Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

Hat, ez a peldakod, amit megosztott a kedves intel, a headerbe belehanyt mindennel egy kalap szar...
Nem is ertem, hogy adhat ki egy ekkora ceg ilyet a kezei kozul, kb semmilyen epeszu coding standardnak nem felel meg.

Na mindegy, ezen jol felb@sztam magam, de a lenyeg az, hogy szamomra az derult ki, hogy:
- Ha uj program keszul, kb nullarol, akkor annyira nem bonyolult a dolog beepitese, sima ugy.
- Ha viszont legacy, akkor lehet szopas, annak mar nem biztos, hogy nekiallnek, csak ha nagyon muszaj.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) gliskard


gliskard
senior tag

Meglévő alkalmazások minimális optimalizálása is idő és pénz – sok helyen felmerül majd a kérdés, hogy kell-e ezzel foglalkozni és mennyire sürgős. pl bőven ráér majd 18-24 hónap múlva elővenni a topikot és akkor megnézni, hogy mennyire probléma...

Újaknál pedig ez ha minimálisan is de extra erőforrást fog jelenteni (tippre azért nem olyan kicsit), itt szintén felmerül majd a kérdés, hogy akarnak-e ezzel foglalkozni ha a fejlesztő tool-ok nem adnak valami elfogadható megoldást...

please, cáfoljatok meg, hogy sötéten látom és ennél jobb és szebb a jövőkép!

(#3) Reggie0 válasza gliskard (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Olcsobb mas procit venni :)

(#4) ribizly válasza Reggie0 (#3) üzenetére


ribizly
veterán

Fel fog menni a jelen generációs CPU-k ára... :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#5) sb válasza gliskard (#2) üzenetére


sb
veterán

Összefoglalva:
Magát nem írja meg a kód. Főleg nem optimálisan.
Még.

(#6) Chiller


Chiller
őstag

DRM is a theft. :)

(#7) azbest


azbest
félisten

Be lehet forceolni hogy a gyors magon fusson csak a program? Az lehet workaround erre a kókányra. Nesze neked energiatakarékosság. Esetleg az újabb magról is letiltani a plusz képességeket, hogy a régiként lássa a rendszer.

Nem is értem, hogyan gondolták, hogy két különböző generációs / utasításkészletű magot kombinálnak úgy, hogy az alkalmazásoknak kell erre külön figyelniük...
Az os ütemező tudhatná még esetleg, hogy nem szabad bizonyos kódot a lassú buta magnak adni. Bár win11 esetén még az amd -t sem sikerült támogatnia :D

[ Szerkesztve ]

(#8) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Amúgy tényleg őszintén érdekelne. Van itt egyetlen egy ember is akit érdekel egy kicsit is az a pár watt amit a big+little megtakarít?

Így is veszik csomóan a előző gen-es intel fűtőtesteket, és jelenlévők jó aránya reflexből nyomja rá az OC-t is.

(#9) fatpingvin


fatpingvin
őstag

visítva röhögök ezen :D tessék, kellett ezt a DRM baromságot erőltetni... remélem sz*pnak vele jó sokat akik kitalálták.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#10) azbest válasza fatpingvin (#9) üzenetére


azbest
félisten

Egy csomó olcsó, átalánydíjas tartalom így érhető el havidíjas rendszerben. Ilyen szempontból szükséges rossz.

