Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) feliks


feliks
senior tag

Pedig a Samsung telefonok sem olyan jók.. Én is csak azért használok Samut, mert könnyen romolható, és nem lehet brickelni.. ;]

[Be Happy]

(#2) leslieke válasza feliks (#1) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha nem is jók, de sok telefont gyártanak, minden kategóriában jelen vannak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3) pingwin011 válasza leslieke (#2) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Na meg jól működik a marketing is náluk, ami egyáltalán nem elhanyagolható tényező.

(#4) #13260800


#13260800
törölt tag

Uralkodása rövid lesz, mint a pünkösdi királyság. Csak őt majd a ZTE meg Huawei taszítja le a trónról.

(#5) Remus389 válasza #13260800 (#4) üzenetére


Remus389
veterán

Csak őt majd a ZTE meg Huawei taszítja le a trónról. majd 14 év múlva ;]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Szép munka Samsung! :R

(#7) #13260800 válasza Remus389 (#5) üzenetére


#13260800
törölt tag

Fenéket. 1 évet adok nekik. Max kettő de azt már nagyon kétlem.

(#8) Remus389 válasza #13260800 (#7) üzenetére


Remus389
veterán

ugyanmár, hol van a hüvely és a Zétée a Samuhoz, jelenleg sehol, se minőségben, se eladásban, se presztízsben

jó majd tíz év múlva beszhetünk hogy esetleg lenyomják, a Samsungnak is 10 év kemény munka volt ez

feliks nem így van ez, naiv vagy, persze 3%-ról feljönnek 40%-ra pikk pakk, csak azért mert van egy elfogadható okostelefonjuk, volt már ilyen a történelemben mégis idő kell ehhez

de mindegy tőlem képzelődjetek, a lényegen úgyse változtat

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#9) feliks válasza Remus389 (#5) üzenetére


feliks
senior tag

Láttad az idei Huawei standot Veletechen? Elég kemény. Már csak annyi tart vissza a Huawei vásárlástól, hogy a SW supportban nem bízok. Szal a 2év szerintem teljesen oké lehet.

[Be Happy]

(#10) feliks válasza Remus389 (#8) üzenetére


feliks
senior tag

Samsung? Presztízs? ilyet még nem hallottam egy mondatban. A HTC meg az Apple esetében szoktak ilyenről beszélni, a Samsung túlzottan tucateszközöket gyárt.

[Be Happy]

(#11) pingwin011 válasza feliks (#9) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Hiába jók a cuccaik, ha nagyon kevés van belőle, és nyilván sok ki sem megy pl Európába. Na meg az átlag emberek nem ismerik a márkát, nem bíznak benne, stb. A Samsung jelen van mondjuk 100 telóval, ők 10el, nem nevezném komoly vetélytársnak, pláne nem 2 éven belül.

(#12) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Hát ez a nap is eljött...

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#13) Crucio


Crucio
aktív tag

Szerintem az MS megvárja míg a Nokia részvények nagyon alacsonyan lesznek, kb 4-5 milliárd dollár környékén, és megveszi. Ezek után lesz saját gyártója a rendszereihez, nem csak egy sima partnere.

(#14) leslieke válasza pingwin011 (#11) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Így van, ezek a lényegi különbségek! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15) #13260800 válasza Remus389 (#8) üzenetére


#13260800
törölt tag

"ugyanmár, hol van a hüvely és a Zétée a Samuhoz, jelenleg sehol, se minőségben, se eladásban, se presztízsben"

ha a minőség bármit is számítana akkor se a Nokia se a Samsung nem lehetne piacvezető.

"jó majd tíz év múlva beszhetünk hogy esetleg lenyomják, a Samsungnak is 10 év kemény munka volt ez"

Mekkora a Kinai piac? Vagy az Indiai? Itt meg ahogy nézem a mennyiségi eladást számolják. Árban meg a Samsung nem fog tudni versenyezni se a ZTE-vel se a Huawei-el.

"de mindegy tőlem képzelődjetek, a lényegen úgyse változtat"

nekem is mind1. Ettől nekem nem lett rosszabb se jobb.

