Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Rojik válasza TA68 (#97) üzenetére


Rojik
tag

Más gyártó is megcsinálja. Egyébként nem lennének rossz szériák. Gondolom kevesebb veszteség gariztatni, stb. mint visszahívni a készletet.

Ezt a garanciás dolgot meg kicsit nem értem. Akkor miért nincs több gyártónál ilyen garancia csak hogy náluk legyenek a vevők?

Azért jó pesszimistának lenni, mert vagy igazad lesz, vagy kellemes meglepetés ér. // George F. Will //

(#102) 7time válasza Rojik (#100) üzenetére


7time
senior tag

Hagyd, gyerek még.

(#103) TA68 válasza Rojik (#101) üzenetére


TA68
senior tag

"Más gyártó is megcsinálja."
:K

"Ezt a garanciás dolgot meg kicsit nem értem. Akkor miért nincs több gyártónál ilyen garancia csak hogy náluk legyenek a vevők?"
Ezt a marketingesek döntik el, hogyan járnak jobban.

(#104) 04ahgy válasza jacint78 (#94) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A fórumok vannak tele. De cikk erről nem született. És nem TLC-re adnak 10 év garit, olvass utána. Jah, a helyesírásod meg árulkodik.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#105) Reggie0 válasza jacint78 (#99) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert kene huteni, amikor nem fogyaszt 0.5W-ot sem? Ennyit sehol sem szokas bordazni, raadasul ez a teljesitmeny megoszlik a vezerlo es a memoria IC-k kozott. Gyanus nekeme ez a tulmelegedes sztori...

(#106) 7time válasza Reggie0 (#105) üzenetére


7time
senior tag

A Samsung a most épülő gyáregységével a világ legnagyobb gyártójává lép elő ha valóban olyan rongy cuccokat gyártanának annak híre lenne, ráadásul olyanok gyártatnak a Samsungnál mint az Apple, Qualcomm, AMD a memóriapiac 40% birtokolja miközben megvette a Qimondát, Panasonic memória részlegét és az Elpidat a telefonalkatrészek gyártásának pedig az 50% bonyolítják tehát abszolút hülyeségeket nem kellene terjeszteni róluk.

[ Szerkesztve ]

(#107) 04ahgy válasza 7time (#106) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Gondolom ez a másik fórumtársnak akart válasz lenni, csak mellément... :U

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#108) 7time válasza 04ahgy (#107) üzenetére


7time
senior tag

Így igaz.

(#109) Lala77


Lala77
tag

Nekem egy a cikkben említett alap 840em van (128GB-os változat). Pont a napokban HDTach-kal ránéztem és láttam, hogy csúnyácska az a görbe, a drive nagy részén 50MB/s alatt van a sebesség, néhány helyen (gondolom a nem írt vagy nemrég írt részeken) fent van 400-500MB/s körül.
Alapvetően nem nagyon tűnt fel a lassulás (fokozatosan lassulhatott, 2 év alatt), de gondoltam, a 840EVO-hoz készült progi (firmware frissítésen kívül) meggyógyítja ezt is, de sajnos nem engedte.
Azt hittem egyedi eset az enyém erre tessék, jön a javítás. Így én ennek most örülök.

ingyombingyom

(#110) tibcsi0407 válasza Lala77 (#109) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem 840 Basicből nincs 128 GB változat, csak a pro-ból. Nem Pro van neked véletlenül?

https://utdetailing.hu/

(#111) Fire/SOUL/CD válasza Lala77 (#109) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Erről a progiról dobj be képet, aztán meglessük a dolgot. [link]

UI: Ahogy tibcsi0407 is jelezte, nincs 128GB-os modell a 840-ben (Basic jelző meg a kiszerelését jelenti(nem adnak hozzá semmi tartozékot), nem a típusát)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#112) tibcsi0407 válasza Fire/SOUL/CD (#111) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igaz, köszi a pontosítást. Egyébként nekem is Sima 840 van és a Hdtach úgy néz ki, mint egy EKG.

https://utdetailing.hu/

(#113) Fire/SOUL/CD válasza tibcsi0407 (#112) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az EKG görbe, meg a szóban forgó esetleges FW hiba, az nem feltétlenül egy és ugyanaz.
A HDtach-t nem tudom miért szeretik ennyire használni, amikor 10 éve nem fejlesztik, csak XP kompatibilis módban indul és ezáltal pont olyan elavult lemezkezelő függvényekkel is mér.

