Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Valahogy ezt érzem a hír hallatán:

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2) Zotya84 válasza CPT.Pirk (#1) üzenetére


Zotya84
őstag

Dettó.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#3) dokanin


dokanin
aktív tag

UWP-nél azért vicces, hogy kb csak win 10-re jó már csak a Phone megszűnése óta.
Univerzálisnak hívni, amikor még win 7-en se megy, pedig még az is van szép számmal.

(#4) Silεncε válasza dokanin (#3) üzenetére


Silεncε
őstag

Ja meg Xboxra, HoloLensre például...

Ahhoz hogy a Win7-et támogassa, alapjaiban kéne az egész rendszert átalakítani, amit még egy támogatott korábbi rendszernél se tesz meg az MS (8.1) nemhogy egy elavult, kukazottnal. Jó lenne végre elengedni, szép volt jó volt, de vége a Win7-nek.

[ Szerkesztve ]

(#5) devast válasza dokanin (#3) üzenetére


devast
addikt

Win7 már senkit nem érdekel. Viszont uwp-t csak store-ból telepíthetsz, ami igencsak drága buli ha pénzért adod az alkalmazásod.

(#6) Duck663 válasza devast (#5) üzenetére


Duck663
őstag

"Win7 már senkit nem érdekel." Ebben te egészen biztos vagy?

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#7) PuMbA válasza Duck663 (#6) üzenetére


PuMbA
titán

"As of mid-2020, Windows 10 is the most used Windows version in virtually all countries, including China."

Szóval ja, még Mongóliába a sztyeppéken is inkább Windows 10-et használnak és nem 7-et...

[ Szerkesztve ]

(#8) direwolf válasza devast (#5) üzenetére


direwolf
őstag

Ez így nem teljesen igaz. Viszont nem click-click-finish módszerrel. Powershellből Add-AppxProvisionedPackage a parancs.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#9) CPT.Pirk válasza PuMbA (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem csoda. A Win7 halott, a Win8-ra meg jobb nem is emlékezni, így más nem marad a jónépnek...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A W10 UI-ja se sikerult tul jol. Egy W8 W7 oszver megoldas. Csempes is meg nem is, a beallitasok tobbfele szetszorva nem epp logikus modon. Remelem a kovetkezo verzioban mar nem lesz kulon gephaz meg eszkozkezelo.

Oszinten szolva nekem meg a W95 is jobban bejott mint a W10.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) devast válasza Duck663 (#6) üzenetére


devast
addikt

Igen, 100%. Az adott időben gyártott ipari gépeknél fog megmaradni, de azok most is vannak xp-vel, 2000-el, de még nt4-el is.

@direwolf
Igen, powershellből hackeléssel, meg developer módban stb... végfelhasználók számára az uwp telepítése store-ból lehetséges, úgy lett megálmodva.

[ Szerkesztve ]

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Tök jó, hogy a szoftver kompatibilitásért küzdenek, csak az a tendencia, hogy egyszer csak nem tudom "Win10" alatt a meglevő hardvereimet tovább használni. Így cm-ekre vagyok attól, hogy mac-re és hozzá kötött célhardverre nyergelek át, amivel ráadásul a "régi" hardvereim majd 90%-át is natívan tudnám használni, sakkozás, baszakodás nélkül.
Ezel együtt MS feldughatja magának a "kompatibilis" szoftvereit is... :R

[ Szerkesztve ]

(#13) ceia


ceia
őstag

"a Windows 7-hez méltó utódot tettek le az asztalra"

Én aztán kezdettől utáltam a w7-et, de a w10-et még csak hasonlítani sem lehet hozzá, annyira mélyen van. A leghitványabb "OS", amit valaha készítettek.
A w7 sokakat érdekel még mindig. Van, aki azt használja rendszernek, vagy egy Linuxot, és mellette a w7 csak játék célra van.

