Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Örülök neki, én már azt hittem ilyenkorra lesz 1 használtÜzleti TP gépem OLEDel
picit lassan csorog az OLED, a laptopokba...

(#2) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

akkor most már megoldották a ghosting meg a beégés problémáját?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#3) atee_13 válasza Cyberboy42 (#2) üzenetére


atee_13
őstag

A haszonkulcs problémáját biztosan :DD

(#4) nubreed válasza Cyberboy42 (#2) üzenetére


nubreed
veterán

Pont ezt akartam kérdezni én is!

Amúgy meg, Windows 10 hogyan skálázódik? Lehet normálisan használni már egy 4K kijelzőt Win 10 alatt?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#5) atus72


atus72
senior tag

3 kérdésem van:
1. minek?
2. minek?
3. minek?

(#6) Cifu válasza Cyberboy42 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valószínűleg nincs megoldás, tehát ha ott hagyod órákra, napokra a képernyőn ugyanazzal a tartalommal, akkor be fog égni. A különféle trükkök ezt csökkenthetik, de meg nem szüntetik.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) bot1978 válasza atus72 (#5) üzenetére


bot1978
senior tag

:DDD jóvót

4k-ból egyedül a mobilkijelzőt tudom csak én is, hogy minek. Kell az új Riftbe. Igazából mindjárt kettő kéne bele, szemenként egy-egy csak ahhoz úgy már nincs VGA, de ha lenne is bányászni kell vele.
Ki kell számolni a semmit.
Azért fizetnek a többiek, akik el akarják tüntetni a valamit.
Attenborough meg az édenkertért aggódik. Hülye szegény, nem érti mi van. :DDD

(#8) sakal83 válasza atus72 (#5) üzenetére


sakal83
addikt

1. Azért, hogy szép képe legyen a kijelzőnek.
2. Azért, hogy szép képe legyen a kijelzőnek.
3. Azért, hogy szép képe legyen a kijelzőnek.

Pusztán a fentiek miatt. az OLED sokkal jobb, mint az LCD.

(#9) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

1. Minek a 4K a Windows 10 pocsék skálázása mellett? Nekem még a 900p is olykor sok 14"-on.
2. Akkor mostantól kötelező elrejteni a tálcát (párdon, Superbart)? :U

(#10) energy4ever válasza Cifu (#6) üzenetére


energy4ever
addikt

PC-nel nincs normalis megoldas, ez nem TV. Win10-es talca, valamint ablakok teteje hamar belefog egni, ugy ahogy mobiloknal a status bar, valamint a keyboard teteje.

Ettol fuggetlenul en orulnek oled monitornak. :K

(#11) atus72 válasza sakal83 (#8) üzenetére


atus72
senior tag

a 4K-ra vonatkozott a megjegyzésem...

(#12) sakal83 válasza atus72 (#11) üzenetére


sakal83
addikt

Itt egyedül az OLED az újdonság. 4k-s laptop van, bár én még TV-ben sem értem a 4k-t. (A HDR más tészta)

(#13) Banano válasza sakal83 (#12) üzenetére


Banano
tag

Mobilon,tableten meg hagyjan..de tv-n mit nem lehet erteni? Ha eleg kozel ulsz hozza,akkor azert kiadja. :K Arrol nem beszelve,hogy tv-t nem csak maunika schora lehet hasznalni.

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#14) McSico


McSico
senior tag

Nagyon szuper. Én már annak is örülnék ha végre már legalább egy fulhd-s monitort lehetne már kapni...
De nem, van még lenyúzható bőr azon az évek óta elavult LCD-n...

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#15) sakal83 válasza Banano (#13) üzenetére


sakal83
addikt

"Ha eleg kozel ulsz hozza"

Ez a kulcsmondat:) 65 és felette érdemleges szerintem vagy ha valaki monitornak használhat 3-4m átlagos nézési távoságbol 55ösön zéro az értelme.

(#16) Banano válasza sakal83 (#15) üzenetére


Banano
tag

De attol meg a lehetoseg adott..Mobilon pedig mi ertelme van?

* Random életbölcsesség ctrl+c ctrl+v *

(#17) energy4ever válasza sakal83 (#15) üzenetére


energy4ever
addikt

En 1,6meterrol nezem(szemem-tv tavolsaga lemerve), a 48colos tv-met. Csak FullHD-s, de latszodnak a pixelek, jo lenne egy 4K-s.