Bár gondolom itt inkább a programok / játékok élő drm hülyeségére gondoltak inkább, ahol már kevésbé tűnik értelmesnek az ilyen. "Megvett" tartalomnál / szoftver licensznél én is szopatásnak gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#11) opr válasza azbest (#7) üzenetére


opr
veterán

Igen, be lehet, es eleg egyszeru. Az En tippem is az, hogy az esetek 99%-ban vagy nem fognak vele foglalkozni, vagy csak ennyire es kesz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#12) Z_A_P válasza gliskard (#2) üzenetére


Z_A_P
addikt

itt szintén felmerül majd a kérdés, hogy akarnak-e ezzel foglalkozni

NEM

OK

(#13) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kicsit nem sok a jelentése ennek a DRM rövidítésnek?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) sb válasza -Faceless- (#8) üzenetére


sb
veterán

Innen szinte senkit nem érdekel, de a mondat második felével le is írtad miért. Itt az a divat, hogy +10%-ért rádobsz a fogyasztásra +60%-ot és 400W-os táp helyett berakod a 750-est.
A kérdés az, hogy akiket itt nem érdekel azok hány százalékát teszik ki a usereknek? (0.000...)

Nem olyan nehéz belátni ennek az egésznek a lényegét. Ott vannak a perf/W arányok és perf/mm2 ami durván jobb a kis magoknál. Ergo ha kell neked a teljesítmény akkor kénytelen leszel azt használni mert ott lesz és jobb lesz. Erre.

A másik meg az energiahatékonyság. Mobilra (noti+tablet) és ultramobilra (telefon) költözött a fél egész világ az utóbbi 10-15 évben. Nem nehéz belátni, hogy üzemidőben és teljesítményben ha megkapod azt ami előtte fizikailag lehetetlen volt akkor arra lesz kereslet.

Ultramobilon is ez volt, az elején jöttek a használhatatlan cuccok ma meg majdnem elég lenne minden átlagfeladatra x86 PC helyett a userek nagy részének. Power usereknek meg a notik desktop helyett akár. Most pedig lehet, hogy egy hasonló lépéssel tűnik majd el a "majdnem" szó.

(szerk: Félreértés ne legyen, a nehézségek világosak, sw oldalról nagyon nehezen és költségesen lehet lépni, de egyrészt hw, pontosabban gyártástechnológiai oldalról nagyon belassult és be is drágult az eddigi olcsó fejlődés. Másrészt pedig elkerülhetetlen néha az sw oldali váltás. Ahogy mobilon az x86 szögegyszerű/ezeréves/mindennelkompatibilis séma sem tudott áttörni.

[ Szerkesztve ]

(#15) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az Intel segít megoldani problémákat az Alder Lake körül, amik az Alder Lake nélkül nem is léteznének...

https://www.coreinfinity.tech

(#16) tserrof77


tserrof77
senior tag

Miért érzem úgy (bár felületesnek tűnhet, amit írok) hogy a kéket is a kicsipuha mintájára csináltak valamit, aztán majd lesz valahogy. Az esetükben ugyan próbálnak segíteni, hogyan hozhatod ki a termékükből a maximumot, de amúgy meg szinte használhatatlan lesz, míg a kicsipuha kiadott megint egy nagy rakás izét, aztán nesze, vegyél új cuccot. (Ezt anno a Vistával is sikeresen eljátszották :((( :((( ) Értem én hogy fejleszteni kell, de valahogy hiányzik az átgondoltság...

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#17) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

2023 : Az Intel bejelenti, hogy egyuttmukodik tobb crackercsapattal a regebbi alkalmazasok masolasvedelmenek eltavolitasaban ;]

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#18) Alchemist válasza sb (#14) üzenetére


Alchemist
addikt

Tényleg, mennyire bányásznak energiahatékony mobiltelefonokon..? :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#19) dokanin válasza gliskard (#2) üzenetére


dokanin
aktív tag

Maximálisan egyetértek.

(#20) dokanin


dokanin
aktív tag

Itt az alapprobléma még mindig az, hogy max azokat a fejlesztőket fogja ez az egész érdekelni, akiket az intel kifizet. Saját project esetén kb semmi értelme ebbe erőforrást és pénzt tenni, mert nem lehet vele nyerni semmit. Ha teljesítmény kell, megírjuk többszálúra és azt mondjuk vegyen Threadrippert. Az energiafelhasználás szerintem oprendszert fejlesztő cégeken kívül minden fejlesztőt hidegen hagy, mert a felhasználók fejben nem kötik össze az akkuidőt vagy a procihőfokot semmilyen program minőségével, ergo nem számít.
Intel álmodik. A kényszerűségből összehozott design-t probálják eladni, mintha direkt csinálták volna. Egyszerűen nem tudtak máshogy 16 magot belepakolni, de így is csak teljesítmény emeléssel sikerült. Bravo!