(#10) Tigerclaw A maga korában jobb is volt, mint a w10 a maga korában. Akkor nem akartak sokan egy előző windowsnál maradni (3.11) vagy inkább a Linuxhoz menekülni, mert olyan rossz a legújabb Windows. :K

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#14) gidalight


gidalight
tag

Csak nem tudják elengedni az UWP-t...

(#15) janeszgol válasza Duck663 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Akinek 10+ éves hardvere van, annak talá jó még. Bár az én 10+ éves hardveremen is W10 van már a béta óta.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) janeszgol válasza #16939776 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

De MacOS-en sem tudod mindet használni. A W10 3 milliónál is több drivert tartalmaz. Szerntem cserélj hardvert. Kicsit durva, hogy sokan elvárják egy 2015-ös rendszertől, hogy támogassa a 2005 előtti vackait.
Ha meg nyomtató és társai, akkor tessék kopogtatni a gyártónál. Arról nem az MS tehet, ha a gyártó nem ad ki drivert.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#17) Crytek


Crytek
veterán

Remélem ezzel a moslék game rendszerük is megy a kukába mert ami ott van az maga a fertő...

Next PC Upgrade: 2022

(#18) janeszgol válasza Crytek (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Az melyik?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) Crytek válasza janeszgol (#18) üzenetére


Crytek
veterán

Mondhatjuk mind magát a MS Store-t és onnan letölthető indítható game részleget vagy a fantasztikus xbox beta appon keresztüli dolgot...

Az egész ahogy ki van találva egy foshalmaz a játékok moddolhatatlalságától kezdve a hülye frissíts minden létező szart a win 10-en vagy nem futnak a játékokon keresztül minden ami létezik. Mintha általános iskolások rakták volna össze 10 órai szünetben

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#20) Busterftw válasza gidalight (#14) üzenetére


Busterftw
veterán

Épp erről szól a cikk, hogy mindkettőt elengedik.

(#21) martonx


martonx
veterán

Vicces, amikor MS lassan mindent Electron alá készít react-tal :D akkor pont ők szövegelnek új windows-os natív UI-okról. :D

Én kérek elnézést!

(#22) gidalight válasza Busterftw (#20) üzenetére


gidalight
tag

Én úgy értelmezem a cikket, hogy nem nyugszanak bele, hogy az UWP egy kudarc lett, és ahelyett hogy hagynák a fenébe, megpróbálkoznak vele ismét, kicsit átgyúrva.

(#23) Dave™


Dave™
nagyúr

Ez mitől reunion? Volt olyan időszak, amikor egységesek voltak?

(#24) Norb79 válasza gidalight (#14) üzenetére


Norb79
őstag

Inkább a 32 bitet kellene már eltemetni. Nagyon meghaladta az idő a 4 giga ramra limitáltságot, a 10enhúsz magos procik nem kezelését, stb. Szépvoltjóvolt, aki retrozni akar, az tartson fent egy win7es gépet a sarokban, de ne kelljen már a jövőbe cipelni ezt a 32 bites dágványt. Apple tökösebb volt, két éves átállási periódussal lekapcsolták a 32 bitet a francba, aztán mégsem állt meg az élet.

(#25) gidalight válasza Norb79 (#24) üzenetére


gidalight
tag

a Win32 csupán a régről maradt neve annak a Windows API-nak, amit ismerünk és szeretünk, természetesen a 64 bites alkalmazások is ennek a használatával készülnek. A propaganda arról szól, hogy nem biztonságos, ami persze éppen abból fakad, hogy kényelmesen használható. Szerintem ezt eldobni hatalmas öngól.

