Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DanD88


DanD88
tag

Errol is csak az nem hallotta a pletykakat aki homokba dugta a fejet.

Sajnos a hir nem egeszul ki azzal hogy az RX 580 es tarsai olcsobbak lennenek ezentul. Valahogy csak nem akarnak lefele mozogni az arak...

(#2) Zoltn


Zoltn
senior tag

Jajj, de sok eladó kód lesz aprón. :C Amúgy Nem volt még AMD karim, de még a végén veszek egyet, mindhárom játék érdekel, és ez így tényleg nem rossz ajánlat.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#3) devast válasza Zoltn (#2) üzenetére


devast
addikt

Nem hiszem... ha jól vinnék őket akkor az amd nem annyira promózná játékokkal.

(#4) nap


nap
addikt

Inkább engednék el azt a 180 dodót az árból.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5) DigitXT


DigitXT
félisten

De a körzőt gondolom erősen bele kellett bökni a node-ba, a lábkompatibilitásért.
Lásd még: megkörzik

(#6) hombre[EU] válasza devast (#3) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Még meg sem jelentek,ember. :D

Life, Uh, Finds A Way

(#7) DaveJr válasza hombre[EU] (#6) üzenetére


DaveJr
őstag

De azért jól megmondta :DDD ;]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#8) guftabi96


guftabi96
addikt

A 280$ msrp egy rossz vicc... :W

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#9) #10949376


#10949376
törölt tag

az asus 580 strixem is tud 1420 mhz-et,legalább ha 11gb rammal adnák vagy valami extra

(#10) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

7nm-es Vegát kérünk, nem időhúzást.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) #10949376 válasza t72killer (#10) üzenetére


#10949376
törölt tag

+1

(#12) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Alzánál majdnem 100 ezer.

(#13) Z10N válasza DanD88 (#1) üzenetére


Z10N
veterán

Direkt nem lett olcsobb az 570/580. Ezert is lett marketing huzas 590 nevezni es nem a logikus 585-nek. US-ben mar normalizaolodtak aza arak (580 4G $170, 570 4G $150).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#14) xerobyte


xerobyte
aktív tag

@Abu: ezen tényleg nem lett érthető módon hdmi 2.1, az leghamarabb a Navi-n, vagy azon se?

(#15) Quadgame94 válasza #10949376 (#9) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Az lehet, de az 590 meg 1580-at (XFX)

(#10) t72killer: Nem jön 7 nm VEGA a játékosoknak. Mivel nem arra készült. De ezt pontosan te is tudod.

Én véleményem:: Nem rossz kártya, de 580-at itthon 70 ezerért lehet kapni. Amazonon meg 210 USD. Kb 8-14%-al gyorsabb játéktól függően az 590, viszont rengeteget eszik. 225W TDP? Karácsonyra, olyan 260 USD környékén egyébként jó alternatíva lehet, de akkor meg GTX 1070 lesz kb 320 USD (most 360) és az meg plusz 20%-al gyorsabb. Ha az 590 5-8%-al lenne lassabb csak, akkor best buy lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#16) DanD88 válasza Z10N (#13) üzenetére


DanD88
tag

Én Szerbiában szeretnék venni 570-et 170 eur-ért, újan, boltból, de csak nem akarnak azok az idők jönni, 220 körül van a legolcsóbb.

(#17) Cifu válasza Z10N (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azt nem nevezném normalizálódásnak, hogy az RX 470/570 és 480/580 ára visszakúszott oda, ahol bő 2 évvel ezelőtt volt... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Z10N


Z10N
veterán

"Érdemes még megjegyezni, hogy az új lapka mérete gyakorlatilag megegyezik az előddel, vagyis nagyjából 232 mm²-es kiterjedésű."
Miert is? Vagy az orajel miatt a library-t valtottak? Esetleg az eltero gyartosor miatt?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) Quadgame94 válasza Cifu (#17) üzenetére


Quadgame94
senior tag

MIkor megjelent (én akkor kint éltem Connecticut államban) a legolcsóbb 8 GB RX 580 245 USD volt. Most ennél már jóval kevesebb. Míg az RX 570 kb 175-195 USD volt és már ennél is kevesebb. Amúgy mit neveznél normalizálódásnak ha nem azt, ha egy termék ára magasan az msrp-ja felett van majdnem egy évig, majd utána beesik még alá is? A normalizáódás pontosan ezt jelenti. LOL

[ Szerkesztve ]

(#20) Z10N válasza Cifu (#17) üzenetére


Z10N
veterán

Egyetertunk, de jelen helyzetben a banyaszlaz es a gddr mizeria miatt ez "normalizalodas".