(#16) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Várható volt :U

All→M8

(#17) Hobbbyt válasza #13260800 (#15) üzenetére


Hobbbyt
őstag

"ha a minőség bármit is számítana akkor se a Nokia se a Samsung nem lehetne piacvezető."

Nana! Ez azért erős.. A Nokiának van egy rakás igazán minőségi telefonja. (most az hogy belül mennyire volt elavult.. stb.. az máskérdés) pl. N97

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#18) Remus389 válasza #13260800 (#15) üzenetére


Remus389
veterán

hát messze vannak még a 10% részesedéstől, nemhogy piacvezetők legyenek 2 év alatt

teljességgel irreális

egyébként Kínában is sok Samsung fogy

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19) gybazsi


gybazsi
senior tag

Ez sajnos már jó ideje várható volt. Az viszont azért elég durva, hogy egy gyártó 14 éven keresztül piacvezető tudott maradni. A Samsungnak azért én jelenleg nem jósolok ennyit.

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#20) #13260800 válasza Remus389 (#18) üzenetére


#13260800
törölt tag

Én ezt mondom. Kicsinálják a nagyokat a kicsi gyártók. Ha nem lesz igazam akkor se történik semmi. Szép napot!

(#21) Remus389 válasza #13260800 (#20) üzenetére


Remus389
veterán

jól van... és 2 év alatt

jól van... :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#22) vicze válasza #13260800 (#15) üzenetére


vicze
félisten

Ugye azzal tisztában vagy, hogy a alsó kategóriás Samsung telefonok árban egy szinten vannak a kínaikkal a kulcs piacokon, ami India/Kína/Malajzia és ezeknek a piacoknak köszönhetően előzik a Nokiát?
ZTE és Huawei is itt sikeres, de milliónyi 10dollásros telóból nem leszel gazdag. Ha utánaolvasol a Blade eladásainak meglátod, hogy miért is. sehol sincsenek egy sikeresebb Samsunghoz és a haszon nagyon kicsi rajta.
A csúcs készülékekkel amúgy pont hogy márkát akarnak építeni, hogy az alsó/középben tudjanak eladni/kaszálni, de ez sok-sok év.

[ Szerkesztve ]

(#23) #16820480 válasza pingwin011 (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

érdekes év lesz minden esetre. a Huawei ilyen 60+ millió eladást tervezett be 2012-re, szóval ha ez meg yneki, akkor 2 éven belül fent lehet a trónon, de legaláb közelében.

(#24) Wave86 válasza #13260800 (#7) üzenetére


Wave86
tag

Na az már kiderült, hogy nem vagy elemző közgazdász. :D

(#25) #13260800 válasza Wave86 (#24) üzenetére


#13260800
törölt tag

Nem! Látnok vagyok! :))

(#26) vicze válasza #13260800 (#25) üzenetére


vicze
félisten

Erősen túltelített szakma manapság. :P

(#27) zseko válasza #13260800 (#15) üzenetére


zseko
veterán

Volt szerencsém kipróbálni egy zte skate-et. Háát, köszönöm, nem kérném. Maradok az S2-nél, nem egy kategória a kettő.

HR24.hu

(#28) #13260800 válasza vicze (#26) üzenetére


#13260800
törölt tag

:D hát igen! Ott a pont! :D

(#29) MR007RM válasza Crucio (#13) üzenetére


MR007RM
addikt

Én is így gondolom. :((

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#30) feliks válasza #16820480 (#23) üzenetére


feliks
senior tag

Csak be ne jelentsék, hogy ők is már prémium gyártók, és mindenkbi kapja be, akinek nem tetszik, hogy 20%-kal erősebben fog az árazóceruzájuk.. :D Már a HTC-t is szánalmasnak találtam ezzel a dumával, remélem a Huaweinél sem esnek ebbe a gödörbe.. :D

[Be Happy]

(#31) sagit válasza feliks (#10) üzenetére


sagit
addikt

LooL... Presztízs... Az...

