Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

az utolsó blokkban a lényeg, ha az ARM ilyen nagy volumenű bolondozásokba kezd, az végülis önmagában nem olyan nagy baj, majd felpörög a RISC-V.

(a SPARC meg a POWER pedig még mindig létező opciók just saying...)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) E.Kaufmann válasza fatpingvin (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Éljen az x86 ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#3) fatpingvin válasza E.Kaufmann (#2) üzenetére


fatpingvin
őstag

neközelíccsé' :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#4) E.Kaufmann válasza fatpingvin (#3) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Volt amúgy Asus droidos tabletem atommal, atomlassú volt, bár a RAM is rásegített :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) fatpingvin válasza E.Kaufmann (#4) üzenetére


fatpingvin
őstag

jaja, a Zenfone... apámnak is volt, worst of both worlds. telefonnak vacak volt és gyorsan merült, de legalább nem volt rajta normálisan hozzáférhető BIOS sem boot menüvel hogy értelmesebb oprendszert lehessen rá tölteni

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#6) flexxx2 válasza fatpingvin (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

:C

Amúgy az ARM vezetőség úgy gondolja, ne a Qualcomm félék gazdagodjanak már rajta, képesek ők minden saját maguk csinálni. De félek, hogy a mérnököket nem kérdezték meg erről.

(#7) #88750080


#88750080
törölt tag

Kinyílt az ARM csipája, és köszöni, innen már egyedül is boldogul. Amint ez megtörtént, rögtön ki is derül, hogy az ARM architektúra tulajdonképpen tök szar, az mindig is az volt, az utasításkészlete bloated, stb., és a RISC-V lesz az imádat új tárgya. :))

(#8) Busterftw


Busterftw
veterán

Remelem ez igaz es leshet mindenki, ezek az idiotak meg az Nvidiatol feltek.

(#9) emre33


emre33
addikt

Samsung és apple miért van más helyzetbe? Nem értem.

"Azok a cégek, amelyek egyszerre eszközgyártók is, szintén védve vannak, hiszen van egy másik út a licencelésre, tehát például az Apple és a Samsung tud majd lépni."

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#10) Busterftw válasza emre33 (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

Ok hosszutavra kotottek szerzodest:
"As far as Arm license holders like NVIDIA and Apple, they are excluded from this as NVIDIA has a 20-year license contract established on older "normal" terms, and Apple is one of the founders of Arm ISA, so Arm Ltd. will likely not impose any new action on one of its biggest customers."

(#11) Abu85 válasza emre33 (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ők maguknak gyártják az eszközöket, tehát egyszerre eszközgyártók is, így tudnak licencet fizetni az ARM-nak az új módon.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) Meteorhead válasza Busterftw (#8) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Pont ezt akartam írni.

(#13) freeapro


freeapro
senior tag

Akkor az autóiparban most oda-vissza rohangálnak a beszállítók az nvidia és a qualcomm között. :(

(#14) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"de a tervezett lépés van annyira extrém, hogy innentől kezdve a RISC-V felé taszítsa a piac nagy részét. Egyszerűen a sok chiptervezőnek nem lesz más választása, és mindaz, ami anno felemelte az ARM-ot, lényegében a RISC-V malmára kezdi el hajtani a vizet."

Meg is érdemlik.

(#15) O_L_I


O_L_I
őstag

Nyilván fájdalmas a Qualcommnak meg a többeknek de egyébként teljesen érthető lépés az ARM-tól. Nem is értem miért vártak vele ilyen sokáig.

(#16) Dr. Akula válasza O_L_I (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet hogy nem akartak az Aureal sorsára jutni.

(#17) #54625216


#54625216
törölt tag

"Nagy veszélyben vannak azonban a különböző kínai chiptervezők, például a MediaTek, a Rockchip, az Allwinner és a Spreadtrum"

Ez itt a lényeg.

(#18) O_L_I válasza Dr. Akula (#16) üzenetére


O_L_I
őstag

Az Aureal kicsit más tészta szerintem mert őket gyakorlatilag a Creative fingatta ki, de valóban nekik se jött össze pusztán az IP-ből megélni és növekedni...

(#19) fatpingvin válasza #54625216 (#17) üzenetére


fatpingvin
őstag

a mediatekért nem lenne igazából nagy kár, sőt, figyelembe véve hogy hogy állnak hozzá a GPL-hez. a rockchip és az allwinner, róluk nem tudok nyilatkozni, SoC-okkal találkoztam tőlük, gondolom OK. a spreadtrum meg új nekem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) Dr. Akula válasza O_L_I (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kifingatták azok magukat, pénzt akartak kérni azért ami a konkurrenciánál ingyenes, így nagyon helyesen csődbe mentek, követendő példát mutatva minden lehúzócégnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.