Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bici


Bici
félisten

"mérsékelni fogja a digitális disztribúció útján értékesített játékokat"

Mérsékeli a játékokat? Ez mit jelent? Kevésbé lesz játék a játék? :D

Esetleg "óccsítani" fogja őket? (hogy egy tanult embert idézzek)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#2) Def26


Def26
félisten

Jó döntés. Remélem sony is követi őket és szokás szerint jobb ajánlatod ad. ;] :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3) ldave válasza Def26 (#2) üzenetére


ldave
félisten

Nintendonál olyasmiről lehet hallani, hogy ha valaki digitálisan veszi a játékait, akkor egyre nagyobb kedvezményt kap majd a következőre. Ez is jó irány lehet, ha tényleg komoly lesz az a kedvezmény, nem pedig 1-2 eruo.

A Slime draws near! Command?

(#4) Def26 válasza ldave (#3) üzenetére


Def26
félisten

Hmm, igen, ez se rossz.

Tényleg, wii u -nál hova töltöd le a játékokat? Van már 32gb -nál nagyobb gép?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#5) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Szerintem ez a normális. Miért is kellene ugyanannyit fizetni egy digitális és dobozos jatéknál. Eleve egy csomó tényezö kiesik. Nem kell logisztikázni, nincs elöállítási költség ld. doboz, blu-ray. Szóval helyes, remélhetöleg a többiek is követik ezt.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#6) ldave válasza Def26 (#4) üzenetére


ldave
félisten

Nincs, usb portra lehet tenni pendrive.ot, külső vinyót, amit beformáz magának és oda lehet tölteni a játékokat.

A Slime draws near! Command?

(#7) Revolit válasza Gilberto (#5) üzenetére


Revolit
senior tag

Mert a b*zi szoftvert árusító boltok azzal fenyegetőztek, hogy nem árulják tovább a szoftvereket cd-n, ha nem lesz olcsóbb, mint a digitális kiadás. Csak hogy engem pl marhára nem érdekel egy 10 ft-os műanyag dvd dobot és egy darab nyomtatott A4-es borító hozzá. Digitálisan veszek én is mindent meg. Akkor zárjanak be a fizikai cd-t árusító boltok, őszintén, kit érdekel manapság :F
Aki meg a díszdobozos kiadásra gerjed úgyis berendeli.

(#8) Goblin12 válasza Revolit (#7) üzenetére


Goblin12
őstag

+1 Nem véletlenül nincs nekem egyik gépemben sem DVD olvasó, kell a francnak.

(#9) StanDoFF válasza Revolit (#7) üzenetére


StanDoFF
tag

Jó de ha bezár minden cd-s bolt, akkor honnan rendeli be? :)
Ha kontinensenként lesz 1 ilyen bolt, akkor az senkinek nem fog bejönni, hogy teszem azt egy 100€-s díszkiadást mire megkapja lesz majdnem 200€.

(#10) Goblin12 válasza StanDoFF (#9) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

1. Gyártótól közvetlenül
2. Amazon
3. Ebay. ;)

(#11) GegeWarrior válasza Revolit (#7) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Pölö engem megnyugtat az a tudat, hogy ott figyel a polcomon a játék, sajnos én ilyen maradi kis k*csög vagyok :D
De biztosan vannak másik is így vele, szerencsére. :C

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#12) Mister_X


Mister_X
nagyúr

"...ennek ellenére mégis legtöbb esetben drágábban kínálják azokat online áruházaikban, mint a dobozos példányokat."

