Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Integra


Integra
titán

nekem tetszik. és ha mindemellé megmarad a profi, első osztályú titkosítás és irodai használat is, akkor nagyon pöpec lehet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2) Karma


Karma
félisten

Végre!

Szinte már imádkoztam, hogy azok a szövegek, amit a QNX megvásárlásakor terjesztettek külföldi oldalak, miszerint a RIM autós hülyeségekhez akarja csak használni a rendszert, csak hülyeségek.

A kanadaiak nem hülyék :)

“All nothings are not equal.”

(#3) Kumite


Kumite
aktív tag

Éppen tegnap találtam ki, hogy kitanulom a BB fejlesztést, merthogy az milyen jó Java-s, nem kell majd pointerek pointereinek a pointereit felszabadítanom, erre tessék :) Erre az OSre biztos a natív gyorsabbak lesznek majd a Javas dolgoknál (bár ez a szemlélet azért nem annyira egyértelmű már, mint az 10 évvel ezelőtt...), így még jó is, hogy nem kezdtem el olvasni a bekészített könyveim egyikét sem :D

(#4) Karma válasza Kumite (#3) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom mi bajod a pointerekkel :P De a piacon lévő BB eszközök nem fognak elpárologni, úgyhogy ha szereted a Java 1.3-at (CLDC + BB API-k vagy MIDP stílusban), akkor hajrá. A hirdetéseket elnézve még piaca is szokott lenni.

“All nothings are not equal.”

(#5) Kumite válasza Karma (#4) üzenetére


Kumite
aktív tag

Egyetemen sikerült átugranom a C++ félévet csúszás és tantervváltás miatt, utólag meg úgy gondoltam, hogy én már nem is tanulom meg a pointereket, amikor itt a Java. És egyébként is írtam már "csomó" láncolt lista dolgot Pascalban háziknak, szóval gondoltam csak bajom lenne az egészből :D

Alapból meg egy mindegy milyen verziójú Java SE és EE fejlesztő vagyok, és azért akartam a BB-t nézegetni, mert sima Jxx technológiákat úgyis magamra ragasztom a munka során, ez meg adhatna egy kis pluszt számomra eléggé sok szempontból, főleg azért, mivel nem is annyira elterjedt itthon, mint pl. az Android, de igény csak lehet rá.

szerk.: Bár most hogy ezt postoltam, 1 éven belül lesz kb. 2000 állástalan BB fejlesztő a gondolatmenetem miatt :D :D

[ Szerkesztve ]

(#6) luw2win


luw2win
őstag

"energiagazdálkodás és hatékonyság terén is előremutatóbb "
Ennyi... így is mérföldekkel többet bír egy BB mint egy mai érintőkijelzős telefonok...
és még erre is rágyúrnak. Jó tény nem egy atom készülékei vannak de jó látni hogy a megapixel és a mhz hárorú mellett a BB erre is figyel :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#7) Gakocsis


Gakocsis
tag

Sziasztok!
Előre is sorry a kérdésért, de kérlek benneteket, hogy pár tételben foglaljátok már össze
egy laikus BB felhasználó számára ( nem fejlesztek Javaban, és egyéb programnyelvekben), hogy az eddigi BB oprendszerek,és a QNX miben különböznek.

Azt az eddigi jozzászólásaitokból levettem, hogy két teljesen különálló platformról van szó. Viszont eddig az volt az egyik nagy BB érv, hogy saját opredszerük van, ami a biztonság egyik alapelve.

Nem sérülhet e a biztonság, mennyivel jobb a QNX felület, és a legfontosabb, hogy az üzleti szegmensben érintett felhasználókat nem rettenti e meg a megjelenő extra funkciók tömege.

Tapasztalatom szerint BB-t használó üzleti user nem nagyon keres sok letölthető kiegészítőt, nem a multimédia a fő csapásiránya. A biztonságos adatkapcsolat, a push email, és a jól megszokott kezelhetőség az alap prioritások.

Magam is BB tulaj vagyok, de a STORM-om esetében már érzem, hogy kicsit csorbultak a fenti prioritások. A következőt már olyanra szeretném cserélni, ahol ha megmarad az ekkora érintőkijelző (ami lássuk be néha nem gond) akkor legyen melette egy teljesen kicsúsztatható qwerty billentyűzet.. (csak ne a rövidebb él irányába...)

Bocsánat a hosszú írásért...

(#8) Kumite válasza Gakocsis (#7) üzenetére


Kumite
aktív tag

Én csak erre szeretnék és "tudok" válaszolni:

"és a legfontosabb, hogy az üzleti szegmensben érintett felhasználókat nem rettenti e meg a megjelenő extra funkciók tömege.
Tapasztalatom szerint BB-t használó üzleti user nem nagyon keres sok letölthető kiegészítőt, nem a multimédia a fő csapásiránya."

