Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rossi


Rossi
addikt

Rosszul hangzik. Nem hiába mondják, hogy nem minden a pénz. Asszony-pajtás is meg fogja előbb-utóbb unni (ahogy erre Te is rávilágítottál), hogy csak aludni jársz haza. Ha meg az egészséged is rámegy, akkor hosszabb távon többet ártott mint használt.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#2) NoLF válasza Rossi (#1) üzenetére


NoLF
addikt

nyilvánvaló, úgyhogy nem is fogom sokáig csinálni. 1-2 hét alatt lábra állok a mostani pénz-gödörből, aztán szerintem a fordítós meló kiüti az éttermet.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3) dabadab


dabadab
titán

Ja, penzes melo? Akkor kerem a procentemet ;)

DRM is theft

(#4) NoLF válasza dabadab (#3) üzenetére


NoLF
addikt

add a számlaszámot, utalom a megérdemelt 45 ft-odat ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5) lorcsi


lorcsi
veterán

ez aztán a pörgés :Y
milyen sulit csinálsz ?

nekem kissé fura volt a 'homár' én olvasatomban mást jelent :U

[ Szerkesztve ]

(#6) NoLF válasza lorcsi (#5) üzenetére


NoLF
addikt

bmf műszaki menedzser

a homár pedig idézet volt a rapülők elnevezésű egykori Geszti-együttes egyik szerzeményéből:

"ha már homár legyen kövér -juhé!- belevaló gyerek, tele velővel ám az agyam, hiszen eszem-iszom, az eszem izom -bizony!- hö, dínom-dánom, én nem bánom..."

egyébként tegnap adtam el 4 homárt az étteremben, összesen kb 60.000 ft értékben :D

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#7) BITBOYS válasza NoLF (#4) üzenetére


BITBOYS
addikt

Minden elismerésem, ezt én nem tudnám sokáig csinálni :U

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8) DelArco


DelArco
aktív tag

no akkor kevesebb sörivás lesz az elkövetkező hetekben.
kemény dolog ennyit doglozni biztos nem bírnám szal szép teljesítmény.

Youth hides the key to salvation

(#9) ollie


ollie
MODERÁTOR

Érdemes azon elgondolkodnod, hogy miért vállalod az extra munkát. Azért mert nem tudtok megélni a jelenlegi fizuból, vagy csak többre vágytok. Utóbbi esetben nagyon veszélyes vizekre eveztél.
Vigyázz, nehogy a pénz csapdájába essél! Nem azért élsz, hogy dolgozhass, hanem azért dolgozol, hogy élhess.

***

(#10) NoLF válasza ollie (#9) üzenetére


NoLF
addikt

nem tudtam fenntartani a megszokott életminőségemet a jelenli béremből, ezért vállaltam egyet. aztán jött a második, ami kicsit kevesebb lé, de kevesebb meló is, úgy gondoltam, majd kis idő után választok, hogy melyik is legyen. aztán jött a fordítás, ami határidős, így nem mondhattam vissza, úgyhogy most egyszerre megy mind a négy, de heteken belül ki lesz ütve egy vagy kettő, tuti.

mikor angliában voltam étteremben melózni, na ott igazán meghajtottak, hozzászoktam. egyedül voltam magyar, a körülöttem lévők nem tudtak angolul, így totál remeteként tengettem életem, melóztam het 6 napot, 1et meg átaludtam. fél évig ment, aztán elég lett belőle, mert nem volt életem. az a lé elment, s makacsságom miatt (valamint a folyamatos árnövekedések miatt) x mennyiségű pénzre mindig szükségem van.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#11) paramedic válasza NoLF (#2) üzenetére


paramedic
aktív tag

Ha pár hét, akkor gond nélkül menni fog. Volt olyan szakasza az életemnek, amikor 5 állásom volt egyszerre. (Akkor még lehetett 24 órázni az egészségügyben, hivatalosan is.) Volt egy szép nagy, zöld hátizsákom (akkori kollégáim azóta is azon röhögnek :D ), amibe bepakoltam 4-5 váltás fehérneműt, ingeket, tankönyveket és egy rúd szalámit, aztán hajrá. Párommal együtt laktunk, Ő is dolgozott az egyetem mellett. 31 napos hónapban négyszer aludtunk együtt és kétszer találkoztunk napközben, amikor beugrott az egyik munkahelyemre, hogy kaját és tiszta ruhát hozzon. Hangsúlyozom, együtt éltünk! Mindketten nagyon hittünk magunkban és egymásban, mégis ráment a kapcsolatunk. :(
Asszonypajtival mindig egyeztess és tartsd be az általatok meghatározott határidőket (ti. melyik melót meddig csinálod még), nehogy úgy járj, ahogy mi! (Ha elfogadsz egy baráti tanácsot.)

[ Szerkesztve ]

(#12) dabadab válasza ollie (#9) üzenetére


dabadab
titán

Ize, nem akarok belebeszelni, de egy eppen az eletbe elindulo par szinte biztosan tobbet akar annal, hogy szimplan megeljen, tekintve, hogy ha pl. gyereket akar, meg hasonlokat, akkor minusz egy keres plusz egy ehes szaj, szoval ha addig csak a nullaig sikerult eljutnia, akkor hirtelen negativba esik, de nagyon.

