Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

A lassabb bekapcsolás remélem a mechanika és elektronika idő elötti elrohadasat is megelőzi. (nem ég be a motor, etc) Már csak az ára legyen jó. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2) vedini


vedini
őstag

érdekes a megközelítés, egyelőre a fogyasztás csökkentésnek nem igazán látom értelmét, mikor egy proci 50x annyit eszik
hamár valaki nagyon a fogysztásra megy rá, vegye egy 2,5" vinyót

viszont a hangcsökkentés az már reálisabb célkítűzés, pl htcp-nél, vagy letöltögetős gépnél, bár már akkor oda is a 2,5" a nyerő

inkább a gyorsabb vinyókra kellene ráfeküdni, lassan már a raptorból is kezdek kiábrándulni

workworkwork...

(#3) TESCO-Zsömle válasza vedini (#2) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Raptorokkal semmi baj! Egyszerűen el kell fogadni, hogy az írás/olvasási-sebességnek megvannak a maga fizikai korlátai. A fejeket hozdozó lengőker tehetetlensége, az azt mozgató mágnes maximális térereje a tányérok fordulatszáma stb.
TB-os vinyó óta nincs "világmegváltó" felfedezés.
Kicsit olyan a helyzet, mintha már mindenki az SSD-ket várná. Hatalmas sebesség, zéró zajszint. Már csak a mérettel az árral és a megbízhatósággal van probléma.

Azinek meg vinyóval kell az über-sebesség, az szerezzen be egy Fiber-Chanel vezérlőt meg pár 15-20K RPM-es vinyát hozzá. Ja és a fülvédőt se felejtse... :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4) gardener válasza vedini (#2) üzenetére


gardener
senior tag

Teljesen igazad van,de 2,5" vinyóból nem nagyon kapsz 1Tb-ost. Főleg árban is mgasabb a 2,5".

(#5) ddekany válasza vedini (#2) üzenetére


ddekany
veterán

"érdekes a megközelítés, egyelőre a fogyasztás csökkentésnek nem igazán látom értelmét, mikor egy proci 50x annyit eszik"

Eltekintve az ipari/nagycéges vásárlóktól és talán néhány alkalmazástól ahol valóban gond a HDD melegedése, lényegében ez is csak a mostani zöld divat része. Sok vásárló úgy érzi, ezzel jobb embernek állíthatja be magát saját és esetleg társai szemében ;], így tehát a zöld címkével növelni tudja eladásait a gyártó. Vagy valahol jár ezekre a gyártónak valami kedvezmény (vám, adó, akármi)?

(#6) vedini válasza TESCO-Zsömle (#3) üzenetére


vedini
őstag

tudatalatt már az SSD-t várom nagyon, igazság szerint nézegettem már, de ami elérhető áron van annak nagyon gyenge a teljesítménye

gardener:
hát HTCP-be és letöltögetni, sztem egy 320-as 2.5" vinyó is elég
1TB-osat meg már olyan gépbe raksz, aminél úgy is zajosabbak a ventik mint a vinyó pl szerver, és akkor 7200-as

az árban igazad van, jóval drágábbak a 2.5"-ak

ddekany: fenéket, el tudom képzelni, hogy drágábbak lesznek a zöldmatricásak :DDD

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#7) Alchemist válasza vedini (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

A procik üresjáratban egyre kevesebbet esznek... és persze sok HDD folyamatos használatánál már jelentős lehet a megtakarítás.
Ugyanakkor a kisebb rendszerteljesítmény a mai technológiai lehetőségek közepette sok feladatra bőven elég.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#8) Ijk


Ijk
nagyúr

Szerintem jó hogy ilyen irányú fejlesztések is vannak. Adattárolásra nagyon jók lesznek, mivel halkabbak, kevésbé melegszenek, olcsóbbak. A képeknek, videóknak, filmeknek, zenéknek teljesen felesleges 7200rpm-es zajos dög. Az SSD elterjedésével is ők lesznek az adattároló lemezek.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#9) Kriza


Kriza
őstag

"...legyen szó akár megfigyelőkamerákhoz kapcsolt tárolóegységekről..." Tökéletes példa. :R Már csak azt kellene figyelembe vennie a gyártóknak, hogy az ilyen alkalmazásokban még mindig nagyon nagy számban használják az IDE csatolót.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#10) vedini válasza Alchemist (#7) üzenetére


vedini
őstag

hát ha azt nézed, hogy egy átlagos gép 100w-ot eszik idle-ben, plussz erre rájön a tft 30-50w-os max fogyasztása, akkor az az 5w sztem nem oszt nem szoroz
mondjuk engem nem zavar a hangja a vinyónak, mert vizes hangszigetelt boxban van, de sok módszer van a vinyók halkítására

workworkwork...

