Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) floatr


floatr
veterán

Lehet h a stúdióknak fel kéne már nőni a feladathoz, és rájönni arra, hogy a zemberek nem akarnak feltétlenül felkelni a gép elől, és beülni egy moziba megnézni egy ZS filmet. Nekik ráadásul a pénzük is meglenne az egész lánc kiépítésére, csak kényelmes a 100-éves modell szerint élni.

(#2) edward2 válasza floatr (#1) üzenetére


edward2
addikt

Igen talán valamelyik idióta stúdiónak kellett volna megvennie és ezen terjeszteni a filmjeiket globálisan mindenféle probléma nélkül.. Áhh. Szenvedjünk a lemezekkel meg a moziban mögöttem csámcsogó idiótával.

(#3) Malachi


Malachi
addikt

természetesen nem próbáltam ki, ezér nem tudom elmondani, mennyire király.

(#4) megnezo


megnezo
csendes tag

Nos saját felelösségére mindenki azt,ott használja ami jólesik,Kiváloan müködött,remekül,sajna most nem játszikle filmet.Inkább terejeszteni kellen kiss havi dijért sokan-sokan elöfizetnének,használnák,Pld4Holu-Netfix csatik,legálisan.Sajnos mindenüt csak kereszbe tesznek,inkább használnák,jogilag normálisan! Ha-ha-ha a Torent igy-vagy úgy mükszi-használják! ;] :R

(#5) anulu


anulu
félisten

valaki csinálhatna belőle egy Showtime pluint, PS3-ra...

mondjuk úgy, h a tracker állítható, és priváthoz is tud csatlakozni

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#6) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

A YTS-en kívül több fork (isra17, time4popcorn, meg egy ami az eredeti weboldalt használja) is van - én a hárombetűst használom jelenleg, az jól megy.

Amúgy nagyon király cucc, szerintem kihúzom vele addig amíg a Netflix meg nem érkezik hazánkba...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#7) ollie válasza floatr (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt azért tegyük hozzá, hogy teljesen más élmény moziban megnézni egy látványos filmet, mint akár a százcentis tv-n.

***

(#8) D4v3


D4v3
őstag

(#9) Avicularia válasza tDr1v3r (#6) üzenetére


Avicularia
veterán

Máshol is leírtam, de itt is megteszem. A netflix nem alternatívája ennek, vagy a torrentes letöltésnek. Nekem van netflixem. Egyik kedvenc sorozatom a walking dead második évadja található meg rajta, mikor már a negyedik végén járunk. Fizetek valamiért és várhatok 2 évet, hogy megnézzem áll szemben az ingyen és azonnallal szemben. Ha friss dolgokra vágysz, felejtsd el a netflixet.

(#10) oriic válasza Malachi (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én sem tudom, hogy a magyar felirat hiányzik MÉG, de úgy vélem hogy ezt véglegesen soha nem fogják lelőni, pont a nyíltság miatt. :) Szegény ember Netflix-e.

(#7) ollie

Látványfilmeknél oké, de az összes többit szívesebben nézném inkább itthon.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#11) anulu válasza ollie (#7) üzenetére


anulu
félisten

valóban. "100 centis tv-nél" meg tudom válogatni, hogy kivel akarok közös légtérben tartózkodni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) ollie válasza anulu (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Most "mindenki hülye, csak én vagyok helikoptert" játszunk? :D

***

(#13) Dany007 válasza ollie (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Igazából nem. Attól függ milyen moziról beszélünk.
Minden képátló - felbontás - nézőtávolság kérdése. Ennyi.

Alapvetően ezek a multiplexek szarok. Relatíve pici a vászon és piszkosul messze van tőle a nézőtér, az ülések. Így a látótérkitöltésed pici. A felbontása viszont sokszor még ilyen messziről is láthatóan szar. Illetve nem is a felbontás, hanem a ppi.

Ami nagyon megéri a pénzt - szvsz - az a iMax. Na ott a 30 méteres vászon előtt, ha beülsz az 5-6. sorba, olyan látótérkitöltést kapsz, mintha tényleg benne lennél a filmben (köszönhetően a 3D-nek is persze). Gyakorlatilag így a teljes periférikus látásodat betölti a képernyő / vászon.
Otthon ehhez már olyan közel kéne ülni a tévéhez, hogy azt kb szinte senki nem teszi meg. Vagy pedig akkora képátlót kellene nézni, amire ma még max projectorok jók "elérhető" áron.