Mind két általad említett cég telefonjainak a garis szupportja hagy kívánni valót maga után itthon. Vagy ez nem szempont? Az nem számít vásárlásnál? Csak a presztízs? XD Meg a prémium? -.-

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#32) otoaak válasza #16820480 (#23) üzenetére


otoaak
tag

Azért 60+ millával éves szinten, még nem lesznek a közelben se, addig amíg a samu meg a nokia 80+ millát ad el negyedévente. :)

SG Note Pro P900

(#33) pingwin011 válasza #16820480 (#23) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Tervezni lehet sokmindent... :D De amíg egy Samsung 88 millió készüléket (a 100 különböző variánsból ) adott el, addig egy Huawei ( 10 különböző variánssal ) ne tervezzen 60 milliót szerintem... Mindegy, ezt úgyis az idő dönti el, de szerintem komolytalan feltételezés, hogy lenyomják őket, vagy hog 2 év alatt.

(#34) #16820480 válasza feliks (#30) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk a Huawei csinált egy saját soc-ot, azért az nem olyan gyenge dolog. persze nem ettől lesz prémium, de igazából nem is tudom mitől lesz igazán prémium egy telefon mondjuk. kiemelkedően magas minőség, terméktámogatás, végülis ezt tudnák hozni, ha kellene.

(#35) fffeco


fffeco
tag

Nekem is samum van sajnos(omnia7) ez volt a legjobb wp azért ezt vettem. Tetszett is a samsung még pár hónapja, de rájöttem, hogy amit most csinálnak nincs rendben.. kidobnak mindenféle olcsó gagyi telót (ace, mini) a sok éhes száj megveszi, a support :( meg nulla aztán meg pillanatokon belül elavult a teló vagy már akkor az mikor megvették DE droid!
ja az ace-ről még a króm is lepattog 50-60 ezerért

(#36) ramrit


ramrit
tag

A kérdésre a válasz: Igen!

felecsd'el

(#37) AZTA válasza fffeco (#35) üzenetére


AZTA
tag

Meg vagytok húzatva a sok rommal, ha nem lenne semmi más csak mondjuk az alap 2.1 minden telón, akkor fel se merülne senkiben hogy ez meg az kell rá. Főleg hogy most is vidáman elmegy egy ace 2.1el is és úristen ha 0.2 seccel lassabb lesz akkor majd vársz, nem halsz bele.

(#38) #65675776 válasza #16820480 (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt a nem gyenge dolgot elég sok piaci szereplő megtette, pl a Samsung is, sőt Ők gyártják több más cégnek is. Nem ettől lesz egyébként nagy szó egy cég.

(#39) #16820480 válasza #65675776 (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, a Samsung megtette. és még kik...? Motorola, HTC, Nokia, Sony, LG és a többiek mind nem tették meg és még az Apple is igazából egy kicsit átalakított Samsung chipet használ.
a Ti, Qualcomm meg az Nvidia gyártanak procikat többek közt, de ők csak beszállítók.

(#40) pingwin011 válasza #16820480 (#34) üzenetére


pingwin011
aktív tag

Ezt az átlag user nem tudja, vagy ha tudja, nem érdekli, nem mond neki semmit, szóval ez is édes kevés a boldogsághoz.

(#41) #65675776 válasza #16820480 (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tulajdonképpen elmehetünk odáig, hogy mindenki az ARM és a PowerVR (és még egy-két kisebb gyártó) fejlesztéseit legózza össze. Van egy-két cég, amelyiknek megvan hozzá a tőkeereje és az elszántsága, hogy megvegye a licenceket és fenntartson egy fejlesztőrészleget.

A Ti, Qualcomm és az nV sem gyárt semmit, csak fejlesztenek. Ők is csak a fent említett licenceket használják fel (nV esetén az IGP azért saját). A gyártást pedig a chipöntödék végzik. Lényegében Ők is csak beépülnek egy közbenső lépcsőként. A Samsung megteheti, hogy nem bízza mindezt külső cégre. A többiek nem igazán.

