Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kicsit túlzásokba estél, de a mondanivalója nagyon jó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#2) Wilika


Wilika
aktív tag

maj'kinövöd...

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#3) Jamby18


Jamby18
senior tag

Szép kis történet :F :F Magamra ismertem a szövegbe,gyakran gyalogolok egyedül buli után haza néha 1-2km az estébe.Rossz rágondolni,kik vannak olyankor az utcákon.Nah meg egyedül bandukolni,senki nem szól hozzád.Mindenkit hazakisérek,és én lakok a legmesszebb pláne.

[ Szerkesztve ]

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Szépen "beszélsz". :)

Egyébként én szeretem az esőt...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Wilika válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Wilika
aktív tag

Számomra egy picit már afféle nyelvi rokokó volt, de régebben én is biztosan írtam ilyesmit, szóval annyira nem "szidom"...

Az eső meg változó. A szépen szemerkélő tényleg nem gáz. Persze csak ha nincs olyan veszettül hideg hozzá.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#6) Vakegérke válasza Wilika (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen. Mondhatnánk túlcifrázta, de azért jó volt olvasni. Sokkal jobb, mint egy száraz, érzelmektől mentes írást. Nekem tetszik.

Én szeretem az esőt. Akkor is, ha szemerkél, és akkor is, ha dézsából öntik. Fene tudja, talán a ködös Albionban éltem valamely előző életemben.
Amikor fekete a nappal, földig érnek a sötét felhők, és villámok kuszálják a kedélyeket, az számomra gyönyörűség. Olyan természeti csoda, amelyben az erkélyen állva gyönyörködöm.
Az eső lemossa a mocskot, frissíti a levegőt.
Szívesen olvasnék egy írást, amely az eső szépségeit, gyönyörét ecsetelgeti. Párszor nekirugaszkodtam, nekem nem megy. Túl nagy falat, bennem pedig túl nagy az alázat.

Mod: Olvasgatom a lapodat, és ínyenc módjára cuppogok...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) k_laci


k_laci
tag

szép írás, 'átjött' a hangulat.. ismerősek az érzések :R

(#8) Wilika válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Wilika
aktív tag

Oh, amennyiben a vége nekem szólt, köszönöm :)

Az eső akkor volt igazán szép, mikor a buszról leszállva, mindenki hanyatt homlok menekült, én meg bőrkabátban, kalapban (kalapnak az a hátránya (?) hogy mindig te szerzel legutoljára tudomást az esőről), fülemben muzsikával (pl. Honeyball: Eső :) ) bandukoltam nagyvidáman.
De amikor biciklivel vagyok, akkor nem szeretem a szakadó esőt, csak a szelídet, ami épp elég ahhoz, hogy kiverje a jókedvet a többi emberből, és én vígan felszipkázhassam amint a levegőben terjeng. ;)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#9) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Köszönöm, hogy elolvastátok. Igazából azt írtam le amit éreztem, nem volt konkrét célja az írásnak.
üdv

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#10) Viszlát


Viszlát
addikt

A felettem lévő rózsalugas egyik tüskéjéről egy nagyobb vízcsepp hullik a homlokomra, végigfolyik az arcomon, ahogyan a könnycseppek is megtették már milliószor. Semmilyen nehézségbe nem ütközik, a könnycseppek úttörőként jártak előtte, és elhárítottak minden olyan akadályt ami zavarhatná.

Próbálom elképzelni, hogy milyen akadályok állhatnak útjába az arcodon, de nem nagyon jutok dűlőre. Talán legyalulta a borostádat a sírás?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) Sir Riccio válasza Viszlát (#10) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem kell mindent fizikai értelemben venni. :)

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#12) Viszlát válasza Sir Riccio (#11) üzenetére


Viszlát
addikt

Ne zavarj még jobban össze. Ha nem fizikai, akkor végképp fel nem tudom fogni milyen akadályokat gördítettek el a könnycseppek az eső elől...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13) Sir Riccio válasza Viszlát (#12) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Azt próbáltam szebben kifejezni, hogy nem zavar az eső, jóllehet a legtöbb ember behúzódik valahova, vagy esernyőt ránt ha teheti. Azt próbáltam érzékeltetni, hogy engem már ez sem érdekel...vagyis valami ilyesmit.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#14) Viszlát válasza Sir Riccio (#13) üzenetére


Viszlát
addikt

Értem (asszem). Mindenesetre ha már próbálkozol, próbáld meg kevésbé elrugaszkodottan, kevesebb sallanggal. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15) Sir Riccio válasza Viszlát (#14) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Majd igyekszem, és köszönöm a kritikát!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#16) zeoos


zeoos
tag

Csernussal beszéltél már?

