Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Duck663


Duck663
őstag

Felmerül a kérdés, akkor miért licitáltak? Miért kellett nekik a processzor?! Az a pár darab. :) Kíváncsiságból? Hogy elsők legyenek? Vagy az egyetlenek? De vajon megéri? Nem sok egy kicsit a kérdés? :DDD

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#2) jeni


jeni
félisten

Hallott proci halott lapot eredményez, vagyis egyik gyártó sem fog ehhez legyártani több alaplapot. Reklám, marketing célból esetleg egy-egy nagyobb gyártó elkészíti magának 1-1 lapot legyártva. A fogyasztással is gondjuk lesz, majd amennyiben mégis valahogy összehozzák a két cuccot.
A teljesítményét tekintve senki sem tud biztosat mondani rá.

(#3) ricsi99


ricsi99
addikt

Lol. Nem elég ,hogy iszonyat drága, iszonyat spéci a cpu ,de hogy még garancia sincs rá?
Szerintem ettől a pillanattól fogva ez kizárólag marketing eszköz.
Aki erre bármi épít azok kivül ,hogy teszteket futtat az .... lüke

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#4) K.Andras.Vfx válasza Duck663 (#1) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Valószínű reklámcélból vették, hogy leírják a nevüket a tech újságok mint első licitálok... Mi más értelme lehetne megvenni. :U

Feltehetőleg csak ez volt a cél, mint a japán csávó aki azért fizetett millió dollárt a tonhalért, mert azzal bekerült az újságokba a sushi étermének a neve...

(#5) X Factor válasza Duck663 (#1) üzenetére


X Factor
addikt

Mert a pugetsystems az alfa és omega ha vfx/render, vagy 3d/cad/cam benchmarkokról és tapasztalatokról van szó, remek folyamatosan up to date ajánlásokkal és best practice eljárásokkal.

Mondhatni nekik presztizs kérdés, ebben a szegmensben.

Make things work

(#6) subaruwrc válasza jeni (#2) üzenetére


subaruwrc
félisten

mitől törvényszerű hogy a halott proci halott lapot eredményez ?

még fordítva se törvényszerű bár nagyobb esély van rá.

amúgy ez a cpu nem ér ennyi hírt szerintem ....

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Kulcstartóként árulva nem okozna további kockázatot, hagyománya van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) lenox


lenox
veterán

Szerintem nem is volt ilyen proci, kamu az egesz es le volt zsirozva, hogy ki nyer.

(#9) Duck663 válasza X Factor (#5) üzenetére


Duck663
őstag

Áh, köszi, nem tudtam. :R

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Az Intel megint tudott fogni egy jó balekot.

(#11) jeni válasza subaruwrc (#6) üzenetére


jeni
félisten

az alaplap tervezése pénzbe kerül és a legyártása is.
hiszen az Intel gyártó szerint 255W -ra van szüksége a CPU működéséhez.

(#12) subaruwrc válasza jeni (#11) üzenetére


subaruwrc
félisten

oké és ennek melyik részéből következik hogyha a cpu meghal akkor a lap is ?

(#13) ricsi99 válasza subaruwrc (#12) üzenetére


ricsi99
addikt

Ekkor áramfelvételű cucnál ,mi garantálja hiba esetén ha teszem azt megszalad a fogyasztás ,átég valahol a cpu ,hogy az alaplap képes lekapcsolni magát vagy ahova túláram jut az nem megy tönkre?
Véleményem szerint tul sok fust van a cpu-ban ami legkissebb hiba esetén bárhol előbujhat :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nem azért, de 20-30 év múlva egy vagyont fog érni, mint minden, amiből nem sok van a világon.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) Cefet


Cefet
aktív tag

Hehe, ez az egész egy vicc. Hogy engedhette ezt meg magának az intel? Ki volt náluk az a főnök, aki erre rábólintott? Lisa Su-ék alig tudták felbontani a pezsgőt a sírva röhögéstől...

