Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rodrigez


rodrigez
senior tag

Valaki itt a múltkori hiba kapcsán megjegyezte, hogy bő nyállal beveheti a Samsung, mert az ő 840-ese ugyanezt csinálja és azt nem javítják. Akkor ez mégiscsak jó hír lehet rájuk nézve. Nem gondoltam volna, ha valós a probléma, akkor a Samu több 10 millió egységet szarban hagyna.

(#2) QwErTy42


QwErTy42
addikt

ennek ellenere meg mindig sokan ajanljak ezt a sorozatot

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#3) qqcqqc válasza rodrigez (#1) üzenetére


qqcqqc
őstag

2 év garival árulják. A megjelenése tavaly előtt december környékén volt. Szóval nem gesztus ez, hanem garanciális javítás.

(#4) qqcqqc válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én nekem is ez van és elégedett vagyok vele. Jó áron indították (20 eFT körül) és amikor megvettem adtak hozzá win8 upgrade licenszet.

(#5) 7time


7time
senior tag

Most vettem egy 850 PRO-t rettenetesen gyors az előző Intelhez képest és 10 év garival, csak jókat tudok mondani róla.

(#6) rodrigez válasza qqcqqc (#3) üzenetére


rodrigez
senior tag

Úgy értem, hogy már lemondó hangvételben írogatott mindenki, hogy őket meg leszarták. :)

(#7) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Ha mondjuk rendszereket árulsz követő karbantartással, akkor most nem igazán örülsz, főleg, ha nagyjából 20 problémás drive van a rendszeredben, ami húsz lakás felkeresésést és firmwarefrissítést jelent...
Viszont, ha előre láttál a jövőbe és ..... termékeket adtál el, akkor nagy szerencséd volt :)
(megtörtént esetből idézek és direkt nem írtam ki a másik gyártó nevét, mert csak flamewar lenne)
A lényeg az, hogy nekünk egy fw frissítése öt perc, viszont egy laikusnak, aki csak azt tudja, hogy belassult a gépe, kivitelezhetetlen feladat.

Viszont a samsung rekordidő alatt kiad javításokat, nem kis talentum lehet ott se a programozók, mérnökök környékén!

(#8) 7time válasza Krugszvele (#7) üzenetére


7time
senior tag

Viszont a samsung rekordidő alatt kiad javításokat, nem kis talentum lehet ott se a programozók, mérnökök környékén!

Ezt azért azonnal észrevettem a nagyon profi Samsung Magician szoftveren is amit az SSD -hez mellékeltek.

(#9) #72042496


#72042496
törölt tag

"A vállalat kiemelte, hogy a 840 Pro és 850 Pro sorozat nem érintett, ugyanis ezek más technológiára építenek, tehát csak a 840-es SSD-kkel van gond."

A 840 és a 840 Evo is más technológia, mert a NAND típusa és a vezérlő is eltérő bennük. Mégis hibás mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#10) Krugszvele válasza 7time (#8) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Mikre képes? Nem ismerem :(

(#11) Borisz76


Borisz76
veterán

Nekem 840 PRO van 256GB-os verzióban és tökéletes...

Samsung Magician 01

Samsung Magician 02

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12) qqcqqc válasza Krugszvele (#10) üzenetére


qqcqqc
őstag

pl firmware frissítésre :)

(#13) 7time válasza Krugszvele (#10) üzenetére


7time
senior tag

Mindenre ami egy SSD üzemeltetésével kapcsolatos, firmware frissítés, benchmark, AHCI és hasonló beállítások, OS optimizálás, bencmark, és a rendszerpartíció másolása az SSD beüzemelésekor.

(#14) kekegsm válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


kekegsm
őstag

Azért, mert a legjobb ár/érték arányban, és itt az érték alatt nemcsak a gigabájtok mennyiségét értem. Van nekem Samsung, Kingston, Intel, OCZ SSD, messze a a Samsung a leggyorsabb ÉREZHETŐEN (pedig papíron mindegyik kb ugyanolyan értékekkel bír), a legmegbízhatóbb, és a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#15) AxBattler