Szóval no, abszolúte de nem feltétlenül nagyobb élmény moziban megnézni egy filmet, főleg multiplexben, mint otthon rendes körülmények között. A hangról meg ne is beszéljünk.

(#14) oriic válasza Dany007 (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyébként ha nem hívnak meg, akkor én moziba csak látványfilmet nézek saját pénzből, és abból is inkább az imax kópiákat preferálom, pont a vászon méret miatt.

Live-Die-Respawn

(#15) anulu válasza ollie (#12) üzenetére


anulu
félisten

nem. :) arra akartam célozni, hogy az, h nem üvöltöznek a fülembe mobilozás közben >>>>>> látvány (vászonméret), amit csak a mozi adhat. a közönség miatt nem járunk moziba párommal. elegünk van a sok idiótából.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) ollie válasza Dany007 (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem nem jön be a 3D és az iMax, és nem is szeretek nagyon közel ülni a vászonhoz. Mondjuk valszeg azért sem, mert szemüveges vagyok, vagyis nincs periferikus látásom. Lehet, hogy más lenne, ha kontaktlencsét hordanék, de azt nem szeretnék, műtétet meg még annyira sem.

***

(#17) Dany007 válasza ollie (#16) üzenetére


Dany007
veterán

Lehetséges. Nekem lencsém van. Sok-sok sok éve nekem az iMax volt az, amire azt mondtam, hogy ez igen... Nem hogy 1500 forintot, de még 3-4 ezret is megérne.

Ilyenkor mindig elmesélem a kis példámat.: Első iMax filmem valami dínós volt. Mindegy... Addig sose értettem, hogy az amerikai filmekben mutatott 3D moziban mért húzzák el az emberek a fejüket, mért dülöngélnek stb... Hiszen én is voltam már piros-kék 3D-s moziban és kb ló...ar volt az egész... No, itt az iMax-ben bizony mi is húztuk a fejünket, nehogy bekapja a t-rex! Hihetetlen vizuális élmény volt...
Tengeres filmnél pl a moszatok ott úsztak el mellettünk... a cápa a fejünk felett és annak köszönhetően, hogy olyan közel ültem a vászonhoz - direkt - még fölfelé is néznem kellett mikor a cápa elúszott fölöttem. Tehát a fejemet is fordítanom kellett, hogy minden lássak... tényleg mintha a valóságban lenne. Jött felém, szemből, közeledett, majd elhaladt a fejem fölött én meg utánanéztem picit fölfelé és láttam! Tényleg olyan volt, mintha fölöttem úszna el...
Egy otthoni 3D vagy egy hagyományos mozi közelében sincsen ennek a vizuális élménynek.
Csak az a gond, hogy a legközelebbi iMax is 150km-re van. :D

Szerk.: persze ehhez nem csak iMax mozi kell, hanem eredetileg 3D-ben forgatott film is, nem csak konvertált.

@orichalcos:

No igen, ez már egy másik téma is lehetne... Én már évek óta csak látványfilmeket nézek 1-2 kivétellel. Egyszerűen annyira silány a felhozatal, hogy tényleg csak a látvány miatt nézem meg...

[ Szerkesztve ]

(#18) Steve1207 válasza anulu (#15) üzenetére


Steve1207
veterán

Szintúgy ezért hagyom ki, nekem annyit nem ér, hogy a fülembe röhögjönek meg végigcsámcsogják az egészet mellettem. Szeretem nyugisan nézni a filmeket, pedig odavagyok a látvány cuccokért is.
Viszont, ha a minőségi történet és látvány között kell választani, akkor egyből a történetre voksolok, az meg otthon is ugyanazt adja, még jobban is átjön.

[ Szerkesztve ]

.

(#19) Malachi válasza Steve1207 (#18) üzenetére


Malachi
addikt

ha megteheted, járj matiné időben moziba. mi hasonló okokban általában kora délutáni vetítésekre járunk. a teremben csak lézengenek, a mókamikik meg még máshol vannak.

