Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Kedves Jézuska.....

(#2) Reggie0


Reggie0
félisten

"1000 ANSI lumen. Ez első hallásra kicsit talán kevésnek tűnik, de az ultrarövid vetítési távolság miatt elég."

A vetitesi tavolsagnak koze sincs ahhoz, hogy eleg-e a fenyaram. Egyedul a kivetitett kep felulete az erdekes. Marpedig 100" kepatlo az 100" kepatlo, akar ultrarovid vetitesi tavolsagu, akar hagyomanyos projectorrol van szo. A megvilagitas=fenyaram/felulet.

[ Szerkesztve ]

(#3) Rubinhood


Rubinhood
csendes tag

Az elso projektor az utobbi 10 evben, amit meg is vennek ha eppen kijelzore lenne szuksegem.

(#4) elefant válasza Reggie0 (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

kösz!

(#5) #65755648


#65755648
törölt tag

Nagyon bejövős ez a cucc! Monitornak vajon jó lehet? Input lag milyen, érződik az egér mozgásán a késleltetés? Nagyon szeretném tudni, mert lehet beruzháznék egy ilyenre. 6 éve használok egy 28"-es monitort, de lassan le kéne váltani.

(#6) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg franko cucc.

(#7) Xarina


Xarina
aktív tag

Jónak tűnik, remélem pár éven belül mérséklődik az ára is.

(#8) Márton


Márton
nagyúr

Kár, hogy a 3D-ről nem esett szó, csak 2 betű jelzi az extráknál.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#9) Locutus


Locutus
veterán

Erről akkor gondolom érdemes gyakrabban letörölgetni a port, mint a tv-ről :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#10) elefant válasza Márton (#8) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Az LG-től azt az infót kaptuk, hogy csak nagyon komplikáltan lehet vele összehozni 3D-s élményt. Vannak 3D-s menüpontok, de a valóságban ez a funkció állítólag elég bonyolultan működik, ki sem tudtuk próbálni.

(#11) Márton válasza elefant (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

Értem, bár azt nem, hogy miért bonyolult ha van 1.4-es bemenete.
Csak rá kell dugni egy bluray lejátszót, nem?
Az mondjuk más kérdés, a harmatos fényerőből mi marad meg 3D esetén.. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#12) Luck Dragon válasza imibogyo (#1) üzenetére

Így van :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) DarkByte válasza elefant (#10) üzenetére


DarkByte
addikt

Kalibrálni kellene a projektort adott vetítési helyen a 3D-hez vagy mi okozza a komplikációt?

Egyébként nagyon tetszetős projektor, még korábban láttam róla videó review-t. Egyszer szeretnék valami ilyesmit. Főleg hogy én nagyon impulzus szerűen szoktam filmezni vagy sorozatozni, háttér TV-zni nem igazán. Viszont olyankor jobban szeretném a mozi élményt amihez a projektor talán jobban asszisztál.

(#14) Kernel


Kernel
nagyúr

tv tunerekkel ellátott

Beépített digitális tunerek DVB-T/T2

Erről sem fognak soha leszokni a szakmai cikkek írói, pedig csak egy tuner van benne. Bolti eladók szintje, amikor azt hiszi, hogy mindegyik képességhez külön tuner tartozik.

Ha lenne SAT tuner (DVB-S) vagy PIP / PVR célra dupla tuner, az más lenne.

Egyébként a specifikációból kiderül, hogy a készülék alkalmas a földi analóg, kábeles analóg csatornák vételére, valamint a földi digitális (DVB-T) és kábeles digitális (DVB-C) modulációk feldolgozására is. (Ez mind egy tunerrel megoldható, a legolcsóbb LCD kacatokban is.)

De furcsa is lenne már manapság, ha a DVB-C gondot okozna.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#15) Narasim


Narasim
aktív tag

prohardvert olvasgatni alkalmas lenne? nekem monitor helyett kellene, azért kérdezem.

tv tuner nélküli verzió van?

input lag engem is érdekelne, szintén monitorkiváltás miatt.

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#16) ktamask


ktamask
tag

Egyszer megnéznék egy ilyet élőben,de csak úgy vakra biztosan nem adnék érte 360.000-et.

(#17) Plutor válasza Narasim (#15) üzenetére


Plutor
aktív tag

Én egy LG PA70G-t használok már lassan 3 éve monitornak,tv-nek.(1280x800)
Input lag online játékoknál 10ms körül van.
Még ezen is minden rendesen olvasható.
Ezt a projektort néztem ki az utódjának.

(#18) b.


b.
félisten

Youtubos videók alapján félhomályos környezetben sem igen kelhet versenyre egy Tv-vel minőség terén. A méret persze lényeges.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Az ára nem tűnik vészesnek, csak a lencse+tükörrendszert tartom sérülékenynek.
Tudom mivel jár egy Optikai minőségű, nagy hatásfokú tükröt karbantartani, és milyen érzékeny a környezeti hatásokra.
Számolni kell vele hogy nem csak a fényforrást kell majd cserélgetni, hogy megmaradjon a fényerő.