Mindig a magyar példáknál ragadunk le, nyugaton egy árban van mind a PC-s, mind a konzolos cím, digitális és dobozos formában is. A legfőbb dolog, amit felrónak a digitális disztribúcióra, hogy olcsóbbnak kellene lennie.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13) Def26 válasza Mister_X (#12) üzenetére


Def26
félisten

Nem, mert a legfájóbb dolog a digitálisban, hogy nem lehet eladni. ;]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#14) Revolit válasza GegeWarrior (#11) üzenetére


Revolit
senior tag

Nem erről van szó. Nincs azzal baj, ha valaki szereti a bolti kiadást. Azzal van bajom, hogy drágábban adják digitálisan, mint bolti dobozosan, ami köztudottan drágább. Ráadásul ahogy fentebb említette kolléga, digitálisat el se tudom adni. Tehát a kiadónak jóval olcsóbb digitálisan terjeszteni, jobban megéri neki, nekem igazából hátrányom van belőle, mert nem tudom eladni (mondjuk ez pont nem izgat, nem adogatnám el amúgy se, de akkor is hátrány), és akkor drágább, mint a bolti.
És lehet, hogy nem kell minden utcában és minden bevásárlóboltba egy cd-bolt.
Amúgy meg díszdobozos kiadásokat leszámítva tényleg nem teljesen értem, miért jó. Semmit nem raknak már a dobozba, tényleg egy 5ft-os sima dvd tok + egy nyomtatott papír. Ráadásul optikai lemez sérül, elveszik, pakolgatni kell.

Persze ott vannak a steam sale-ek, szóval annyira nem para, de új játékoknál nincs sale :P

(#15) BiP válasza Bici (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

:) Nekem is ez szúrt szemet. A játékot fogja mérsékelni vagy az árát?
Nem mindegy :)

Amúgy épp ideje volt. Mert nonszensz, hogy a bolti dobozos sokszor olcsóbb, mint az "OEM" digitális.

[ Szerkesztve ]

(#16) Steve1207 válasza Revolit (#14) üzenetére


Steve1207
veterán

Ott a pont. Mellesleg tegyük fel évek óta vásárolgattál dobozosokat, ami a szívedhez nőtt stb. Alapjárat lenne vagy 50 tok mindennel, ami azért nem kis helyigényű. Főleg manapság, amikor bármikor adódhat, hogy költöznöd kell ide-oda, olyankor is hatékonyabb, ha nem kell egy ládát telepakolni úgymond "kacatokkal" (ez erős kifejezés volt, de alapjáraton játék csak szórakozás ugye).

.

(#17) Dosi válasza Steve1207 (#16) üzenetére


Dosi
tag

Manapság Steam powa :C GOG, Origin :F (de csak a Titanfall miatt, meg a C&C Ultimate Collention :DDD )
Collector's Edition megveszi ha úgyis akarja jah :D
Persze a dobozosat el lehet adni(de a kulcs ha aktiválva van pl egy SC2:HotS esetében akkor az egész accot el kell adni :D )
a digitális példányoknak olcsóbbnak kellene lennie, mert nem tudod eladni(de ha már megveszed, akkor azért mert kell és nem akarod eladni :K ) jah h akinek konzolja van ez megveszi a dobozt :)) leginkább. Pesze Pc-n ez egyszerűbb mert nem kell megvenned az előző generációra, vagy éppen a nextgenre :W
és igen ha költözik az ember akkor a digitális "elfér a zsebben" :R

[ Szerkesztve ]

There is no such thing as overpowered graphics card. There are only underpixelled displays.

(#18) Vistaboy válasza Bici (#1) üzenetére


Vistaboy
veterán

Jól van, elírtam, az árukat mérséklik. Elnézést, sajnos csak most értem haza, így nem tudtam előbb javítani.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19) Def26 válasza Vistaboy (#18) üzenetére


Def26
félisten

Az lemaradt, hogy priviben jelezzétek a hibákat. :D ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20) Vistaboy válasza Def26 (#19) üzenetére


Vistaboy
veterán

Minek írjam, ha úgysem teszik? :)

(#12) Mister_X: Magyarországon élünk - legalábbis többségben -, így hiába adják kint 60 dollárért a digitálisat és dobozosat is, ha itthon a digitális 60 euró, a boltban meg megveszed 10K-ért. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#21) ldave válasza Vistaboy (#20) üzenetére


ldave
félisten

Azzal nem lehet növelni a hozzászólás-számlálót :) Na meg persze az se látszik, hogy ő milyen okos és figyelmes.