[ Szerkesztve ]

(#21) tibaimp


tibaimp
nagyúr

De tudtam, hogy ez lesz! :B
Ezért is fejlesztettem 10-es szériára, illetve a DDR5 miatt, de mint már azóta kiderült, a DDR4 támogatás az marad.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) k_marcus


k_marcus
csendes tag

Szerintem nem elvetemült az ötlet, de ebben a formában annak tűnik. Úgy tudnám elképzelni, hogy 6 vagy 8 nagy mag mellé 4 kicsit betenni, és mondjuk tálcán/asztalon magamnak tudom kapcsolni. Játékra/munkára kapcsolom a nagyot, minden másra ott a gagyi. Ha mindenképpen az energiamegtakarítás a cél akkor ebben látnám a lehetőséget, mert mondjuk engem is zavar, ha a bekapcsolt állapotban csak szotyizik a proci. Esetleg úgy elosztani a magokat a kupak alatt (hőeloszlás miatt), hogy ha a kicsik mennek akkor mondjuk nagy hűtőbordával simán mehet passzívban.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#23) Carlos Padre válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Mire gondolsz? Az ATM-nek is van egy par, attol fuggoen mi az erdeklodesi korod ;]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#24) dokanin válasza k_marcus (#22) üzenetére


dokanin
aktív tag

Ja ez igaz. Így még nekem is tetszene. A programokat jobb kihagyni ebből.

(#25) fatpingvin válasza azbest (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

már hogy lenne az? egy normális világban megveszed a copyt és onnantól annyiszor játszod le ahányszor akarod. aki a részvételével asszisztált a jelenlegi állapotok kialakulásához az meg megérdemli.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) sb válasza Alchemist (#18) üzenetére


sb
veterán

Nem értem ez hogy jött ide. Vagy azért használ miden okostelefont 10 éve mert bányász lett? :F

@dokanin
Szerintem még mindig teljesen egyoldalúan közelítesz ehhez az egészhez. Valamilyen teljesítményorientált progit fejlesztesz és csak ezt látod.

De hány program/processz fut egy pc-n, mobilon ma?
És mennyire terhelik? 100%? Enkódolnak, renderelnek, prímszámokat keresnek?
Nem. Tök hétköznapi progik ahol nem a csúcsteljesítmény a fontos. Nem 16-64 magon vagy szerverfarmon kell minél gyorsabban kiszámolni az eredményt, hanem szimpla felhasználói progik. Háttértaskokkal, a 20 évvel ezelőtti offline világhoz képest online, szinkronizáló, fel-le töltő szálakkal, realtime, interaktív felületekkel, stb...

Nem Prime95 vagy Sony Vegas encode fut minden eszközön.
És akkor innen indulva, droidon a gyerekbetegségek éveiben hány appot vágtak ki ami szarul volt megírva és ette az akksit, laggolt a felület esetleg a multitasking is akadozott miatta? Erről szólt az első X év. Ki is hullottak ill. kijavultak akik maradtak.

Tudom, desktopon ez minek... de kinek kell desktop ha nem renderfarmra van szükséged? Vagy ha már elfut a notin is a 4K vágás normálisan?

(#27) SindaNarmo válasza sb (#26) üzenetére


SindaNarmo
tag

Én meg úgy tenném fel a kérdést, hogy kinek kell noti ha lehet desktop is?
Részemről rüheltem noti-n dolgozni.
Bár én a notit is desktopként használtam, szóval pl az aksit ki dobhattam belőle mert fölösleges. Számomra csak problémásabb volt, mint egy desktop. Az hogy hordozható azt meg kb 1%-ba használtam ki. Szóval szerintem fölösleges is.