[ Szerkesztve ]

(#26) Norb79 válasza gidalight (#25) üzenetére


Norb79
őstag

Én most nem feltétlen a win32re és annak működésére gondoltam, hanem, hogy ha már piszkáljuk az API-kat, akkor a 32 bitet nyugdíjazni kellene, nem megtartani az "alapprogram" részeként, ahogy a 16bitet is nyugdíjazta az MS, és mi történt? Win95 még natív módon futtatta a 16 bites cuccokat, a win7-8-10ben ehhez már külön emulátor kell, és nem állt meg az élet a 16 bit nélkül.
32bit fölött is eljárt az idő, felesleges bugforrás a rendszerben tartani, és így egyszerre ki is lehet kényszeríteni, hogy ne fakézpozitív fejlesztők legyenek, akik kiadják az xy címet, ami aztán a 16 magos ryzenből használ kettő magot meg a többi nubság. UWP részben erre is volt egy kísérlet, csak a szokásos MS kommunikációs gyengeségek és a reddites trollok serege elsöpörte végül. Apple tökösebb és ügyesebben kommunikál, ők már végig is vitték a teljes átállást 64 bitre.
No mindegy, reméljük az új platform 64 bit only lesz, és sikerül is elterjednie az őskövületekkel szemben.

(#27) vicze


vicze
félisten

A következő összefoglalja az MS fejlesztők és a Windowsra fejlesztők gondolatait a projekttel kapcsolatban:

(#28) Male


Male
nagyúr

Remélem egy extra réteg lesz valójában, amitől még lassabbá válik :DDD
( Elég megnézni, a rendkívül nagy méretű, összetett beépített számológépet... SSD-ről, i5-ös procival, háttérben futást engedélyezve is vagy 1 másodperc az indulási ideje... Billentyűzeten van rá gomb kombinációm, Win7 esetén megnyomtam, és gépeltem az első számot... itt ha ugyan ezt teszem, akkor az első pár számjegy még lemarad... éljen az UWP :DDD )

(#29) jalos válasza janeszgol (#16) üzenetére


jalos
csendes tag

Ja meg amikor W10 feature update mondjuk W10.1803 és a tegnap működő HW-d nem működik. És NEM és NEM tudja az MS megmagyarázni hogy miért is kellett dobni a működő dolgokat (kedvencem a HA nyomtató szerver, amit MS szerint a Virtuális gép mint Print szerver megold, miután dobták a Print szerver Failover Clustert)

(#30) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

A Reunion az egy jó kis amigás játék.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#31) Sanya válasza dokanin (#3) üzenetére


Sanya
nagyúr

2020.január óta nem támogatott operációs rendszer. Miért lenne rá MS store?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) dokanin válasza Sanya (#31) üzenetére


dokanin
aktív tag

Nem kellene rá ms store de ha tudná futtatni az UWP appokat akkor talán még sikeres is lehetett volna.
Ügyfeleink legalább 30%-a még mindig win7-et használ. Évekkel ezelőtt meg még inkább ez volt a helyzet. Kb mostanra jött el az az idő, amikor már esetleg nem lenne öntökönlövés csak UWP-re fejleszteni. Erre kukázzák.

(#33) Tentalus válasza Norb79 (#26) üzenetére


Tentalus
tag

Valójában az egyetlen dolog, ami az MS-t és a Windows-t a víz fölött tartja, az az hogy a mai napig működik a 32bit API és azt használó programok a Windows-ban...
Egyébként,mi baj van vele? Technikailag, amíg a processzorok támogatják az X86 utasításkészletet, a 32 bit támogatás semmi más,mint pár plusz library. Igazából a 32bit-es program kevesebb erőforrást igényel és kevesebb memóriát használ, mint 64bites társa..

Az Apple erőszakkal átállt,tényleg, senki se tudott semmit csinálni ellene, azért ott is voltak gondok.

(#34) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

A Microsoft úgy félévente megálmodik egy új, egységes szabványt, ami aztán úgysem válik be / terjed el, ezzel sem lesz másképp. Majd aztán jön a következő vízió.

A játéknak soha nincs vége.

(#35) Postas99 válasza dreampage (#34) üzenetére


Postas99
senior tag

Azért a .NET eléggé feljött még MAC-re is van környezet... jójó tudom a java ellen kellett valamit lépni..
Szívem szerint jobban örülnék ha maradna a 32bit, kevés a jó X64 debugger.

