetet, ahol hagyta, mint mindent lementeni, bezárni, újramegnyitni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#33) franc0


franc0
őstag

Az egyik első dolog amit kikapcsolok SSD-nél, az a hibernálás.
Egyébként a mostani 830-as már az ötödik SSD-m, sose volt semmi bajom egyikkel se. Ennyit az SSD-fikázóknak.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#34) zetecR válasza franc0 (#33) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem meg 5-ből 3 halt meg... :P

(#35) ada19 válasza Psych0 (#24) üzenetére


ada19
senior tag

Nem csak külsőkre kerül rá?

Mégsenem

(#36) ada19 válasza zetecR (#34) üzenetére


ada19
senior tag

Úgy néz ki jól beletrafáltál, külföldi fórumokon egyetlen hibás 830-ról sem hallottam még (xtremesystems.org, notebookreview.com, newegg.com).

Mégsenem

(#37) ada19 válasza james008bond (#31) üzenetére


ada19
senior tag

Bármilyen külföldi fórumon, vagy nagy tech oldalon nézz szét, és mindenhol abba fogsz botlani hogy a 470-es Samsung megbízhatósága az Intelekével vetekszik, a 830-tól meg többet várnak, és október óta azért már gyűlt egy kis tapasztalat.

SATA3-ról csak annyit hogy szekvenciális írás olvasás nálam 500/280 MB/sec, 128 GB-os modell, a SATA2-nek a maximális átviteli sebessége kicsit kevesebb, nem látom hogy lehetne gyorsabb egy SATA2-es SSD. Vagy 4k randomról van szó?

Mégsenem

(#38) hibavissza


hibavissza
veterán

azért ijesztő, hogy mennyi gond van még az adattárolókkal manapság. a nagyobb vinyók döglenek sorozatosan, ezek az ssd-k meg instabilak és hullanak mint a légy. manapság a mentést is menteni kell. :DDD

(#39) zetecR válasza ada19 (#36) üzenetére


zetecR
addikt

Nem 830-as halt meg, hanem egy régi 32-es SLC Samu és Vertex2.
Csak a statisztika miatt írtam, hogy 5-ből 3...

(#40) ada19 válasza zetecR (#39) üzenetére


ada19
senior tag

Nekem is 32 GB-s SLC Samsung volt ezelőtt. Ami furcsa, hogy semmi lényeges gyorsulást nem tapasztaltam a váltás után, pedig tesztek szerint a 830 a többszörösét tudja sebességben. :) Real world használat pedig nem sok különbséget mutat.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#41) keIdor válasza ada19 (#40) üzenetére


keIdor
titán

Nekem is az volt, bár nálam a váltás fő oka a 64GB. Ennek a felén nagyon nem fértem már el.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#42) Sunchild válasza zetecR (#39) üzenetére


Sunchild
csendes tag

Vertex 2-vel igencsak célszerű vigyázni, firmware-től függetlenül sok meghajtónál előjött az az "aprócska" hiba, hogy a drive egy pillanat alatt meghal, az adatok pedig sehogy nem hozhatók vissza. Elölről nézve ilyenkor egy zöld és egy piros LED együtt világít benne, a meghajtó meg olyan meleg lesz, hogy tojást lehet sütni rajta... :W Úgyhogy ha van még Vertex 2 a birtokodban, szerintem gyakran backupolj...

(#43) ufocsalad válasza Sunchild (#42) üzenetére


ufocsalad
tag

Szó szerint beleégtek az adatok

(#44) Sub-ZeRo válasza Ł-IceRocK-Ł (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát akkor ketten vagyunk akik ezen fenn akadnak. :DDD

(az aláírásof tetszik ;] )

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#45) Locutus válasza Sub-ZeRo (#44) üzenetére


Locutus
veterán

Nézd meg a Samsung 470-es szériát... soha egy problémája se volt senkinek vele, nem is kellett fw frissítés se. Sebességben mégis a legjobbak között van.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#46) zetecR válasza Locutus (#45) üzenetére


zetecR
addikt

Elég sokunknak van itt a fórumon 830, és azzal sincs probléma.
De ez pl a Force GT-re is igaz.

[ Szerkesztve ]

(#47) Balage76


Balage76
senior tag

Nos a hírrel ellentétben, windows alól is lehet frissíteni, ráadásul sokkal egyszerűbb mint a cd irogatós módszer.

A pontos lépéseket ITT leírtam.

Nincs adatvesztés és kb 1 perc megcsinálni.

(#48) Apika válasza zetecR (#34) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Akkor jól belefutottál a hibá(sok)ba...

(#49) marositech


marositech
senior tag

Nálam is pengén, win alól frissítettem. Semmi gáz nincs vele.
Pedig AHCI mentes nF(OS)orce-os alaplapom van, ahol még az msahci se jár.
És igen a TRIM-et is megoldottam. Az eredmény?
Samsung 830 128GB 130/100MB olvasás/írás sebességgel...f*ck.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#50) james008bond válasza ada19 (#37) üzenetére


james008bond
őstag

Azért az 500/280 kicsit soknak tűnik, még akkor is ha OLVASÁS/ÍRÁS akar lenni a sorrend...DE nálam Atto-val ( most erre emléxem ) Samsung 830 64 GB írás/olvasás 160/340 körül, Sata III-as csatin, ugyanebben a gépben Vertex 2 50 GB Sata II-őn 240/270-et teljesít :F

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.