(#28) proci985 válasza k_marcus (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

felesleges, ezt megoldja az OS, az a dolga. Android (ami egy *NIX varians) evek ota tudja.

egyebkent win alatt is lehet affinitast allitani, legrosszabb esetben meg lehet oldani azon a layeren, hogy csak az eros magokat hasznalja egy program.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#29) #16939776


#16939776
törölt tag

Lehet hogy arra építi a stratégiáját az intel, hogy az átlag user, azt a programot ami nem működik/lassú, azt nem fogja használni, megvenni. Tehát a programozó problémája/érdeke hogy (jól) fusson a kódja, és ehhez adja ezt a segédletet.

Szóval intel szempontjából nézve, nem az ő térfelén pattog a labda. :)

(#30) sb válasza SindaNarmo (#27) üzenetére


sb
veterán

Most akkor én is írjam le ugyanezt?
Mert én is kb. 2 hónapja vettem meg az első notimat, eddig is desktopos voltam, most is megvan még és ugyanazt látom: monitor+perifériák a napi sokórás munkához elkerülhetetlenek, vakon gépelek, az egér fizikailag gyorsabb, 32"-ra fizikailag több minden fér: hatékonyabb mindenképp a munka. Mozgásban nem dolgozom, hordozni keveset szoktam. Ölben használható de nem az lenne a napi kedvenc elfoglaltságom...

De ettől még más hordozza, szereti ölben használni, út közben is kényelmes neki. Ha 8 órát nyomkodja vagy csak 2 hely között viszi (munkahely-HO) akkor dokkolni tudja és előny, hogy nincs lebetonozva a gépe. Vagy nem annyira hatékony munkában, leltárprogramot bökdös naponta, 1000Hz-es egér, mecha bill és 3x32" setuppal se lesz jobb. :D

Röviden összefoglalva: nézzünk szét a világban. Attól, hogy mi így használjuk más (és több, mondjuk 10-ből 8) ember a desktoppal nem tud mit kezdeni. Notija van vagy még az se mert telefonról, tabletről fogyaszt tartalmat, az "kényelmes" neki. De még nekünk, desktop hívőknek is ugyanazt (vagy akár többet is) adhat a noti, mert tudjuk ugyanúgy használni.

Minden gépet adott célra vesznek és ez a többségi cél/kompromisszum. (Nyilván ugyanígy vitatkoztam a "minek létezik desktop gép" kérdéskörben is nemrég amikor meg abba a túlzásba esett vki, hogy a noti mindenre IS jobb. Pl. NAS-nak meg HTPC-nek a nappali közepére ugyan nem tenném be azt se. :D)

Vagy mindenki hülye és mi vagyunk a helikopterek? Kétlem...

(#31) sb válasza #16939776 (#29) üzenetére


sb
veterán

Ez egy valid irány lenne. Kellene is, hogy legyen.
Ugyan nem notin, de engem desktopon is izgat mi van ezért nézegetem néha. Már írtam taskbaron futó, semmit sem csináló (monitorozó) programról amit elindítasz és +10W.