A Slime draws near! Command?

(#22) GeneraL_XTX válasza Def26 (#2) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

A Marvel legós játék PS4 verziója ugyanúgy 40 dollár volt nemrég a store-ban. Csak a Sony nem kürtölte világgá :)

(#23) Mister_X válasza Vistaboy (#20) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ugyan már, mindig ez a mantra. Elhanyagolható méretű piac vagyunk, így ide mérni és konklúziót vonni eléggé... hát nem valami jó dolog.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#24) bulikavagyok válasza Mister_X (#23) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nekem nagyon tetszik ez a kezdeményezés. Ha 40USD játék lenne egy játék megjelenéskor, szerintem csak így vásárolnék, attól függetlenül, hogy később el tudom-e adni, vagy sem. Megértem, hogy ez gáz lesz a boltosoknak, de nekik már lassan ettől függetlenül is befellegzett, legalábbis Magyarországon. Nem hiszem, hogy túl nagy piaca lenne a 18ezres dobozos játékoknak nálunk.

(#25) Def26 válasza bulikavagyok (#24) üzenetére


Def26
félisten

Na majd ha jön az amazon.com Magyarországra. :DD Már most is rengetegen vásárolunk külföldről játékokat nem is értem ezeket a horror Magyar árakat. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#26) bulikavagyok válasza Def26 (#25) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én sem értem. Bár az árakat megértem, mert nyilván ők is keresnek rajta, illetve egy boltot üzemeltetnek, de azt már nem, hogy ki veszi meg ennyiért az internet korában?! :F :))

(#27) mentoloshypo válasza Def26 (#2) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Na igen, kezdjenek csak versengeni, az csak nekünk lesz jó! :DD

(#28) Vistaboy válasza Mister_X (#23) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem is úgy értettem, hogy ez most a hazai helyzet miatt van. Elég baj, hogy kint már azzal eredményt érnek el, hogy panaszkodnak, mert ugyanannyiba kerül a dobozos és digitális is, míg mi hiába mondjuk már régóta, hogy 1 dollár nem egyenlő 1 euróval, ennek ellenére semmi változás. Tudom, hogy szarnak a fejünkre, de mivel mi itt élünk, így nem példálózhatunk a kinti árakkal.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#29) Psych0


Psych0
őstag

Mióta nem mennek offline a dobozos játékok, azóta feleslegesek a dobozos játékok.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#30) pzstm válasza Psych0 (#29) üzenetére


pzstm
titán

mesélj...mer olyan 7-8 hónap infólemaradást érzek Nálad, de lehet nem tudok valamit...bár tény, hogy se a 360 se a One nem volt még úgy, hogy ne lenne Net.... :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31) Janus27 válasza Def26 (#25) üzenetére


Janus27
tag

Az Amazon jön Magyarországra? Ezzel kapcsolatban tudnál 1 kicsit bővebb infóval szolgálni?

(#32) kovsol válasza Psych0 (#29) üzenetére


kovsol
titán

Konzolon még nem így van. PC-n tényleg kb az van, hogy be kell regisztrálni steam, origin, uplay-re a játékot.

May the Force be with you!

(#33) bulikavagyok válasza Janus27 (#31) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

(#34) Psych0 válasza pzstm (#30) üzenetére


Psych0
őstag

OK, én PC-t használok, felettem a kollega megmondta, hogy konzolokon mennek még offline a játékok, de a mondandóm attól még áll: Ha egy játék nem megy off-the-line, akkor abból felesleges dobozos verziót kiadni.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#35) Goblin12 válasza bulikavagyok (#33) üzenetére


Goblin12
őstag

Ott van az Amazon.de azzal mi a probléma? Szállít mindenhova EU-n belül. Ha az amazon.com jön az annyiből jobb, hogy dollárból váltják át forintra és az úgy olcsóbb mintha €-ból váltanák forintra az árakat.Amazon.de és az Amazon.com nem teljesen ugyan az, legalábbis a kínálatot tekintve teljesen más