Ezért is írtam, hogy az imént linkel 2 progiról tegyetek be képet, azaz SSDOK és AIDA64

UI: AZ SSDOK kép azért fontos, mert rengeteg olyan infót kiír avyg bizonyos alapvető fontosságú műveleteket/funkciókat ellenőriz, amelyek hiányában nagyon hasonló sebességgörbék tapasztalhatóak, mintha az a FW hiba lenne. 1 konkrét példa: A Samsung SSD viszonylag gyorsan képesek degradálódni, amennyiben nem működik a TRIM (ez miatt egyetlen ügyfélnek sem pakoltam/pakolok Samsung SSD-t a gépébe, aki XP/Vista OS-t használ). A TRIM hiánya fél vagy 1-2 év alatt simán pont olyan sebességgörbét eredményez, mint amit az EVO FW hibája is okozhat... Szóval ezért kell az SSDOK kép.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#114) tibcsi0407 válasza Fire/SOUL/CD (#113) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Na megcsináltam a képeket.
SSDOK
AIDA64

https://utdetailing.hu/

(#115) Fire/SOUL/CD válasza tibcsi0407 (#114) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először kösz, hogy azt csináltad, amit kértem (nem mindenkinek megy) :B
Az SSDOK-on jól látható, hogy minden a legnagyobb rendben, megy a TRIM, a partíció eltolás is rendben van, illetve hogy 21,5GiB szabad hely van a meghajtón.
Ez utóbbi adat azért fontos, mert jól demonstrálja. amit most írni fogok (mert visszaolvasva jó pár hsz-t, vannak olyan kérdések, felvetések, amelyekre arra utalnak, hogy ezen infók nem ismertek pár topiktárs előtt)

1. Szóval, a statikus területek és a dinamikus területek az SSD-ken jól elkülönülnek, abban a tekintetben, hogy külön eljárások gondoskodnak a karbantartásukról. Nem véletlen, hogy számos meghajtónál ezt külön fel is tüntetik, pl static- and dynamic wear leveling avagy épp csak összefoglalva static- and dynamic area management-nek nevezik stb stb. (Samsung EVO kapcsán kiadott hivatalos info szerint, a statikus adatok/területek menedzsmentjében volt a hiba a FW-ben)

2. Az SSD a foglalt területet úgy adja vissza az OS felé, mintha az az SSD első "szektorától" kezdődne és egy egybefüggő területet alkotna(értelem szerűen azt követi a szabad hely, szintén egybefüggő területként)

Ezekből következik, hogy csak azok lehetnek érintettek a feltételezett 840-es hibában, akiknek a sebességgörbéjük a foglalt területen, az 1 hónapnál régebbi statikus adatokon, tartósan(konstans módon) beesik 100Mib/s alá, kb 50MiB környékére.

Nyilván Te ebben nem vagy érintett, ez egy természetes degradálódás, bármely SSD-nél teljesen hétköznapi jelenség. Ha ezen változtatnál (amúgy ez egy teljesen jó "EKG" görbe, nem szükséges), akkor Puran - DiskFresh

!!!RollBack RX felhasználók ne használják!!!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#116) Terrorista válasza Fire/SOUL/CD (#115) üzenetére


Terrorista
senior tag

Akkor ezek szerint én ebben érintett vagyok. :(

(#117) Silent77


Silent77
veterán

Nekem is érdekesen alakult.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#118) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nekem nagyon egyenletesen teljesített.

Nincs itt akkora baj. Lehet tényleg egy FW megoldja

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#119) Fire/SOUL/CD válasza Terrorista (#116) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

10-ből 9 ember erre kapásból azt válaszolná, hogy igen érintett vagy, de én még azért kérdeznénk 1-2 dolgot

1. A 840-es kizárólag adattárolásra szolgál avagy arról is fut valamilyen OS? (mert most csak az látszik, hohy egy Intel SSD-ről fut a W8.1)
2. Ha igen(vagy korábban futott, de időközben letörölted), akkor milyen OS?
3. Esetleg szoktad magaddal is hurcolászni a 840-et és más gépében is másolgattok rá?