(#16) subaruwrc válasza ricsi99 (#13) üzenetére


subaruwrc
félisten

ez így ebben a formában netto baromság sorry.
nem " szalad meg " a fogyasztás,előbb korlátozza le a tdp limit a dolgokat minthogy " átégjen a cpu "
az kupak nélküli amd cpuk óta nem divat.

(#17) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Nincs rá gari? LOL tiszta ha. Kappa

Cefet:

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) westlake


westlake
félisten

A 9980XE 2000$, ők meg 2300$-t fizettek egy elméletileg különleges CPU-ért, ráadásul aukción? Elképzelem azt a licit-háborút. Elképesztő. :W
Az eBay-en ennél jóval többet adtak volna érte. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#19) .mf válasza Duck663 (#1) üzenetére


.mf
veterán

"Aperture science... We do what we must, because, we can"

Mint már írva vagyon, elég híres és nagy cég. Megvették, kipróbálták, közzé tették az eredményeiket, amik így végre független eredmények, nem ezernyi rejtett peremfeltételes optimális eset marketinganyagok. Mit bánt ez téged? Vannak ennél sokkal pazarlóbb dolgok is a világban.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) nexplo


nexplo
őstag

Szerintem szuper marketing kampány lett. Itt csámcsogunk róla, megosztjuk, cikkezünk... Lassan ingyen volt a sok cpu ekkora hírverés mellett. Gondolom párat tesztre fognak párat tovább adnak akár még drágábban és ha ügyesek akkor többszörösen megtérül a befektetett pénz. :C

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#21) #16939776 válasza westlake (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

A kereskedő a végfelhasználói darab árat miért fizesse ki a gyártónak? Úgy, hogy előre láthatóan extra költsége is lesz, annak, mire életképes terméket csinál belőle.

Ebay-en intel is eladhatta volna, egyesével, sokkal keményebb összegért, de milyen reklám értéke lett volna annak??

[ Szerkesztve ]

(#22) ricsi99 válasza subaruwrc (#16) üzenetére


ricsi99
addikt

Teljesen igaz amit leirtál ,jól műküdő hibátlan termék esetén.
De ha hiba van.... 1 szériás iszonyat áramfelvételű cpu.... hozzá első szériás alaplap...
Ezt te összemernéd rakni 24/7 terhelésre? Nem otthoni szórakozásra gondolok....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#23) nexplo válasza ricsi99 (#22) üzenetére


nexplo
őstag

Limitált gépekbe arany áron simán ki lehetne adni bizonyos garanciális feltételekkel. Van az a pénz :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#24) tibaimp válasza subaruwrc (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"az kupak nélküli amd cpuk óta nem divat." -- :C :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#25) westlake válasza #16939776 (#21) üzenetére


westlake
félisten

Mégis mit reklámoznak vele? Azt a fennmaradó néhány ugyanilyen CPU-t, amit ugyancsak drágábban el tudnának adni az eBay-en? Ennek aztán sok értelme van. Vagy magát az Intel-t, mint brand-et? Annak meg aztán nagyon szűksége van a reklámra. Körülbelül mint Coca-Cola-t reklámozni.

Play nice!

(#26) Tanisz


Tanisz
senior tag

Az igen, marketingnek nem rossz, más értelme nem nagyon van.
[TROLL ON]
Dual CPU-s alaplap lesz hozzá?
Máshogy nem érdekel senkit sem szerintem :D

[/TROLL OFF]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#27) Balázs Z. válasza westlake (#25) üzenetére


Balázs Z.
tag

:DDD Persze, hogy az intel brandet. A Coca-Cola szerinted mennyit költ reklámra...? [link]

[ Szerkesztve ]

(#28) subaruwrc válasza ricsi99 (#22) üzenetére


subaruwrc
félisten

0 garral nem szívesen raknám össze

(#29) #16939776 válasza westlake (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hagyhatták volna a fenébe az egészet. Miért kellett volna leválogatni, beparaméterezni úgy egy CPU-t, hogy tudták előre nem lesz belőle mennyiség, de még azt a keveset sem tudják endusernek eladni ?
Nincs szükségük reklémra? Dehogynem, mutatni kell a részvényeseknek, hogy megállítatlanul törnek előre...