AxBattler
félisten

Nekem eddig semmi gondom nem volt a 840 Basic-kel, teszi a dolgát böcsületesen! Persze azért én is frissíteni fogok Magician-nel. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#16) vinibali válasza #72042496 (#9) üzenetére


vinibali
őstag

alapjaiban ugyan az a két meghajtó, ezért lehetséges, hogy csak 8 hónap telt el a két termék bevezetése előtt.
Toggle 2.0 TLC-s mindkettő, az EVO vezérlője is Cortex R4, csak 33%-kal magasabb órajelen jár.
kíváncsi vagyok, valszeg itt is ugyan az lesz a baj...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#17) QwErTy42 válasza kekegsm (#14) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azert az MLC lenyegesen megbizhatobb. Intel 5 ev garival 2 eve van a piacon es nem volt vele ilyen fiasko, mint a Samsunggal. Tisztan latszik, h ezek a 840 TLCk nem jok. Felesleges vedened. A Pro szeria teljesen mas teszta.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#18) ViZion válasza QwErTy42 (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Jó, a helyi SSD topikban van pár Samu alkalmazott (ez nem vicc), és pár fanatikus. Szinte Bodor csak, aki valóban szakértő és nem fsz-t gyűjteni jár be. Ha valaki ott mást ajánl, akkor le is oltják hamar. :(

Legalább javítják, ma már ez is nagy szó.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#19) 7time válasza QwErTy42 (#17) üzenetére


7time
senior tag

Intelnek is voltak ilyen jellegű problémái, a régi Inteles SSD -m is pont ilyen gondokkal küzdött és nem keveset vártam a frissítésre de voltak firmware frissítés utáni adatvesztések is, úgy gondolom az ilyen hibáktól egyik gyártó sem mentes viszont most a Samsungnak van a legjobb technológiája SSD szinten ezt a 10 év gari tanúsíthatja a legjobban.

(#20) Taranti


Taranti
senior tag

T. PROHARDVER!!

Javítani kellene a szöveget több helyen is, mert félreérthető!

Ugyanis az, hogy "A 840 Pro és 850 Pro" nem érintett, de "a 840-es családot" érinti a lassulás, meg hogy a címben "A Samsung 840-es SSD-ken is lassú lehet az olvasás"...

Ezek után átlagember semmilyen 840... kezdetű Samsung SSD-t nem fog venni, hiába bizonygatja neki egy eladó hogy CSAK ÉS KIZÁRÓLAG az EVO sorozat érintett! (Legalábbis én így látom.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#21) QwErTy42 válasza 7time (#19) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az MLCre ad 10 evet, a TLCsekre.nem veletlenul ad csak kettot. A gondom az h 20 rongyert nem ajanlanek senkinek sem TLCs Samsungot, ha Intel, Adata, Kingston MLCt is lehet kapni 3-5 ev garival.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#22) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szóval akkor a régi 120GB-os, már elhalálozott 840SSD BASIC-em és a mostani 250GB-os 840SSD EVO-m is érintett. Szép arány, 2 termékkel 3 hiba: 150%-os hibaarány, ha a mostani Samum is behal, akkor máris felugrik ez a szám 200%-ra :))

És igen, a PH szaktopikjától eltekintve /ott az Intel 520 most a sztár/, internetszerte habzó szájjal ajánlgatják gyakran kizárólag a 840-es szériát. Hja, végülis benchmarkolni jó, gondolom a Benchmark szoftvere mindig friss tesztadatokat ír a meghajtóra és azokkal mér...
Már várom, hogy mikor derül ki valami a 840PRO szériáról.

J.

[ Szerkesztve ]

(#23) QwErTy42 válasza joysefke (#22) üzenetére


QwErTy42
addikt

+1

A milyen asztali gepet topik is szinte csak a 840 Evorol szol... Pedig az Intel 520 fenyevekkel jobb valasztas.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#24) vinibali válasza joysefke (#22) üzenetére


vinibali
őstag

talán pont ezért is lehet jó választás, mert sok ember vett. talán ennyi ember nem marad átverve, főleg hogy a termékek még bőven garisak :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#25) Peak válasza joysefke (#22) üzenetére


Peak
addikt

na azért ennyire nem kell fikázni a samsungot :)

a melóhelyen EVOk vannak a notikban, megcsináltam a frissitést rajtuk, semmi probléma nem volt, se előtte, se utána. :)
otthon meg pont ilyen "sima" 250GBos 840eseim vannak, igaz RAID0ban... szóval egy kicsit fosok hogy fog reagálni a firmware upgradere a rendszer :)

szóval teljesen jók a samsungok is, az intel a felárat nem éri meg. szerintem.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#26) Jack@l válasza joysefke (#22) üzenetére


Jack@l
veterán

A pro-kkal nem lesz baj, azok mlc-sek...