(#11) orbano válasza vedini (#6) üzenetére


orbano
félisten

htpcbe elég a 320-as? miért is? otthoni felshazsnálásnál pont a htpc az. ahova a legtöbb tárhely kell. csak kezdj el felvenni hd adásokat tvből...
Az pedig, hogy a proci mennyivel fogyaszt többet... nem számít. Ez tipikus szar hozzáállás. Minek óvjam a környezetemet amennyire csak lehet, ha más úgy sem vigyáz rá... aha. lo-gi-kus.

nem hinném, hogy drágább lenne, mint a 7200asaok

A vér nem válik VAZZE!™

(#12) szab.tam


szab.tam
nagyúr

én most raktam össze egy letöltésre is használt halk htpc-t. vettem bele egy olcsó, halk 1 tányéros 250-es segate-et, és becsomagoltam egy scythe himuro szigetelésbe. nem melegszik, gyors és nincs hangja. szerintem még a notiwinyó sem szükséges. a fogyasztás meg nem a winyónál fog eldőlni...

orbano: ha a 250-320-at meghaladó médiát akar az ember tárolni, (és nem írja ki lemnezre , mint én), sokaknak jó megoldás lehet egy wd hálózati külső nas, amit a lakásból bárhonnan elérni. 500gb wd nas 35k.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#13) shabbarulez válasza ddekany (#5) üzenetére


shabbarulez
őstag

Pl. a Set-top Boxokba vagy DVD felvevőkbe vagy más egyéb CE eszközökbe pakolt HDD-k igen nagy piaci a HDD gyártóknak. Ezeknél a felhasználásoknál eddig is totál érthetetlen volt minek pakolnak 7200-on beggegő HDD-kat, teljesen értelmetlen volt. Igazából még az 5400 is sok 3600 is elég lenne. Pl. egy STB-nél ha párhuzamosan 3 HD streamet rögzítenek és már az is elég ritka pillanat, akkor max 6 MB/s körüli írási sebességre van szükség. Míg a HDD-k ennek többszörösét is tudják, egy STB esetén teljesen feleslegesen. Egy CE eszköznél ami ott üzemel egész nap a nappaliban a csendesség sokkal fontosabb tulajdonság, teljesen értelmetlen magas fordulatszámon pörgetni, ha a teljesítémények csak töredéke van kihasználva, még csúcs kihasználtság mellett is. Sokkal fontosabb az hogy csendes, kis fogyasztású, de mégis nagy tárkapacitású HDD-k kerüljenek az STB-kbe. Persze az SSD lenne a legoptimálisabb választás, de az ára miatt az még jó pár évig nem jöhet számításba. Addig pedig nagyon is szükség van csendes, kis fordulatszámon pörgő, de nagy kapacitású HDD-kre.

(#14) waterman_


waterman_
aktív tag

nekem speciel nagyon jó lenne egy ilyen. nagy tárkapacitás, alacsony zajkibocsájtás, szerintem alacsony rezonancia szint is, nem melegszik annyira és még tartósabb is lehet. kisebb fordulaton járhat előtte a venti.. meg várom az ssd-ket is nagyon. mikor jutunk el vajon arra a szintre, hogy egy számítógépnek nincs hangja?

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#15) vottokar


vottokar
senior tag

Szóval csak SATA verziókban létezik. :( Kellene a NAS-omba egy ilyen kisfordulatú nagymegbízhatóságú IDE-s minimum 500Gbyte-os winchester. A benne levő 7200-es Samsung már majdnem teljesen tele van. Lehet kapni kis hazánkban a fenti elvárásaimnak megfelelő merevlemezt, vagy sajnos továbbra is maradnom kell a 7200-es fordulatszámnál?

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#16) LordX


LordX
veterán

Aki szerint -2 W fogyasztás a mostani zöld divat felesleges hülyesége, az gondolja újra.

Egy nagyobbacska cégnél van ~50 ezer gép, -2W az 100 kW fogyasztás csak a vinyókból.. Ha csak egyetlen egy ~10 milliós irodai gép-szériába ilyet tenne egy Dell-Lenovo-Toshiba kaliberű cég, máris megtakarították a világnak egy kisebb erőműnek a teljesítményét.

(#17) orbano válasza LordX (#16) üzenetére


orbano
félisten

De nem spórolod meg, mert a cpu 50szer ennyit fogyaszt, és ha -2 wattal kevesebbet fogyasztana a HDD, az majd jól megenné azt a 2 wattot is :DDD :W teccikérteni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Két hozzáfűzendő apróság:

Az egyik, hogy egy ilyenekből épített (dögnagy) RAID-tömb azért tud spórolni és ott már a sebesség se olyan hűde vészes.

