Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Új értelmet nyer majd a "Windowsos telefon". :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) AGE-T


AGE-T
senior tag

Windows, Android hibridek már most is vannak. Valamit benézek?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#3) anaqer


anaqer
veterán

Éppen ideje volt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Ez jó lesz, várom! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#5) rankesz válasza AGE-T (#2) üzenetére


rankesz
veterán

Igen. Itt arról lesz szó, hogy az x86 mód teljesen emulálva lesz, teljesen más az architektúra

(#6) DJGABI válasza AGE-T (#2) üzenetére


DJGABI
addikt

azok x86-osok voltak

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Teljes egészében a rendszer is x86-on fut majd, vagy csak Win32-es x86-os programokat is lehet majd futtatni az ARM kód mellett, mint az AMD/EM64 mellett az x86-os kód, csak itt a cpu natívan nem ismeri?
Lesz valami spéci ARM-os extension, ami az x86-os kódfordítást gyorsítja?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) Fiery válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


Fiery
veterán

Ha ARM CPU van a gepben, akkor nyilvan a kernel/oprendszer maga nativ ARM binariskent fog futni. De az x86 emulacionak, Windows eseteben legalabbis, csak akkor van ertelme, ha a Win32-es, klasszikus x86 kodot is tudja futtatni a rendszer. Megint mas kerdes, hogy ezt emulacioval vagy binaris forditassal oldja meg. SZVSZ az utobbinak lenne csak ertelme, kulonben vallalhatatlanul lassu lenne a cucc.

En ugy tudnam elkepzelni ezt az egesz koncepciot, hogy telepiteskor vagy elso futtataskor az oprendszer forditana at a binarisokat (EXE es DLL fajlokat elsosorban) x86-rol ARM kodra, es utana becache-elné. Egy-egy ilyen elso futtatas baromi lassu lenne, de utana meg villamgyors lenne, hiszen onnantol nativ ARM binaris futna, teljesitmeny veszteseg es kompromisszumok nelkul. Amennyiben pedig egy adott binaris fajl nem valtozik, valamint a platform (CPU) sem valtozik, az oprendszer mindig a cache-elt, mar atforditott binarist tudná futtatni, es nem lenne lassulas a kesobbiekben sem.

Lenne viszont egy erdekes hozadeka egy ilyen, valoban jol mukodo, Windows 10 ARM rendszernek: azzal, hogy platformtol fuggetlenul tudnanak futni a Win32-es, klasszikus x86 szoftverek, es kozben a Windows 10 Mobile is megy a kukaba (legalabbis jelenleg igy nez ki a helyzet), egy csapasra ertelmet vesztene az egesz UWP-s bohockodas :( Ami szomoru lenne, ugyanis az osszes hasonlo megoldas kozul az UWP a legjobb, minden limitaciojaval egyutt is. Legalabbis fejlesztoi szemszogbol nezve.

[ Szerkesztve ]

(#9) E.Kaufmann válasza Fiery (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Emuláció szót használják. Ezért gondoltam,hogy biztos a Qualcomm használ valami speciális utasításkészletet, ami gyorsíthatja az emulációt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) Fiery válasza E.Kaufmann (#9) üzenetére


Fiery
veterán

Szerintem kizart, hogy klasszikus ertelemben vett emulacioval oldjak meg. Me'g forditva is rohadt lassu lenne, azaz ha egy izmos x86 proci emulalna ARM-ot, hat me'g forditva. Sokkal nagyobb trukk lenne ugy megoldani, ahogy a Transmeta procik oldottak meg anno, csak ott a CPU vegezte a forditast futasidoben. Lenyegesen energiatakarekosabb lenne, ha az oprendszer vegezne a forditast, vagy legalabbis nem futasidoben tortenne a forditas, hanem csak egyszer, telepiteskor ill. elso hasznalatkor. Egy nagymeretu binarisnal ugyan ez a folyamat sok idot venne igenybe, viszont csak egyszer kellene megtenni.

Ha a Microsoft tenyleg bealdozza a Windows 10 Mobile-t es vele egyutt tulajdonkeppen az egesz UWP koncepciot is, akkor valami olyan megoldasnak kell lennie a tarsolyaban, ami (futas/hasznalat kozben) nem lassu, nem nyakatekert es ugy altalaban szinte hibatlan.

