Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Gratula! :R
Nem lennék meglepve, ha a legvégén mégis a PS3 nyerné a 7. generációs asztali konzolok értékesítési versenyét!
Jelenleg magasan a Wii vezet, de még több évig forgalomba lesz mindegyik, így győztest majd csak akkor lehet hirdetni, ha kivonták őket.

(#2) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Nocsak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3) Def26


Def26
félisten

Forrás? :DDD

Azt tudtam, hogy Európában már rég beelőzte. (XBOX 360: 23.0 millió, PS3: 28.4 millió)
Amerikában: XBOX 360: 42.3 millió, PS3: 26.0 millió

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4) adio


adio
tag

Ennyire az új gépek megjelenésének küszöbén mennyire van értelme még Xbox 360-at meg PS3-at venni? Nem tudom mennyire lesz visszafelé kompatibilis a PS4 meg az Xbox720? de ha ilyen gondom lenne lehet megvárnám már az új gépeket.
Amúgy hajrá PS! :) Az exclusiv játékok jobban bejönnek ps-hez, mint xboxhoz.

A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

(#5) #08052480 válasza adio (#4) üzenetére


#08052480
törölt tag

Ha csak a legkisebb esely van ra, hogy nextgen gepeken ujra bezsebelnek a jelengeneracios jatekok ultraHD verzioibol, nem mernek ra merget venni, hogy lesz visszafele kompatibilitas (ps2-p3 sincs es boxnal sem az osszes)

(#6) Xirtam válasza Def26 (#3) üzenetére


Xirtam
veterán

Még egyik cég sem közölt hivatalos számokat!

(#7) Def26 válasza Xirtam (#6) üzenetére


Def26
félisten

Akkor honnan van a cikk forrása? Én a vgchartz -on nézem ezeket, ott azért elég blama lenne, ha fals adatokat raknának ki.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) ldave válasza adio (#4) üzenetére


ldave
félisten

Értelme akkor van, ha tetszenek rá az eddig megjelent exkluzív játékok, melyeket már az eredeti ár feléért vagy olcsóbban is be lehet szerezni. Lehet, hogy jön az idei év végén az új generáció, de azért kelleni fog neki 2-3 év mire árban elérhető lesz és jönnek olyan játékok, melyek ki is használják a gépbe pakolt technikát.
Szóval én azt mondom sose volt még jobb idő PS3-at és X360-at venni, mint most.

A Slime draws near! Command?

(#9) adio válasza #08052480 (#5) üzenetére


adio
tag

Kinek van jelenleg olyan tv/monitor a lakásában ami tudja az ultraHD-t? A most bemutatott 4K TV-k is horror áron vannak, vagy ez nem számít? Elég ráírni a játékra, hogy ultraHD és viszik is?

ldave Szóval év végéig boldog leszek a játékaimmal, aztán az Uncharted 4 / 5-re ugyanúgy csorgathatom a nyálam, mert nem fog elindulni az alig fél éves gépemen.

[ Szerkesztve ]

A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

(#10) zakacs


zakacs
csendes tag

Meglepő hogy megelőzte, nem gondoltam volna. Amúgy szerintem se jár rosszul az aki most vesz ps-t vagy boxot. Nyilván már eléggé lejárt hardverük van de ha szeretne valaki az exkluzív címekkel játszani, akkor most jóval olcsóbban megkapja mind a hardvert mind a játékokat mint az (pl. én :) ) aki szépen egyből megjelenés után vette meg őket.

(#11) ldave válasza adio (#9) üzenetére


ldave
félisten

Valamilyen szinten pénz kérdése, ha te úgy véled, hogy majd első napon veszel PS4-et és hozzá játékokat, akkor persze szerintem se túl jó ötlet most PS3-at venni, főleg ha van az embernek egy PC-je, amin tud játszani.

De ha úgy számolsz, hogy rászánnál most 100k Ft-ot, aminél biztos drágább lesz az új gép a megjelenésekor és utána még legalább 1-2 évig, akkor kapsz egy PS3-at mondjuk 60k-ért és a fennmaradó 40k-ért meg tudsz venni 6-8 játékot, meg esetleg egy éves PSN+ előfizetést és ezzel bőven el lehet szórakozni egy darabig.

A Slime draws near! Command?

(#12) zsírsámán válasza adio (#4) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Én is pont ezen filóztam. Eddig nem volt konzolom, az elmúlt pár hónapban kezdtem el gondolkodni azon, hogy vegyek egyet, de szerintem már megvárom a következő gen-t.

(#13) adio válasza ldave (#11) üzenetére


adio
tag

Ez így van. Én inkább a PC-s vonalat képviselem, pár hónapja raktam össze magamnak egy elég combos gépet, ami kiszolgál még remélem 1-2 évig, így PS most nem jön szóba.