Porszűrő van a készüléken?

[ Szerkesztve ]

(#20) menpee válasza ktamask (#16) üzenetére


menpee
aktív tag

Webshop rendelés-->kipróbálod 1-2 napot-->ha nem tetszik, visszaküldöd. A postázást bukod, de az sokszor kevesebb, mint az üzemanyagpénz egy kipróbálásos látogatáskor.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#21) ripla


ripla
őstag

biztos jó lehet, de kinézetre bűn ronda, illetve erősen túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#22) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Az a sok csatlakozó az oldalán, biztos esztétikusan el lehet rejteni a kábeleket...
Még jó, hogy az alapfunkcióhoz minimálisan szükséges kábeleket a seggénél helyezték el.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23) maser


maser
tag

Jó, jó csak az ízlésemnek nem. :(

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#24) Borzoló


Borzoló
senior tag

1 ev mulva veszek egy ilyet! :*

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#25) DarkByte válasza #16939776 (#19) üzenetére


DarkByte
addikt

Nincs sajnos a lencse részhez fedő, de egy kisebb kendő végül is megteszi [link]

(#26) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Ezzel csak az a "baj", hogy ha ez van közepén az állványon, akkor hova rakja az ember a centert. Mert tv esetén ugye tv fel a falra és probléma megoldva. Itt viszont ezt nem lehet megcsinálni, és még a center se mehet a falra, mert valószínűleg belelógna a képbe. Márpedig ha már mozi a cél, akkor center is kell hogy legyen. Maximum még a plafonra lehetne rakni a centert, de az meg olyan hülyén nézne ki szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#27) atike válasza Reggie0 (#2) üzenetére


atike
nagyúr

Azaz akkor kisebb felületen elég az 1000 ansi lumen, de minél nagyobb lesz a kép annál halványabb lesz... Ugye...?

(#28) Parci válasza ManUnited (#26) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lerakod a centert és rárakod a projektort

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#29) Wildmage válasza #16939776 (#19) üzenetére


Wildmage
senior tag

LED-es, így a fényforrással elvileg 30.000 óráig elvagy.

(#30) guriga1234


guriga1234
addikt

A képek alapján: fakó színek, kis fényerő. Ennyiért már rendes tévét is lehet kapni, szerintem nem éri meg ilyet venni.

(#31) Ren Hoek válasza menpee (#20) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezt elég böszmeségnek tartottam mindig is, és nem szeretném ha elterjedne. Ezért van az, hogy sokszor kapunk valami újracsomagolt cuccot, mert a kedves vásárló végigpróbálgatja a termékpalettát, ide oda futározgatva. Ezeknek baromira nem tesz jót főleg a DHL, GLS féle csomagokkal focizás. Ha elterjed ez a fajta hozzáállás, sajnos egyre kevesebbszer kapunk valóban gyártótól származó új termékeket... nem amit Jancsika két hétig nyúzott a lefingott albérletében a betépett haverjaival....

Szervíz által leszart probléma az más tészta, vagy ha tényleg nem felel meg a cucc, miután felelősségteljesen megvettem. de sajnos azt tapasztalom, egyre nagyobb divat ez a próbálgatás 2 hétig. Kereskedő meg szív, meg a tisztességes vásárló.

ON: A valódi kontraszt milyen mondjuk egy IPS tv-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#32) zsoltee10 válasza ManUnited (#26) üzenetére


zsoltee10
addikt

Ez ám a probléma... :N

Nekem az állvány tetején van a tv, alatta levő polcon a center, alatta az erősítő. Tv helyére mehet a projektor, ennyi. :)

(#33) tntmax


tntmax
aktív tag

Szimpatikus termék, már pár hónapja felfigyeltem rá mikor megjelent.
Azért az a 11 centis távolságnak hazudott marketingfogást illett volna helyesen kommunikálni az LG-nek, ugyanis a minimális távolság 31+11 = 42 cm, mert hát a terméknek is van kiterjedése aminek szintén kell hely.

(#34) karit


karit
csendes tag

A vásznat gondolom, fel kell szegezni a falra, ilyen éles szögből vetítve a legkisebb lebbenésnél is pulzálni fog a képméret. És a fényes vásznakon a szög miatt eleve sötétebb lesz a kép. Ettől függetlenül, ha a felére esne az ára, instant get lenne.

(#35) synar válasza karit (#34) üzenetére


synar
őstag

1. Falra "szegezett" vászon nem libeg, ha nem fúj a szél így a képméret sem fog pulzálni. :DDD
2. "Fényes" vásznat nem használunk vetítésre, több szempontból sem.
Olvass kicsit utána és kevésbé fogod túlkombinálni.

