Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Astroboy


Astroboy
őstag

Azt hiszem erre szokták mondani, hogy még a sz@rt is kóstolgatják. Pedig a Sapphire egykoron egyet jelentett a minőséggel. :(
PVC hőcső és a kartonpapír blackplate mikor jön?

[ Szerkesztve ]

(#2) Yany válasza Astroboy (#1) üzenetére


Yany
addikt

Ez alapján még mindig a jobbak közt van. Ezzel semmi baj, amíg gyártják a teljes értékű kivitelt is. A vásárló majd eldönti, hogy mennyire akar fillért szexualizálni. De ha ez helyettesítő termék, akkor van nekem egy középső ujjam.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3) GodGamer5 válasza Astroboy (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1
Aztán majd használtan döntse el az ember ha aprón kinéz egyet, hogy melyik verziót kapja... :(

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) tlac válasza GodGamer5 (#3) üzenetére


tlac
nagyúr

ott még az egyszerűbbik eset, mert a képről lehet felismered
de majd mikor a boltokban nem lesz rendesen megkülönböztetve, akkor lesz igazán problémás

(#5) Astroboy válasza tlac (#4) üzenetére


Astroboy
őstag

Lesz Pulse RX 5700XT meg False RX 5700XT :DD

(#6) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Hát igen, várható volt. Mondjuk olyan orbitális különbség nem volt az 5600XT BE közt se. Gondolom itt se lesz akkor, kérdéses az ár.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#7) #06658560 válasza Yany (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jobb helyeken ha költséget csökkentenek ilyen módon, akkor azt úgy teszik, hogy ne legyen ügyfél irányába kevesebb amit adnak. Kivéve, ha valami nagyon nem kell az ügyfeleknek.

(#9) Cathulhu válasza Astroboy (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

Pedig a Sapphire egykoron egyet jelentett a minőséggel.

Mikor is? Mikor a 3850-et vettem (12 eve?) akkor is gyanus volt, hogy miert ad a zafir csak 1 ev garit, mikozben a tobbi gyarto 2-t illetve neha 3-at is. Meg is doglott 1 ev 2 honap utan, ugyhogy megkaptam a valaszt.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#10) .mf válasza Cathulhu (#9) üzenetére


.mf
veterán

"Mikor a 3850-et vettem (12 eve?)"

Most egy kicsit elgondolkodtam, hogy a Sapphire 9600-asom kb mikor is volt - meg előtte a 440MX és az S3 Trio, és egy pillanatra egy kicsit öregnek éreztem magam :B

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) vazzav13 válasza Cathulhu (#9) üzenetére


vazzav13
csendes tag

Ez változó, valamelyik széria jó valamelyik nem épp ahogy a cégek egyéni Dizájnja . 2013-ban vásároltam az első igazi Gamer kártyámat ami szintén(Sapphire HD 4890 Vapor X 1Gb 256Bit 870mhz es mag órajellel) Volt nyüstölve COD4 el rendesen. Mai napig működik. Ha nem DX 10.1 es és 1 Gigás lenne akkor megállná a helyét még most is Budget Gamer opciónak. :))
Ami meg a spórolást illeti a cikkben említett megoldásnál, gyárban dolgozok tudom mi következik abból ha spórolni akarnak valamin, pl ha az anyag összetételén, vagy a kialakítás méretén módosítanak azzal le lesz mindenki szivatva, a gyártó gyári munkásai illetve hát mi felhasználók is. Az elgondolás nem lenne rossz ha valaki ilyenben gondolkodik és új vas vásárlására teszi a fejét. :K De óvatosan! :)

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

(#12) vazzav13 válasza .mf (#10) üzenetére


vazzav13
csendes tag

Azért az az S3 Trio elég jó kis motyó volt. Doom 2, re és Warcraft 2 re. ;) ;)

Minden aminek kezdte van véget is ér! by: Mátrix

(#13) TeeBee73 válasza Cathulhu (#9) üzenetére


TeeBee73
addikt

A 3850, 4830 és az 5870-em is mind Sapphire volt. Nálam működött rendesen mindegyik, igaz, a gyári hűtés nem sokáig prüntyögött rajtuk. :)

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#14) exedoc


exedoc
senior tag

Hűtés, illetve az ár kérdéses. Több Sapphire kártyám is volt. 3850, 6950, 7970, mindig elégedett voltam vele.

[ Szerkesztve ]

(#15) Synthwave válasza Cathulhu (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Kb. mindig. Részemről soha semmi, de semmi nem volt Sapphire cuccokkal, pedig számtalan volt az évek során, voltak is nyúzva sokáig, és ahogy nézem, a topikban mások is osztják ezt.

Hibás hardver bármelyik céglogó alatt előfordulhat, és elő is szokott fordulni; te pont kifogtad. Arról nem beszélve, hogy a 3850-edre valószínűleg csak a bolt vállalt 1 év garit, nem a gyártó. Most is a legelső 5700 XT-re kattintva az árukeresőn három random üzlet listájában mindenhol 2 év van rá.

