Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

Lehet, hogy te csinálod jól, egy csomó pénzt megspórolsz így. :)

(#2) lsebestyen


lsebestyen
addikt

nekem tavalyig nem is volt saját gépem. most egy amd konfigom van (5600+; 2gb;512mb; 1tb) és egy 22colos 2ms lcd
egyedül a házzal nem vagyok megbékélve...
Én semmi szükségét nem látom annak, h legyen másfél gigás vga-m meg i7es procim. mert minek? Akkor lenne értelme ha olyan dolgom lenne rajta, ami megköveteli. Szóval, szerintem semmi baj avval, ha vlkinek nem a legújabb összeállítású konfigja van.
Mellesleg, nekem sokkal többet számít, h megfelelően működjön Haveromnak van egy 4magos 8giga ramos, 1gb egészen jó vga, de állandóan újra indul, 32bites oprendszer van rajta (wtf :F )
és egy 19colos crt monitorja van...akkor ink vett volna egy normális monitort...namind1
lényg, h a célnak megfeleljen, és ne másoknak,a "divatnak":)

(#3) A@ron válasza lsebestyen (#2) üzenetére


A@ron
tag

Egyébként én sem biztos hogy vettem volna most négymagosat, csak összejött, hogy most van rá pénzem, nemrég halt be a régi gépem, és szeptembertől megyek Bp.-re tanulni, dolgozni, és a hang meg a videovágáshoz (hogy renderelésről stb.-ről már ne is beszéljek) kell az izomgép.

(#4) Pukkancs


Pukkancs
tag

Én még pár éve költöttem sok pénzt gépre, ami úgy kezdődött, hogy tönkrement a VGA, de az újat nem hajtotta ki a régi processzor, úgyhogy vettem újat és muszáj volt hozzá újabb alaplapot is...
És tényleg tök fölös folyton a gépre költeni, de csak miután van egy rendes, amivel lehet játszani.

[ Szerkesztve ]

(#5) Huma válasza lsebestyen (#2) üzenetére


Huma
addikt

A crt monitoroknak nagyon jó képük van. A legtöbb TFT-t porig alázzák. Ha választanom kéne egy ugyanakkora képátmérővel rendelkező TN paneles LCD és egy CRT közt akkor az utóbbit választanám. Már ha elfér az asztalon. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Teljesen jól csinálod. Nagyon hasonló volt nálam is a fejlődés menete. :)

(#7) lsebestyen válasza Huma (#5) üzenetére


lsebestyen
addikt

akkor még nem láttad az én monitoromat:D persze dvi csatlakozóval használom a d-sub az ratyi.sajjnálom, h hdmi nincs rajta, na avval még jobb lenne
am ha most lenne 100rugóm, biztos h nem gépet vennék hanem egy jófajta monitort+vga-t ami kell hozzá:D

(#8) Huma


Huma
addikt

Én életemben egyszer szálltam el és vettem meg horror összegért egy ATI 9600XT-t. Meg is bántam.
Nálam olyan 5 évente cserélődnek a gépek.

első gép: P1 166MMX
második: celeron 3 800Mhz
harmadik: AMD 2500+
negyedik: AMD 4850e

kb 18 év alatt ennyi.

Persze előtte is volt 386 és 486, de az nem az enyém volt hanem közös.

Nálam a lényeg, hogy legyen net és lehessen filmet nézni a gépen.

lsebestyen: Miért, milyen monitorod van?

ui: Azt nem írtam, hogy mindig olyan cuccokat veszek meg amik nem újdonságok és nem csúcskategória. Ha az ember vár egy évet akkor kb a feléért megkapja ugyanazt a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) lsebestyen válasza Huma (#8) üzenetére


lsebestyen
addikt

(#10) Huma válasza lsebestyen (#9) üzenetére


Huma
addikt

Nem tudom milyen lehet a képe mert TN-es LCD-ből annyi van mint a tenger és teljesen eltérő minőségűek lehetnek. A samsung mindenesetre egy nagyon jó márka szerintem.

A gagyi TN paneles monitoron pl nem lehet sötétebb filmet nézni mert xart sem lát az ember. Egybemosódnak a kontúrok. Nem különülnek el a színek normálisan.
Én most egy "fasza" Envision márkájú 17"-es monitor mögött ülök. Egy igazi katasztrófa a régi CRT-s samsungomhoz képest.

Ráadásul ugye a TN legnagyobb baja az hogy bár szemből jó a képe, de más szögből nézve már torzul. Persze ez is erősen monitorfüggő. Az enyém pl szinte csak akkor nézhető ha merőlegesen nézem. Ha már kicsit lentebbről nézem akkor már nagyon rossz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) kmisi99


kmisi99
addikt

Tényleg te csinálod jól! Hülyeség a megjelenésükkor 2-300 000 ret fizetni a szarokért amikor meg 3-4 év múlva 40-50 000 rekért lökik eléd!

(#12) A@ron válasza kmisi99 (#11) üzenetére


A@ron
tag

Jah, valahogy így logikázok én is... :DDD

(#13) csl1982 válasza kmisi99 (#11) üzenetére


csl1982
tag

Sőt az is lehet, hogy abból az 50-ből garanciás gépet raksz össze, ami annyit tud, mint a 3-4 éves. (pl. Athlon II).

(#14) McKane válasza lsebestyen (#2) üzenetére


McKane
senior tag

" ... 4magos 8giga ramos, 1gb egészen jó vga, de állandóan újra indul, 32bites oprendszer van rajta ... "

ott a gond. ;] 64bites köll rá :D

hogy a témához is szóljak.
a notimat használom,asztali gépet,ritkán. a notebookon is megy az nfs:hot puruit 2 :C
de engemet sem hoznak lázba az ilyen csuda-jó hardverek. nem érdekel. minek? van jobb helye az árának. :K

(#15) A@ron válasza McKane (#14) üzenetére


A@ron
tag

Hot Pursuit 2 rulz, régi gépemen játszottam vele jó sokat :D :R

(#16) lsebestyen válasza McKane (#14) üzenetére


lsebestyen
addikt

az önmagában csak szimplán hülyeség h 32bites van rajta, mert a memóriának a negyedét tudja kihaználni, de azért indulgat újra, mert rosszol rakta fel a drivereket...

(#17) maláj


maláj
őstag

én is ilyesmi fajta vagyok ...
ésszel fejlesztek és nem évente (hát nagyon nem - inkább 5 évente;])

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.