Mindezeket azért kérdem, mert esetedben az a 25% üres hely is le van degradálódva rendesen, e meg Samsung-nál csak akkor szokott előjönni, ha olyan környezetbe is kerül a meghajtó, ahol nincs TRIM...
(Itt régi példa a 470-esemmel: [link])

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#120) Silent77 válasza Fire/SOUL/CD (#119) üzenetére


Silent77
veterán

Bár nem nkem jött a kérdés, de nekem is hasonló, picit azért jobb.
Nálam win 7 64 bit, no hurcolás.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#121) Terrorista válasza Fire/SOUL/CD (#119) üzenetére


Terrorista
senior tag

1. Igen, csak játékok (Steam-Battle.net).
2. Nem volt rajta sosem OS.
3. Amióta bekerült, azóta nem volt kiszedve.

(#122) Fire/SOUL/CD válasza Silent77 (#120) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát igen ezt nehezebb megítélni, esetedben azt mondanám, hogy nem (vagy legalábbis még nem) olyan a helyzet, ami miatt egyértelmű lenne a FW hiba gyanúja, viszont Terrorista mérése az teljesen megfelel a kitételnek...

Arra had kérjek mindenkit, hogy tényleg csak olyan felhasználók dobjanak be képeket, akiknek valóban 1 hónapnál régebbi statikus adatok vannak a meghajtóján, mert egyébként nem ér semmit a mérés (pl egy friss OS telepítés után, teljesen haszontalanok a képek...)

A másik topikban szerencsére van Samsung-nál dolgozó user, ő gyakran nagyon friss és hivatalos infókkal szolgál minden fronton a Samsung-tól, írok neki, hogy kövesse ennek a topiknak is az életét, mert az itt berakott mérések legalább valós/hasznos infókkal szolgálnak.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#123) demagóg válasza 7time (#106) üzenetére


demagóg
aktív tag

A legnagyobb gyártó nem bizonyíték a jó vagy legjobb minőségre. Az ellenkezőjére sem. Ezek nem összevethető paraméterek, példák és ellenpéldák is sorolhatók.

Éppen a nagy gyártóknál van nagyobb esély (nem csak a Samsung ilyen), hogy a tömeggyártás és annak felügyelete kikerül a fejlesztők látóköréből. A gyártási paraméterek lazulásával (szándékos lazításával) kiszaladnak olyan sorozatok is amelyek hosszabb távon néha visszaütnek (de nem mindegyik). Lehet, hogy itt is erről van szó. Ezek nem feltételezések, nagy nevű cégek fokozottan koncentrálnak a kihozatal és költség optimalizálásra. Ebben az esetben is lehet, hogy ez történt, és most SW oldalról próbálnak javítani a helyzeten (ami felhasználói oldalról akár teljes értékű is lehet). Az EVOs topikban már leírtam egy lehetséges okot, de ez nem biztos. Időm még nem volt, hogy felboncoljak egy SSD-t és megvizsgáljam, hogy mi is történik a háttérben. Samsung meg nem fogja az orrunkra kötni a valódi okot, ez biztos.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#124) Silent77 válasza Fire/SOUL/CD (#122) üzenetére


Silent77
veterán

Lefutottam amit ajánlottál Puran - DiskFresh-t
Azért egész más lett a végeredmény:

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#125) 7time válasza demagóg (#123) üzenetére


7time
senior tag

Mégis mondj már egy SSD márkát amivel a kezdetek óta nincs gond nem professzionális és akkora volumenben árussít mint a Samsung megközelítő garanciális feltételekkel és árazással, ne keresgélj túl sokat nem fogsz találni, pld. OCZ nem bírtuk 2 éve cserélni a visszahordott darabokat amiben 2!! hetesek is voltak de a Kingston sem állt túl messze tőlük így Intelt vettem amivel szinten hatalmas gondok adódtak pedig akkoriban az eladások a mostani 20% ha kitették.