Egyébként más témában megfigyelhető ugyan ez. Pl PC-s tápegységet sem gyárt a legtöbb "gyártó", csak gyártatja. Ettől még nem lesznek feltétlenül rosszabbak. Ugyan ez van itt is. Attól, hogy megveszed a kész SoC-ot még nem leszel kevesebb, mintha magad gyártanád. És nem leszel több sem ha magad gyártod. A Samsung sem attól lett (vagy lesz) piacvezető, mert magának gyártja a SoC-ok egy részét, és a Nokia sem azért veszítette el az első pozíciót, mert csak vásárolja ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#42) #16820480 válasza #65675776 (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem lesz attól több vagy kevesebb egy gyártó, de stratégiailag jobb pozícióban van, ha magának házon belül meg tudja oldani a fejlesztés lehető legnagyobb részét. ilyenkor nem fordulhat elő olyan, hogy mondjuk a legjobb minőségű kijelzőt nem tudja használni, mert az azt fejlesztő cég visszatartja magának (minden AMOLED generációnál eljátsza a Samsung), illetve hasonlóan a soc esetében is.

(#43) #65675776 válasza #16820480 (#42) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ehhez képest Exynos-ból nem tudnak eleget rakni a saját telefonjaikba, így kénytelenek külső forrásból pótolni más termékekkel. Pedig a gyártókapacitás meglenne hozzá. Szóval nem sokat jelent.

(#44) #16820480 válasza #65675776 (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

ezt nem teljesen értem, hogy mire gondolsz. a gyártókapacitás megvan hozzá, de nem gyártanak annyit mégsem? nem lehet, hogy más oka van? mondjuk közép meg alsó kategóriába nem akarnak ilyet tenni?

(#45) feliks válasza AZTA (#37) üzenetére


feliks
senior tag

főleg, hogy a 2.1-en már csomó app nem fut el, mert minimum 2.2- kér már a nagyja.. :D

[Be Happy]

(#46) D.Zsombor válasza feliks (#1) üzenetére


D.Zsombor
csendes tag

miazmár, hogy nem gyártanak jó telefonokat... igenis kikérem magamnak, szinte csak jó telefonokat gyártanak... csak az anyagminőséggel van egy kis gond de az egy pár házi csellel egészen jól orvosolható :DDD

és valóban minden kategoriába csak úgy szorjár a telefonokat... és gondolj csak bele... azonkívűl, hogy egyeseknek nem jön be a SAMOLED, attól még az egyik legjobb mobilkijező még mai napig is :P

"Az Apple egy gyümölcs, ami jóval több, mint státusszimbólum...."

(#47) feliks válasza sagit (#31) üzenetére


feliks
senior tag

Én azt mondtam, hogy azzal kapcsolatban kerül elő a prémium szó, és a Samsungra nem jellemző. Nagyon félreérthettél a reakciód alapján, szerintem pofátlanság bármit is prémiumnak nevezni manapság, ami nem időtálló, márpedig a telefonok köztudott, hogy nem túl időtállóak, mivel csoda ha 2év alatt még nem avulnak el teljesen. Samsungokt használok, és nem szidni akartam ezzel a Samut, és mást magasztalni, csupán viccesnek tűnik nekem prémiumgyártónak nevezni a Samsungot. Olyan, mintha egy Opelt neveznénk prémium gyártónak. Oké, van abból is Insignia, mégis az eladások 99%-át nem az teszi ki, és abból látni legtöbbet.

D.Zsombor: A nem olyan jók nem egyenlő azzal, hogy rosszakat gyártanak.. De emlékszem még az 5800-ra, ami kibírt 3fesztivált, és csak a ceruzája tűnt el.. Erre hány Samsung lenne képes? :DDD

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#49) #65675776 válasza #16820480 (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mondjuk pont A Galaxy S2-be nem jutott elég, de apróságokon ne akadjunk fenn. [link] [link] [link] Mindeközben meg eladják másoknak is.

Gyártókapacitás pedig lenne rá, csak akkor pl másoknak nem tudna gyártani ezt-azt. Pl az Apple-nek SoC-okat.

(#50) joey04 válasza feliks (#10) üzenetére


joey04
titán

Én is leginkább HTC-t vennék, ha nem Apple tulaj lennék. Szépek, gyorsak, minőségiek (a kisebb bakik ellenére is).
-----

A nokia meg magának köszönheti ezt. időben reagálnak, nem lenne ekkora baj. samsungnak meg grat, mindenhol jelen vannak, hihetetlen sebességgel ontják a telefonokat.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.