[ Szerkesztve ]

(#11) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az a kérdés hogy ugyan az a kód tud-e majd ugyanúgy futni mint x86-on

(#12) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Ez jó lesz, csak kár, hogy ilyen soká.
64 bites kódot nem fog tudni futtatni?

[ Szerkesztve ]

(#13) Cifu


Cifu
nagyúr

Ennek mondjuk egy apró előnye van csak, hogy az Intel már nem (szinte) egyedüliként fog a WIntel platformon grasszálni, és meghatározni a fejlődést. Viszont amúgy meg nem tudom, mi ennek az egésznek a lényege.

Számítási teljesítményben az x86-os procik fognak vezetni továbbra is, akkor ennek csak úgy van értelme, ha fogyasztás terén alkotnak valamit, tehát az ultramobil piacon haladnának. De minek is?

Hogy a Win10 megjelenhessen a mobilokon? Vagy mi a fészkes fene előnye lenne ennek?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) GhanBuri Ghan válasza Cifu (#13) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Htpc-k esetében, vagy ahol régi kód miatt x86-hoz vannak kötve (pl. könyvelés és társai)

(#15) DJGABI válasza Cifu (#13) üzenetére


DJGABI
addikt

a zintel leállt az atom procikkal [link], gondolom ez is közrejátszott. pedig én szerettem ezeket a kis z3735ös gépeket

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#16) E.Kaufmann válasza Cifu (#13) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Egy csendes átmenet lehet pl az értelme. Hogy a régi programjaid is mennek, de az újak már kijönnek ARM-ra és érdemes lesz azt telepíteni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#17) Fiery válasza E.Kaufmann (#16) üzenetére


Fiery
veterán

Lassu lesz az az atmenet, hiszen me'g nincs Visual Studio for ARM sem... Nem veletlenul persze: velhetoen mar az elso Win8-as build ota letezik ez, csak a Microsoft nem adta ki, hogy az UWP-nek ne lehessenek kerekkotoi a nativ ARM binarisok.

Megjegyzem, az ARM-os PC-k letrejottehez lenne me'g nehany akadaly, amit meg kellene ugrania a gyartoknak. Pl. kellene egy rendes, standardizalt platform, UEFI boottal, stb. Persze ezt megoldani ezerszer egyszerubb, mint az x86 binarisokat futtatni ARM platformon jelentos teljesitmeny veszteseg nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#18) E.Kaufmann válasza Fiery (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mintha ARM szerverekre már lenne kész UEFI :F Nem mintha olyan sok lenne :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) vampire17


vampire17
addikt

En megint azt irom, mint mar egy korabbi temaban . Nagy jovojet latnam olyan mobiloknak, dokkoloval, amik x86-os progikat Kepesek futtatni. Foleg ceges környezetben.

(#21) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Végülis, 15 éve ugyanezt csinálta a Transmeta is... ott is csak emulálva volt az x86... igaz jó lassan de tudta...
Itt is végülis hasonló lesz? tehát a standard x86 alapú programjaimat is futtathatom? mert ha igen, és tényleg újból lesznek UMPC-k, akkor egyre beruházok, még ha a fél vesémet is el kell hogy adjam... imádom/tam az iylen picike tenyér PC-ket...
titta HP Jornada 720 feeling :DD

(#22) E.Kaufmann válasza vampire17 (#20) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezért is kell az emuláció, mert ma még üzleti alkalmazás=x86, pedig nyugodtan lehetne ARM is.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#23) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Mivel a x86 elég jól ismert utasitáskészlet illetve az ARM szintén ismert az emuláció elég jó hatásfokkal tudd futni, Assembly szinten nincs akkora különbség a két utasitáskészlett között illetve van már több 10 évnyi tapasztalatt a PowerPC-k miatt a RISC -> CISC emulásában.

https://www.cs.uaf.edu/2011/spring/cs641/lecture/02_10_assembly.html

Ami hiányzott eddig az az igény, illetve eddig nem volt olyan ARM SoC ami fel tudta volna venni a versenyt az olcsó x86-al szemben. Viszont most a Microsoft azzal, hogy beállt a project mögé elég komoly fegyvertény.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#24) Fiery válasza Feruendios (#23) üzenetére


Fiery
veterán

"Assembly szinten nincs akkora különbség a két utasitáskészlett között"

OMG... :Y :W

"illetve van már több 10 évnyi tapasztalatt a PowerPC-k miatt a RISC -> CISC emulásában"

Melyik PowerPC alapu hardver futtat x86 kodot? Vagy forditva esetleg?