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#17) Wilika válasza zeoos (#16) üzenetére


Wilika
aktív tag

Mer'hogy?
Jól zúzza meg, vagy miért? :D

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#18) zeoos válasza Wilika (#17) üzenetére


zeoos
tag

Mert az írás olvasása közben tiszta képzavarom volt ... keveredett ebben egy szakítás keserűsége, a magány szorongása és hozzátársult valamilyen áttvitt értelemben beleszőtt eső reménytgyilkoló valamilye. Utána elolvastam a szerző későbbi magyarázatát.

Ezek után jutott eszembe Csernus doktor, akinek biztos lenne pár ötlete a dologgal kapcsolatban.

Persze vicceltem :) (?)

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#19) degu válasza zeoos (#16) üzenetére


degu
senior tag

Ez szemet h.sz volt! :(

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#20) Jim Tonic válasza degu (#19) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azt a hozzászólást ne a saját aláírásod alapján ítéld meg...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) Wilika válasza Jim Tonic (#20) üzenetére


Wilika
aktív tag

Muhahaa...:)
Amúgy jah, meggondolandó amit írt.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#22) zeoos válasza degu (#19) üzenetére


zeoos
tag

Szerinted szemét hozzászólás és én ezt a véleményedet tiszteletben tartom.

Szerintem viszont:
Reményekkel telten szoktam nekiindulni az ilyen irományok elolvasásához és az ilyen publikációk befogadása után elszoktak gurulni a gyógyszereim. Azért álljon már meg a világ! Értem én, hogy az ilyen dolgok a régmúltra hajaznak, amikor naplót vezettek egyes emberek és ebben írták le az éppen aktuális hangulatukat. De hát könyörgöm, azok a naplók titkosak voltak, az ember magának írta és nem a plénumnak. És ez úgy, abban a formában rendben is lenne, de hát ez meg itt pont nyilvános ... itt aztán megmérettetik az ember ... itt valóban igaz a mondás: "ha nem szóltál volna .... (bla-bla-bla)"
Ennek ellenére sok felhasználó vállasztja eme megnyilatkozási formát, nem is gondolva bele, hogy az ilyen semmik csak rabolják mások drága idejét. Nem kell itt nyalom-falom köröket szaladgálni, ez az esszé gagyi, semmit mondó szófosás és mint ilyen értelmetlen, tehát felesleges.

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#23) zeoos


zeoos
tag

A "remény hal meg utoljára" dolog kicsit félre van értelmezve ... semmi másról nem szól az idézet, mint rámutat a temetők bejárata feletti dologra: .... amikor szerettünket utolsó útjára kísérjük és végül a temetőt elhagyva utoljára még fájón visszatekintünk, akkor és ott díszeleg előttünk a felirat "FELTÁMADUNK"

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#24) Sir Riccio válasza zeoos (#23) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A helyzet az, hogy szerintem baromira el vagy tévedve. Bár a véleményedet tiszteletben tartom, és ha úgy gondolod, hogy semmit sem ér akkor nem kell elolvasni, az első néhány sorból látszott, hogy milyen jellegű írás következik. Volt aki szívesen olvasta, és volt akinek tetszett, bár nem ez volt a cél, csak leírtam amit éppen akkor éreztem, és ezzel ennyi. Címlapra meg azért került mert vannak akik rendszeresen olvassák amiket írok, és általában a címlapról értesülnek, ha valamelyik moderátornak nem tetszett volna, hogy címlapon van levehette volna.
Tehát: Ha szerinted időpazarlás, nem kell olvasni, és pláne nem kell itt okoskodni.