(#20) floatr válasza ollie (#7) üzenetére


floatr
veterán

Én szeretek alkalmanként moziba járni, de nem mindennap, és pláne nem mindennap többezer Ft-ért. Ellenben délutánonként/esténként jól jön egy kis filmezés. Ez az amire azt gondolják hálivúdban, hogy majd nézek futószalagon f.sott sorozatokat, vagy ahogy idehaza a médija gondolja, majd nézek tress irrealitit.

Vannak persze filmcsatornák, de családos emberként elég nehéz nekem alkalmazkodni a kínálatukhoz, a "téka" meg nem igazánopció.

(#21) fordfairlane


fordfairlane
veterán

"Popcorntime-ék" nem lepődhedtek meg ezen a hollywoodi fogadtatáson, ez a papírforma. Ezalatt a pár nap alatt viszont híresek lettek, és gondolom, ez is volt a cél.

x gon' give it to ya

(#22) Sify


Sify
senior tag

Készülhetne egy ilyen a noobroom-hoz is.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#23) Narxis válasza ollie (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen ha jó a mozi. Bp-n sok mozi között lehet válogatni de vidéken nem sok választás van. Ahova én járok azt vettem észre, hogy romlott a hangminőség. Szerintem le kellene cserélni a hangszórókat mert irtó mód recsegnek de lehet azért mert felcsavarták a hangerőt. Lényeg, hogy nekem túl hangos és nem is jó minőségű. A nagy vászon jó, a 3D oltári nagy csalódás volt nekem. Összességében ha pro és kontra megnézem, hogy mi a helyzet a mozi esetében akkor nálam nagyon nem amellett szól, hogy irány a mozi.

Aztán rengeteg negatív tapasztalatom volt a nézőkkel is. Pl. volt, hogy valaki mellettem végigbőgte a filmet meg olyan is volt, hogy egy fiú társaság a főszereplő minden megmozdulásán hangosan röhögött pedig nem volt vicces, csak szerintem ittas állapotban voltak.

Nekem marad a Blu-ray és az otthoni mozi.

Thanos was right.

(#24) orbano válasza ollie (#7) üzenetére


orbano
félisten

jaja, más élmény, SOKKAL sz@r@bb a hang :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#25) ollie válasza floatr (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én sem járok naponta, talán havonta átlagban egyszer megyek el, és akkor is jól megválogatom, hogy látványos legyen a film. A filmek többsége teljesen élvezhető otthon is, és még nagy képernyő sem kell hozzájuk.

(#24) orbano: milyen moziba jársz te? :DDD

[ Szerkesztve ]

***

(#26) Polllen


Polllen
nagyúr

Soha sem fogom megérteni, hogy miért kell idióta szabályokkal korlátozni az ilyen jellegű technikai fejlődést.

Megfelelő szabályozással és árazással ez is mehetne legális formában, alacsony költségen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) fordfairlane válasza Polllen (#26) üzenetére


fordfairlane
veterán

Soha sem fogom megérteni, hogy miért kell idióta szabályokkal korlátozni az ilyen jellegű technikai fejlődést.

Üzleti okokból, mi másért?

x gon' give it to ya

(#28) tDr1v3r válasza Avicularia (#9) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem lehet hogy az svéd sajátosság? Bár ha ott korlátozzák, akkor itthon még jobban megtennék... nekem filmre kéne elsősorban mert a sorozatok tudtommal csak lemezes megjelenés után kerülnek fel, azok amiket meg naprakész követek amúgy is mindig kalózolnám.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29) Avicularia válasza tDr1v3r (#28) üzenetére


Avicularia
veterán

Valaki írta, hogy amcsiban is csak a 3. évadnál tart a netflix, szóval a frisstől messze van. Én meg látni akarom a legfrissebb részeket azokból a sorozatokból amit nézek. Netflix annak jó aki lusta vagy béna letölteni torrentről, keresni hozzá feliratot, és hozzá megelégszik azzal, hogy nem az újdonságokat nézheti.
Másik sorozat a Bates Motel amit nézek, második évad kezdődött nemrég, de netflixen még az első sincs fent.
Hannibalból fent van az első évad, de a második még sehol.