Fut amúgy is 10 progi a tálcán, nagy részük még többet is tesz, eszik a gép 40W-ot. Erre elindítod azt az 1-et, bámul a háttérben 5 perces poll-okkal és 50W. Ez így gáz, javítsák ki.
Ugyanúgy, ahogy az is gáz, hogy 1.5 éve eltűnik az AMD vga driverből a power efficiency kapcsoló és webezésre meg ablakhúzogatásra 300MHz helyett 1GHz+ a gpu órajel. +20W. A félpasszív kártya aktív lett, folyamatosan zúg a venti egy számológép ablakra is.
(Épp most állt át a Computerbase is olyan fogyasztási tesztre ahol a ablakot mozgatnak teljes idle helyett mert tök mást ad és "érdekes" adat lenne az is, hogy a valóságban mennyit eszik amikor épp nem kikacsolva vagy szétszedve áll a konfig. :D)

Nehogy már a cpu gyártónak kelljen erre megoldást adnia. Eleve elméletileg sem az ő (vagy az OS ütemező) problémája ez alapból. Ha én írok egy programot ami csinál valamit és 0.1% cpu időt eszik, meg írok egy másikat ami ugyanazt csinálja de 10%-ot kér mert szar... ezekből hogy döntse el egy ütemező meg a hw, hogy a terhelés jogos-e és kell a kraft?

Vagy ha több erőforrást kér az sw akkor adjon neki magasabb órajelet és TDP-t meg mostantól erősebb magot a hw akkor is ha csak szar?

Ha nincs alapvető gond sw oldalról akkor jöhet a hw meg az ütemező. És tuti, hogy onnan már jól/okosan meg fogják oldani, hogy ha pl. elindul a progi/felület és terhelést ad akkor kell neki a kraft, a háttérben frissítgetve meg nem. Nyilván a magot között pakolászni meg környezetet váltani más feladat, de ha ettől eltekintünk akkor a magok altatása, frekiállítás, turbo... eddig is ugyanerről szólt homogén magok esetén is. A CCX váltogatás kezelése meg talán a legjobban hasonlít erre az egészre.

(#32) Armagedown


Armagedown
őstag

Remélem megbukik, mint az Itanium.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#33) Reggie0 válasza SindaNarmo (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Mindenkinek. Akksit kidoboni a gepbol? Ingyen szuntetmentesites az, hulyeseg kidobni.

(#34) k_marcus válasza proci985 (#28) üzenetére


k_marcus
csendes tag

Pont az lenne a lényeg, hogy ne legyünk OS ütemezőre utalva ami még függ a programkódtól is. Például a szarul megírt programot adja a nagy magnak, ha jól lenne megírva adná a kicsinek, de a user nem érez belőle semmit, mindkét esetben ugyanolyan jól fut. Nincs visszajelzés a készítő felé, nem támaszt igényt a jól megírt kódra. Ha meg csak az erős magokra van osztva minden akkor minek a kicsi? Persze a marketing részét értem, hogy lehet bemondani a nagy magszámot, a kedvező fogyasztást, stb.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#35) proci985 válasza k_marcus (#34) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

mindenkepp az OS utemezore vagyunk utalva, max az utemezonek egyszerubb dolga van. desktopon tobbek kozott amiatt nem szokas hybrid architekturakat eroltetni, mert nehezebb utemezni.

ha jól lenne megírva adná a kicsinek
a programkod minosege es az eroforrasigenye kozott nincs kauzalitas, max korrelacio, modern OSeknel meg az utemezes ennel sokkal bonyolultabb

Nincs visszajelzés a készítő felé, nem támaszt igényt a jól megírt kódra.
arra ott a profiler

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) sb válasza Reggie0 (#33) üzenetére


sb
veterán

Ráadásul az új gépek már tudják, hogy nem töltik folyamatosan, hanem AC-ről mennek ha rádugod. Így nem is lesz kuka az akksi rövid időn belül.

@proci985
desktopon tobbek kozott amiatt nem szokas hybrid architekturakat eroltetni, mert nehezebb utemezni.
Magról-marga átpakolás eddig is volt. Ezért is volt gond a CCX-es felépítés is kissé. De megoldották. A teljesítményskálázás meg szintén létezik régóta mivel egy mag durván a 400-4000MHz közötti skálán hajtható. Összevissza órajelezhet 4-16 magot az ütemező. Szóval pont ugyanúgy tudja elrontani az erőforrás-kiosztást, szinkronitást, mindent, most is ha akarja.

