Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Eljöhetne már a min MX150 tudású IGP erejű korszak...Nem mondom hogy a HD620asokkal nem lehet el el játszogatni de MX150be azért van power

Next PC Upgrade: 2022

(#2) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Remek, johetnenek a hivatalos speckok is az uj APU-krol.

OK

(#3) AusWolf


AusWolf
őstag

Példát vehetne erről az Intel, ahol lassan már minden egyes processzorhoz más alaplap és chipset kell. :(((

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#4) F34R


F34R
nagyúr

Remelem igy lesz a Zen2-vel is es akkor behuzok egy lapot hamarosan :K

(#5) Tyrel


Tyrel
őstag

A Ryzen utódokról van infó?

Azt tudom hogy ígértek egy "14nm+"-t idén év végére, de ez ugye leköltözött 12nm-re és talán jövő év elején jön? Jön?... És ezt hívják Ryzen 2-nek, vagy az már megint egy másik fejlesztés lesz?

Igazán a mostani Ryzen szériát az alacsony órajelei miatt nem tartom Coffee Lake riválisnak, viszont ha a gyártástechnológián tudnának annyit csiszolni hogy ezek a Ryzenek is 4 - 4,5 GHz között menjenek gyárilag az már nagyon vonzó lenne.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#6) hokuszpk válasza Tyrel (#5) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

jovo ev elejen jon a 12nm -es Ryzen refresh vagy Ryzen +
a Ryzen 2 mar 7 nm -re van celozva.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#7) Tyrel válasza hokuszpk (#6) üzenetére


Tyrel
őstag

Köszi, akkor azt még megvárom a nagy gépújítás projekttel. :) Remélem a specifikációik "véletlen" még idén "kiszivárognak". :U

Turenkarn

(#8) hokuszpk válasza Tyrel (#7) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a glofo bejelentesbol lehet tippelni, azt irtak kb. +10% performance, amibol az jon ki, hogy 4 Ghz x 1.1 = 4.4 Ghz korul lehet az uj procik teteje. arrol viszont egyaltalan nincs info, hogy 1:1 -ben viszik at, vagy ipc noveles is jatszik.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#9) nbg válasza Z_A_P (#2) üzenetére


nbg
senior tag

Mobil vonalon a HP listazott mar egy Envy-t Ryzen 5 2500 U-val, de sok minden konkretum nem derult meg ki egyelore - sajnos.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#10) F34R válasza hokuszpk (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezek uj foglalatot is jelentenek?

(#11) And01 válasza F34R (#10) üzenetére


And01
aktív tag

Nem, a pinnacle ridge am4 platformba érkezik.
5-15% közötti ipc növekedés az ígéret.

AMD already gained a staggering 52% leap in IPC (Instruction Per Cycle) with their Zen architecture so we can expect further gains (5% – 15%) with the Zen follow-ups

[ Szerkesztve ]

(#12) schawo válasza And01 (#11) üzenetére


schawo
titán

Tehát 5

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) hokuszpk válasza And01 (#11) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"5-15% közötti ipc növekedés az ígéret."

ezt honnan ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) joysefke válasza hokuszpk (#13) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

http://wccftech.com/amd-zen-2-zen-3-7nm-cpu-architecture-details/

májusi találgatás.

schawo:
+10% órajel +5% IPC-vel kombinálva elég jelentős lépés lenne, és sok AM4 tulajt is meggyőzne egy ZEN1 -> ZEN1+/2 váltásról.

