Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Nem az NVIDIA, kell a reggeli kávé... :DDD

(#2) Darmol válasza Watchdog (#1) üzenetére


Darmol
senior tag

Mindenkivel előfordul néha. :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Kivancsi vagyok, hogy az Apple M1-re mikor es hogyan valaszolnak a konkurens cegek, plane hogy iden mar biztos lesz annak is utodja. A Qualcomm vagy az Nvidia lehetne az elso, hacsak az Arm nem lep hamarabb es megcsinalja helyettuk. Gondolom az Arm felvasarlas nem zajlik le meg iden. Amugy erdekes dolog, hogy mi van ha a felvasarlasi folyamat kozben az Arm kifejleszt valami ertekes technologiat, tervez egy jo chipet? Ujra kezdodik az artargyalas a ceg ararol?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) Busterftw válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem ez nem igy mukodik.
A jovobeli fejlesztesek a Softbanknak biztos ismertek, illetve a ceg erteket inkabb egyeb tenyezok (piaci jelenlet/reszesedes stb) alapjan itelik meg.
Na meg befektetokent az szamit, hogy tobbet kapjon mint amennyit adott erte. (31 vs 40 milliard)

(#5) Dr. Akula válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Remélem árcsökkentéssel, nem a profit Apple szintre emelésével. :D

(#6) bayarena válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


bayarena
aktív tag

Vannak tularazott Apple cuccok, de szerintem az M1es macbook pro pont nem az. 2000 AUD-ert vettem, es korbeneztem mas gyartoknal is, de meg se tudtak kozeliteni ennyier, de tobbert sem. Nagyon barati vetel.

(#7) Tigerclaw válasza Busterftw (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ertem, de ha sokaig huzodik a felvasarlas, elokerulhetnek olyan termekek is amik nem voltak betervezve. Az M1 sokkent erte a teljes iparagat es az ARM se teheti azt meg, hogy nem kezd el fejleszteni, amig nem zarult le a felvasarlas. Biztos hogy az M1 miatt kenytelenek voltak attervezni a roadmapjukat. Konnyen lehet hogy iden se tudjak lezarni az uzletet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Tigerclaw válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sajnos a legtobb ceg aki az Apple-el konkural, vagy Apple hardverhez szallit mondjuk tartozekokat, szinte azonnal atveszi az Apple arazasat is. A mohosag ragalyos. Amugy valoszinuleg az atallasi idoszak, az uj technologia iranti bizalmatlansag es a covid miatt tenyleg szerenyre sikerultek az Apple M1-re epulo termekek indulo arai, foleg a teljesitmenyhez kepes, amire kepesek. Ezt lehet hogy iden visszakorrigaljak, ha az derul ki, hogy veszik mint a cukrot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) Busterftw válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

De az ARM csak designt tervez, nem konkret termeket.
IP-t, amit aztal licenszel a tobbi gyartonak, akik meg modositasok utan sajat termekkel jonnek elo.

Az ARM-nak nem kell sajat fejlesztessel termekkel letolni az M1-et, mert az M1 az o IP-re alapul.
Nekik eleg csak azt fejleszteni, mert utana azt licenszelve majd mas csinal ra termeket.
Jelenleg ez a roadmap.

(#10) S_x96x_S válasza Busterftw (#9) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Az ARM-nak nem kell sajat fejlesztessel termekkel letolni az M1-et,
> mert az M1 az o IP-re alapul.

Az ARM-ISA ( utasításkészlet ) és az M1-Architektúra 2 különböző dolog.
Az M1 legjobb megfelelője jelenleg az ARM Cortex-X1 ( ami az Qualcomm Snapdragon 888 ; és az Samsung Exynos 2100 -ba lett beépítve )

Mottó: "A verseny jó!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.