(#18) sb válasza Alvin_ti4200 (#9) üzenetére


sb
veterán

És az ikonokat is variálni kell: Az ergonómia jegyében minden nap máshol keresheted az adott ikont, nehogy végleg ott maradjon. :D
Háttérkép sem lehet fix, ablakfejléc se nagyon kéne...

Mondjuk itt beszállító lesz a Samsung szóval nem náluk kell gariztatni de azért tartanák tőle így is. A Samsung szervíztől meg főleg.

(#19) sakal83 válasza energy4ever (#17) üzenetére


sakal83
addikt

Pont ezt írtam.

2 mren belül van értelme 3-4-nél nincs nagyon. Tesztelgettem az elmúlt időkben egymás mellett 4k vs 1080p Oledeket otthon. Azóta csak a szememnek hiszek:)

A 4k csak jó minőségű valódi 4k anyaggal jobb. A fullhd tv az 1080p és alatti anyaggal jobb, mint a 4k tvk-nél láthatóan. A fullhd-snál élesebb a kép, míg a 4k-snál lágyabb a konvertálás miatt. A HDR pedig nagyon jó, ha vkinek bejön.

De ez off topik.

(#20) sakal83 válasza Banano (#16) üzenetére


sakal83
addikt

nem volt még 4k-s mobil a kezemben, főkéntúgy összehasonlítva kisebb felbontásúval.

Az oled technológia monitorként jó lenne, ha elterjedne. A fekete és a betekintési szög sokat dobna a képvilágon.

[ Szerkesztve ]

(#21) Joshi válasza sakal83 (#20) üzenetére


Joshi
titán

"Az oled technológia monitorként jó lenne, ha elterjedne. A fekete és a betekintési szög sokat dobna a képvilágon."

Tényleg jó lenne, de már előre látom az elkövetkezendő éveket amikor mindenki fikázza a beégett OLED kijelzőket. Márpedig monitoroknál biztosan gyakoribb jelenség lesz. :D

(#22) sakal83 válasza Joshi (#21) üzenetére


sakal83
addikt

Beégés nélkül ofkorsz :DDD

(#23) McSico válasza sb (#18) üzenetére


McSico
senior tag

Erre van a képernyő kímélő. Már ha mond ez még a fiataloknak valamit. Én sem használom már hosszú évek óta. :)
A háttér most is diavetítésen van, így nem unalmas.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#24) pusszycat válasza atus72 (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

1. mert
2. miért ne
3. nem neked

:)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) sb válasza McSico (#23) üzenetére


sb
veterán

Öreg vagyok, ismerem. Be is van lőve 5 percre, blank screen.

Az ellen nem véd sajnos ez sem. Én a használat közbeni eseteket írtam le nem azt amikor otthagyod a gépet.
Miközben használod ugyanott virít az ikon desktopon, ugyanott a tálca, ugyanaz a háttérkép látszik, ugyanott az ablakfejléc (még akár tök más programok esetén is, tehát nem kell az sem, hogy egy program fusson 3000 órát)

Nekem ez így neccesnek tűnik kényelmes monitor-használatra.
Más topicban is volt már róla szó, hogy el lehet rejteni a taskbart, eltenni az ikonokat beúszó valamire, háttérképet automatikusan cserélgetni, stb... de ebből én nem látom felhasználóbarátnak a dolgot. Pl. a hide-olt taskbart külön mozdulat előhívni míg fixen pl akár rá is nézhetsz mi van nyitva egyetlen mozdulat nélkül... ilyesmik.

(#26) Borisz76


Borisz76
veterán

Oled teszt : . One Year Update - OLED Burn-in Test – RTINGS.com

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27) kalmani


kalmani
tag

Az OLED TV-k kikapcsolás után "regenerálják" a kijelzőt, nem kis áram fogyasztás mellett. Egy akkuról üzemeltetett laptopnál furcsa lesz, hogy leállítás után lemeríti az akksit.