A magonkénti különböző utasításkészlet ötlete az egyetlen ami szerintem meredek és megugorhatatlan. Minden más elméletben eddig is létezett és elméletben eddig is csak app+os közösen tudta volna optimálisan kezelni. A gyakorlatban meg ha nincs elb*szva nagyon az app akkor elég jól tippel hozzá az ütemező is.

[ Szerkesztve ]

(#37) proci985 válasza sb (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

mondjuk ez is igaz.

CCXnel mondjuk utana kellett allitani az utemezokon OS szinten, aztan az se volt akkora problema.

utasitaskeszlet el fog terni? mert az viszont onnantol bonyolithat.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) dokanin válasza sb (#26) üzenetére


dokanin
aktív tag

Az igaz, hogy a a gépek most javarészt 1-2%-os kihasználtsággal futnak, de a jelenlegi nagy magok is simán visszavesznek a frekvenciából, sőt talán akár ki is kapcsolnak teljesen ha kell. Emiatt szerintem tök fölösleges heterogén designra váltani.
Sokkal inkább érdekes az, amikor munkát is kell végezni, de ezt maximális energiahatékonyság mellett kell tenni, mint pl a telefonoknál. Ott ez tök jó irány.
De pcnél nekem ez teljesen feleslegesnek tűnik és úgy gondolom, hogy ez tényleg csak azért volt, mert intel másképp nem tudott 16 magot belepasszírozni az új procijába viszont rengeteg hátrány származhat belőle.

(#39) sb válasza dokanin (#38) üzenetére


sb
veterán

Lehet, hogy ezért találták ki, de nem csak erre jó.
Ezt éljük most is: azért nem 4 magos 10Ghz-es procit használunk mert sokkal jobb hatékonyságú a 8-16-32 magos alacsonyabb órajelen is. Szóval az irány ez. A Ryzen óta pedig látjuk, hogy működik is. Notiban 3500 pontot gurít a 6 magos 35W-ból.
A 4 magos gen10 Intel meg 1500-at talán? Már nem emlékszem. De arra tisztán, hogy 1000 pont volt a 4 évvel ezelőtti Skylake i5-6400-am 4 maggal. És afelett nem nagyon volt semmi, csak i7...szintén 4 maggal. 65-95W-ból, most meg 35-ből.
Szóval sokkal hatékonyabb a sok mag+alacsony freki.

Viszont az alacsony freki/IPC nem elég mindenre mert ott vannak a szarul skálázható programok. Itt jön be a frekiállítás meg core parking de ez nem elég hatékony.
Írtam már korábban, hogy a core parkingot pl divat kikapcsolni mert lassít a ki-be kapcsolás - szintén az ütemezési kérdések miatt. Az órajelezés sem elég hatékony. Erre is írtam, hogy minimális terhelés mindig van, a reszponzivitás miatt ha agresszív az órajelezés akkor fellövi ennyire is. Meg egyébként is van fogyasztás ha van terhelés, 5% is az.
A Ryzen elvan 0% körül, dileben 40W-ból konnektornál, ha meg 1-2%-ot pötyög valami a háttérben akkor 70-80W is akár. Ez rohadt nagy különbség és erre én nem mondanám, hogy hatékony a parkolás+órajelezés. És az a gond, hogy ezek elvi problémák, nem nagyon lehet javítani rajta, vagy ha igen akkor tök ugyanaz a problémakör mint a big-little. Az ütemező/hw nem tudja mi történik (szarul) és nem tudja kijavítani. Sw oldalról lehetne megoldani.

