Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fgordon


fgordon
senior tag

Pont múlt héten gondolkoztam a 28 nm-es FD-SOI-n, de sajnos a Samsung megelőzött... :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#2) apatyas


apatyas
Korrektor

Az FD-SOI a GloFo-nál már használatban van? Rákerestem de nem kaptam találatokat, gondolom akkor még nem. Eredetileg azt akartam kérdezni, hogy melyik lapkákat gyártják most ezzel a technológiával.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#3) leviske


leviske
veterán

Gyors kérdés: Ha a Samsungnál az FD-SOI következő év elején indul, akkor a GloFo-nál mikor? Van rá esély, hogy ezzel az AMD a Kaveri után visszatérjen SOI-ra?

(#4) ukornel válasza apatyas (#2) üzenetére


ukornel
aktív tag

A STEricsson a NovaThor L8580 SoC-ot gyártotta a GloFo-val 28 nm-es FD-SOI-n.
Tömeggyártásba nem került, bár igen magas órajeleket ért el és a fogyasztása üzletileg megbukott.
A "Megújultak az AMD mobil SoC APU-jai" hír topikjában is volt szó róla.

leviske
A föntebb említett topikban azt írta Abu, hogy a GPU, IGP gyártásának kulcsa a HDL (High Density Library), ami nincs FD-SOI-n. Ezért váltott annyi év után az AMD SOI-ról bulk-ra 28 nm-en, mert az egyre terebélyesebb IGP HDL nélkül túlságosan nagyra hízlalta volna a lapkát.
Most, hogy a Samu is kínál 28 nm FD-SOI eljárást, talán még nagyobb lehet a vonzerő a HDL portolása az FD-SOI eljárásra.

[ Szerkesztve ]

(#5) stratova válasza ukornel (#4) üzenetére


stratova
veterán

Tömeggyártásba nem került, bár igen magas órajeleket ért el és a fogyasztása üzletileg megbukott.

Ezt sem indoklásként, sem mint önálló modnatot nem sikerült értelmeznem.
Ezért sem:
A lapka 1 GHz-es órajelen beéri 0,65 V-os feszültséggel is, ami nagyszerű eredmény.

Ez a Samsung licenc az egyik legjobb dolog, ami az STMicroelectroics-szel mostanában történhett.
Igazán eérdekes lenne, mit tud felmutatni egy 14 nm FinFET bulk egy 28 nm FD-SOI-val szemben fogyasztásban.

[ Szerkesztve ]

(#6) ukornel válasza stratova (#5) üzenetére


ukornel
aktív tag

Valami olyasmit akartam írni, hogy:
"Tömeggyártásba nem került, bár igen magas órajeleket ért el és a fogyasztása is nagyon kedvező volt, de üzletileg megbukott"
Az aláhúzott rész valahogy kimaradt, alighanem az adóbevallás összezavarta az agyamat... :(
Nyilván, az üzleti bukásnak nem a fönti jó tulajdonságok voltak az okai, hanem annak ellenére következett be, de nem akartam belemenni, mert nem tartozik szorosan a tárgyhoz.

Egyetértek azzal, amit írtál.
Arra is kíváncsi lennék, lesz-e 14 nm-en FD-SOI, és ha igen, milyen gyorsan jön a bulk után.

[ Szerkesztve ]

(#7) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Az ARM alapú magas frekvenciájú procik gyártása nem jár nagy haszonkulccsal, nem csoda hogy a TI és az ST is felhagyott vele. Amúgy az ST tavaj decemberben már 3 Ghz-es procikról beszélt ezzel a technológiával, szóval kb ilyen sebességű Samsung procikra számíthatunk.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.