[ Szerkesztve ]

(#126) Fire/SOUL/CD válasza Silent77 (#124) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, az a progi pont erre szolgál, az az gyártó-függetlenül képes az eredeti sebességek visszanyerésére(adatvesztés nélkül), csak, ahogy a korábbi link-emben is szerepel, nem célszerű gyakran lefuttatni, mivel az adott SSD teljes kapacitásával egyenértékű írással terheli a meghajtót.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#127) Silent77 válasza Fire/SOUL/CD (#126) üzenetére


Silent77
veterán

Olvastam, köszi!
3-4 havonta majd ránézek.
:R
Kíváncsi leszek meddig tartja ezt az állapotot.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#128) Lala77 válasza Fire/SOUL/CD (#126) üzenetére


Lala77
tag

A firmware frissítés és a hozzá tartozó javítás is ugyanúgy a teljes drive-ot újraírja vagy valamennyire szelektál?

Ha jól értelmezem ez a refresh program minden blokkra végigfuttatja (egy olvas-ír párost?) , azaz minden szektorra növeli eggyel az írások számát?

ingyombingyom

(#129) Lala77 válasza tibcsi0407 (#110) üzenetére


Lala77
tag

Sajnos nem, ez sima mezei 840. 25bttóért vettem, akkor a pro olyan 37-40 körül lett volna ugyanekkora.
Emlékeim szerint ennek a 128asnak 500/130-at ígértek (írás/ olvasás MB/s), a 256osnál ígértek 500/250 környékét (gondolom valami belső párhuzamosítás történet). Már nem emlékszem, talán volt belőle 64es is.
Már a 830asból is 256os ahogy keresgéltem a pontos specifikációkat.

ingyombingyom

(#130) asdf_ válasza Lala77 (#129) üzenetére


asdf_
veterán

Nemtom volt-e már, itt az első hozzászólásban van egy célprogram, először végigscanneli az teljes könyvtárstruktúrát, listát csinál a file-okról timestamp alapján, eztán csinál egy olvasási sebességtesztet, majd pedig kidob egy eredményt, hogy x file, y idős, z sebességgel tudta olvasni.

http://www.overclock.net/t/1512915/read-speeds-dropping-dramatically-on-older-files-benchmarks-needed-to-confirm-affected-ssds

(#131) Lala77 válasza asdf_ (#130) üzenetére


Lala77
tag

Köszi, ezt is mindjárt megnézem,
teszteltem egyet a javasolt programokkal:

ingyombingyom

(#132) Lala77


Lala77
tag

Mondjuk ezt már nem tudom hova tenni, egyáltalán nem egyértelmű a file kora és a lassúság közötti reláció

ingyombingyom

(#133) Fire/SOUL/CD válasza Lala77 (#131) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Itt annyi "aggályom" van, hogy azt a SATA port-ot, amire a 840-es van kötve, azt egy ASRock RAM Disk driver hajtja(már ha az általam fejlesztett SSDOK nem téved ebben a tekintetben). Ha nem téved, akkor igazából erről nem igazán tudok érdemben nyilatkozni, mert nem ismerem ezt a driver-t. (Ez a driver az ASRock-hoz mellékelt Utility-k közt található)
Hogy ezt a nagy mértékű degradálódást ennek a driver-nek köszönheted avagy sem, azt sajnos nem tudom megmondani...
Annyit megpróbálhatnál, hogy az OS alap AHCI driver-ére lecseréled(4. pont).
Magát a jelenlegi degradálódást ez ne fogja tudni önmagában javítani, de arra kíváncsi lennék ettől függetlenül, hogy az OS alap AHCI driverével is ilyen sebességgörbe mutatkozna(bár vélhetően igen, csak ha a kezdetektől egy "normális" AHCI driver-t hazsnáltál volna, akkor lehetséges, hogy ennyire nem degradálódott volna az SSD (szvsz).