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#21) Z10N válasza nap (#4) üzenetére


Z10N
veterán

Igen, $100-ert mar piszok jo vetel lenne :DDD

Amugy az UK-ban most adoval egyutt ugyanezzel a bundle csomaggal Vega56-t lehet venni 300GBP-ert (109.5k), mikozben az 590 260GBP (94,5k). Az utobbit csak a hulyek fogjak megvenni ennyiert. Az arabol ket darab 580 4G-t kapni, amihez meg mindig 2 jatekot adnak.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22) Cifu válasza Z10N (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Oké, és értem mit akartál mondani, csak finoman szólva is pofátlanság, hogy sac per kábé ugyanazt a technológiát 2 évvel később ugyanazért az árért kapjuk meg.

Komolyan drukkolok az Intelnek, hogy borítsa rá az asztalt a dVGA piacon az AMD-re és az nVidiára, mert azon a Benny Hill előadáson, ami most megy, nos, nem tudok nevetni... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) Duck663


Duck663
őstag

Azért ettől jobban megerőltethették volna magukat, mondjuk 2560SP, 48ROP, gyorsabb memória, vagy valami, ha már nem is vegyítették a VEGA alapjaival. Vagy a törölt VEGA 11-et hozhatták volna GDDR5-ös memóriával.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#24) t72killer válasza Quadgame94 (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudom, hogy mit készítenek, nem érdekel a piros Titan V, csináljanak egy játékos karit, olyat, ami elveri a 1080Ti-t, ne a 100x lenyúzott középkategóriát tömjék feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Cifu válasza t72killer (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az 1080Ti is ugyebár Titan X / Xp alapú, szóval azért valahol egy piros Titan V. fog kelleni, hogy ez megtörténjen. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) t72killer válasza Cifu (#25) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Titan V-t nem játékra találták ki - vagyis lusták voltak hozzá játékos drivereket írni. Így nem érdekel sem ez, sem az esetleges piros párja. Egy RTX 2080 (nem-Ti) kategóriájú játékoskarit hozzanak ki, ha lehet, kevesebb fogyasztással. (ez persze nem fog menni, de ha már elérnék a 12nanós Turing fogyasztás/teljesítmény szintjét, az is nagy előrelépés lenne)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem nagy biznisz ez a kari, talán majd jövőre lesz valami jobb...

(#28) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Egy Vega 32/48-nek jobban örültem volna, 4GB HBM2-vel. :B Marad az 1050Ti amíg nem kezdenek valamit magukkal (magokkal).

[ Szerkesztve ]

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#29) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Jó lesz ez, a 290x-et épp mostanában gondoltam cserélni, de a 1070-1080 túl drága most nekem, ez pont jóóó lenne!! :C

szerk: olyan 20% pluszt gondolom, hogy lesz.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) kwzatz válasza Z10N (#13) üzenetére


kwzatz
őstag

"US-ben mar normalizaolodtak aza arak (580 4G $170, 570 4G $150)"
Nálunk is történt valami az utolsó néhány napban, mert sok üzletben lehet 50-60 között venni 4GB-os RX 570-et, sőt az ITX Pulse van, ahol 47.000 Ft. Szerintem egy hete néztem utoljára és átlagosan simán 20 ezer Ft-tal drágábbak voltak.

(#31) nyakdam válasza Z10N (#13) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Ezek az árak hozzánk is átszivároghatnának.

(#32) devast válasza hombre[EU] (#6) üzenetére


devast
addikt

580/570 stb is promózva van adott játékokkal...

[ Szerkesztve ]

(#33) nyakdam válasza kwzatz (#30) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Pár napja néztem és az Alzán volt legolcsóbb 62-ért. :Y

Na ez már elgondoltat.

(#34) Badlof2k válasza tibaimp (#29) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Akkor nem csak én nyuzok még 90est :DD gondolkodok már a váltáson de amilyen árak vannak eeh .. meglássuk

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#35) mcsabee válasza nyakdam (#31) üzenetére


mcsabee
senior tag

Ott még ezekre rá kell számolni az adót is, ami nincs benne a bolti árakban.

Stay a while and listen...

(#36) t72killer válasza mcsabee (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amikor legutoljára USA-ba jártam, simán rendeltem adómentesen IT kütyüket. Megfelelő államban kell lakni, és a megfelelőből rendelni:))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) dergander


dergander
addikt

Kár hogy még nincs a sok-sok reviewok közt egy overclock teszt. Megnézném hogy mennyit lehet még OCzni az 590-esen.

