Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Mit lehet tudni erről a Snapdragon 830-as chipről?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) #20221952 válasza zsolt501 (#1) üzenetére


#20221952
törölt tag

(#3) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

A Qualcomm miért fabless még mindig? Nem érné meg egy ekkora gigacégnek egy gyárat felhúzni, ahol függetlenül a versenytársaktól/riválisoktól lehetne a saját chipjeit gyártani?

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#4) Atocha válasza csasaKKP (#3) üzenetére


Atocha
senior tag

Nem. Borzalmas pénz egy ilyen gyár...

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#5) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Inkább az az érdekes, hogy a Samsung miért nem teszi mindenhova az Exynos-t? Ennek mi értelme van?

(#6) Cannabis7 válasza Madárpók (#5) üzenetére


Cannabis7
senior tag

Na ezt én sem értem, ezek szerint kapacitása lenne rá.

(#7) sh4d0w válasza Madárpók (#5) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Lehet, hogy túl drága lenne.

#3: iszonyú pénz kell már az építkezéshez is és leállni sem lehet, fejleszteni kell, az meg már nem is jellemezhető épkézláb jelzővel. Az Intel sem véletlenül lassított le, pokoli pénzt emészt fel egy csíkszélesség-váltás.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#8) FollowTheORI válasza Madárpók (#5) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ammennyire én tudom azért, mert az Exynos nem támogat minden mobil protokoll/frekvencia szabványt (pl CDMA) ami kell amerikában (és még pár helyen), ezért ezeken a piacokon kénytelen Qualcom-ot használni (ahelyett, hogy pl licencelni kéne tőlük ezen technológiákat, akár drágábban).

Másrészt meg azt is el tudom képzelni (amolyan "mellékesként"), hogy mindig 2 design van, hogyha a saját chippel bármi gond lenne, akkor legyen alternatíva... :)
(+ így könnyebb felmérni azt is, hol tart a konkurencia SoC terén).

De elsősorban az első pont...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9) doooo válasza FollowTheORI (#8) üzenetére


doooo
veterán

"Ammennyire én tudom azért, mert az Exynos nem támogat minden mobil protokoll/frekvencia szabványt (pl CDMA) ami kell amerikában (és még pár helyen), ezért ezeken a piacokon kénytelen Qualcom-ot használni (ahelyett, hogy pl licencelni kéne tőlük ezen technológiákat, akár drágábban)."

És akkor ezt 2015-ben hogyan oldották meg az Exynos 7420-szal? Vagy ezt csak a mostani generációra írtad?

(#10) tothmaxy182 válasza Madárpók (#5) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Lehet, hogy üzleti érdekek... Nem akarja megszakítani a kapcsolatot a Qualcommal, és sok esetben egyszerűbb megvenni egy kész SoC-t, mint gyártani egy sajátot, mivel a csúcskategóriás Exynos mellé szüksége lenne közép és alsókategóriára is.

Minden szavam magánvélemény!

(#11) vicze válasza doooo (#9) üzenetére


vicze
félisten

Még egy modem került a telóba, amivel nyilván drágább mint mint a teljesen integrált Snapdragon.
Samsung kizárólag üzleti alapon használ X vagy Y SoC-t, ami összességében olcsóbb az kerül a telóba, persze a teljesítményt figyelembe véve.

(#12) doooo válasza vicze (#11) üzenetére


doooo
veterán

"Samsung kizárólag üzleti alapon használ X vagy Y SoC-t, ami összességében olcsóbb az kerül a telóba, persze a teljesítményt figyelembe véve."

Én is így képzeltem a dolgot. Nem hinném, hogy lenne olyan technikai dolog, amit -ha úgy akarnák- nem tudnának áthidalni az Exynos-ok esetében.