[ Szerkesztve ]

(#30) Polllen válasza fordfairlane (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azt ne mond, h a fizikai adathordozókon terjesztett filmek nagyobb hasznot hoznak, mint egy ilyen szolgáltatás tenné.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) fordfairlane válasza Polllen (#30) üzenetére


fordfairlane
veterán

Mi másért védenék ennyire? Én nem osztom a szokásos műszaki-fórum bölcsességet (a fórumozók okosak, a kiadók hülyék), nekem nyilvánvaló, hogy racionális okokból viselkednek így, legalábbis az esetek túlnyomó részében.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#32) Polllen válasza fordfairlane (#31) üzenetére


Polllen
nagyúr

A multicégeknél sok múlik egy-egy nagyon magas beosztású ember habitusán, aminek néha semmi köze a racionalitáshoz.

Nyilvánvalóan az új modell kockázatos, ez kapott jó eséllyel kockázati elemzést, aminek a végén valami kijött, amire azt mondták, hogy nem. Inkább költjük a pénzt a pereskedésre. Az, hogy ez racionális-e vagy sem, nem tudhatjuk.

Valószínűleg a mostani rendszer kitermel még annyi hasznot, hogy ne akarjanak váltani. A játékipar meg a zeneipar is átment ezen, most is ebben él. Akik az elején be tudtak szállni a digitális forgalmazásba, nagyot kaszáltak, a többiek meg próbálkoznak.

Ez a filmeknél is be fog következni, nem kérdés. Addig meg marad a szolgáltatók próbálkozása a Tékázásra, megy egy-két nagyobb szolgáltatás, ami talán egyszer eljut hozzánk is.
Fizikai adathordozón nagyon kevesen akarnak már bármit is venni az emberek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#33) ollie válasza Polllen (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még az is elképzelhető. Mondjuk egy film megnézése online mondjuk legyen 3-5 USD, ha ugyanazt megveszed BR-en, biztos, hogy a többszörösébe kerül. Persze utóbbi esetén bármennyiszer megnézheted, de a legtöbb filmet nem nézzük meg többször. Persze nyilván ki lehet várni egy BR leárazást is.

De amúgy gyanítom, hogy az infrastruktúra kiépítése egy ilyen szolgáltatáshoz nagyon drága. A P2P nem feltétlen megoldás, mert nem mindenki akarja, hogy a saját sávszéljét felhasználják mások abban az esetben, ha fizetős szolgáltatást vett igénybe. A Popcorn Time más tészta, hiszen ott eleve ingyen lehet nézni, cserébe meg mindenki ad némi sávszélt.

[ Szerkesztve ]

***

(#34) Polllen válasza ollie (#33) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nyilván, de a BR aztán bekerül a használt piacra idővel és abból már nem sokat szakítanak.

Amúgy ha megnézed pl. az itthoni itunes árakat nincs olyan nagy különbség a fizikai és digitális verzió között... :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) fordfairlane válasza Polllen (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Igen, az online terjesztés alapjaiban más, mint a hagyományos, és a hagyományos üzleti modellben működő, hagyományos disztribúciós technológiával dolgozó kiadóknak ez az egész idegen.

Ugyanakkor láttunk már ennél kevésbé feltűnő változást. Pl. az okostelefonpiacon, amit a legfelkészültebb, legtapasztaltabb technológiai cégek sem tudtak kezelni. Az újak kiszorították a régieket.

Szóval, a kiadók részéről a ragaszkodás a régi technológiához, és a törvényi környezet maximális kihasználása, talán a legjobb, amit tehetnek... ki tudja. Talán ez a legracionálisabb viselkedés üzleti szempontból. És persze halálra van ítélve, de addig is lefölözik a hasznot, hogy aztán kénytelen-kelletlen, de átadják a terepet az újaknak.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#36) Dany007 válasza fordfairlane (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Azért védik mert természetesen sokkal nagyobb rajta a haszon, mint a modern digitális terjesztési megoldásokon.
Viszont a jövőben két lehetőségük lesz. Vagy haladnak a korral és átállnak valamilyen digitális terjesztési megoldásra, mint pl a netflix vagy előbb-utóbb eltűnnek a süllyesztőbe. Persze nem teljesen, de nagyon minimálisra fog visszaszorulni.