[ Szerkesztve ]

(#15) hokuszpk válasza joysefke (#14) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ah. szoval _talalgatas_.
es meg az is a zen2 - zen3 -ra vonatkozik, nem a refreshre.
ezektol szoktak elszallni a varakozasok, pedig azt nem kell keszpenznek venni, reszemrol maradok a 0% varakozasnal, legfeljebb kellemes csalodas er.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16) AusWolf válasza hokuszpk (#15) üzenetére


AusWolf
őstag

Szerintem nem érdemes várni semmire, a bizonytalanra meg főleg. Én is megvettem a Kaby Lake-et három hónappal a Coffee Lake megjelenése előtt, mert éppen akkor kellett. Majd akkor váltok megint, ha szükséges lesz. :)

Arról nem is beszélve, hogy ahogy nézem, AMD-nél sokkal jobb a következő szériák és refreshek támogatottsága, mint Intelnél.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#17) Televan74 válasza hokuszpk (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

A várakozások mindig magasak.Tesztekig gyanakvónak kell maradni.Bizakodni lehet addig is és rózsafüzérrel a kézben imádkozni. :D

Raven Ridge árára és teljesítményére leszek kíváncsi.APU -m már volt,6700 és 7850K személyében. Egy szekrény PC -t szívesen építenék vele.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) hokuszpk válasza AusWolf (#16) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nincs ezzel problema, en is megvettem az r7-1700 -at, asszem egy ideig eleg lesz.
viszont pl. csaladban karacsonyra lesz uj gep ajandekba, ha tutti infok vannak, akkor meg tudja beszelni az emberfia, hogy csusztassuk egy picit, mert az vagy anyagilag vagy teljesitmenyben sokkal jobb lesz.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#19) hokuszpk válasza Televan74 (#17) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A várakozások mindig magasak."

persze, mert mindenki keszpenznek veszi a talalgatasokat, ahelyett, hogy arra figyelne valojaban mit is iger a gyarto.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#20) Lacok válasza Crytek (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Azért arról ne feledkezzünk meg, hogy az Intelnek ott van az Iris Graphics is ami erősebb mint a Hd Graphics. Azt viszont nem tudom, hogy hozza e az Nvidia MX150 szintjét.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) Cathulhu válasza hokuszpk (#8) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ez egy nagyon bátor számolás, mivel a +10% sehol sem a max órajelhez képest szokott lenni, hanem azt szokták olyankor megadni, ahol a legjobb a perf/W arány, az meg azt hiszem 3.2 körül van Ryzennel. De a 4 már nagyon a vége a ryzeneknek, abból nem lesz varázsütésre 4.4.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) hokuszpk válasza Cathulhu (#21) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

meglatjuk, azert ha 3.2 -rol elmozdul felfele 10% -ot az optimalis perf/watt, az valahol a 3.5+ tartomanyba csuszik, ezzel talan a teteje is megy feljebb.
maris bizakodobb vagyok, meglesz a 4.5 :)

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#23) schawo válasza Cathulhu (#21) üzenetére


schawo
titán

De a 4 már nagyon a vége a ryzeneknek, abból nem lesz varázsütésre 4.4.

A mostani sorozatot a 14nm LPP FinFET node limitálja, amit eredetileg is csak 4 GHz felső limitre tervezett a Samsung. Egyszerűen a gyártástechnológia nem képes többre, ha AMD-nél beleszakadnak, akkor sem. Az új 12nm LP-nél magasabb órajelekre terveznek már.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) joysefke válasza Cathulhu (#21) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A ZEN 4.0 Ghz-e nagyon elmarad a konkurencia majd 5GHz-től, szerintem teljesen reális, hogy csak a gyártástechnológia csiszolásával azonos IPC mellett hoznak +10% órajelet (4.0GHz ---> 4.4GHz).

Én ezt elég konzervatívnak érzem, és az intel órajelelőnyét elnézve "hasonló kaliberű" gyártástechnológia mellett simán kell ennyi legyen a ZEN-ben.

+10% csak órajelből első körben szerintem reális

utána

+5% csak IPC ből ugyszintén, tekintve hogy új az architektúra, nyilván vannak még "alacsonyan lógó gyümölcsök" melyeket kevés munkával le lehet szüretelni.