[ Szerkesztve ]

(#36) dabadab válasza Dave™ (#23) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem arra gondolnak, hogy visszatérnek az MFC idejébe, amikor volt az Egy Gyű API, nem pedig külön desktop meg külön touch - mondjuk ez utóbbinak nem nagyon látszik sok értelme, kivéve, ha lehet vele Androidra és IOS-re is fejleszteni :DDD

DRM is theft

(#37) dabadab válasza Norb79 (#26) üzenetére


dabadab
titán

A Windows az pont azért van ott, ahol, mert hozza a nagyon régre visszamenő kompatibilitást.

Egyébként a 32 bit / 64 bit együttélés igazán nem jelent problémát, nem nagyon látom, hogy milyen konkrét előnnyel járna, ha kiszednék a 32 bitet (a 16 bit az tök más volt).

DRM is theft

(#38) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Csatlakozom azokhoz akik kivannak a Windows 10-től, magarázza már el nekem valaki mire jó az hogy:
-van egy Control panel is meg egy Settings UWP felület is és némelyik beállítás itt van némelyik meg ott
-bizonyos játékok futtatása minimális operációs rendszer verziókhoz kötött, (holott minden futtatókörnyezet önálló telepítővel frissíthető)
-a felhasználóra erőszakol egy rakás felesleges szemetet a Cortanatól kezdve a Candy Cruson át minden szart...

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#39) Pingüino válasza dreampage (#34) üzenetére


Pingüino
senior tag

"...ami aztán úgysem válik be / terjed el..."
vagy leginkább el sem készül teljesen. Ez a "modern" UI sincs kész. Azért van vegyesen a régivel.

(#40) andor80 válasza $p@rr0w (#38) üzenetére


andor80
senior tag

"-van egy Control panel is meg egy Settings UWP felület is és némelyik beállítás itt van némelyik meg ott" -Miért zavar egyszerre kell rájuknyomni,hogy elérd a funkciót vagy mi ?...

"-bizonyos játékok futtatása minimális operációs rendszer verziókhoz kötött, (holott minden futtatókörnyezet önálló telepítővel frissíthető)"
Vigyáznak a barmokra és ezáltal normális emberekre is akik a már megszünt biztonsági támogatást használó géppel mennének más rovására a netre.

"-a felhasználóra erőszakol egy rakás felesleges szemetet a Cortanatól kezdve a Candy Cruson át minden szart..."
Andoid ios, sőt nem egy linux is hoz magával ganét...10 másodperc leszedni

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#41) Pingüino válasza dabadab (#37) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ez így ebben a formában nagyon nem igaz. Hogy kell-e a visszamenőleges kompatibilitás, abba ne menjünk bele, mert nem szeretnék senkivel a hasznosságáról, vagy haszontalanságáról vitatkozni, de tény, hogy az MS 1-1 frissítéssel is lazán kukázza időnként alig néhány éves hardverek támogatását. És a szoftveres kompatibilitás sem nyúlik vissza a legtöbb téren túl messzire.

Igazából a windos azért van csak még mindig víz felett, mert sokan csak azt ismerik, és nem szeretik az új dolgokat, függetlenül attól, hogy jobb-e, vagy rosszabb. Ez egy alapvető emberi tulajdonság. Nagyon sokan inkább szenvednek, mint hogy bele vágjanak valami újba.

(#42) Pingüino válasza andor80 (#40) üzenetére


Pingüino
senior tag

"Andoid ios, sőt nem egy linux is hoz magával ganét..."
Verziótól függ. A különbség pont az, hogy ha kilépünk a windows mögül, van választék bőven. Vannak teljesen csupasz rendszerek is, ha valakinek az kell. Windows-ból viszont alapvetően egy van, ha eltekintünk a kiadások apró különbségeitől.

(#43) dabadab válasza Pingüino (#41) üzenetére


dabadab
titán

És a szoftveres kompatibilitás sem nyúlik vissza a legtöbb téren túl messzire.

Nem tudom, hogy neked mi a "túl messzi", de a Win32 API az úgy 25 évre visszamenően ad kompatibilitást.