(#30) Tomkaa válasza Fred23 (#10) üzenetére


Tomkaa
tag

Jelenet az Intel értékesítő osztályán ebéd közben:
- és bazd+ elvitték, érted? csak nyomta a licitet! jött és jött a licitr, pedig még én se láttam hogy létezne, 2300 dollárnál állt meg. hisztiztek hogy sokat eszik de megvette ...
- mondom neki nincs rá garancia, ha probléma lesz újat kell venni, de ez se érdekelte! :DDDD elvitte. :)) :))

(#31) ttt1 válasza westlake (#18) üzenetére


ttt1
őstag

"2300 dollárt fizetett CPU-kra levetítve" vagy 14-el vagy 28-al kell szorozni szerintem az összeget ..:)

(#32) atok666 válasza Fred23 (#10) üzenetére


atok666
őstag

Szerintem a ceg marketingesei szerint megerte nekik azt a 2300 eurot, amiert az IT sajto mindehol emliti a nevuket. :K

Atok

(#33) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Borzalmas nézni ezt a vergődést amit levágnak.

Tehát vegyek egy giga drága, limitált, procit

-nem garanciás :Y
-brutálisan zabál :W
-a tesztet elnézve..... :C
-biztonsági rések nincsenek javítva :N
-legalább kék :DD

Még egy hasonló húzás és azt is letagadom van egy intel laptopom......... :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#35) Pug válasza runingman (#34) üzenetére


Pug
veterán

A szokásos kék fanboy fröcsögésed mellett, mutass már rá, hogy miben lejárató a cikk, kérlek...
Hol szerepel benne bármi is, ami nem tény? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#36) ricsi99 válasza Lacika112 (#33) üzenetére


ricsi99
addikt

Kötelező vízhűtést ,vagy ha esetleg valami terhelési tesztet+oc-t is akarsz akkor a másik szobában lévő kompresszort is kihagytad.

amúgy nincs vele probléma :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#37) Geri Bátyó válasza #16939776 (#7) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 386-486 combo itt figyel a fiókban! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) Tian66 válasza runingman (#34) üzenetére


Tian66
senior tag

Nem kell ezt a terméket ekézni. Megteszi ezt saját maga. Gyakorlatilag csak rossz tulajdonsága van, de legalább drága és nehezen hozzáférhető...
Vicc!

(#39) Pete55555 válasza runingman (#34) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem kell lejárató cikket írni. Az intel járatja le magát ezzel a rakás sz*rkupaccal.

...Szeretem leracsniztatni...

(#40) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mivel jobb ez egy delidelt 7940x-nél?? Azt ráadásul még régi biossal mindenféle spectremajrés-visszafogós "update" nélkül ki lehet hajtani.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) M@cika válasza subaruwrc (#12) üzenetére


M@cika
őstag

Az a lap csak ilyen CPU-t tud fogadni. Ha a CPU meghal benne és ugye NINCS cseretermék, akkor max. vágódeszkának használhatod a q. drága lapot. Hát ezért. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#42) DraXoN válasza runingman (#34) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Abba belegondoltál, hogy attól, hogy az amd kiadta a zen-t még nem kezdett el ülni a hátsóján és csak a bevételt számolni, hanem párhuzamosan el is költi a bevételt további fejlesztésekre?

A 7nm igen drága pl. de még se ütött lyukat a profiton, legalábbis olyan értékben nem, hogy fájjon is. Azaz nem csak vegetál, de beforgatja a nyereségét (elkölti), ezért lesz kicsi szám a vége.