A másik, hogy sajnos jópár esetben tényleg csak Zölddivatos újhullámról van szó. Pl én a büdös életbe nem fogom megérteni, hogy hogyan kímélem azzal a természetet, ha egy bambusz borítású laptopot veszek, aminek a borítójához 5 rúd bambuszt kellett kivágni és hatalmas mennyiségű elektromos árammal működő gépsorokon feldolgozni csak azért, hogy védjük a földet. :F

Persze vannak kivételek, még akkor is ha jónéhány már-már megalázóan szerencsétlenül néz ki (pl MSI-féle Chipset-hűtő).

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#19) KMT válasza orbano (#17) üzenetére


KMT
addikt

Igen, megeszi....
Ha nem fogyasztja el a vinyó, akkor azt az energiát nem kell megtermelni. Persze nem fogják paksot visszaterhelni emiatt 2 W-tal, de sok kicsi sokra megy.
Egy 45 nano-s proci meg alig eszik idle (+eist...) alatt. Lehet kb 10 W? Ez meg már összehasonlítható egy-két vinyó fogyasztásával.

(#20) Integra


Integra
titán

kevésbé rántják meg a tápegységet???
melyiket?
a sok 500-600as szörnyet?
haha:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) vedini válasza LordX (#16) üzenetére


vedini
őstag

hát 50 ezres gépes cég mo-n ritka mint a fehérholló, hamár energia spórolás, akkor számtalan módja van, hogy lespórolják a wattokat

de ha már gépnél tartunk, 3 prescott lecserélésével tömérdek zöld matricás vinyó fogyasztását lehetne megspórolni

egyszerűen már nem tudják mivel lekötni a vásárlókat, és jön ez a zöld hullám

ahova teljesítmény kell, ott úgyis lesz fogyasztás, ahol mi spórolnak, ott megtalálják a módját, hogy hogyan tegyék, nem 50 darab zöld matricás vinyót fognak venni

orbano persze nem hülyeség, hogy védjük a természetet, de nem ezzel a pár w-tal fogjuk, évről évre pl egytre több a klima berendezés, na az, ami isszonyat watt zabáló, elkényelmesedtünk ez van

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#22) liksoft válasza Integra (#20) üzenetére


liksoft
nagyúr

A passzív max. 150W-ost. Céleszközbe nem PC táp megy.

Inkább tennék már rámpára a fejeket parkolás közben. Pont az otthoni 24-ben menő drive-ok állhatnának le. Naponta megnézünk 1-2 filmet? És a többi időbe folyamatosan pörögjön? :F A rámpa használatával viszont soha nem érintkezik a fej a lemezzel. Ezért ilyen helyre én ma még csak Hitachit tudok elképzelni. (6 hónap leáll-elindul után adatmentés a kopás miatt? Nagy buli.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#23) LordX válasza vedini (#21) üzenetére


LordX
veterán

Mintha bármit is gyártottak volna csakis és kizárólag Magyarország számára :U

Az, hogy számtalan más jobb módja van az eneriaspórolásnak, az nem jelenti azt, hogy ezt az egy lehetőséget (ami egyébként körülbelül ingyen van) lebecsüld.

(#24) Fori23 válasza KMT (#19) üzenetére


Fori23
őstag

A PH tesz szerint egy E8200 pihiben 3-5W, terhelésnél 30-35W

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#25) vedini válasza LordX (#23) üzenetére


vedini
őstag

nem becsülöm le, de szerintem kicsit nagyobb a füstje mint a lángja, már olvastam itt egy másik topikba, hogy valaki majd green vinyót vesz mert hogy az milyen keveset fogyaszt :B

nagyobb cégeknél meg úgy is standardizált beszerzés van, tehát ha mondjuk hp nem tartja fontosnak a zöld matricás vinyókat, akkor úgyis mindegy lesz

Fori23:
hát ez nagyon érdekes, számomra emészthetetlen:

[link]

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#26) zsiga667 válasza vedini (#25) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem arról van szó home-user szempontból hogy 10 helyett 7 W-ot fogyaszt és az milyen jó a Földnek meg a villanyszámlának, hanem hogy ennyivel kevesebbet fűt, vagyis akár passzív hűtéssel is elmehet, vagy elég hozzá halkabb ventilátor, stb.

(#27) vedini válasza zsiga667 (#26) üzenetére


vedini
őstag

az biztos meg fogja venni akinek számít 3-5C különbség, és cserébe hajlandó lemondani a teljesítményről

workworkwork...