(#38) hombre[EU] válasza devast (#32) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Azt hittem a játékokra gondolsz. Az 580-at pedig tavaly nyáron vitték,mint a cukrot crossfire-ben bányászni. Még egy külön bios módról is olvastam amivel hatékonyabban mūködött megemelt feszültség mellett

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#40) t72killer válasza #26681856 (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, az a bizonyos "rés" a Vega 64 és a 2080/1080 Ti között van, ott kéne tömködni. Ha valaki normális középkarit akar, nem fog polarisokkal szerencsétlenkedni, vörös vonalon vesz egy vega 56-ot... Videolejátszásra meg felesleges izomkártya, oda bőven jó egy rx 560.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) velizare válasza dergander (#37) üzenetére


velizare
nagyúr

~2-3%. a memóriát lehetne jobban is emelni (7-13% jött ki tpunál), de a wattman megfogja.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#43) b.


b.
félisten

nem lesz ez azért annyira rossz mondjuk 85 K körüli áron. így meg a játékok szerintem baromi jók amit adnak hozzá. Végre nem valami gáz címek, meg DLC- meg mint tudom én milyen pontok, hanem jó játékok.
1060 6GB helyett most szerintem ezt venném, bár fájt kimondani :DDD
persze 100 K fölött nem vennék már ilyen teljesítményű kártyát semelyik oldalon , akkor inkább egy használt vega 56/ 1070.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) Raymond


Raymond
félisten

Teszt: [link]

Ugy nez ki a kartya a sz*rnak egyu pofon, ugyanis az RX580 van mar 200-230EUR kozott az RX590 ami mar kaphato pedig 289-299EUR ilyen teljesitmenyviszonlatban:

"Die Radeon RX 590 lässt sich nicht gut übertakten

Alle drei Modelle der Radeon RX 590 lassen allerdings kaum höhere Frequenzen zu. 1.625 MHz packen alle drei Modelle, bei 1.650 MHz stürzen dagegen alle drei Partnerkarten ab. "

Tehat a kartyak alapbol csutkara vannak jaratva.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45) #01478400


#01478400
törölt tag

Pedig abban reménykedtem , ha már RX 590 névvel illetik , akkor legalább a shaderek számán növelnek egy kicsit !

2560 db ra ! 160 címező - 160 szűrő , 32 rop egység ! a régebbi modellek árát egy kicsit lentebb viszik , és beárazták volna a mostani árra !

Jaj de kár hogy kis butus , és álmodozó vagyok :))

(#46) dergander válasza #01478400 (#45) üzenetére


dergander
addikt

De akkor át kellett volna tervezni mindent, így meg semmihez nem kellett nyúlni, minden adott volt, csak -2nm csökkent, meg az órajel nőtt. Egyszerűbb... nem gondoltad hogy az AMD feleslegesen fogja a pénzt kidobni. ;]
Beharangozta az AMD a 6xx szériát is, eltudom képzelni az is milyen lesz. :B

(#47) #01478400 válasza dergander (#46) üzenetére


#01478400
törölt tag

Hát csak reménykedtem benne , ha már Dr. Lisa Su megkapta a GSA példamutató vezetői díját :DDD :DD :DDD hogy meglép egy ilyet örömében , és ebben az esetben a pénz nem számított volna :DD :DDD :DD :DDD

:O El sajnos :O

[ Szerkesztve ]

(#48) rumkola


rumkola
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#49) #01478400 válasza dergander (#46) üzenetére


#01478400
törölt tag

Lehet hogy én emlékszem rosszul , és javítsatok ki ha tévednék !

De a polarisbol hajdanán , nem jött ki olyan verzió Apple gépekbe aminek 2560 db shader volt ?! :F :U
Úgy rémlik nekem hogy nyáron mint ha olvastam volna egy ilyen cikket , és fel is volt pár ember háborodva hogy a PC szegmensbe csak 2304 db shaderes adták ki ! :U

[ Szerkesztve ]

(#50) syberia válasza Cifu (#22) üzenetére


syberia
veterán

Chuck Norris már az év elején RX 590-el tolta. Nvidia meghajtóval.

Kicsit odébb lesz az Intel debütálása asztali videokártya piacon, de már felvettek pár szakembert AMD-től, kétlem hogy egyhamar veszélyeztetni fogják zöld-piros duót.

(#29) tibaimp: A fogyasztását elnézve, fázni nem fogsz az RX 590 mellett sem. ;] Bár így sem lóg ki nagyon a sorból hőmérsékletben .

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.