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#25) zeoos válasza Sir Riccio (#24) üzenetére


zeoos
tag

Látod még ebben is gyenge vagy:

Ne a megjelenéssel próbáld igazolni magad, hiszen ha az oldal szabályait nem sérted meg bármilyen hülyeséget közzétesznek ... ez az Internet nyitottsága és szólásszabadsága. Ez nem minősíti a tartalmat.
Próbálsz megbántani, de mivel nagyjából felmértem már magamhoz mérten az intellektuális helyzetedet, ezért nálam sajnos csukott fülekre találtál.
Tudod roppant egyszerű ... írásaidat próbáld meg pénzre váltani és egy kiadót ostromolni vele, majd rádöbbensz milyen válasz fog érkezni (de ne a dörmögő-dömötört)
Egyebekben nem kell ennyire mellreszívni a dolgot, mert még a végén önkritikának fogja értelmezni valaki, amiben saját magadról húzod le a leplet.
Abban pedig már megint piciny képzavarban kergetted magad, hogy javaslatod szerint ne olvassam el ha nem tetszik. Értesítelek, hogy sajnos csak elolvasás után lehet bármit megítélni, nem előre. A nem kell itt okoskodni dolgot már nem is reagálom le - persze közben azért huncut mosoly kerekedett az arcomra ( biztos igazad van).
Szerintem menj el egy írással foglalkozó iskolában, ott sokmindent megfognak tanítani és később akár még értelmes dolgot is fogsz tudni megjelentettni.

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#26) Viszlát válasza zeoos (#22) üzenetére


Viszlát
addikt

Alapvetően a témával nincs gond. Ezért is van a Logouton offtopic szekció, hogy ezeknek is legyen helyük. Viszont a megvalósítás valóban nem szerencsés ha naplóírás szintű (hozzáteszem, hogy ez az írás nem az, legalábbis naplót ilyen stílusban írni kissé furcsa lenne, persze ettől még nem jó).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#27) Sir Riccio válasza zeoos (#25) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A helyzet az, hogy eszem ágában nem volt megbántani, ha mégis így vetted volna akkor elnézésed kérem. Nem célom, hogy író legyek, és nem is leszek az soha, fizikát tanulok, az irodalomhoz mint olyanhoz nem sok közöm van. Azért írok, mert jól esik, mert nekem könnyebb tőle. Az már csak hab a tortán, hogy van aki szívesen olvassa mert tetszik neki. Amúgy ha már itt tartunk az egyik pécsi egyetemi lap is lehet, hogy lehozza majd ezt az írást, szerintük nem felesleges. Semmi gond ezzel, emberek vagyunk, különbözünk. Képzeld el milyen unalmas és szürke lenne minden ha mindenki ugyanazt szeretné, mindenkinek ugyanaz tetszene. Mint mondtam, már a címe is utalt rá, hogy milyen jellegű lesz az írás de legkésőbb a második bekezdés kezdetén rájöhettél volna, hogy ez téged nem érdekel, ahogyan te fogalmaztál ez egy szófosás lesz, és üthettél volna egy backspace-t. Nem tetted, mondtál egy véleményt, oké ennyi. Köszönöm, hogy elolvastad és véleményt mondtál.
üdv

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#28) Jim Tonic válasza Sir Riccio (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