(#28) Cifu válasza kalmani (#27) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az OLED TV-k ugye általában LG panellel bírnak.
Itt Samsungról van szó, ők a mobilokba szerelt kijelzők felöl érkeznek. Beégés ott is van, de képernyő-regenerálás tudtom szerint nincs.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagyon szép, és nagyon jó, látszik a fejlődés... Mostmár csak azt a bazi vastag/széles keretet kellene eltüntetni a billentyűzet mellett jobb és bal irányban... úgy mint 10 évvel ezelőtt... :U :W
(Értem én, hogy jelen esetben ott vannak pont a hangszórók, de ez így akkor is gány, ill sok gépnél nem ott van a hangszóró, csak a nagy "semmi") :U

(#30) Joshi válasza Cifu (#28) üzenetére


Joshi
titán

"Beégés ott is van, de képernyő-regenerálás tudtom szerint nincs."
Az elégedetlen vevő nem jó, kérdés hogy lesz-e elégedetlen vevő vagy sem. :DDD ;]

(#31) $p@rr0w válasza bacsis (#29) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Itt az oledek érkezésénél most megint végig kell majd a 60hz-es érát kínlódni, vagy lesz 144hz?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#32) Joshi válasza $p@rr0w (#31) üzenetére


Joshi
titán

OLED reakció ideje sokkal jobb mint LCD-nek, szóval ez nem probléma. Ettől függetlenül a válaszom az hogy igen, végig kell kínlódni mert a gazdaságnak továbbra is pörögni kell. Magyarul napról-napra el kell adni minden sz_rt. ;]

(#33) Gave válasza bacsis (#29) üzenetére


Gave
addikt

De akkor már elférne egy jó billentyűzet is benne, viszont valószínűleg más rétegnek szánják, ki van ez találva :D

[ Szerkesztve ]

(#34) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Ne felejtsük el, hogy az OLED kumulatívan ég be. Kevésbé számít, hogy mennyi ideig hagyod kint, illetve van olyan is amikor a rekalibráció nem tud már kompenzálni.

Szerintem Samsunt kijelzőben is van ilyen...

November óta nyúzok egy AMOLEDes telefont és eddig nincs beégés. + LG OLED TVn sem.

Azért bírják :)

(#35) Joshi válasza Ren Hoek (#34) üzenetére


Joshi
titán

"November óta nyúzok egy AMOLEDes telefont és eddig nincs beégés."
Én Samsung Galaxy S III óta AMOLED kijelzős telókat használok. Szerintem nem egy kategória egy telefon és egy tévé/monitor. A telefon kijelzője soha nem megy órákig egyfolytában mint egy tévé vagy monitoré. Ne keverd ide. Még azt is megkockáztatom, hogy teljesen más felépítésű lesz a monitorokba szánt OLED kijelző, mint ami a mobilokba megy.

(#36) Linem válasza Ren Hoek (#34) üzenetére


Linem
senior tag

Szép is lenne, ha valami 2 hónap után beégne, de ha már szó van róla, nekem a super amoled kijelzős samsung telómon 3 év után sincs beégés.
Egyébként nem értem mi a baj egy 15,6"-os kijelzőnél a 4k felbontással, hiszen az imént említett 5,5"-os telefonomon is már 2560x1440-es felbontás volt, és egyértelműen még itt is látom a különbséget, ha lejjebb veszem FHD-re a felbontást.
Szóval a lényeg, hogy az OLED kijelzők gyönyörűek, szemkápráztatóak a gagyi LCD-hez képest. Én mindenképp venni fogok egy ilyen laptopot, ha már elérhető árkategóriában lesz.

(#37) Ren Hoek válasza Joshi (#35) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A Samsung panel RGB AMOLED. Ha megnézitek nagyító alatt, akkor natív kék subpixel van benne... emiatt régebben sokkal könnyebben beégett.

Az új panelokban valószínűleg a Samsung folyamatos fejlesztésének eredményeképpen már tartósabb a kék subpixel anyaga.

Épp itt van a bökkenő. Az LG OLED TV-kben ugye pont emiatt szűrőzött fehér subpixel van (ez is stackelt RGB) csak van még pluszban egy szűrőzetlen fehér is.

Az RTINGS tesztben bizony kumulatívan már 300 óra konstans tartalom után jelentlezett a sötétebb beégés. Mikroszkóp alatt láthatóan szivacsossá válik az anyag, fizikailag amortizálódik... az elektronika nem tud már kompenzálni fényerőt.

Ezt alátámasztja a fórumtárs Eurosport LIVE piros logó beégése. Kumulatívan 500 órát ment neki és utána jelentkezett.

Ebből arra lehet következtetni, hogy bizony attól is beéghet ha szépen elosztva de napi x órát megy ugyan az a cucc rajta.

Ehhez képest sokat javítottak a Samsung AMOLED-en.
De, azért ha bemész egy boltba ott a Samsung panelos telefonok rendre be voltak égve. S8-ak is, gondolhatod napi 12 órát ment rajtuk ugyan az a téma.

Oké 1-2 évig bírja a Win logót...Ahogy a telefon is. de egy laptopot vagy monitort azért nem 1-2 évig használ az ember.