Az intel viszont annyival nagyobb, hogy nem tudja elkölteni feltétlenül a pénzt amit megkeres, hacsak nem vesz meg valamit, vagy csinál párhuzamosan több fejlesztést azonos területre (minek?).
De az is lehet csak az van intelnél a háttérben, hogy a részvényesek kiakarják venni az osztalékot a nyereségből a visszaforgatás helyett ... utóbbi akár még katasztrofális is lehetne, de csak nem ez van a nyereségkép mögött...

Akárhogy is, a zen igen nagy siker, mert vannak fejlesztések az AMD háza táján, nem is egy, és az egyre drágább technológia ellenére is tudott nyereséges lenni...

és lehet a proci jelenleg a legerősebb, de milyen áron? és itt nem csak a pénzről van szó, hanem elérhetőség, fogyasztás/teljesítmény mutató ... no support, erősen limitált mennyiség...

ezek csak erősen leválogatott jobban sikerült cpu példányok, gyárilag erős OC alá helyezve...
csoda ha készül belőle termék amit bárki megvehet... (fél év múlva lehet már igénybeli létjogosultsága se lenne)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#43) t72killer válasza DraXoN (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annál is inkább nem hagyják abba a fejlesztést, mert az első igazi i7/i9 verő proci a 7nanós Zen lesz (ha az intel tovább tökölődik), az eddigi eresztés csak arra volt jó, hogy kb 20%-on belül megközelítsék az intel szintet. A játékos procibencsmarkok tetején még mindíg az i7/9 van (9900, 9700), melóban is ritka, hogy a threadripper tételesen elverje az intel hedt procikat - VISZONT az igaz, hogy a threadripper lényegesen gazdaságosabb.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) atok666 válasza Pete55555 (#39) üzenetére


atok666
őstag

Azert gondolom - bar nagy duzzogna - , hogy elfogadnal egy ilyen szarkupacot :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#45) tomcat78 válasza runingman (#34) üzenetére


tomcat78
őstag

Kicsit emlékeztetsz arra az idiótára,aki az intelnél már quantum procikat vízionált....Ja,és persze szorgosan temette az AMD-t...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#46) hokuszla válasza t72killer (#43) üzenetére


hokuszla
aktív tag

(#48) tomcat78 válasza runingman (#47) üzenetére


tomcat78
őstag

Én sem vitázok.Csak tényként közöltem.Ha megnézed az adatlapomat minimum nem lehet fanboysággal vádolni az AMD felé.
Én is csak leírom a véleményem akkor:ugyanmár mi rossebnek kellett az intelnek ez a szardarab a hirverésen túl?Marketing bullshit...Mert amúgy elérhetetlen az embereknek,használhatatlan azoknak,akik(jelesül cégek) mégis megveszik.Ez a vakulj paraszt kategória....Csak elötte csengess a reklámért.Profit=tróger=intel...Ez a baj vele,nem feltétlen a teljesítménye.

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#49) Peter13


Peter13
senior tag

Ez már tényleg egy rossz komédia...és én nem látom mi ebben a marketing érték. Az Intel nem egy toprongyos celeb, akinek mindegy mit, csak beszéljenek róla...szerintem ez konkrétan erősen negatív az Intelre nézve, és csak roncsolja a brand értékét.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#50) AAAgold


AAAgold
senior tag

oké, puget megvette marketing célból az első negyedéves adagot

2300$/cpu

de a teljesítményt leszámítva a többi kizáró dolgot eddig is tudták, ami miatt nekik ez alkalmatlan lesz gépek alapjának

marad a kérdés, hogy vajon hány db-ot vehettek meg marketing célból? 100db? 230.000$-t kifizettek marketingre? ok, jó kis cég, de azért egyetlen hírverésért ez nekik tuti túl sok pénz

50db? hát, a 115.000$ is rohadt sok pénz

10db? oké, 23.000$ marketing+későbbi ritkaság árnál már talán hihető

de akkor 10db cpu-t ad el negyedévente az intel???

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.