No, jó, akkor én is kifejtem, amire az elején röviden utaltam.
Én speziell ki nem állhatom a demagóg hülyeségeket, egyszerűen nem tudom megérteni, hogy az emberek minek süllyednek le érzelmekben idáig. És itt nem arra gondolok, hogy nem tud valami fájni. Én év elején egy szakítás miatt oda süllyedtem érzelmileg, ahonnan lefelé már nincs, és bár sokáig tartott, de felálltam. Viszont, és ezt itt a lényeg, mindig tudtam, hogy a fájdalmam magamnak okozom, nem más nekem. Hogy fájt, az az én választásom volt. Éppen ezért, és ez a bajom ezekkel a siránkozásokkal, soha eszembe nem jutott az önsajnálat, vagy hogy sajnáltassam magam. Mert szerintem minden ilyen kinyilatkoztatás az. Ez a túlzás első fele.
Ettől függetlenül azt mondom, hogy a mondanivalója jó, az érzelmek kimutatása mindig érdekes téma. De nem attól fogja átélni az olvasó, ha kicifrázod, felhasználsz minden irodalmi eszközt, különösen a hasonlatokat. Sokszor jobb, ha egyszerűen leírod, amit érzel, anélkül, hogy hatásvadász lennél. Ez a túlzás második fele.
A teenagerek amúgy is hajlamosak azt hinni, hogy mindent tudnak az életről és a fájdalomról, de a valóság az, hogy a "nagybetűs" élet még rengeteg jó és rossz dolgot hoz, ami mellett ez a korszak majd viccesnek tűnik. Tudom, én is írtam anno, hasonló dolgokról, ma már megmosolygom.
A egyetemi lapok bármit leközölnek, ami kitölti a hasábjaikat, de kívánom neked, hogy ennél azért sokkal többre vidd. ;)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) Sir Riccio válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Először is köszönöm szépen a jókívánságokat, és neked is hasonló jókat kívánok.
Másodszor nagyon jól látod a dolgokat, ha valami fáj azt részben magunknak köszönhetjük. Ha csak az én helyzetemre gondolunk, akkor tulajdonképpen saját magam kínzom azzal, hogy nap mint nap emlékeztetem magam arra, hogy kit veszítettem el, és ez nem más hibája mint az enyém. Az emberek nagy többsége szeret szenvedni, ezt kár is tagadni. Bár nekem nem az volt a célom, hogy sajnáltassam magam, mert mint mondtam igazából attól lett könnyebb, hogy kiírtam magamból azt amit éreztem.
A dolog másik része, hogy egy kicsit tényleg eltúloztam a dolgokat, ami a nyelvi eszközöket illeti, de akkor amikor írtam, úgy éreztem, hogy így a jó, mert ez fejezi ki legjobban azt amit belül érzek.Nyilván erre az előző este elfogyasztott alkohol mennyisége is hatással volt. :(
A vicces, hogy annyira már nem számítok teenagernek (az ilyen, hogyis nevezik magukat, ímókat, meg színeket én is elítélem hidd el). 20 éves vagyok, bár tény, hogy ez volt az első olyan dolog, ami igazán taccsravágott érzelmileg, korábban is értek kisebb veszteségek, amik miatt lehetett picsogni de azok a nyomába sem értek ennek a mostaninak.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#30) Wilika válasza zeoos (#25) üzenetére


Wilika
aktív tag

Szerintem menj el egy írással foglalkozó iskolában, ott sokmindent megfognak tanítani...
Nem hinném, hogy díjaznák, ha az írószakkörön magához nyúlna... :DD
Tudom-tudom, baromira a lényegre koncentrálok.. :)) (nem tudtam kihagyni, na)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#31) Wilika válasza Sir Riccio (#27) üzenetére


Wilika
aktív tag

Jó, hát ez még nem jelent mindent, hogy itt- vagy ott lehozzák.
Nekem is haver mondta, hogy bevenné egy képsorom a fősulink lapjába, de úgy vagyok vele, hogy attól még messze van az én képességem, hogy odadörgöljem mások orra alá a piszkom.
Havernak hirtelen megtetszett, mert ismerős volt a téma, a szereplőket is a valóságra alapoztam, és hirtelen jót derült rajta.

De ettől függetlenül, technikailag, még igen kifogásolható munka.

De mondok mást. (IMHO)
Macskafogó II
Nagyszabású rajzfilmkészítmény... Arcpirítóan béna poénok voltak benne (nagyja részt) De valószínűleg a brainstormer csapat, ég tudja milyen szerek hatása alatt, akkor veszettül jót nevetett rajta, mikor kitalálták. Ugyanaz, mikor a kocsmában, vagy előadás alatt a hátsó sorokban valamitől már repedeznek a bordák, annyira vicces. Aztán valaki ezt levideózza, és felnyomja jútyúbra, hogy "mekkora volt már"... aztán nem értik, hogy hova a fikázás, ők igenis nevettek amikor készült a videó.
Csak ők nem gondoltak a szubjektivitásra, hogy az csak akkor, ott, nekik igazán vicces.