Persze, a csaladalapitas veszelyes dolog, ez teljesen igaz :)

DRM is theft

(#13) ollie válasza paramedic (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na erről beszélek. Én inkább leszek szegény és boldog a feleségemmel, mint tehetősebb, de tönkrement házassággal.

***

(#14) NoLF válasza paramedic (#11) üzenetére


NoLF
addikt

persze, minden tanácsot szívesen fogadok. házasságról vagy gyermekvállalásról egyelőre még nincs szó, a kedvesem pedig nem dolgozik, egyetemre jár (nomeg fiatal még).

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#15) Skynet258 válasza NoLF (#14) üzenetére


Skynet258
veterán

Egy kis javításra szoruló rész:

"nem csak dolgozgatni, tanulgatni, meg elleni,"

Bár, ha tudsz kérődzni is, akkor akár elleni is, tehát nem szóltam :D

https://geekpulse.hu

(#16) dabadab válasza NoLF (#14) üzenetére


dabadab
titán

Ja, akkor csak az en asszociacios bazisomrol vall az, hogy a "valami kezzelfoghatot letrehozni", "valamit letenni a (pelenkazo :) )asztalra" kifejezesekrol a gyerek jut eszembe.

DRM is theft

(#17) NoLF válasza Skynet258 (#15) üzenetére


NoLF
addikt

jogos, elütés történt, javítom, kösz.

dabadab: még nem tartom magam elég érettnek :) ha ráérsz, lassan benézhetünk az "ez a mondat magyarul" topicba ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#18) dabadab válasza NoLF (#17) üzenetére


dabadab
titán

Ne kimelj :)

DRM is theft

(#19) Rossi válasza NoLF (#2) üzenetére


Rossi
addikt

Ez esetben kitartás!

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#20) concret_hp


concret_hp
addikt

hm hát ez nem gyenge, azért arra figyelj, hoyg az egészséged ne menjen rá.
nekem autós oktatóm tolta úgy a nyáron, hogy hajnal 3:45-13:00ig főmeló utána este 8ig autós oktatás ...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#21) NoLF válasza concret_hp (#20) üzenetére


NoLF
addikt

rajta leszek ;)
egyelőre annyit látok a dologból, hogy fogytam egy kicsit. de ez egyáltalán nem baj, sőt! :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#22) dragonfx


dragonfx
veterán

hát ja döntsd el mia fontos...pénz vagy kapcsoaltok..és en vidd túlzásba mérlegeld a dolgokat.....isten ygereke akar az lenni a vége felé kiindulva a stílusból?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#23) NoLF válasza dragonfx (#22) üzenetére


NoLF
addikt

nem, ember gyereke. tudod, ez egy szófordulat, néha használják egyesek, ha önmagukról beszélnek.
;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#24) dragonfx válasza NoLF (#23) üzenetére


dragonfx
veterán

sry...de gondold át... :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#25) PazsitZ válasza NoLF (#21) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen én is ezt akartam javasolni, hogy úgy csináld a dolgot, nehogy az egészségedre legyen káros hatással. :K

Meg ugye a személyes kapcsolatok se jó ha kárát látják a dolognak, mivel utána hiába lesz több pénzed nem fog megnyugtatni.

De sok erőt és kitartást kívánok, hogy elérd a célod!

- http://pazsitz.hu -

(#26) NoLF válasza PazsitZ (#25) üzenetére


NoLF
addikt

köszöni :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#27) Nagy_Matessz válasza NoLF (#6) üzenetére


Nagy_Matessz
aktív tag

:):) Nem semmi. A fáradtságra én tudok egy jó dolgot. Q10 vitamin. Én kiprobáltam és egy lórugás, meg ilyen munkapörgés mellett napi 4-5g C vitamin nélkülözhetetlen.

Ja amúgy irtál topikomba óra ügyben :):) Csak megnéztem adatlapodat. Jó ez a muzsika. Chillout :) Irj rám privit azt megbeszéljük a dolgokat.

Kell egy kis pénz? Dolgozz velem

(#28) Thunderzolee

T×k jó lehet ez a fordítgatósdi. :R
Majd ha megjelenik a játék, írhatnál a blogodban róla, h Te a készítők közé tartozol. :) A stáblistát nem midnen esetben nézem végig.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#29) NoLF válasza Thunderzolee (#28) üzenetére


NoLF
addikt

hát nem rossz, de azért meggyűlik vele a bajom nézha :) főleg amikor már egy kicsit fáradtabb vagyok testileg/szellemileg, s nekiülök... hát nehezen megy.
nem tudom, hogy milyen creditek lesznek a végén, kétlem hogy megemlítenének minket. max a céget, aki fordíttat. de ki tudja :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#30) NoLF


NoLF
addikt

na, az étteremnek annyi, vettek fel elég állandó embert, így már nincs szükségük rám. annyira nem is bánom.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#31) NoLF válasza NoLF (#30) üzenetére


NoLF
addikt

az első adag fordítással készen vagyok, 60659 szó lett végül az adagom, a végén már meggyötört rendesen. étterem már nincs, a kocsma a fordítás miatt szüneteltetve volt jó ideig.

jövő héttől ismét nyomom a kocsmát, remélem hamarosan jön még fordítanivaló is, mert kellemes pluszbevételt hoz.

a suli.... azt ne feszegessük... :W

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.