Radeonból csak ezt veszek.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#16) GodGamer5 válasza Synthwave (#15) üzenetére


GodGamer5
addikt

+1 Bár anno kifogtam 2 éve egy hibás rx480 Pulse-t, az eddigi R9-290 tri-X, és a 390-es Nitro-mal soha semmi problémám nem volt.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#17) Yany válasza Synthwave (#15) üzenetére


Yany
addikt

+1 Messze a legrobusztusabb brand Radeon vonalon, mindegy, hogy csúcs (Nitro+), vagy mid-tier (Pulse). Évekre visszamenőleg rendre bizonyítják, hogy amikor nem villantanak nagyot, akkor is megbízható a termékük, természetesen bakikkal bélelve, mint mindenhol. A bakiknál én sokkal fontosabbnak tartom a cég hozzáállását, mint a tényt, hogy tévesztettek. Apple, Asus és még sorolhatnám azokat a cégeket, amiket épp ilyen helyzetekben történő flegmaságuk miatt messzire kerülök (hiába tesznek le ezek is pl. jellemzően jó minőséget, bár utóbbi az elmúlt időszakban borzasztó sok panaszt szed össze a környezetemben - VGA, X570 lapok, Z490 lapok).

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#18) Cathulhu válasza Synthwave (#15) üzenetére


Cathulhu
addikt

1) Hibas hardver oke, tobb mint egy ev mulva megdoglo hardver nem oke. Nem veletlen nem mertek ra tobb garit adni, tisztaban voltak vele, hogy gyatrabb minoseg, mint a konkurenciae.
2) Nem, nem a bolt. ne felejtsd nem most volt, hanem tizenpar eve, es akkor a gyarto vallalt 1 evet.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) Synthwave válasza Cathulhu (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

1) Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy kifogtad. Ennyi, nem több.

2) Csekkoltam néhány archivált bejegyzést pár cég adatbázisában a garancia miatt; még az AGP-s 3850-re is 2 éveket találtam (egy példa). Nem jó helyen vetted.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) bolemanyia


bolemanyia
újonc

Nekem is Sapphire Pulse 5700XT-m van. A mostani változat hűtése egész jó, igaz, kicsit feljebb kellett vennem a ventik fordulatszámát, hogy kényelmesebb hőmérséklet adatokat kapjak. Így is szép csendesen dorombol. Viszont ha ebből a hűtésből levesznek (műanyag backplate, -1 hűtőcső), azzal nagyon lerontják a hőmérséklet és zaj tulajdonságait, így egy remek kártyából csinálnak egy kacatot. :W A quick connectes ventik elhagyása már csak hab a tortán. :(
Mondjuk aki azt a változatot megveszi, meg is érdemli majd.

(#21) atee válasza Cathulhu (#9) üzenetére


atee
őstag

Ehhez képest én 3 év garanciával vettem 2019 ben. is Sapphire kártyát. Nem ott kell megvenni ahol csak 1 évet adnak rá!

D-day 2002-01-04 01:54

(#22) MeszesKPT válasza bolemanyia (#20) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Na igen, pont ezek a kétségeim. Ha tényleg csak pár ezres lesz az eltérés, akkor valószínűleg nem éri meg az általad vázolt szempontok miatt.

(#23) ricsip


ricsip
addikt

Ez a "BE" jelölés Sapphire specifikus, vagy minden AMD RX 5000 szériánál a selejtet jelenti? Tényleg, mit jelent a BE? Néztem az AMD RX 5000 topikot, 1 szó sincs az összefoglalóban erről az új BE utótagú átverésről.

[ Szerkesztve ]

-

(#24) Synthwave válasza ricsip (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Benézted Ecsém.

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) Astroboy válasza Synthwave (#24) üzenetére


Astroboy
őstag

Banglades Edition :DD

[ Szerkesztve ]

(#26) ricsip válasza Astroboy (#25) üzenetére


ricsip
addikt

Én a fillérBaszó Edition-t tippeltem :)

De komolyra fordítva a szót, ha ezek elkezdenek megjelenni Alzán/Emag-on 5 max. 10e Ft-al olcsóbban a normál 5700XT-től, cserébe sokkal szarabb a megbízhatóságuk, és 3 év helyett csak 1 év garit adnak rá, plussz a BE-t a név végén simán könnyű benézni (gondolom a gyártó is majd csak a hátoldal aljára, a copyright bullshit részre teszi rá 4-es font mérettel h. BE), lehetne szerepeltetni az összefoglalóban "kerüldd mint a pestist!" felhívással.

A 10 digites modell ID-ban 1 digit eltéréses Sapphire megoldásért is járna a faszkorbács!

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-5700-xt-8g-gddr6
11293-01-20G

vs.

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-5700-xt-be-8g-gddr6
11293-09-20G

-

(#27) Synthwave válasza ricsip (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ugyan-ugyan. Minden vásárlásnál figyelni kell az SKU-t, és akkor nem lesz probléma. De amúgy igen, szerintem is max. ilyen 5-10 ezerrel lesz olcsóbb (ami nagyon nem biznisz, ennyit már a dual BIOS és a QC-s ventik önmagukban is simánlazán megérnek, nemhogy a jobb a bordázat), ha egyáltalán olcsóbb lesz – legalábbis itthon.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) ricsip válasza Synthwave (#27) üzenetére


ricsip
addikt

Bónuszpont h. a faszkalap sapphire oldalán az SKU-t KÉPKÉNT rakták be az oldal legalján a marketing salak után, nehogy szövegkereső kidobja találatként. Nekem is kézzel kellett bevernem ide. Mocsok állatok.. :((( :(

-

(#29) Synthwave válasza ricsip (#28) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

CTRL + F-es keresés működik rajta.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) ricsip válasza Synthwave (#29) üzenetére


ricsip
addikt

Tudom, ha alámegyek a táblázat szövegébe, akkor visszafele ki lehet jelölni. Érdekes, hogy csak pont azt az egyetlen lényeges információt sikerült az egész oldalukon így elkúrni, minden más kijelölhető kopizható pikk-pakk.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.