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27) Reggie0 válasza #72042496 (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Annyira nem mas, a 840 es a 840 EVO egyarant TLC NAND, mig a 840 Pro es 850 Pro MLC NAND.

(#28) margithid


margithid
veterán

Nekem sima 840 van, szűk 2 év alatt 100 tera lett ráírva.
Teljesen jó még most is, pedig 1% a kondíció.

(#29) Dragon3000 válasza QwErTy42 (#21) üzenetére


Dragon3000
veterán

840es basic ssd-m van és erre is meg az evo-ra is 3 év garit vállalnak. Érdekes mód semmi gond nincs vele pedig már 1,5 éves, nem Samsung programmal néztem és most is olvas sata2-n 250MB/s-kel.

[ Szerkesztve ]

(#30) sb válasza QwErTy42 (#21) üzenetére


sb
veterán

Sajnos csak fikázásnak lehet tekinteni amit írsz, nem szakmailag megalapozott véleménynek:
1. Az új V-NAND MLC-re ad a Smasung 10 év garit, a régi 840 Pro-ra csak 5 év volt. Láttál már V-NAND-ból TLC-s modellt? Tudod mennyi garit fognak rá adni? Nem.
2. Márpedig ha utánanéztél, akkor a V-NAND épp az írhatóságot javítja, ami a TLC gyengéje. Így simán lehet, hogy több gari lesz a sima 850-ekre is.
3.TLC-zel, de sehol nem láttam, hogy a 840 hibája összefüggésben lenne a TLC voltával. Eleve nehezen hihető, hogy hw-s a gond, ha javították fw-vel.
4.TLC-zel, de nem látok tömegeket TLC cellafáradás miatt kidobott SSD hegyekkel semelyik topicban. Ellenben elég sok tesztet látni ahol sokkal több írást elvisel, mint ami a hivatalos specifikációban meg van adva. Annyit, ami bőven semmilyen TLC-s írás-elhasználódási problémát nem indokol átlagfelhasználásnál.
5. A többi gyártónál ugyanúgy voltak/vannak hibák. Nézd meg a Samsung hibaarányát és mondjuk az OCZ-ét. Nézz utána az Intel fw és partíciócsökkenési problémáinak, amik nem csak egy sorozatot érintettek.

Uff.
Félreértés ne essék: a hiba az hiba. Nekem is van/volt pl. Samsung mobilom amiből egyik jó a másik meg egy ipari hulladék volt és ezt nem is titkolom.
Az értelmetlen és észérveket nélkülöző sárdobálást nem bírom.

(#31) Laza... válasza vinibali (#24) üzenetére


Laza...
addikt

Attól, hogy ezer milliárd légy szereti a sz@rt, még nem biztos hogy finom

Never give up!

(#32) QwErTy42 válasza sb (#30) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerinted.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#33) sb válasza QwErTy42 (#32) üzenetére


sb
veterán

Megint sikerült megalapozottan, tényekkel megcáfolnod mindent. :)
Még egy "bibibi"-t mögé rakhattál volna, akkor teljes a kommunikációs fegyvertárad. :D

De tényleg kíváncsi lennék a válaszaidra!
Őstag vagy én meg nem vagyok SSD tervező mérnök, tehát tévedhetek is.
Megteszed, hogy érdemi választ adsz a kérdésekre? Pontokba van szedve, tök egyszerű 5-6db kérdés.

De még jobban összefoglalhatom, ha így könnyebb:
Miért szar a sima TLC? Mennyi írást bír, mennyit kellene? Kinél halt meg tömegesen TLC cella (nem TLC SSD más okból. Tehát a vezérlő meghalás, kettétörés, vízzel való leöntés nem számít.)? Miért szar a V-NAND TLC (még ki sem jött, de hátha tudod előre)? Mennyi gari lesz rá? Mennyi írást fog bírni, kinél, mennyi fog meghalni tömegesen belőle?

[ Szerkesztve ]

(#34) margithid válasza sb (#33) üzenetére


margithid
veterán

Én tapasztalatból írom, hogy semmi gond nincs a sima 840esekkel.
Ettől függetlenül a tartalék ssd-m amin a biztonsági mentés van egy intel 520, garancia is 5 év rá, ezért vettem.
Azért remélem 1 éven belül megmakkan a 840, mert szeretném ha garanciálisan cserélnék, samsungnál nem számít, hogy mennyit írsz rá, ha meghal cserélik.