Viszont mindenképp szeretnék később PlayStation-t, ha ez a konfig már kevés lesz a játékokra, és akkor már PS4-nek sem lesz annyira elvetemült ára remélem.

A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

(#14) Mister_X válasza Def26 (#3) üzenetére


Mister_X
nagyúr

[link]

A lényeg az első mondtat, a többi érdekesség.
The report also highlights that just this past December, Sony's PS3 managed to surpass the number of Xbox 360s shipped worldwide (about 77 million vs. 76 million), despite the PS3 launching a year later. While many hardcore gamers are now waiting for the next-generation systens from Sony and Microsoft, IDC noted that Nintendo will still "find an audience" with Wii U, reaching global bundle shipments of 50 million by year-end 2016.

IDC's 67-page report is being sold for $4,500.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) kokobe


kokobe
senior tag

Pedig nálam jóval többet megy a box a ps3 meg csak porosodik...

<---AMD___ATi--->

(#16) danikollar válasza adio (#4) üzenetére


danikollar
őstag

Egyik új konzol sem lesz kompatibilis a jelenlegi játékokkal sajnos. Nyilván lesz majd a legtöbb játéknak egy felújított változata (mint most a HD elnevezéssel ellátottak), amiket szintén pénzért eladnak majd.

[ Szerkesztve ]

(#17) tutis


tutis
őstag

Mivel XBOX360-ra most fog elterjedni az új fusion kernel, nem vitás hogy ez az állás csak pillanatnyi, rengeteg xbox360 fog még fogyni..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#18) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Mister_X: bár a magyar nyelvben tényleg eléggé szabadon variálható a szórend, ezt a mondatot egy kicsit átrendezném.
"Az idei karácsonyi szezon győztese habár a Microsoft gépe volt Amerikában, a világ többi részén a PS3 örvend nagyobb népszerűségnek."
(no offense)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#19) Dr.F.E.R.I. válasza DoItYourself (#18) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

No offense(!), de sokkal így sem szebb a mondat. Talán így: "Jóllehet, Amerikában az idei karácsonyi szezon győztese a Microsoft gépe volt, a világ többi részén mégis a PS3 örvend nagyobb népszerűségnek." :R

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#20) tDr1v3r válasza adio (#4) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nehogy azt hidd, hogy dobni fogják a régi gépek támogatását... nagyon komoly vásárlóközönséget vesztenének, ezért is veszem biztosra hogy kb. minden új multiplatform cím ki fog jönni azokra is.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21) BalaNce87 válasza zakacs (#10) üzenetére


BalaNce87
addikt

Épp az a gond, hogy korukhoz képest még mindig drágának mondhatóak, főleg a PS3.

[ Szerkesztve ]

(#22) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Nékem Ps3-ból van ,de attól független én azt mondom , hogy a xbox is elégé rendben van , mert volt szerencsém azt is birtokolni .
Szerintem a PS legnagyobb előnye az ingyenes multi , és a kényelmesebb kontroller (habár ez szubjektív)
A másik oldalon meg ott van a kalóz játékok lehetősége , ami inkább azoknak előny akik sokat játszanak

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#23) DoItYourself válasza Dr.F.E.R.I. (#19) üzenetére


DoItYourself
addikt

Én csak bemásoltam az eredetit, nem rendeztem át, azért az idézőjel. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#24) Dr.F.E.R.I. válasza DoItYourself (#23) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Akkor én kérek elnézést :B

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#25) vinibali


vinibali
őstag

hiphip...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#26) anulu válasza merkucyo (#22) üzenetére


anulu
félisten

szerintem is jóval kényelmesebb a PS controllere.
off részhez: mminthogy boxon? történt pár változás a legújabb ismereteid óta akkor. vonatkozik ez a multira is :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) adio válasza tDr1v3r (#20) üzenetére


adio
tag

Tegyük fel megjelenik a Fifa 2015, ami eléggé multiplatform cím. Ki fogják adni PC, PS4, Xbox, PS Vita, Nintendo, Wii platformokra, pluszba még PS3 és Xbox360-ra is??

Ezt maximum úgy tartom elképzelhetőnek, hogy a nextgen gépekhez képest 2-3 hónapos csúszással jöhetnek a régebbi konzolokra is, esetleg 1-2 funkció hiányában, mert különben senki nem venné meg az új gépeket.

Vagy egyedül úgy lenne még értelme, ha valóban visszafelé kompatibilis lenne a cucc, de azt meg mint mondtátok nem lesz..

A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

(#28) ldave válasza adio (#27) üzenetére


ldave
félisten

FIFA 2013 van még PS2-re és PSP-re is, egynap megjelenve az összes többi résszel, szóval emiatt ne aggódj.

A Slime draws near! Command?