"Ami hiányzott eddig az az igény"

Mivan? Mar a Windows RT-s eszkozoknel is megvolt pont ugyanez az igeny. Reszben pont ezert bukott el az egesz Windows RT tortenet.

"illetve eddig nem volt olyan ARM SoC ami fel tudta volna venni a versenyt az olcsó x86-al szemben"

Hogyne lett volna. Olcso x86 = Atom, annak a teljesitmenyet pedig mar jo ideje hozzak az izmosabb ARM procik.

[ Szerkesztve ]

(#25) Abu85 válasza Fiery (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem sokkal inkább arról van szó, hogy az Intel egyszerűen nem akarja ezt a piacot a múltkori projektkivégzési hullám után. A Microsoftnak pedig kellenek olyan rendszerchipek, amelyekben van integrált 4G. Mivel az Intel nem fog ilyet csinálni, ezért nekik a Qualcommal kell tartaniuk. Szerintem ezen a szinten simán az Intellel tartottak volna, de hát most mit csináljanak, ha Brian Krzanich és a vezetőség nem akarja... Valahol őket is meg lehet érteni, elvégre dollármilliárdos pénzmennyiséget égettek el éves szinten. Na persze én nem akkor lőttem volna le az egészet, amikor látszott a fény az alagút végén, de gondolom már minimális kockázatot sem akartak vállalni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) DJGABI válasza bacsis (#21) üzenetére


DJGABI
addikt

dehát már most is vannak ilyenek nem kell ehhez arm :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#27) bacsis válasza DJGABI (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

És nem is olyan rossz, köszi a linket :)) :R

(#28) Fiery válasza Abu85 (#25) üzenetére


Fiery
veterán

De most oszinten: nem egyszerubb egy kulso 4G vezerlot beepiteni, mint ARM vs. x86-tal bohockodni? Ne mondd mar nekem, hogy kizarolag a 4G vezerlo integraltsaga miatt vallalja fel a Microsoft ezt az egeszet...

(#29) aprokaroka87 válasza Fiery (#28) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mondjuk azt én se értem hogy egy x86 cpu-s laptopba miért nem raknak 4g/3g gsm modult.

bár biztos van olyan

[ Szerkesztve ]

(#30) anaqer válasza Fiery (#24) üzenetére


anaqer
veterán

"Assembly szinten nincs akkora különbség a két utasitáskészlett között"

Ja, ez tényleg brutál volt. :D Aki ezt le meri írni, az a büdös életben nem dolgozott a két ISA-val ilyen szinten.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#31) Abu85 válasza Fiery (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy elég sok helyet elvisznek ezek a külső modemek, míg az integráltnál jóval kisebb a platformdizájn. Az ilyen apró méretű gépeknél a hely a legnagyobb érték most.
Valószínűleg a Microsoft részben szabadulni akar a WIntel köteléktől is, mert Krzanich teljesen kiszámíthatatlan. Hetekkel a befejezés előtt lő le projekteket, amelyekre mondjuk a Microsoft számítana, illetve arról is halottam már, hogy az Intel a Microsoftnak azt ígérte, hogy a Holographics platformra rögtön készít támogatást, hát a Creators Update itt van, és a támogatás most úgy áll, hogy jó ha egy év múlva kész lesz. :D Krzanich teljesen használhatatlan a Microsoftnak, inkább keresnek valami kiszámíthatóbb partnert.
A Holographics platformhoz még annyit, hogy a Qualcommnak úgy van rá tulajdonképpen működő meghajtója az AR részére, hogy hivatalosan az ARM még nem is része az ökoszisztémának. Szóval nem a szoftveres támogatás nehézsége a gond, hanem az, hogy az Intel borzalmasan hanyagolja a szoftveres részt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) bcl válasza DJGABI (#26) üzenetére


bcl
senior tag

Ez nagyon baba...
Két hete vettem egy teljesen más kategóriát (oké, erősebb, Dell, garis, ebay, és úgy volt kb ennyi), deee... ha ezt hamarabb látom, könnyen ez lehetett volna a vége...
Jó, perpill nem hozzák Mo-ra, de hátha máshol is lenne.