(#28) demagóg válasza liksoft (#22) üzenetére


demagóg
aktív tag

"Inkább tennék már rámpára a fejeket parkolás közben.
Csak ne úgy mint a WD. Akár 2.5, akár 3.5-ben. Ez senkinek sem öröm, mert még csak nem is menthető.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#29) .mf válasza vedini (#27) üzenetére


.mf
veterán

Ha nem érted, hogy kinek, mire kellhet, akkor miért kötözködsz még itt? :U

Nekem pl. kéne egy halk, hűvös és nagy kapacitású winyó a mini-fájlszerverembe egy 250GB-os normál 3.5"-es meghajtó lecserélésére. Notiwinyók alig nagyobbak, több, mint dupla áron.
Erre szted nem jó? K*ra nem érdekel a teljesítmény, ha a 100Mbps korlátoz. NAS, külső winyók, kicsi házi fájlszerverek, vagy az említett PVR vagy set-top-boxok - ezekhez mind sokkal jobb, mint egy hangosabb, aktív hűtést igénylő 7200-as darab.

Más: röhögnék, hogyha ez is előbb lenne kapható itthon, mint a wd gp :W
(a 3-tányéros 1TB-osnál ezt valahogy nagyon valószínűnek is érzem...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) orbano válasza vedini (#21) üzenetére


orbano
félisten

hallottál már arról azelvről, hog sok kicsi sokra megy? vagy ha mondjuk téged hasbalőnének, akkor nem bánnád, ha valaki még mondjuk térden is lőne, mert úgysem abba fogsz belehalni? a CO2 kibocsájtás nem nagyságrendektől, meg arányoktól függ. az a 2watt is két vatt, kevesebb co2 kerül a levegőbe. az k*rvára nem számít, hogy más okból még mennyi. csak ez a tipikus hülye felfogás az, ami miatt nem történik semmi: "nem én szennyezem a legjobban ak örnyezetet, ezért nem is teszek érte semmit". Igazi birka hozzáállás.

A HDD gyártó pedig nemigen tud mit kezdeni a prescottok fogyasztásával, ti. azokat az Intel gyártja. A samsung és a WD a saját termékeit tudja fejleszteni. Ez így működik.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#31) majom2 válasza vedini (#21) üzenetére


majom2
senior tag

itt nem ez a lényeg. a samsung elad majd belőle pár millió/10millió/100millió darabot világviszonylatban. na, ha ennek a volumennek összeadnád a megspórolt Watt-jait, akkor nagyon nagy számokat kapnánk. nagyban kell gondolkozni, nem néhány kóbor gépben. meg nem azon agyalni h hol máshol mennyivel több veszik el. ami amúgy igaz, de egy teljesen más probléma.
ez olyan mint amikor egy 100$-os kütyünél tudnak fogni 10 centet az előállításnál valahogy. te azt mondod, h 10 cent annyira kevés, h nem is érdemes vele foglalkozni. viszont ha eladnak belőle 1millió darabot (ami azért globálisan nem egy elképzelhetetlen mennyiség), akkor már 100,000$-t spórolt a cég. és ez még egy nagy cégnek sem kevés pénz.

[ Szerkesztve ]

(#32) vedini


vedini
őstag

na jó van nem kötözködöm tovább,
véleményem szerint nem szabad elveszni a részletekben, mikor a gerenda ott van az ember szemében

akinek meg szimpatikus a vinyó az megveszi, nem azt mondtam hogy felesleges, inkább azt hogy több benne a marketing mint a haszna

orbano:
hallottál már arról azelvről, hog sok kicsi sokra megy?: én inkább maradnék pareto-nál

[ Szerkesztve ]

workworkwork...

(#33) vedini


vedini
őstag

így eco meg úgy eco, a lényeg, meg hogyan adjunk el gyengébbet, aminek kevesebb az előállítási költsége, azon az áron vagy drágábban mint a jobb 7200-as

emlékszem, mikor bejöttek a 7200-asok, drágábbak voltak, többet fogyasztottak, hangosabbak voltak

most, gyártyák az agyonforrot költségoptimalizált 5400-eseket, és hogy ne 60%-áért adják a 7200-es társának, kitalálják ezt a maszlagot, hogy eco

nincs is gond akinek pont erre van szüksége vegye, csak látni kéne hogy ez inkább üzlet, mint a samu környezetvédelmi elkötelezettsége

adja 60%-ért, és éni leszek környezetbarát

workworkwork...

(#34) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Tudjátok azt az egyet nem értem, hogyha tudnak csinálni TB-os vinyót 3db 33xGB-os tányérral, akkor miért nem csinálnak 1.6TB-osat 5db ilyen tányérral?? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#35) kicsitoth93


kicsitoth93
csendes tag

hali..lehet h ez a kérdés nem ide való..ha nem akkor lécci igazítsatok útba..mit kéne tennem a 250-es sata-s samu winyómmal..mert nem akar bebootolni az xp-rá és folyton csak azt írja ki h hiányzó NTLRD vagy mit én alatta h újraindítás...ctrl..mit tegyek?? :F :F mert már nagyon szeretném beüzemelni a leírásomban szuereplő konfigot..előre is köszönöm!Üdv: Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.