(#29) Mister_X válasza adio (#27) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Fifa 13 is kijött PS2-re a nagygépes verziókkal egyidőben, pedig hat éve kint az utód. Ez nem reveláns, a fejlesztőkön és még inkább a Sony-n és a Microsofton fog múlni.

@DoItYourself: mivel nem vagyok képes utólag módosítani a híren, ezért passzolom. Nekem olyan nagyon nincs kifogásom a mondat ellen, annyit ígérek csak, hogy legközelebb figyelek ilyesmikre is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#30) adio válasza ldave (#28) üzenetére


adio
tag

Ma is tanultam valamit. :))
Viszont a God of War, Killzone, Uncharted féle játékok gondolom csak PS3. Ugyanígy lesz olyan név ami csak PS4 lesz, és sokaknak hiányozni fog PS3-ről.

A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

(#31) danikollar válasza adio (#30) üzenetére


danikollar
őstag

Valószínűleg igen, viszont amint írtam is, biztos lesz a jelenlegi exkluzívaknak is a jövőben valami megvásárolható felújított változata lemezes, esetleg letölthető formátumban, mint ahogy most is vannak ps2 és xbox játékok HD jelzővel ellátva lemezes és letölthető változatban a ps3-ra és az xbox360-ra.

(#32) $p@rr0w válasza tutis (#17) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Mi az az új fusion kernel?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#33) Xmodule


Xmodule
őstag

En par hete vettem xbox360 at, eddig csak ps3 volt. Jok az exkluzivok ps3on, de nekem az xbox jobban tetszik. Eleinte ugy terveztem, hogy a boxot csak a gears of warok miatt veszem aztan majd eladom, de miota megvan ps3 fele sem nyultam. Szerintem erdemes most is venni akarmelyiket mert jo aron vannak es a jakekok is olcsoak. Föleg a hasznalt jatekok.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#34) danikollar válasza Xmodule (#33) üzenetére


danikollar
őstag

Ez is ember függő. Nekem is van mindkettő már régóta, de én az xboxot nyüstölöm sűrűbben. Nyilván a ps3 exkluzívai szinte mind kiválóak, mégis a multiplatform címeket az xboxon szeretem játszani, van akinek ez fordítva van.

(#35) adalbert1 válasza ldave (#8) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem pont ez a problémám a PS3-mal: tetszik 5-6 exkluzív cím, de ennyi miatt nem akarok még egy konzolra beruházni (a nem exkluzívokra pedig itt van az xbox360 és a pc is).

(#36) adio


adio
tag

Igazából a jelenleg kapható konzolok lehet, hogy még jobban megérik, ha tényleg megcsinálják, hogy a játékok a géphet lesznek csatolva, ezzel a csereberéket/eladásokat meggátolják..

A fiút a férfitól csak a játékai ára különbözteti meg!

(#37) tutis válasza $p@rr0w (#32) üzenetére


tutis
őstag

Egyedi boot animációk
- az összes védelem kikapcsolva kernel szinten
- dvd drive párosítása menüből
- trainer (cheat) üzemmód
- a dashboard teljes testreszabhatósága

A Fusion kernel képes menüből új keyvaultot generálni egy másodperc alatt és a gép képes az XePartnernetre csatlakozni. Ez a hálózat az ahova a fejlesztői gépek (devkitek) is felcsatlakoznak teljesen ingyenesen. Gyakorlatilag egy ingyenes Live ahol kedvedre játszhatsz, és megvehetsz bármit a marketplacen szintén ingyen. Természetesen egy idő után megvan az esélye, hogy kibannolnak ha Xexmenüt és egyéb okosságot használsz, de ilyenkor ott a generate keyvault menüpont és a gép újra fel tud csatlakozni.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#38) Xmodule válasza danikollar (#34) üzenetére


Xmodule
őstag

Én is ezt írtam, hogy amióta megvan az Xbox360 azóta nem használom a ps3at.:-)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#39) Mister_X válasza tutis (#37) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Warez mesterfokon? Ez a nagy érv az Xbox mellett a PS3-mal szemben? :U Szánalmas...
Nameg gondolod, hogy ha ezeket az információkat tudod, a Microsoft nem? Egy nagyobb összeget tennék rá, hogy a MS már lázasan dolgozik a védelmen.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#40) #08052480 válasza adio (#9) üzenetére


#08052480
törölt tag

Nem a felbontasra gondoltam, bar jogos, eleg esetlenul fogalmaztam. A jelen generacional is azt csinaljak, hogy a prevgen jatekokat adjak ki felturbozva - "hs-sitve", nagyobb felbontasban es ha most jol megy a szeker, ezt a szokasukat jo esellyel a jovoben is megtartjak es aki ps4-en akar ps3 jatekot tolni azzal megvetetik megegyszer finomhangolva.

