Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

"az egy évvel ezelőtt elkészült tesztpéldányok után most megkezdték az új szabványra épülő memóriachipek tömegtermelését."
mire vartak 1 evig? nemvolt rendeles? :U nyomjak csak,legyen mit pakolni az rv740re, kijojjon minel elobb :K

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2) shteer válasza gyiku (#1) üzenetére


shteer
titán

tesztpéldányok

ebből ki is derül :P

..szerintem jónak tűnik

(#3) benedekco válasza gyiku (#1) üzenetére


benedekco
addikt

gondolom nem akartak úgy járni mint a mostani am3-as procikkal az AMD.... tesztelni és egy lehetőleg hibamentes terméket kidobni a piacra... legalábbis Én így gondolom, nomeg persze arra vártak hogy a régi ramok kimenjenek a raktárakból :D

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#4) shteer válasza benedekco (#3) üzenetére


shteer
titán

mindig az a flém...

..szerintem jónak tűnik

(#5) sNORh


sNORh
addikt

"20%-kal alacsonyabb fogyasztást eredményez" ez azért jóljön majd az éhes radeonoknak.. :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#6) emmm válasza sNORh (#5) üzenetére


emmm
senior tag

De azok egy része már eleve GDDR5-tel van szerelve, nemde? Vagy a másik gyártó GDDR5-ös memóriái többet fogyasztanának?

Szerk:

Ja, jó, ezt nem tudtam. Akkor tényleg jól jön ez!

[ Szerkesztve ]

(#7) sNORh válasza emmm (#6) üzenetére


sNORh
addikt

persze 60nm-esekkel, de ezek az 50nm-esek már azoknál is 20% kevesebbet fognak fogyasztani

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8) Hani


Hani
aktív tag

"32 vagy 64 megabites kivitel" ?

Ez ugye úgy értelmezendő, hogy 32Mb x32 (128 MB) vagy 64Mb x16 ?

(#9) TK36


TK36
aktív tag

"...maximális adatátviteli sebességük 7 Gbps, míg a GDDR4-es chipek 12,8 GB/s-os maximális sávszélessége helyett 28 GB/s-ot biztosítanak."
Akkor - jól értelmezem - , hogy a GDDR5 chipek sávszélessége kisebb, "gyengébb"?

(#10) bolvar válasza TK36 (#9) üzenetére


bolvar
senior tag

"míg a GDDR4-es chipek 12,8 GB/s-os maximális sávszélessége helyett 28 GB/s-ot biztosítanak."

nemtudok de szerintem itt a sávszélre gondolt:)bár foggalmam sincsm ennyi a ddr4 adatátviteli sebessége:Dde gondolom kevesebb mint 7 gbps:)
ha jól értelmezem a mondatot:)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#11) Metalfan


Metalfan
senior tag

Csak 64 Mbit? Az elég kevés szerintem... Hogy lesz ebből 64 MB-os chip? :F

TK36: Nem, rosszul értelmezed. A GDDR4-nek kisebb a sávszélessége (12,8 GB/s), a GDDR5-nek pedig nagyobb (28 GB/s).

(#12) Thrawn válasza Hani (#8) üzenetére


Thrawn
félisten

Így van, mindkettő lehetséges.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#13) oPalRx7


oPalRx7
tag

A gddr4ek sávszélessége a 12.8, míg a gddr5 tud 28-at.

tényleg jól fog jönni a -20% fogyasztás. bár ATi valszeg már most berendelte Quimonda gyártókapacitását egy időre. addig csak nem megy csődbe amíg gyárt :)

(#14) bteebi válasza sNORh (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Ez igaz, de szerintem egy videokártya fogyasztását messzemenően a GPU(k) fogyasztása szabja meg, persze valamennyit nyilván számít a memória fogyasztása is, szóval ez egy örvendetes hír :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Ha a samsung is megkezdi a (tömeg)termelést, az szerintem jótékony hatással lesz az ilyen chipek árára is, legalábbis fogyasztói oldalról, és akkor talán minden felső, későbbiekben középkategóriás vga-kon is helyet foglalhatnak a gddr5-ös chipek.

És akkor a gddr3 juthat a közutálatnak örvendő ddr2 sorsára. :DDD

(#16) [CS]Blade2 válasza antikomcsi (#15) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Szerintem még jó ideig jelen lesz a GDDR3, mivel 256bit mellett is van még létjogosultsága, 512bit mellet pedig szép sebesség érhető el vele.
Talán addigra eltűnnek, mire az alsó kategória teljesítménye eléri a jelenlegi 4870x2 vagy GTX295 teljesítményét.

(#17) Egzee


Egzee
őstag

1 évig tesztelik őket... Jól is teszik, hisz mekkora kellemetlenségek, presztízsrombolások szoktak lenni? Robbanó akksik (mondjuk a sajtó kicsit felfújta, de) AMD-nél is volt procihiba...

Épp ideje lesz az NV-nek is váltania GDDR3-ról 5-re!

(#18) nbl2 válasza [CS]Blade2 (#16) üzenetére


nbl2
senior tag

Lehet :D

Never give up!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.