Nagyon tetszik! :)

(#33) DJGABI válasza bcl (#32) üzenetére


DJGABI
addikt

nem túl üzleti, meg akkuideje most nincs előttem mennyi lehet. de picit nekem is mozgatta a fantáziám, retró portable konzolnak tökéletes

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#34) aelod


aelod
veterán

És akkor ez most azt jelenti, hogy egy ARM SoC-re epülő board-on tudok win10-et és a windowsos appokat futtatni? Urambocsá játékokat is?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#35) bcl válasza DJGABI (#33) üzenetére


bcl
senior tag

Igazából amikor elkezdtem keresni, legalább 4GB RAM-ot, meg hozzá 64 bites Win-t néztem.
A CPU is erősebb fajta (viszonyítási alap egy Asus korai Transformer Book az Atomjával), szóval kb, amire kellene akár jó is lehet, és tényleg zsebméretű :)
Az akkuidő ha pár óra, az már oké, minden más fakultatív... :)

Aztán végül vettem egy Dell Latitude Pro 11-et (bill dokkoló nélkül), ami még mindig viszonylag jól hordozható, de 6. gen Core M5, 8GB RAM, meg 256 GB SSD... meg NFC, meg Smartcard, meg ujjlenyomatolvasó... :)

De mondom, ha ezt hamarabb látom, az általam felállított minimum követelményeknek megfelelt volna:
prezentációk, ha kell menet közben előkapni, és néha nagyon-nagyon minimális 3D nézegetés (egy spéci orvosi 3D szoftverrel, bemutatókhoz kiegészítésképpen).
Az ár kb ugyanannyi, itt most nyilván a hordozhatóság vs sebesség, amit az én esetemben mérlegelni kellett volna.
...meg a kütyüfaktort... :D

Na, majd legközelebb... :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Baltazár123 válasza aelod (#34) üzenetére


Baltazár123
senior tag

A játék dologgal én még várnék egy keveset, mert az emuláció szó sok mindent jelenthet, de sebességet nem szokott.

A jogi megközelítés egyébként itt hogyan néz ki? Az intel simán hagyja, hogy emulációt készítsen valaki?

(#37) Fiery válasza Abu85 (#31) üzenetére


Fiery
veterán

Persze, az UMPC meretu gepeknel meg a telefonoknal/phableteknel szempont a 4G modem elhelyezkedese. De egy tok atlagos PC-nel boven elfer. Me'g egy 8 colos tabletben is boven van hely neki.

Krzanich mar sokkal jobb szempont, miatta en is atallnek a sotet oldalra is. Kegyetlen bena az a ficko, nem is ertem, mit muvel, plane iden...

[ Szerkesztve ]

(#38) bambano válasza Fiery (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

powerpc alapút nem tudok, sparc v8-on futtattunk x86 kódot anno és nem volt lassú.

egyébként ez az x86 mánia szerintem értelmetlen, az üzleti cuccok egy része weben fut, másik része jvm-en vagy más virtuális gépen, nem kellene olyan nagyon sok cuccot portolni, hogy menjen minden armon.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) Graphics válasza AGE-T (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azok a hibridek Intel alapúak, más architektúrán.

A Qualcomm ARM.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) E.Kaufmann válasza bambano (#38) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Igazad van, de ugye jó magyar (és talán külföldi) mentalitás, hogy amíg el nem rohad a vas, használnak egy rendszert, és még azon túl is. Sok program van, amit már soha a büdös életbe nem fognak portolni, lehet már a fejlesztő sincs meg, de még használnák a programot. Az emuláció ilyen esetben teljesen vállalható, pláne hogy régebbi gépekre írták kisebb hardverigénnyel, amit az emuláció is (előfordítás nélkül) röhögve kiszolgál.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#41) ripla


ripla
őstag

Mi az a "WiGi"?
Rákerestem, első találat: Women in Games International

(#42) bcl válasza ripla (#41) üzenetére


bcl
senior tag

(#43) ripla válasza bcl (#42) üzenetére


ripla
őstag

Mármint ez:
[link]
Kösz.

(#44) bcl válasza ripla (#43) üzenetére


bcl
senior tag

Jjja... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.