(#41) Mister_X válasza #08052480 (#40) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Azért nem annyiból áll a "HD-sítás", hogy felemelik a felbontást. Kedvenc példám a Killzone: PS3-ra megemelt felbontással, fix framerate-tel (ez PS2-n nem adatott meg), kicsit csiszolt textúrákkal és effektekkel, valamit trófeákkal tuningolták fel. ICO & SotC HD remake még jobb példa és még a lista meg sem áll...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#42) $p@rr0w válasza tutis (#37) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Kösz hogy leírtad most rákeresve viszont ezt már egy éve ígérik, azóta semmi.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#43) tutis válasza $p@rr0w (#42) üzenetére


tutis
őstag

Jelenleg béta verzióban létezik, de ez nem csak ígérgetés, rgh-re is kellett 1 év míg végleges nem lett.

Kedves Mister_X
Előre elnézést kérek hogy warez témát érintek, csupán magyarázatot szeretnék adni.
Légyszives engem te ne szánalmasozz, én csak leírtam egy várható dolgot. szóval jobb lenne ha nem tennél személyeskedő kijelentéseket.

itt most leírtam egy pár dolgot, ami tény, de inkább kitöröltem, csak 1-2 részt hagyok meg:

Igen, bármilyen furcsa, warezol ez egész játékos társadalom. Ez ellen folyik a harc a cégek oldaláról is, eddig sikertelenül.
Az írásom nem azért született, hogy támogassa a warezt, csupán tényeket írtam le. A konzolok nagy része módosítva van, valahol olvastam egy kimutatást, százalékot nem tudok most mondani, de elég szám ez..Nem lehet emellett elmenni behunyt szemmel, mintha nem létezne, mivel jónéhányan ép ezért vásárolnak konzolt magunknak.
Ráadásul rossz pletykák szerint az MS pont hogy nem tett meg eddig mindent a másolt játékok elleni védelemben, hisz a konzolok eladásaiból több pénz jött be, mit a játékok eladásaiból megkapott részből.
Mivel az MS versenyez a többi konzolgyártóval eladás szempontjából, ez elég hihető érv. Nem tudunk biztosat, ráadásul persze te is tehetsz rá egy nagyobb összeget hogy az új kernel ellen is dolgoznak, sőt, én is tennék rá egy nagyobb összeget, de mint látod, az élet azt mutatja hogy a warez csapatok valahogy mindig az MS előtt járnak, immár 2006 óta.. A Ps3 törés részleteibe már nem mennék bele, aról is lehet infót találni sok helyen, de az közel sem ilyen mértékű mint az xbox-é.
Még1x elnézést.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#44) Mister_X válasza tutis (#43) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Félre ne érts, nem téged szánalmasoztalak le, hanem az érvet. Nevetséges, sőt egyenesen abszurd, hogy holmi csodakernelek milliós pluszbevételeket generálnának. Egyszerűen csak azért, mert inkább a témában jártasabb, már eleve tört gépekkel rendelkezők frissítenének. Mivel a PS3 is törhető, ezért nyugodtan kivonhatjuk a képletből. De számoljunk kicsit: 76 millió Xbox 360 van leszállítva, legyen 75 eladva. Ebből jó esetben 50 millió működik. 25 millió fölött van a Gold felhasználók száma, Silvereket nem is számoljuk... 50%. Hát, nem éppen egy ideáis és ez kb egy maximális becslés. PS3-nál meg pláne nem ilyen szörnyű a helyzet, ott jó esetben is cca. 10% körül lehet a CFW-sek aránya.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#45) #08052480 válasza Mister_X (#41) üzenetére


#08052480
törölt tag

Orulok, hogy Te orulsz neki, nekem a SoTC es az Ico metermu volt volt abban a formajaban is, ahogy ps2-on futott, es pofatlansagnak erzem, hogy ujra megvetetik velem (raadasul kiadas napjan majdnem teljesaron), ha jatszani akarok vele, fuggetlenul attol, hogy a ps2 verzio ott van-e a polcon vagy sem.

(#46) Mister_X válasza #08052480 (#45) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Nézd más szemszögből: én a PS2 rajtjakor még az oviban huzigáltam a csinos lányok haját. Mondhatni kimaradt a korszak. Most meg itt vagyok 18 évesen, vettem PS3-at, ami nem kompatibilis viszafelé, de szívesen játszanék a klasszikusokkal. Csodák csodájára a jobb játékok kaptak HD verziót, a jobb játékok futó verzióit is feltették - többségében nem is drágán. Igen, egy Metal Gear Solid HD Coll., ICO + SotC "drága", de ezekkel törődtek is rendesen. De nem minden HD verzió drága, mondhatni sokszor olcsóbbak / egálban vannak a lemezes eredeti árával - de azok ugye nem futnak... Mindenesetre mindenki másképp vélekedik a jelenségről.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#47) oriic válasza Mister_X (#46) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na a Metal Gear HD pont nem volt drága Xbox-on...szerencsére. :DDD

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.