Ha a beszerzési és menedzsment oldalt nézzük, akkor biztos megrettenti a felsőbb helyen lévő vezetőket, hogy olyan telefonokat szereznek be a kicsit lentebb lévőknek, amivel tudnak Div-et lejátszani, Facebookozni, Farmvillezni, jó minőségű videót felvenni, alkalmazásokat játékokat letölteni stbstbstb.
El fogják majd netezni, filmezni, játszani az idejüket, kipostolnak top confidental dolgokat, jajj mi lesz.

De ha a lentebb lévőket nézzük, ahol mondjuk én is tanyázok, én igenis szeretnék flash képes, netezésre képes, jó multimédiás stb telefont. Ha a cég nem olyat ad (ha ad persze, remélem olvasnak a főnökök :D), akkor kénytelen vagyok megvenni magamnak. Abba fogom beletenni a céges sim-et, azt fogom használni céges telefonnak, tehát ők semmivel sem lesznek előrébb a fent említett pontok szempontjából.

Tehát részemről nagyon üdvözlöm azokat a telefonokat, amelyek minden szempontból jól teljesítenek. Írhatok a munkahelyen emailt gyorsan a qwert-nek köszönhetően, nézhetek és szerkeszthetek ppt-t, doc-ot, kicsomagohatok egy csatolt zipet, legyen meg az általad igényelt biztonság, de pl. hazafelé a villamoson hadd nézzem már meg a legújabb Dextert, ha azt akarom, hadd nézzek meg egy két videót és vagy játékot a flash képes böngészőn, hétvégén használhassam GPS-ként, ha megyek valamerre, hadd fényképezzem vagy videózzam le elfogadható minőségben egy buli eseményeit stbstb.

[ Szerkesztve ]

(#10) osztraksajt


osztraksajt
őstag

A QNX ipari vezérléstechnikában/folyamatirányításban is elég rendesen jelen van, stabilabb és jobban skálázódó oprendszert nem sokat hordott még hátán a föld saját tapasztalataim szerint. Mivel a QNX realtime OS, kommunikációs eszközökre kifejezetten logikus választás. Szóval a két rendszer nincs egymástól távol, egyik sem a konzumer piacról rajtolt, ahol elfogadhatalan a hibaüzenet. Mondjuk amivel engem a bada és az android telefonpárosom naponta szórakoztat. Bízom benne, hogy komoly rendszert tesznek le az asztalra.

(#11) dabadab válasza Gakocsis (#7) üzenetére


dabadab
titán

"Viszont eddig az volt az egyik nagy BB érv, hogy saját opredszerük van, ami a biztonság egyik alapelve."

Hát lehet, hogy a marketingeseik ezt nyomták, valójában viszont ez egyáltalán nem igaz: a saját OS egyáltalán nem "alapelve" a biztonságnak, legalább annyi hátránya van, mint előnye.
Mondjuk ilyen szempontból a QNX-re nem nagyon lehet panasz, az elég kiforrott platform, aminek a fejlesztésénél a biztonság is fontos volt.

"az üzleti szegmensben érintett felhasználókat nem rettenti e meg a megjelenő extra funkciók tömege"

Tulajdonképpen az egyszeri felhasználót olyan nagyon nem érinti az OS, ha a RIM úgy dönt, akkor akár a felhasználók számára szinte láthatatlanul is el tudja rendezni az OS cseréjét, ha meg úgy, akkor minden eddigi konvenciót felborogathat - szóval ez tényleg csak az ő döntésük (bár azért nem kell hozzá túl nagy jóstehetség, hogy erősen konzervatív megközelítést tippeljen az ember).

DRM is theft

(#12) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

Szerintem szuper.Teszik nagyon.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#13) Gakocsis válasza Gakocsis (#7) üzenetére


Gakocsis
tag

Nem hittem volna, hogy ilyen hamar fogok a saját hozzászólásohoz reagálni..

De tegnap óta gyökeresen változott a világom. Storm-om megadta magát.
Pedig nem telepítettem agyon alkalmazásokkal, stb... csak használtam...
A mai bekapcsolásnál fehér kijelző fogadott, majd amikor továbblépet, feldobott csomó hibaüzenetet, és utána használhatatlanná vált..

Egy menü van, a beállítások, de ott sem lehet semmit csinálni, csak ezt a képernyőt mutatja. Bármilyen menüpontra bökök, csak a "szokásos" hibaüzenetet adja.
Hard resettel is próbálkoztam (aksit sok-sok percre le) de sajnos ez sem segített.
Még garis, holnap viszem vissza a szolgáltató márkaboltjába, és küldöm szervízbe. Az aksi is túl hamar merül...

Most dühös vagyok, mert egy egyszerű szoftveres gond lehet... de nem tudok mit kezdeni vele.. :W :W :W

Igazából első gondolatom a düh.. Egy ilyen felső kategóriás telefontol pont ezt nem vártam. Az üzleti felhasználást innentől ez erősen megkérdőjelezheti.