(#38) $p@rr0w válasza Joshi (#32) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Hát a CRT is elfogadhatatlan 60hz-en nekem, de nem a reakció ideje miatt, hanem konkrétan a lassú frissítés miatt. Egyszerűen ha nem tud több képet megjeleníteni akkor nekem gagyi kategória.

[ Szerkesztve ]

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#39) Reinhardt válasza energy4ever (#10) üzenetére


Reinhardt
őstag

Mi az a hamar?
13 honapja hasznalok egy LG oled tv-t monitorkent es meg semmi jele beegesnek.

(#40) Cifu válasza Reinhardt (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tesztelted is egyszínű képekkel (tesztprogrammal), vagy csak hétköznapi használatban nem látod jelét a beégésnek?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#41) Reinhardt válasza Cifu (#40) üzenetére


Reinhardt
őstag

Teszt programot nem hasznaltam, de eleg gyakran van rajta full kepernyos kep ahol vagy alul-felul, vagy ket oldalt van vastag fekete/feher sav. Sztem feltunne.

(#42) Joshi válasza Reinhardt (#41) üzenetére


Joshi
titán

Piros és Magenta teljes képernyős színekkel nézd meg, illetve 5%-os Gray-en (szürkén). Youtubon vannak ilyen tesztvideók.

(#43) Cifu válasza Reinhardt (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

A fekete-fehér nem feltétlen mérvadó, ugyanis jellemzően a színes pixeleknél feltűnő a dolog. Ezért célszerű különféle egyszínű hátterekkel tesztelni, erre képes például a PassMark Monitortest vagy a UDPix.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) ZGO válasza nubreed (#4) üzenetére


ZGO
tag

Szia,
én teljes megelégedéssel használom mindennap.
Játék, film, web, office stb stb.

Tény, hogy van pár program amit "lusták" update-el kompatibilissé tenni adott program fejlesztői, de nekem szerencsére csak az SSD-t támogató program /Samsung magician/ bajlódik kicsit.

De nekem tökéletes, az igényemet kielégíti. Meg hát pár évvel ezelőtti notebookról van szó (3éves), és itt is érvényes mint a tv-nél: FHD és 4K felbontás ide vagy oda, látható különbség van! Látni kell egymás mellett őket, hiába ilyen "kicsi" a képernyő. Bizonyos programoknál igencsak jól jön ez.
Anno azért döntöttem ekkora felbontás mellett, mert hiába volt FHD verzió, az akkor is annyiba került majdnem mint ez a 4K kijelzős. Ha már elkértek érte annyit amennyit, hát miért ne kérném bele az új technológiát. Még szép. Mostanra meg szerintem szépen, bőven észrevétlenül eltűntek a kezdeti skálázós és egyéb döcögéseik.

A statikus részek beégésének idejét meg talán kitolhatnák úgy, mint a telefonokon az "always on display" állandó kis vándoroltatásával ?!? Bár ennek Windows feature-nek kellene lennie, attól függően működne, hogy milyen kijelzőn van megjelenítve.

Amúgy én azt hittem hamarabb meglépik ezt a piacot is az OLED kijelzők.

(#45) Joshi válasza ZGO (#44) üzenetére


Joshi
titán

"Amúgy én azt hittem hamarabb meglépik ezt a piacot is az OLED kijelzők."
Az OLED technológiával van a gond, ugyanis tudtommal még nem megoldott a szerves anyag öregedési folyamata. Egyébként voltak korábban OLED monitorok (pl Dell), de kérész életűek voltak.

(#46) ZGO válasza Joshi (#45) üzenetére


ZGO
tag

Igazad van.
Igazi kérész életűek :(

(#47) #21180672


#21180672
törölt tag

istenem mennyi faszságot tudtok irni..

(#48) Reinhardt válasza Cifu (#43) üzenetére


Reinhardt
őstag

Vegig mentem a PassMark teszten es tenyleg sehol semmi problema.

[ Szerkesztve ]

(#49) Ren Hoek válasza Reinhardt (#48) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Fehér logók szinte soha nem égnek be, mert ott a szűrőzetlen fehér subpixel.

Bár alacsony fényerőn elvileg nem kapcsol be. A teszt szerint azt jól bírja.

[ Szerkesztve ]

(#50) $p@rr0w válasza #21180672 (#47) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Te legalább igényesen, minőségi tartalmakkal segíted elő a közös tudásanyag bővülését.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.