Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] A régi a legjobb?

Hozzászólások

(#1) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na kérem...
Nekem egy Labtec Standard Plus klaviatúrám van, minden gombja hangot ad, de ha nem püföljük, nem hangos, csak full csendes szobában lehet zavaró annak, aki épp aludni szándékozik. Beragadni egyik gomb sem szokott, mivel matricás nem is kopik.
Egérből egy Genius XScroll típusú mezeit használok már 7 éve biztosan. Egyikkel sem volt soha semmi gondom. Nézelődtem már tavaly is újabb és drágább beviteli eszközöket, de valahogy nem visz rá a lélek, hogy lecseréljem ezeket, amit tudnak jól tudják és szvsz még nem csere érettek.
Mi is szoktunk benn a szobában kajálni, billentyűzet előretol elé a tálca azt had menjen az arc mögé.
Mondom az arc mögé... Soha nem került még kaja vagy ital a klaviatúrára. Piszkos kézzel meg alapból nem nyúlok hozzá a cuccokhoz. Van szalvéta is a világon, fűnyírás után meg szimplán kezet szoktam mosni... ;)
A billentyűzetet félévente alaposan le szoktam azért suvickolni, de bele még nem kellett nyúlnom. Kicsit poros, lehet az idén rászánom magam és szétkapom teljesen. Az egérnek csak alkoholos áttörlés, harmadik nap után már a kosz is kopik... Egy Elba nevezetű paddal használom, de nekem annyira nem jön be így egy sima A4-es papírlap került a rágcsáló és a pad közé. Láss csodát tökéletesen működik.
Egy Technika 2.1-es hangrendszer csücsül a monitor mellett, na erre már ráférne a csere. Néha akkor is szól, amikor nem akarom, de tudtommal van ilyen hátulütője az ilyen típusú rendszereknek.
Az utóbbi időben jobban rákaptam a dubstepre, imádom a mély hangokat. Ez már kicsit kevésnek bizonyul, sajnos ritka az olyan alkalom, mikor csutkára tekerhetem a hangerőt és akkor sem mindig... :N
De ez is bírja még. Filmnézéshez, játékokhoz még mindig rendben van. Ha nagyon ki akarom rekeszteni a külvilágot, akkor előkerül az épp egy éves Genius fejhallgató, amit egyébként nagyon ritkán szoktam használni.
Kíváncsian várom mire cseréled le a holmikat, mert pölö amik tavaly nálam top befutók voltak, ma már természetesen nem kaphatók... :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#2) kmisi99


kmisi99
addikt

Itthon még mindig megvan az első optikai egerünk még 2003 ból, a mai napig használatban van és hibátlan. A görgő már szerintem párszor átgörgethette a földet, mégis precíz, bezzeg az ez utáni egereim görgői sorra haltak fél-1-2 év után.

[ Szerkesztve ]

(#3) dark2


dark2
tag

Na, ha már régiség: én most is a legelső gépem billentyűzetén gépelek (pillanatnyilag is), 1999-es. Egy igazán jó márka a régi időkből: SECTOR! :DDD Gondolom sokaknak már nem mond semmit, de anno ez eléggé alsó kategóriás volt, pl. videokártyákat is gyártott...
AT-s, de átalakítóval PS/2-ként megy, hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#4) elektrotank válasza flymi (#1) üzenetére


elektrotank
tag

Zsíros kéznél azért én is odateszek valamit, mert nem kellemes utána letörölni a maradékot. Legtöbbször fűnyírás után füvet nyírok, de van amikor nincs idő ;] Ezeknek meg nem árt semmi, hamár a bablevest is átvészelték :D Viszont az előfordulhat, hogy épp dolgozom a lakásban a gép közelében, és akkor a zene megy, mivel zenefüggő vagyok :P Akkor ha kissé koszos a kezem, nem zavar.
Egyszer próbáltam szétszedni a billentyűmet, mondom most kipucolom... hát a csavarokig eljutottam, szétszedni viszont nem igen tudtam... akkor ehhez nem nyúlok hozzá! :DDD Nem akartam feszegetni se annyira, nehogy valami eltörjön és akkor véglek reccs, mert ki tudja, billentyűzet szerelésbe nincs különösebb tapasztalatom és nem tudom mit csinálnék, ha valami billentyű elveszne vagy kijönne a helyéről :D Szóval "jóvanazúgy" módszert választottam. De nincs problémája.
Az újakról majd természetesen írok valamit ide, meg a blogomra is. A billentyű már nagyjából meg van, de az egér nehéz kérdés :D Mert most vegyek egyet 10k-t felett, vagy megbírkozom a olcsóbbal is? Mindenesetre lehet maradok az olcsónál. Végül is a drága is tönkremehet bármikor, s akkor még nem is buktam olyan nagyot, persze tudom én hogy van garancia, csak hát általában a garancia után szoktak elromlani a termékek :O Amúgy én az olcsó egerekkel se tudom mi a baj, én ugyanúgy tudok vele játszani, pedig ez tényleg egy vacak kategória :D Persze az oké, hogy valszeg DPI beállításokkal nem lehet szórakozni meg stb... :D
Ettől függetlenül majd lesek valami tetszetőset :D Aztán meglátjuk mennyire válik be... vagy mennyire nem :)

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5) creation


creation
senior tag

Nos én kb 2 éve használok egy Genius Slimstar 120 típusú billentyűzetet. Amik feltűntek rajta, azok a gombok közti furatok... Hasznosak, ha bele locsolsz valamit, mert átengedik a folyadékot az asztalra, s így megmenekül a fólia tőle... Nem szigetes kialakítású, de nem is annyira vastag gombokkal rendelkező, mint a nem slim társai. Nagy előnye, hogy e miatt nem kell olyan magasra tartani a kezet gépeléshez, s így nem fárad el a csukló. Egyetlen problémája a nagyon rosszul elhelyezett LEd-ek, melyeket csak akkor látsz, ha nagyon koncentrálsz. Színük piros és bazira el vannak süllyesztve / nagyon erős tompítású fedlap van felettük.

Egér, nos... Egy darabig a kedvenc egerem egy majdnem noname programozható lézeres egér volt az Apollo cégtől... Tán 4000HUF környékén vettem. Szerettem, kb 4 évet bírt, amikor microkapcsolókat kellett benne cserélnem. Majd még 2 évet húzott nálam, amikor software-sen is megadta magát. Utána egy Manta egeret nyűttem, míg a kapcsolói meg nem adták magukat s párom karácsonyra meg nem lepett egy Logitech G600 White-al. Soha meg nem vettem volna magamnak, csak csorgattam volna érte a nyálam. :U :(((

Szóval, azért a felső érában is érdemes körül lesni. Meglátjuk hogy a G600 hogyan fogja bírni. :R

Neked meg sok sikert a vásárláshoz, remélem olyat fogsz ki amit megelégedéssel használsz majd... :U

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] A régi a legjobb?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.