(#13) Cathulhu válasza csasaKKP (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az apple is fabless, pedig nagysagrendekkel tobb penze van mint a qualcommnak. Nem eri meg manapsag sajat gyarat fenntartani, mert ahogy irtak, minden valtasnak borzaszto koltsegei lettek az utobbi idoben, amit ha nem tudsz aztan szazmillios darabszammal kompenzalni, akkor az eletben nem terul meg. Manapsag meg ujra felgyorsult a tempo, szinte evente ugrunk (28-20-16/14-10) azaz kb egy gyartastechnologia 1 generacio alatt kellene megteruljon. AMD is megszabadult a gyaraktol, intel is belassitott es tervezi a bergyartast, mellettuk csak a TSMC, Samsung stb tudja tartani a tempot, mert baromi sok a megrendeles.
Masreszt egy tervezo cegnek jobb is igy, ha latja, hogy az egyik technologia zsakutca, vagy nem fejlodik ugy ahogy igertek, atmegy a konkurensekhez, es nem kerul a sajat csapdajaba, mintha neki kellene kiserletezni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) FollowTheORI válasza doooo (#9) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem akkor még külön volt a modem és az Qualcom is lehetett, de mostmár össze van integrálva, ha jól emlékszem.

Másrészt, lehet akkor még belefért a licenc a keretbe, most meg már olcsóbb így. :)

Az apple is kénytelen volt külön készüléket csinálni az amerikai piacra (bizonyos szolgáltatók miatt, nem mind), talán csak a legutóbbi időkben értek el oda, hogy 1 globális készülék elég, de azt is úgy, hogy ha jól tudom még külön Qualcom modemük van, nem pedig SoC-ba integrált, mint ahogy a konkurencia dolgozik ma már.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#15) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Köszönöm mindenkinek a választ, így már világos. Csak furcsállottam, hogy miért éri meg a konkurenciához menni gyártatni, miért nem éri meg befektetni egy saját fab-ba. :R

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#16) vicze válasza csasaKKP (#15) üzenetére


vicze
félisten

A gyártás drága, kicsi a profit hányad és kockázatos, a tervezés "olcsó" magas profithanyad, alacsony kockázat.
ARM se véletlen csinálja azt amit, gyakorlatilag 0 kockázatuk van.

(#17) escorial


escorial
újonc

Elnézést a kérdésért, de mitjelent a node?

(#18) mzso


mzso
veterán

Én nem bírom felfogni minek használ a Samsung Qualcomm csipeket amikor ugyanolyan teljesítményű sajátja is van.

(#19) Cathulhu válasza mzso (#18) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mert rosszul latod ezt a "sajat" kerdest.
A Samsung nem egy csaladi manufaktura, hanem egy hatalmas vallalat, millionyi reszleggel. Minden reszlegnek vannak vezetoi, munkatarsai es fokent sajat koltsegvetese. Minden reszleg a maximalis profitra torekszik, mert mindegyiket kulon szamoltatjak el, ertekelik es mondjuk rugjak ki az embereket (vezetoket beleertve), vagy akar zarjak be az egesz uzletagat, szo nelkul.

SoC tervezoi: nekik egyszerubb a dolguk, mivel a tervekbol aztan korlatlan mennyiseget tudnak ertekesiteni, mindossze "csak" a konkurencianal olcsobban kell jobbat tervezni, esetleg le is gyartatni, aminel azt is el tudom kepzelni, ha nem lenne versenykepes a Samsung siman kiszerveznek a TSMC-hez

Gyartas: na itt mar jobban kell sakkozni, mert van egy fix, veges kapacitas, es ha elesnek egy adag magasabb profittal kecsegteto apple vagy qualcomm megrendelestol mert nekik patriota modon Exynost kell olcsobban gyartani, akkor igencsak huzni fogjak a szajukat, szoval lehet pont ugyanannyiert gyartjak le a cegen beluli megrendeleseket is mint a kulsosoket

Telefonosok: Nekik is a maximalis profit a celjuk, merlegelni kell, hogy ket hasonlo teljesitmenyu Qualcomm vagy Exynos SoC kozul osszessegeben melyikkel jonnek ki olcsobban, jobban. Szo nelkul dobni fogjak az Samsung Exynost, ha a TSMC Qualcomm epp jobb/olcsobb.

Es ezek csak a gazdasagi erdekek, politikat meg ide se kevertem.
Nyilvan mukodik a cegen beluli osszetartas, foleg egy azsiai vallalatnal, csak azt akartam arnyalni, hogy ez nem olyan egyszeru, hogy dehat van nekik sajatjuk.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.