Na a kérdés az, hogy ezek után (+10%+5%) is lesz-e előrelépés vagy csak az intel féle helyben topogás (Haswell-Skylake-Kaby Lake)

(#25) Cathulhu válasza schawo (#23) üzenetére


Cathulhu
addikt

nincs ebben semmi uj, csak a neve lett 12. En nem vagyok ennyire optimista mint a tobbseg, realisan 3.5-3.6-ot varok also orajelnek es 4.2-t a csucsnak, 4.4-es XFR-rel.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#26) wsanyi válasza joysefke (#24) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A hivatalos nyilatkozatok szerint nem nyúltak a magokhoz, csak a memóriavezérlőhöz és a cache-hez. Ha ez így igaz, akkor kb. 10% órajelnövelés várható. ;)

Ezt egy korábbira írom: 4 GHz a nagyon teteje? ;)

A Threadripper akár 4,2 GHz-en is képes menni die-onként 2-2 magon gyári xfr-rel.

Intel 5 GHz-en? Melyik? A gyári 4,7 GHz 1 magra vonatkozik, 2 esetén 4,6, 3 esetén 4,5 ... 6 esetén 4,3 GHz. Fel lehet húzni, de oda már nagyon erős hűtés kell, és széttekeri a villanyórát. Tehát működik, de nem reális, nem életszerű. ;)

Februárban jelenik meg az új stepping, amely még nem a 2. gen ryzen, 12 nanom-en gyártott chip. ;)

Coffee lake jónak tűnik, de ilyen velejéig korrupt céget sajnos nem tudok támogatni. :(

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#27) XplodR


XplodR
csendes tag

Vajon mekkora előrelépés lesz a bristol ridge apukhoz képest? Nem azt mondom hogy egy a12-9800-al ne lehetne komolyabb grafikát futtatni, de ha jó lesz a raven akkor lehet hogy a bristol fél évet sem lesz nálam :D
Ugye cpu oldalon garantált az előrelépés a zen miatt de az igp vega lesz nem?

(#28) Cathulhu válasza wsanyi (#26) üzenetére


Cathulhu
addikt

Lattad te milyen feszultsegeket oszt az XFR? Most nem 1-1 tizedmasodperces csodarol beszelek, hanem tartos 4.0 GHz-rol.

Igen, es? Gondold vegig akkor mirol is beszelunk. Nitrogennel meg megy 5.5-t is a Ryzen, akkor mostantol tekintsuk azt realisnak?

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) wsanyi válasza Cathulhu (#28) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Igen. És?

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#30) Jester01


Jester01
veterán

Szoftverfejlesztő szemmel csak gratulálni tudok az AMD-nek hogy egy ilyen jelentős változtatást a legkisebb verziószámmal jelöl :W

Mondjuk mit is várjak ha amúgy a 4 szám se elég nekik mert 1.0.0.6B verziókkal szórakoznak.

Jester

(#31) #16939776


#16939776
törölt tag

Azt látni hogy a többség "intel-elven, intel-é fejlődő" processzort vár, AMD felirattal elég kétségbeejtő. :U

Ez fejlődést/változást hozna-e hosszútávon?!

(#32) csongi válasza XplodR (#27) üzenetére


csongi
veterán

Erre en is kvancsi vagyok. A hirek szerint Vega lesz. Illetve hogyan jonnek ki a parositasok.
Melyik, melyikkel megy CF-be?

(#33) solfilo válasza csongi (#32) üzenetére


solfilo
veterán

Párosítások? Dual graphics már Bristolnál sincs erőltetve (vagy lehet tudni mivel megy?), Ravennél sem lesz, ha tippelni kéne.

solfilo

(#34) hokuszpk válasza csongi (#32) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

latom Ludast olvastok szaksajto helyett.
nincs mar CF, mGpu van.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#35) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Szuper!

A Crosshair VI Hero tulajok örülhetnek! :DDD

(#34) hokuszpk

Tyű ha! Mostantól nem kutyatej, hanem pitypang! Milyen tudatlanok ezek a fórumozók, te jó ég!

(#36) #16939776 válasza #16939776 (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hol lehet megtudni hogy mik lesznek a "nem fontos" változások, és ezek a korábbi termékeket hogyan érinti?

pl.: Lesz-e valami TDP-limit állítási lehetőség?