(#36) Stauffenberg válasza Janus27 (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Jön. Elég ha annyit mondok, hogy egy nagyon közeli ismerősöm olyan magyar cégnél dolgozik, ami közvetlen konkurense lesz az Amazonnak, de rettenet be vannak szarva attól a pillanattól mikor az Amazon bejelenti, hogy "Helló Magyarország". Már bő egy éve megy a szerkezeti átalakítás, hogy felvegyék a versenyt egy olyan konkurenciával ami még be sem tette a lábát az országba, mert tudják, hogy nagyon könnyen eltaposhatja őket.

(#37) Def26 válasza Stauffenberg (#36) üzenetére


Def26
félisten

Hehehe, mi bookline shopline -ba vagyunk beszállítók. Hát ők sem éppen örülnek nekik.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#38) ldave


ldave
félisten

Jó is lesz, ha sok kis raktár nélküli fantom webshop megszűnik a 2 hetes szállítási határidőikkel. Kínából én is meg tudom rendelni a cuccost, ha épp úgy van, ha magyar boltot nézek, akkor nem 2 hét múlva szeretném átvenni a terméket...

A Slime draws near! Command?

(#39) Def26 válasza ldave (#38) üzenetére


Def26
félisten

Ahol meg van készlet ott qrva drága minden. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#40) Tomcat válasza Goblin12 (#35) üzenetére


Tomcat
őstag

Valóban nem teljesen ugyanaz a kínálat. Míg a .de-ről szinte majdnem mindent szállítanak magyarországi címre addig a .com-ról nem. Viszont ugyanazzal a reggel érdekes módon mindkettőbe be lehet jelentkezni.

Tomcat

(#41) Stauffenberg válasza ldave (#38) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mondjuk én azért árnyalnám annyival a helyzetet, hogy az Amazon azokat is kicsinálja, akik tisztességesen működnek. Múltkor volt a 444-en egy webshopokat ekéző cikk, ami mindenféle korrektséget nélkülözött és összemosta a szürkeimportos, mutyis, nem hivatalos garanciás, áfacsalt termékeket pörgető kereskedőket a tisztességes webshopokkal, ahol a legtöbb termék 24-48 órán belül kiszállításra kerül (vagy átvehető azonnal személyesen), minden hivatalos forrásból van, hivatalos garanciával. Aki itthon tisztességesen, törvényesen játszik, az olyan sok közterhet visel, mely mellett eleve képtelenség a külföldi konkurenciával versenyezni. Nem beszélve arról, hogy az árukereső oldalak miatt a kereskedők belekényszerülnek abba, hogy egymás alá nyomják le az árakat, minél többet feladva a profitból. Csak akkor lesz értékelhető nyereséged a terméken ha iszonyat sokat eladsz, különben nem éri meg, ha pedig nem mész bele az árharcba, akkor a kutya sem vásárol nálad, mert hát az "árgép szerint" máshol megkapja a 164.990 ezer forintos plazmatévét 457 forinttal olcsóbban, ezért az már 10 hellyel van előrébb a listában, vagy spórolhat további 8 ezer forintot és cserébe szürkeimport, áfacsalt, bolti garancia van, te meg szemét kapitalista profitélvezkedő görény leszel, mert 8457 forinttal többet kérsz érte. :)

(#42) Revolit válasza Stauffenberg (#41) üzenetére


Revolit
senior tag

Semmi, semmi...
Kicsit kifakadtam (nem rád :) )

[ Szerkesztve ]

(#43) ldave válasza Stauffenberg (#41) üzenetére


ldave
félisten

Persze, nem azt mondom, hogy az Amazon tegye tönkre a haza, normális webshopokat, sőt. Pl könyvekre megvan a bejáratott megoldásom, törzsvásárlókártyával, pontgyűjtéssel meg minden, ez jó is így. Az ilyen áfacsaló meg egyéb cégek ellen pedig tudjuk kinek kéne fellépni...