(#35) tibcsi0407 válasza margithid (#34) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor majd írd halálra :D Biztos van olyan program, amivel ilyen sunyiságokat el lehet követni.

https://utdetailing.hu/

(#36) shiftac


shiftac
aktív tag

Az MLC bevált és jó technológia. Én vennék 850 pro-t, csak sokallom azt, hogy 30 ezerbe kerül.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#37) ViZion válasza shiftac (#36) üzenetére


ViZion
félisten

lol, 32 k volt az első SSD-m, kemény 64 GB-vel... 30 alatt már 256 GB-ost kapni, hol itt a baj?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#38) shiftac válasza ViZion (#37) üzenetére


shiftac
aktív tag

Csak az, hogy a 840 EVO 20 ezer. Bár a 10 év gari magáért beszél...

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#39) M107


M107
addikt

:R

A saját Samu 840 EVO TLC-m 120GB 2013.10 hó-s akkor vettem tehát előtte gyártották, az EVO-s probléma sem érintett mégis felraktam, a firmet.
Tehát véleményem szerint az az utáni gyártásúakkal lehet valami, de hogy mikortól azt nem tudom.
Többször is posztoltam képet (READ) s mind a 250 MB/s értékről tanuskodik SATA-2 vezérlőjű lap. (AMD 760G)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#40) ChoSimba


ChoSimba
tag

Nekem sima 840 van. És igen, tényleg nem hozta már azt a sebességet mint újkorában, szóval tényleg lehet ezzel a szériával is valami gond.
Aztán kapott egy defragot. Ez nyilván csökkentette néhány GB-tal az élettartamát, de azóta megint hasít :)

(#41) Potzee válasza ChoSimba (#40) üzenetére


Potzee
addikt

Mire komolyra fordulna az élettartam probléma már nem fog érdekelni, mert lecseréled / lecseréljük...technológiák jönnek-mennek...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#42) ChoSimba válasza Potzee (#41) üzenetére


ChoSimba
tag

1,5 éves, 4.4 TB-ot írtam rá eddig. Nem aggódom :)

(#43) mano42 válasza ChoSimba (#40) üzenetére


mano42
aktív tag

Defrag? SSD-n?

(#44) ViZion válasza mano42 (#43) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, mert a rég nem mozgatott fájloknál van ez a lassulás. Nyilván nem a töredezettség miatt csinálta...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) 7time válasza mano42 (#43) üzenetére


7time
senior tag

Ez valójában a TRIM parancs csak kézi vezérléssel indítva.

(#46) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ha a Samsung Magicianban az optimize performance opcióra kattintok, akkor az nem egy kényszerített TRIM, tényleg kell a defrag?

J.

(#47) 7time válasza joysefke (#46) üzenetére


7time
senior tag

Nem kell defrag, a TRIM parancs kell mert a defrag buta ehhez, bár úgy tudom a Win8.1 ismeri a TRIM parancsot ha AHCI van beállítva.

(#48) bozont válasza QwErTy42 (#23) üzenetére


bozont
veterán

A fényévekkel azért túlzás, de eddig az EVO-nak volt a legjobb ár/érték aránya.
Mondjuk arra azért kíváncsi lennék mire nem elég egy TLC az átlagos felhasználónak (rendszer+játék)? Kicsit túl nagy a hisztéria már ez ügyben.
A mostani hibának meg semmi köze a használt chiphez. De ha ennyire megy megint (vagy még mindig) a fikázás, valahogy azt elfelejtik hogy az Intelnek is volt fw hibája és picit komolyabb is volt mint a belassulás. :U
Arról nem is beszélve, hogy a SF vezérlőkkel több probléma is volt, ezeket sem hallom sokat emlegetve.

(#49) joysefke válasza 7time (#47) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

igen, tudom, de nem ez volt a kérdés...

(#50) 7time válasza joysefke (#49) üzenetére


7time
senior tag

Természetesen az egy kényszerített TRIM de írja is :
if your current OS does not offer native trim support for ssd you can use magician to optimize performance as needed

ha a jelenlegi operációs rendszer nem nyújt natív trim támogatást ssd használhatja a Magician szoftvert a teljesítmény optimalizálásra ha szükséges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.