Pedig értem én, hogy meg kell felelni a nyomásnak, és elindúlni a multimedia felé, és most is hiszem, hogy ez a hiba nem az oprendszer multimédiás hibájának a következménye, de akkor is egy borzasztó bosszantó hiba, ami elég romboló a szemembe a márka felé.

Az is lehet, hogy ha a saját desktop managerével belemásznék, meg tudnám oldani, legalább a gyári állapot visszaállítását, de sajnos most ez nem megoldható.. Így marad az a csöppet sem tetszetős megoldás, hogy visszaviszem a márkaboltba, ott elküldik "valahova" szervízbe, és hetek után kapok valamilyen állapotban lévő telefont..

Sorry.. de ki kell adnom az ideget magamból..

(#14) Karma válasza Gakocsis (#13) üzenetére


Karma
félisten

Meg tudnád csinálni a Desktop managerrel, csak le kell szedni egy szoftvercsomagot hozzá. Ennél lényegesen egyszerűbb a szolgáltató hajára kenni mondjuk.

“All nothings are not equal.”

(#15) Gakocsis válasza Kumite (#8) üzenetére


Gakocsis
tag

Gyorsan reagálnék..

"Tehát részemről nagyon üdvözlöm azokat a telefonokat, amelyek minden szempontból jól teljesítenek. Írhatok a munkahelyen emailt gyorsan a qwert-nek köszönhetően, nézhetek és szerkeszthetek ppt-t, doc-ot, kicsomagohatok egy csatolt zipet, legyen meg az általad igényelt biztonság, de pl. hazafelé a villamoson hadd nézzem már meg a legújabb Dextert, ha azt akarom, hadd nézzek meg egy két videót és vagy játékot a flash képes böngészőn, hétvégén használhassam GPS-ként, ha megyek valamerre, hadd fényképezzem vagy videózzam le elfogadható minőségben egy buli eseményeit stbstb."
Ezekkel természetesen egyett tudok érteni. Amiket felsoroltál, gyakorlatilag már nem számítanak extrának szerintem :-) A piacon a közép, felső kategóriás telefonok nagy része megfelel ezeknek a paramétereknek, vagy teljesen, vagy elég nagy részben.

Én nem is ezekre gondoltam, mint amik megrémítik az üzleti felhasználókat. Sokkal inkább olyan dolgokra, mint pl appstorból letölthető számtalan alkalmazás.., amik között sok felesleges is van, vagy esetleg olyan multimediás alkalmazások, amik a giro-t használják (játékok)

Én is használom netezésre, utazás közben olvasásra stb, de korántsem ez volt a döntő szempont. A lényeg a stabilitás (ez most kissé csorbát szenvedet).

Ahogy már írtam, ennek a stílusnak a jövőjét sokkal inkább úgy tudom elképzelni, hogy megjelenik egy teljes qwerty billentyűzet alá, mint pl a Motorolla Droid sorozatában... Akkor a képernyő is eléri a tökéletes használhatóságot, és a gépelés is még gyorsabbá válik..

(#16) Gakocsis válasza Karma (#14) üzenetére


Gakocsis
tag

Ha már lúd, legyen kövér. Be fogom rajtuk vasalni a csökkenő aksiidőt, (alig bír ki egy napot), illetve a kijelzőn is megjelent homályos foltot..

Ha ezekből nem lett volna meg egyik-másik, akkor várok a laptopomra egy napot, és ráhúzom... De ezeknek együttes konstellációja miatt tuti garanciális szervízt kérek...

Főleg úgy, hogy az asszony is leejtette az övét neki kettérepedt keresztbe a kijelző, az meg nem is garis, annak a javítását saját zsebből kell fizetnem..

Ez nem az én hónapom..

- Megsült a laptopom videókártyája alaplapja
- 3 vörös ledes lett az Xboxom
- Az asszony telefonjának betört a kijelzője
- Az enyém a fenti hibával szállt el
- A UBC beltéri is medöglött megdöglött

Már nem merek bekapcsolni semmi elektonikát.. :W

[ Szerkesztve ]

(#17) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok,

Pár napja vettem a készülékem úgyh tekintsétek el a hozzánem értésemet lenne pár kérdésem.Valaki eltudná monmdani miez a qnx os őrület? Most lkesz új OS vagy csak jön vagy mikrotól elérhető?
Továbbá érdeklődnék, hogy lenne-e a BBhez ingyenes Doc szerkeztető és PDF nézegető vagy csak fizetős léteztik.

(#18) Ricardo válasza Gakocsis (#16) üzenetére


Ricardo
félisten

Rossz idők járnak rád.
"Főleg úgy, hogy az asszony is leejtette az övét neki kettérepedt keresztbe a kijelző, az meg nem is garis, annak a javítását saját zsebből kell fizetnem.."

Ezt akkor is saját zsebből kellene fizetned, ha még nem járt volna le a garancia.
A tiedre viszont kíváncsi vagyok mit mond a szerviz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.