De még kismillió példával jöhetnék elő.

No, félre ne értsd, nem a sárba akarlak tunkolni, csak eszembe jutottak ezek a dolgok.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#32) zeoos


zeoos
tag

Közben persze átgondoltam mindent és az írást tovább nem kritizálva, kerestem valami megoldást a benne szereplő, a háttérben aljas módon munkálkodó fájdalmadra ... és azt hiszem a következőnél jobbat nem tudok javasolni:

- a mackót tedd fel a polcra, hidd el idővel fog még kerülni nem egy társ mellé: lesz ott szivecskepárna, nyuszi, csutkababa ... és majd sokkal később házassági/születési/halálozási anyakönyvi kivonat bármelyike.

- a pohárból ne kakaózz többé, ültess bele kisvirágot ... esetleg használd asztali tolltartóként és elégtétellel tölthet majd el, amikor a körződ hegye megszurizza a "fenekét"

- alváshoz pedig keress egy új társat ... persze gyarló módon csak azért, hogy a mackód nem maradjon sokáig egyedül a polcon

:))

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#33) Sir Riccio válasza zeoos (#32) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ez tetszett!
Ettől függetlenül azt gondolom, hogy a tárgyak csak tárgyak, még ha hozzá kötnek akkor is. Szép emlékek, egy szép hosszú kapcsolatból. Ettől függetlenül azért köszönöm a tanácsokat, most a "hagyom magam sodródni az árral, és próbálok belekapaszkodni azokba az ágakba amik erre lehetőséget nyújtanak" elnevezésű utat választottam. Majd kiderül helyesen tettem-e.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#34) zeoos válasza Sir Riccio (#33) üzenetére


zeoos
tag

Ha vége lett egy kapcsolatnak (persze a megélt emlékek ápolását egész életedben végigviszed, hiszen az akkor és ott összefüggései alkotják életutadat), az a valós értékére mutatnak: eddig tartott - netovább.

Ha az "igazi" lett volna, ma is tartana.
Ha vége lett, ezzel rögtön esélye született az "igazi" eljövetelének.
Lehet keresés lesz osztályrészed egész életedben.
Viszont ha megérkezik az "igazi", a "nagybetűs" és egyben "Ő", akkor szerencse megtapasztalása mellett a "holtomiglan-holtodiglant" is megszerezheted.

Soha ne keresd görcsösen, mert a vágy hályogot vonhat a tisztánlátásod elé, de ne is csak a reménykedés csukott szemén keresztül tekints a lehetőség irányába.

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#35) Wilika válasza zeoos (#32) üzenetére


Wilika
aktív tag

Most eszembe jutott, hogy ilyesmi dolgom nekem is volt;
[link] Nofene, még én is díszítettem picit :))

Amúgy jah, ilyen miatt nem szabad bánkódni. Mást keresni, viszont necces dolog. Én már lassan két éve csinálom. Mondjuk az előtte lévők sem voltak túl... áhmindegy.
Illetve hát... magam sem tudom, hogy keresem-e. Vannak akik azt mondják, hogy nem. Szerintem csak nem vagyok elég pofátlan, és amúgy sem látok olyaskit akit megtűrnék magam mellett.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#36) zeoos válasza Wilika (#35) üzenetére


zeoos
tag

nézd a jobbik oldalát itt
:))

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#37) Wilika válasza zeoos (#36) üzenetére


Wilika
aktív tag

öhm.... bővebben? :) (bocs, 3 órát aludtam, és elszúrtam egy zh-t, csökkentet módban üzemelek. :D )

Amúgy kis elemzés után a jobbik oldalán egy valagat látok, a másik irányba, középpontosan átellenben pedig egy igen lószerű arcot (hacsak nem a haja viccelt meg) :))

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#38) zeoos válasza Wilika (#37) üzenetére


zeoos
tag

azért a kismackóját szívesen kiraknám a polcra :DD :)) :DD

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.