A Slime draws near! Command?

(#44) Stauffenberg válasza ldave (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tudjuk. Annak a NAV-nak, mely az áfabotrányt igyekszik éppen eltussolni vagy épp egy effektíve értéktelen pénztárgép rendszert akar kiépíteni aminek a sorozatos kudarcairól az IT Cafén is sokat lehet olvasni. Felmerült egyébként már az informatikai eszközök esetében a fordított áfafizetés ötlete, mely további kiskapuk megtalálásáig fehéríthetne a piacon, de ez sem mostanában lesz bevezetve.

(#45) #40485120 válasza GegeWarrior (#11) üzenetére


#40485120
törölt tag

Én is igy vagyok vel megnyugat ha nem csak a steamen van fen hanem otto a polcomon.(Már egyszer történt valami a steamemel és akkor nagyon sokminden vesszet.)

(#46) Stauffenberg válasza #40485120 (#45) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Főleg ha a dobozos játékod futtatása kötelezően Steam-et igényel, akkor aztán mindegy, hogy a polcodon ott van-e, az onnantól csak egy hetven filléres műanyag tok egy értéktelen koronggal a belsejében ha esetleg a Valve kiszáll a buliból.

(#47) OgKush válasza Revolit (#7) üzenetére


OgKush
senior tag

Azert nem kell bezarni , mert van aki szereti megvenni fizikailag a jatekot, nem csak elmeletben birtokolni.
Igazad van, en is mindent netrol veszek, es letoltok nincs is dvd olvaso a gepemben, de azert meg korai lenne kinyirni ezt az iparagat.
Inkabb tenyleg azt kellene, hogy digialis vasarlas eseten olcsobbak legyenek a jatekok, ne ilyen 10kba keruljenek a jatekok, ha meg valaki gyujtoi kiadast akar, vagy csak siman fizikailemezeset, akkor az fizesse meg az arat. Nem tudom, hogy hogyan mukodik a jatekkkiadoknal, de szerintem tobb bevetel lenne ha nem gyartananak le 1millio dvd-t, hogy utana a boltban porosodjon. :U

(#48) Casoli


Casoli
őstag

Azért egy fontos dologról még senki sem írt. Nekem is van nagyon sok digitálisan vett játékom xbox 360-ra. Ezeket azért vettem meg, mert nagyon olcsóak voltak a dobozos verzióhoz képest. Igen ám, de vásárlásnál mérlegelni is kell, 5 év múlva talán már meg is szűnik az xbox 360 LIVE, tegyük fel beszarik a gépemben a merevlemez, honnan a túróból fogom újra letölteni a megvásárolt játékokat? Sajnos sehonnan. Magyarán a teljes kollekciót el fogod bukni. Ha meg ott figyel a polcon a dobozos, telepítőlemezes verzió, azt akár 10 év múlva is meg tudod mutatni az unokáknak.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#49) Degeczi válasza Goblin12 (#35) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont az egyik legfontosabbat, a Kindle-t nem szállítják máshová az adott ország lerakatából, csak a központi USA Amazon.com-ról!

Márpedig több hónapja már 49 EUR-ért kínálja az Amazon.de (vagyis csak német területen élőknek) az alap Kindle-t, míg ha USA-ból rendeled (ami számunkra is elérhető), $140 ugyanerre a végösszeg = ami pont a duplája...

Ha egy jövőbeli hazai Amazon lerakat a világrekorder áfánk miatt ha nem is 49 EUR-ért, de mondjuk 20e Ft alatt tudná kínálni Mo-n belül ingyen szállítással, az tarolna.

[ Szerkesztve ]

(#50) ceia


ceia
őstag

Nekem is jobban tetszik a bolti vásárlás. Jó érzés, ha kézzel foghatóan vettem valamit, nem csak elméletileg. Így értékesebbnek hat, mintha csak egy mappa lenne a gépen, amit egy fájlművelettel meg lehet semisíteni.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.