[ Szerkesztve ]

(#36) karit válasza synar (#35) üzenetére


karit
csendes tag

OK, csak nekem ilyen lehúzhatós van felszerelve, sajnos a fényes fajta, és az kicsit libeg, ha valaki elmegy a szobában vagy szellőztetés van. De a 30 ezer üzemóra miatt bátrabban használnék egy effélét, mint a jelenlegi halogénest, aminél magamban látom a visszaszámlálást filmnézés közben. :S

(#37) synar válasza karit (#36) üzenetére


synar
őstag

Szerintem ha nekünk egyszer ennyi pénzünk lesz vetítőre, akkor ezeket a részletkérdéseket is meg fogjuk oldani nem? :)

(#38) dh66e


dh66e
veterán

Ez több szempontból is egy nagyon praktikus kis gépezet,de sajna nincs benne ahogy olvasom dvb-c adások vételére lehetőség.

(#39) Kernel válasza dh66e (#38) üzenetére


Kernel
nagyúr

Vicces lenne ennyi pénzért, de ezt már kifejtettem, hogy nem igaz: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#40) dh66e válasza Kernel (#39) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor nem értem hogy a specifikációban miért csak a T/T2 vételét említik meg,bár ha jobban belegondolok anno az lg lapostévéinél volt hasonló titkolózás..
Esetleg ha valaki tudná nélkülözni pár órára megnézném itthon digitális kábelen.
Mutatok neked többmilliós projit amiben semmilyen tuner nincs.Ott azon nevetnének ha lenne benne. ;]

(#41) ManUnited válasza Parci (#28) üzenetére


ManUnited
aktív tag

És (#32) zsoltee10. Jó hogy nem jártok a házimozi topikba. Amit ott kapnátok ezekkel a tanácsokkal. Röviden: centerre soha semmit nem teszünk és nem is szorítjuk be polcok közé.

(#42) Kernel válasza dh66e (#40) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az megint más, ha nincs tuner. De ha van, akkor manapság már nem lenne értelme DVB-C demodulátor nélkül.

Mint említettem, egy közös tuner szolgálja az analóg, DVB-T és DVB-C vételt. Csak sok laikus, bolti eladó stb. ezt nem tudja, szajkózzák a hülyeségeiket. SAT-vételhez kell külön tuner, amibe a tányér (LNB-fej) közvetlenül bedugható, az egy külön bemenet szokott lenni.

A demodulátor különbözik az analóg vagy DVB-T/C/S vételnél, csakhogy ez manapság egy IC-n belül van, illetve az integráltság fokozásával ma már általában egy központi processzor intéz szinte mindent. Az MPEG stb. dekódolásokat, a PVR képességet, kezeli a bemeneteket, a rendszervezérlő funkciókat (programozás, menü stb.)

Hogy DVB-C demodulációt tudjon a processzor, ez ma már semmiség. Vagy direkt le kellene tiltani, ha nem akarnák.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#43) Parci válasza ManUnited (#41) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hajrá, szenvedj akkor a nagy minőség érdekében, nálam a center egy lényegtelen dolog, filmeknél szól(na, ha nem lenne elcsomagolva a francba és nem csak sztereóznék már egy ideje), oszt annyi. mellesleg az, hogy egy előtte-mögötte nyitott polcon van, igazán nem fogja elgörbíteni a teret körülötte :N

na, megyek, fonom tovább a függőágyamat a félmilliós furutech tábkábelekből

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44) Napfénysüti

Érdekes egy darab, tetszik hogy ilyen közelről is lehet vele vetíteni.

Més que un club!

(#45) ManUnited válasza Parci (#43) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Nagyon sajnálatos ha félmilliós kábeleket vontál le a hozzászólásomból. Annyit mondtam hogy ha nem muszáj, nem kell rontani a hangjukon. Főleg ha semmibe nem kerül elkerülni ezt. A többi részére meg no comment. :( És itt le is zárnám a témát.

(#46) menpee válasza Ren Hoek (#31) üzenetére


menpee
aktív tag

Tudom. Nekem elég 2-3 hét tesztolvasás és youtube, hogy kialakuljon a kép a fejemben, tehát nem folyamodtam még ilyesmihez. Akinek viszont elképzelése-, energiája- vagy ideje sincs alaposan utánanézni, az ne essen pofára bolti vásárlással és utána megbánással.

[ Szerkesztve ]

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#47) MerLinh válasza menpee (#46) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát jah, de aztán ne panaszkodj hogy a 2-3 hét olvasás után belevágsz, és egy 2x újracsomagolt terméket kapsz =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#48) Bobolit válasza Parci (#43) üzenetére


Bobolit
aktív tag

:C

(#49) Parci válasza ManUnited (#45) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha semmibe sem kerül elkerülni, akkor igazából miről beszélünk? tényleg csak annyit akartam írni, hogy ez a center probléma nem probléma, ha valaki akarja, megoldja így vagy úgy, neki tetsző módon :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#50) sysrq válasza Parci (#49) üzenetére


sysrq
őstag

Hogyan lehet takarítani? A tükör meg a lencse szabadon van?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.