Ha viszont hw-s, atombiztos megoldás kell alacsonyabb fogyasztásra vagy magasabb teljesítményre akkor ez a heterogén felépítés sokkal többet hozhat. Olyasmit írtak emlékeim szerint az E magokra, hogy talán 1:4 a méretarány nagy vs kis magokból és +40% perf,-40% power Skylakehez képest?
Ha ezeket összerakod akkor minden szempontból látszik, hogy nagyot ugrasz előre:
1. Ha kicsi a terhelés (de van, tehát mennek a magok) akkor is alapból sokat nyersz.
2. Ha kell a kraft a párhuzamosítható feladatodra akkor is sokat nyersz mert jóval több mag fér be akár később.

Ezt azonos magokkal nem hoznák. Önmagában szerintem egyértelmű, hogy mindkettő olyan előrelépés amit adott, azonos maggal nem tudsz hozni. A kérdés "csak" az, hogy hogyan tudnak együtt hatékonyan működni. De erre fejtegettem, hogy ez korábban, mindig is gond volt elvi síkon és mindig sw oldali probléma volt elsődlegesen.

(#40) sb válasza proci985 (#37) üzenetére


sb
veterán

Nem követtem pontosan de szerintem nem fog eltérni mert épp ezért kiszedték a nagy magokból is az AVX-512-őt talán?

De ötletként anno felmerült és nem is jött rá jó megoldás szerintem, ezért is vágták ki, jól megoldva az egészet. :D

(#41) proci985 válasza sb (#40) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

nekem is utana kene neznem. belegondolva pl C++ kodnal ahol elore van forditva minden kisse para lenne, ha az OS atdobna a magok kozott a kodot ugy, hogy az nem tudja az adott instrukciot. marmint radobja a CPUra, az meg igy nez, hogy ezmiez

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) Reggie0 válasza sb (#40) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak letiltottak fuse bitekkel, de a helyet foglalja a sziliciumon :)

(#43) azbest válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


azbest
félisten

hm, nem is figyeltem, hogy a cikkíró összekeverte az oracle Data Relationship Management -et a Data Relationship Management -tel :D

(#44) #72042496 válasza azbest (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mármint a digital rights management-tel? :)

(#45) azbest válasza #72042496 (#44) üzenetére


azbest
félisten

időnként úgy érzem a copy paste implementáció sem tökéletes a mai oprendszereken :D

(#46) #72042496 válasza azbest (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Háát, nem tudom általános-e, de viccen kívül nálunk távoli asztalról (Citrix) helyi gépre gyakran nem működik, Windows környezet ha számít. Még egy etherpades bohóckodással lehet a legegyszerűbben megkerülni. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Chibass


Chibass
tag

Egyre több hír jön az Alder Lakeről, aminél húzza az ember a száját.
A héten eldöntöttem, hogy nem várok és rendeltem egy i7-11700K-t (Kaby Lakeről váltok TB4 miatt), majd újabb 4-5 év múlva meglátom hova jutnak az új magokkal.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#48) sb válasza Reggie0 (#42) üzenetére


sb
veterán

Az a kisebbik gond. Használni (és nem használni a gyenge magokon) szarabb lenne. :D

(#49) gliskard válasza Chibass (#47) üzenetére


gliskard
senior tag

DIY szegmensben, pláne játékra használt gépeknél valószínűleg a legtöbben kerülni fogják az AL szériát, de az Intelnek ez még kerekítési hiba sem lesz.

Céges barand gépeknél már érdekesebb a helyzet, mivel az AL-nél erősen ajánlott a Win11 amit a legtöbb közepes-nagy cég a sokásos tempóban fog bevezetni. De valószínűleg ezzel az Intel-nél tisztában vannak és nem is készülnek nagy volumen eladására...

[ Szerkesztve ]

(#50) E.Kaufmann válasza gliskard (#49) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én nem temetném az AL-t. Jó árazással, és nem nagyon elbaltázott ütemezővel, akár lehet még "jó" is DIY gémereknek. Tápot meg amúgy is illik már lassan 1 KW környékit venni ezeknek a GPU dögöknek is, és sajnos árban nem az a húzó, hanem a GPU.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.