A DiskFresh vissza fogja állítani az eredeti(vagy ahhoz közeli) sebességeket, de én azt javasolnám, hogy előtte mindenképp cseréld le az AHCI driver-t. (SSDOK szerint valami olyan üzemmódban megy a SATA port, ami nem IDE, nem RAID és nem is AHCI, hanem "valami" Undetected) :B

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#134) Lala77


Lala77
tag

Kérdés hogy most egy diskrefresh jellegű tool-lal csináljam meg a driveomat vagy várjak a frissítésre, ha már eddig nem volt vészesen kibírhatatlan a helyzet?

ingyombingyom

(#135) Lala77 válasza Fire/SOUL/CD (#133) üzenetére


Lala77
tag

Ez az asrock-hoz kapott tool, elvileg csak egy ramdrive, és a temp könyvtárakat pakolja ide, elvileg védi az SSD-t a temp írásoktól.
De nincsenek összekötve, nem egy smart ramdrive jellegű dolog, mást nem cache-el tudomásom szerint.

Ha kell valami info a gépemről szívesen elküldöm (riport ,etc ).

ingyombingyom

(#136) Lala77 válasza Fire/SOUL/CD (#133) üzenetére


Lala77
tag

Megcsináltam, amit a 4es pontban írtál, újraindult és egyebek, most így néz ki a dolog:

ingyombingyom

(#137) Lala77


Lala77
tag

A régi görbe:

Az új görbe:

Kicsit feljebb van, de nagyságrendileg hasonló.
Az érdekesség még, hogy amikor 500MB/s és felette volt, akkor 2-6% között dolgozott a processor, amikor lejjebb ugrált, akkor voltak a nagyobb prociterhelések. :F

[ Szerkesztve ]

ingyombingyom

(#138) Fire/SOUL/CD válasza Lala77 (#137) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezért írtam, hogy utólag már mindegy, milyen driver hajtja az adott SATA portot, az már nem számít és ez be is igazolódott...
Legtöbb, amit tehetsz (de maradjon ez az AHCI driver, ne pedig az asrock ram drive-ja), hogy végigtolod a DiskRefresh-t rajta, az majd javítani fog rajta.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#139) M107


M107
addikt

:R

1 éves és 1 hónapos lesz (10-én) Samu EVO 120GB TLC SSD (Sata 2-es lap)
Nekem ilyen lett a görbe, nekem szép egyenletesnek tűnik. Rajta az új C jelű firm, de előtte sem volt vele gondom a régivel sem. (firmwaréra értettem - a lassúlás miatt)
Vélemény? Itt vannak a képek:



A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#140) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#122) üzenetére


Balage76
senior tag

Jelenleg a publikus információ az, hogy a termékfejlesztési részleg tudatában van a hibának, az hibajelenség vizsgálata és feltárása folyik.
Tekintettel arra, hogy mindkét termék hasonló NAND chipekkel rendelkezik, az elsődleges vizsgálatok alapján a hiba oka is hasonló a 840EVO-nál jelentkezőnél. Ennek megfelelően a javítás is hasonló lesz. De ezt természetesen többszörösen tesztelni kell, ami időigényes.

Részemről a Fire által is javasolt DiskFresh megoldást javaslom ideiglenesen. Ezt a hibajavítás megérkezéséig rosszabb esetben kétszer kell lefuttatni, ami elhanyagolható írásterhelés a termék teljes terhelhetőségéhez képest.

Újabb, érdemi információ ez ügyben legelőbb akkor lehet, ha a fejlesztő részleg mond valami hivatalosat, ezt természetesen szívesen megosztom majd itt amint lehet.

(#141) Silent77 válasza Balage76 (#140) üzenetére


Silent77
veterán

Köszönjük szépen! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#142) Terrorista válasza Fire/SOUL/CD (#138) üzenetére


Terrorista
senior tag

A DiskFresh törli az ssd-n lévő adatokat vagy úgy írja újra, hogy nincs adatvesztés? Arra gondoltam lefuttatom amíg megjön a javítás.

[ Szerkesztve ]

(#143) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#140) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Thx!