Ehelyett viszont ők görcsösen ragaszkodnak egy múltszázadi modellhez amiről már évek óta látszik, hogy halálra van ítélve. De ők mégis ragaszkodnak hozzá, mert csak a dollár jeleket látják maguk előtt. Azt már nem képesek - vagy nem akarják - elfogadni, hogy vagy átállnak és akkor lesz hasznuk, de kevesebb vagy szépen elbuknak idővel. Okos fórumos lévén, én ebben látom a probléma gyökereit! ;]

Az iTunes és a Netflix is már most bizonyította, hogy működik ez a fajta modell. Már csak kis terjeszkedésre és fejlődésre van szükségük ahhoz, hogy aztán a kutya se vegyen fizikai adathordozón filmet / zenét / bármit. Persze van egy szűk réteg, akik amolyan megrögzött gyűjtögetők, illetve akik szeretik "kézben tartani" a megvásárolt tartalmat, nekik továbbra is el lehet majd adni BD lemezeken filmet... Ellenben az emberiség túlnyomó többsége csak filmet akar nézni, azt is legtöbbször max egyszer, így ha ezek tényleg elterjednek jó konstrukcióban, friss és bőséges kínálattal a kutya se fog 8-15 ezerért lemezeket venni, mikor pár száz forintnak megfelelő dollárért megnézheti streamelve ugyanazt a minőséget. Persze ehhez még idő kell, de határozottan ebbe az irányba tartunk.

(#37) Pali1119 válasza Dany007 (#36) üzenetére


Pali1119
tag

"friss és bőséges kínálattal a kutya se fog 8-15 ezerért lemezeket venni"

Mostanában az új filmek dvd-n kerülnek 3 rugóba, blu-rayen általában 6000. A 15 ropis ár már exkluzív megjelenést jelent.
Amikor meg valami limitált cucc megjelenik /50 darab jön be az országba kb./, azok azért el szoktak fogyni.
Kint meg azért jóval több vesznek adathordozón filmeket. Persze előbb-utóbb a streamelt filmek fognak jönni.

-------------------------------------------------ez csak egy kis kiegészítés volt.

[ Szerkesztve ]

"Akinek a legnagyobb a farka, az a bréking."

(#38) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ha máxem eszük lett volna a stúdióknak, nem bezáratják, hanem felvásárolják az egészet és megcsinálják legálisra. de nincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza Polllen (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a fizikai terjesztésen a stúdiónak/jogtulajdonosnak valószínűleg ugyanannyi haszna van, mintha digitálisan terjesztené, csak a fizikainál ott van még legalább két kereskedelmi haszonkulcs is, amit valaki lefölöz.
nem mondom, hogy soha nem jutott eszembe, hogy összebeszélhetnek...

szerk: (#33) ollie: egy ilyenhez való terjesztői hálózat szinte ingyen van, mert a nagy részét nem a terjesztő fizetné ki.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) Penge_4


Penge_4
veterán

Nem rossz, de a CPU-t zabálja és nagyon fapados a lejátszója. Amúgy valami hasonló elven működő p2p streaminget képzeltem el én is a torrent következő generációjának, de olyat, ami beépül a userek megszokott lejátszójába, ahogy pl. most beránt az ember egy YouTube linket valamelyikbe.

(#41) Hintalow


Hintalow
senior tag

Így leírva nem rossz, de nem tiszta, hogy miszerint válogatja ki a filmeket.
Úgy értem valami friss, kapós (de sokszor még a régebbi) filmeknél ezerféle verzió, nyelv van fent.
Mi alapján választ? vagy kilistáz mindet, és a felhasználóra van bízva a döntés?
Plusz láthatólag az aktualitásokra van kihegyezve, gondolom a régebbi, nem hájpolt filmeknél megáll a tudománya, he egyáltalán talál seedet, az jó esélyel nem elég a streamhez.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#42) orbano válasza Penge_4 (#40) üzenetére


orbano
félisten

utorrent streamingje ha jól működne, kicsit kényelmesebbé téve nem lenne rossz. lejátszókat nem is kellene piszkálni, mindegyik tud streamet lejátszani.

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.