Csak hogy ON legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#37) CPT.Pirk válasza Jester01 (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sőt, a sok éves 760G chipsetes lapomnál meg AGESA1.1.0.2 az utolsó verzió. Szóval igen, az 1.0.0.7 remek jelölése az újnak. Fuck logick. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#38) XplodR válasza hokuszpk (#34) üzenetére


XplodR
csendes tag

Teljesen mindegy hogy hívják, tőlem akár lehetne römi-mód is ha működik.
solfilo
Ezt se lenne rossz ha tudnánk, a bristol ha jól tévedek az r7 250-el párosítható, legalábbis a kaverit azzal lehetett.

(#39) hokuszpk válasza antikomcsi (#35) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

Tyű ha! Mostantól nem kutyatej, hanem pitypang!

azert nemegeszen, ez a mGpu ize dx12 alatt elvileg megy radeon - geforce parossal is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#40) hokuszpk válasza XplodR (#38) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mi lesz igy a pasziansszal ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#41) XplodR válasza hokuszpk (#40) üzenetére


XplodR
csendes tag

A römiben több kártya van, szóval gyorsabban fut :))

(#42) csongi válasza hokuszpk (#34) üzenetére


csongi
veterán

Legyen mGpu...
Kvázi lexarom mi lesz a neve :)
De köszi megjegyzem.
A lényegen nem változtat, jobban muzsikálnak az új apiknál a több GPU-s megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#43) Cathulhu válasza Crytek (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

[link]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#44) DraXoN válasza Cathulhu (#43) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Érdekes, ha a cikkben levő értékeket (plusz teljesítmény, kevesebb fogyasztás) egyszerre tudja, akkor igen jó termék lehet a végeredmény... de továbbra is szerintem a memória lesz a szűk keresztmetszet :( ...
Ha utóbbit valahogy megoldanák akkor akár lehetne középkategóriás APU-kat csinálni (már ha volna annak piaci esélye)... anélkül esélytelen ...

További fura dolog, a cikk későbbi részén van egy táblázat ami 2 dolog miatt is érdekes:
sorrend szerint a cikk témájánál maradva:
1. Gray Hawk, ami már a Raven Ridge utóda lesz.. a cikkben levő táblázat szerint marad 14nm-en de már a vega helyett a navi lesz benne (utóbbi érthető lehet.. bár jövőre még nem csak egy vega refresh jön?)
2. a jövőre jövő 12nm-es Pinnacle Ridge ..amihez Zen2-t írnak mint architektúrát ... akkor az most nem Zen+ vagy Zen refresh lesz? ... vagy annyira jó lesz, hogy már úgy érzik kiérdemli majd a Zen2 nevet? ...

... kíváncsi leszek mi lesz még itt. ...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#45) Cathulhu válasza DraXoN (#44) üzenetére


Cathulhu
addikt

Engem az érdekelne igazán amin a forráscikknél is megy a találgatás, hogy vajon egy csatornás DDR4 mellett futott a teszt, mert akkor pláne impresszív az eredmény

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#46) And01 válasza DraXoN (#44) üzenetére


And01
aktív tag

Eredetileg zen+ nem is volt, csak zen2 zen3
de mivel a zen2 eredetileg 7nm-en jönne ami késik,
jön még egy 14-12nm processzor, arról hiteles infót még nem
láttam hogy ez már a zen2 lapka vagy valami köztes megoldás,
Bár ipc növekedés mindenképp lesz (szerintem) bár kérdés mekkora.

(#47) wsanyi válasza And01 (#46) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Azt mondták, a ccx-ekhez nem nyúlnak, csak a memóriavezérlőhöz és a cache-hez, de a másodikban nem vagyok biztos. Meglátjuk. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#48) UnknownNoob válasza Jester01 (#30) üzenetére


UnknownNoob
tag

Na ezért lettél szoftverfejlesztő és nem marketinges. Nem szabad sokkal növelni a számot, máskülönben rohan a júzer updatelni majd szidja az AMD-t hogy ez tök ugyanolyan mint az előző.

(#49) Jester01 válasza UnknownNoob (#48) üzenetére


Jester01
veterán

Most meg kijött az 1071-es verzió. :C

Jester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.