Terrorista - Nem törli az adatokat, épp ezért hasznos a progi. Természetesen csak saját felelősségre használni, mert az ördög sosem alszik, de én még egyetlen olyan visszajelzést nem kaptam/nincs tudomásom róla, hogy adatvesztést okozott vola.
Korábban linkeltem is, amikor teszteltem, az egyetlen dolog -amit ott is írtam-, hogy RollBack RX felhasználók ne használják!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#144) 04ahgy válasza Terrorista (#142) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A megvásárolt HDSentinel feület újrainicializálás tesztje is ezt csinálja, az is használható szerintem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#145) Fire/SOUL/CD válasza 04ahgy (#144) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, az töröl mindent. HDS-ben nincs olyan metódus, mint amit a DiskFresh csinál. Egy hasonló van, de az csak az adatterületeket frissíti (Olvasás + ÍRÁS + olvasás teszt (adatterület felfrissítése))
Ez azért van így, hisz merevlemezeknél nincs szükség az üres terület karbantartására, míg SSD-nél ez nem feltétlenül igaz. A fejlesztőnek esetleg lehetne javasolni, hogy legyen egy ilyen teszt metódus is, hisz nem tart semeddig megírni, a már megírt tesztek függvényében.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#146) p.lac


p.lac
tag

Sziasztok!

Érdekességként és az összehasonlíthatóság miatt tenném be a több mint 1 éves Kingston V300-as meghajtóm adatait: (van Samsung 840 evo 120GB-is, de az még nincs 1 hónapos (rögtön új FW-t kapott)).

(IMG:http://prohardver.hu/dl/upc/2014-11/06/463549_q9uvdd7jlsiicvws_v300-aida64.png)(/IMG)

(IMG:http://prohardver.hu/dl/upc/2014-11/06/463549_ooocuwwto7ydckcy_v300-ssdok.png)(/IMG)

Az SSDOK 10,62GiB szabad helyet jelez (a c: meghajtón valóban ennyi szabad hely van), azonban kb. 30GB kapacitást nem használok a lemezen (Linux. alatt van kb. 10GB szabad kapacitás, + 10GB partícionálatlan terület):

(IMG:http://prohardver.hu/dl/upc/2014-11/06/463549_nwny3q15n48hgpge_particiok.png)(/IMG)

p.lac

[ Szerkesztve ]

(#147) 04ahgy válasza Fire/SOUL/CD (#145) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, igazad van, nem volt előttem épp egy HDS sem, Linuxról voltam. Az olvasás-írás-olvasás tesztre gondoltam, de tudtommal, ahol nincs adat, ott is "dolgozik", de ebben nem vagyok biztos.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#148) Fire/SOUL/CD válasza p.lac (#146) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A nem particionál területet nem számítja bele a Windows sem a szabad területbe ill. a Linux partíciót sem.
Sajátgépben (vagy OS-től függően számítógép/ez a gép stb) is megnézheted, a Windows ott is 10,62GiB-t fog megjeleníteni(A Windows GB jelölést használ a kezdetektől, de az egyenértékű a GiB-el)

A grafikonon meg sima degradáció látszik, minden SSD-n jelentkezik ilyen, ha zavar, akkor DiskFresh(keress rá a topikban)

UI: Ha a V300-al kapcsolatban lenne kérdésed, azt ne itt, hanem ebben a topikban tedd fel.

04ahgy - [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#149) p.lac válasza Fire/SOUL/CD (#148) üzenetére


p.lac
tag

Nem akartam szétoffolni a topikot, csak szerettem volna egy más típusú, a 840 evonál jelentkező problémától mentes, használt ssd adatait feltenni viszonyítási pontként.

"A nem particionál területet nem számítja bele a Windows sem a szabad területbe ill. a Linux partíciót sem.
Sajátgépben (vagy OS-től függően számítógép/ez a gép stb) is megnézheted, a Windows ott is 10,62GiB-t fog megjeleníteni(A Windows GB jelölést használ a kezdetektől, de az egyenértékű a GiB-el)"

A windows valóban nem számítja bele, ettől függetlenül a szabad terület az szabad terület és Te írtad, hogy az ssd vezérlője a használt területet a háttértár elején, míg a nem használtat a végén mutatja, ezért a grafikon értelmezésekor nem mindegy, hogy 10GB vagy 30GB a szabad. Nem vetettem egyébként a program szemére az eltérést, csak jeleztem, hogy van és a grafikon értelmezésekor ezt érdemes figyelembe venni.

(#150) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

elkezdett haldokolni az EVO-m 1-1,5 hónap után? :F

létezik h

reggel 99%-os volt, most már csak 98%-os a teljesítmény..vagy ezzel ne foglalkozzak?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.