DRM is theft

(#44) Pingüino válasza dabadab (#43) üzenetére


Pingüino
senior tag

"...a legtöbb téren..."
Vagyis nem minden téren.
Te kiragadtál egy területet.

(#45) dabadab válasza Pingüino (#44) üzenetére


dabadab
titán

A Win32 API az nem "egy terület", hanem az elmúlt 25 év windowsos programjainak az alapja :)

DRM is theft

(#46) Pingüino válasza dabadab (#45) üzenetére


Pingüino
senior tag

Te most vagy nem érted, mit mondok, vagy terelsz.
Az egy dolog, hogy az x32 mint olyan, még létezik.
De már windows vista/7 idején kijött programot is tudok mutatni, ami nem fut windows 10-en. Szóval van gond szoftverkompatibilitással is. Miközben WINE alatt vígan játszok néha 95-ös játékokkal is. :)

(#47) vicze válasza andor80 (#40) üzenetére


vicze
félisten

Pl azért rohadt zavaró mert nem tudod, hogy a beállítás amit csinálni akarsz egyikbe van vagy a másikba? A Settings keresője szart nem talál meg így szart se ér, ráadásként minden verzióval mozognak a beállítások, hogy még egyszerűbb legyen.
Egy skizofrén szar az egész immáron 6éve, 0 fejlődéssel.

Jaja Cortanát leszedni 10 másodperc... Nyilván egy 30e ért megvett Windows Pro-n minden vágyam, hogy telepítés után lehúzzon 400MB-nyit játékot és utána le kelljen vakarjam, ja ez tök normális.
Azt már végképp nem magyarázd megy, hogy az Enterprise verzióban ez miért van...

@$p@rr0w:
- Mert 6év alatt csesztek megcsinálni a szükséges API-kat, amik UWP-n keresztül elérhetővé tenne mélyebb OS funkciókat, de még egy energia gazdálkodást se...
- Itt nem tudom pontosan mire gondolsz, de sajnos DirectX az OS verzióhoz van kötve, így lehet ez a magyarázat.
- Extra bevétel. :( Egy fizetett SW reklámot kapsz, ami több mint szomorú. Cortana telepítéskor meg van kérdezve, hogy akarod-e, kinyomod és nem látod többet, most már a keresésről is leválasztották teljessen, így tényleg nincs eröltetve már.

[ Szerkesztve ]

(#48) jerry311


jerry311
nagyúr

Ráadásul a meglévő keretrendszerek és futtatási környezetek támogatása megmaradna, ami egyszerű átállást biztosíthat a fejlesztők számára.

Ahááá, kevés volt a kettő, lesz három. :DDD

(#49) dabadab válasza Pingüino (#46) üzenetére


dabadab
titán

De már windows vista/7 idején kijött programot is tudok mutatni, ami nem fut windows 10-en.

De az nem azért van, mert a Win32 API változott volna vagy ne lenne támogatott. És persze ott van az, hogy a programok mekkora százaléka ilyen: erős a tippem, hogy nagyon kevés.

DRM is theft

(#50) ddekany


ddekany
veterán

Az itt mindegy, mennyire elavult a Windows 7. Amikor asztali alkalmazást készítesz, az számít, hogy a felhasználók hány százalékát veszíted el, ha nem támogatod. Remélhetően egyre kevesebbet, de csak a % számít.

A WinUI 3 amúgy állítólag Win 7-en is fog menni, meg böngészőben, meg Andoriodon meg iOS-en... illetve ez a terv. A teljes Reunion viszont csak (frissített) Windows 10-en (meg az MS egyéb cuccain), ha létezni fog. De önmagában a WinUI 3-al már azt igérik, hogy lehet majd Win32-es alkalmazásokat írni, ami UWP-nél megszokott módon készólt UI-val rendelkezik.

32 bit sem jön ide sehogy. A Win32 csak a Windows 95-el behozott Windows API neve, és a 64 bites alkalmazások annak a 64 bites változatát használják, csak továbbra is mindenki Win32-nek hívja. De natív 64 bites.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.