Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) The DJ


The DJ
addikt

Ezt nagyon jól összefoglaltad, ha akarnék sem nagyon tudnék belekötni semmibe, szóval először is le a kalappal :R Kár, hogy nagyon kevesek képesek eljutni eddig a felismerésig és sajnos még kevesebben képesek alkalmazni és megfogadni ezt a néhány tanácsot.

Mert valójában tényleg csak ennyi az egész. Próbálkozni, hinni és kitartani. Mi van, ha elsőre nem sikerül? Semmi. Felállsz és mész tovább, leszűröd a tapasztalatokat és újra próbálod. Ha megint nem sikerül? Akkor nekivágsz újból. Az a baj, hogy a legtöbben valójában már az első kudarc után feladják azzal a mondattal, hogy "úgysem sikerülne". És amint ezt kimondják bizony nem is fog. Nem hiába mondják azt, hogy a győzelem és a siker nagyrészt benned dől el. Az, hogy képes vagy-e végigcsinálni vagy véghezvinni csakis tőled függ. De ha nem is hiszel benne, akkor kár is megpróbálni.

Nagyon sokszor hallom barátaimtól, ismerőseimtől azt a mondatot, hogy "de mit fognak gondolni mások?" Ez az egyik legnagyobb badarság, mert valójában egyáltalán nem számít. Csakis az számít, hogy te mit érzel és te mit gondolsz, a többi már lényegtelen. Ne mások szemén át lásd magad és ne mások véleményétől félve futamodj meg. Mindig lesznek olyanok, akiknek nem tetszik majd, amit csinálsz, mindig lesznek olyanok, akik megpróbálnak megingatni a hitedben, hogy feladd. Nekik ez a fegyverük és előszeretettel használják is, ha látják, hogy sebezhető vagy. Én is zenélgetek, készítek hébe-hóba mixeket, ezen felül írok is olykor, ide a logoutra és mindig van olyan ember, akinek nem tetszik a munkám. És ez persze rossz érzés. Mindig van olyan, aki azt mondja az egy hétig készülő mixemre, hogy egy nagy nulla. El is keserednék, ha nem volna ott a legalább százszor ennyi ember, aki megdicsér és azt mondja, hogy tökéletes és le a kalappal. A kritikát persze el kell fogadni és legfőképp meg kell fogadni, de nem szabad hagyni, hogy néhány ember elvegye a kedved attól, amit szeretsz. Ne mások miatt írj, fess, rajzolj, vagy zenélj. Ha örömed leled benne, akkor nem számít mennyire vagy jó, mert akkor csakis magadért csinálod. És ez a lényeg, semmi más.

Nincs könnyebb út. Küzdeni kell.
"Pain is temporary, pride is eternal."

[ Szerkesztve ]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#2) A@ron válasza The DJ (#1) üzenetére


A@ron
tag

Köszi a hozzászólásért, tőled valami hasonlót reméltem/vártam, és nem is csalódtam :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.