Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"...míg egy asztali számítógépre mindenféle külső eszközt kell rákötnünk, ami elég sok felhasználónak nehézséget okoz. "

Tudnék jó néhány példát mondani melóhelyi tapasztalatokból..... :U

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#2) Freiherr


Freiherr
őstag

Az ASUS lap mocskos jól néz ki. :)

XXX

(#3) Taranti


Taranti
senior tag

Az AMD B550 lapokhoz itt van két eléggé jó videó, mit lehet érdemes megvenni, az árazást is szem előtt tartva:
[link] - Buildzoid / GamersNexus
[link] - Buildzoid további elemzések

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#4) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Komoly? Az a lábtartó 70k-ért? Persze, értem én: állítható, amit egyszer az ember beállít magának és úgy marad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

70 rongyért lábtartó? Az kemény... Felrakom az asztalra ingyen.

(#6) A.K. válasza macilaci78 (#4) üzenetére


A.K.
tag

legalább RGB-s lenne....

(#7) atee


atee
őstag

Na igen a lábtartó ára elég vérlázító. Mondom ezt úgy, hogy noble icon székben ülök. A párnák árát se értem. Kb. kétszer kipróbáltam azóta be vannak vágva a sarokba. Pénzt semmit nem adnék külön értük!

D-day 2002-01-04 01:54

(#8) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Kicsit lemaradtam.... egy normálisabb B550 deszka áránál is ilyen vastagon fog a caruza? :Y
2 éve 32k-ért olyan Z370 deszkát vettem, amin Intel LAN, ALC1200 hang (gyors lecsekkoltam a számlát, bruttó-kisker), ma meg kb. 55k-tól indulnak az ilyen lapok, tök mindegy melyik platform?!

Jevons paradox

(#9) joey04


joey04
titán

látom nem csak nálam verte ki a biztosítékot a lábtartó :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát ezekből a leendő egyetemisták max a notikat nézik meg. Ilyenkor kicsit túlsúlyban lehetnének azok a cuccok, amik esetleg kellhetnek nekik. És ne Win10 nélkül, ha lehet. Még akkor se, ha mellé lehet adni vásárláskor.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha mar itt vannak a 430, 440 G7 Probookok, hol vannak a Ryzenes 445, 455 G7-k? Nemetorszagban mar van, nalunk a HP nem hozza be ezeket? Lassan megint odajutunk mint a rendszervaltas elott, ahol nyugatrol kellett behozni mindent. Ha lenne angol kiosztassal, nem is varnek a magyar importorre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) hallador válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


hallador
addikt

hpshop.hu

Van csak szokas lustanak lenni.

Nem reklámozzák mert a legtöbb nagykernek nem erdeke. A hpnek nem celja nem eladni.
Sajnos a ryzenes gepek nem olcsók.

Amúgy pont fizettem elő egy kde slimbookra Nemetorszagban ami amd-s. Jó cuccnak tűnik.

A hpnek nem szokasa szarhaziskodni. 15 eve van amd-s gepe mindegyiket arultak Magyarországon. Miert pont ezt ne arultak.

Most ne menjünk bele a nagy es kisker gondolkldasmpdjaba.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) ANOka válasza Taranti (#3) üzenetére


ANOka
őstag

Az olvasni is tudóknak nincs leírva egy értelmes cikkben? :F :U

(#14) Tigerclaw válasza hallador (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt nem irtam, hogy Ryzen 7 4700, 4750, 4800 vonalon gondolkodok minimum 16GB RAM-al, bar talan pont a probook, amit lehet utolag boviteni rendesen, a SO-DIMM aljzatok miatt. Mas modelleken vagy full forrasztott, vagy egy forrasztot egy aljzat van. Muszaj leszek atnezni az elmeleti Ryzen 7 palettat.

Az bosszanto hogy papiron van 400 nites IPS paneljuk is, de gyakorlatban csak a gyengebb 250 nites van forgalomban. Van talan 1000 nites is, de az nem tudom, hogy nem-e TN. Mindenesetre a 2 dim aljzat ritka a Ryzen 4xxx notik kozott.

En a notebooksbilliger.de oldalt szoktam nezegetni akciok utan.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

a B550-es lapok árai hál'istennek kezdenek mérséklődni. A Giga lap bárkiek elég lehet egy 65W TDP-jű nyolcmagos procihoz, ha nem ragaszkodik a flikk-flakkhoz. Tuningolni a Ryzeneket amúgy sem nagyon érdemes, teljesen élhetőnek tűnik a négy RAM slot is. Az Asrock lapot egy jó választásnak tartom egy erősebb procihoz, ellenben hiába tizenkét fázisos a Strix lap, nem b550-el hajtanék egy csúcsprocit. (Igaz, az x570 sorozat legaljával sem) A Strix-ek ára amúgy is elszállt a sztratoszférába, nem vennék (többet, elég a TUF is).

Most még csak szivárognak a 4000-es sorozat tesztjei (a G-jelűek), de nagy előrelépést csupán a fogyasztás csökkenésében látok.

Sajnos a következő hetek nem fognak jelentős újdonságokat hozni, pedig jó lenne már megtudni, h mire is jó a B550...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#16) Taranti válasza ANOka (#13) üzenetére


Taranti
senior tag

Az a helyzet, hogy írott médiában ilyen körképeket/elemzéseket már nem látni.

Magyarul meg aztán pláne nem, én is van, hogy visszalapozok a videókban, ha valamit nem értek. A Hardware unboxed - Gamers nexus - Actually hardcore overclocking trió az, amiket én jobban ismerek és korrektnek gondolok.

Rákereshetsz még RP's lair csatornájára, ő magyar és gyártó/bolt független, de épp ezek miatt behatároltak a lehetőségei.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#17) ANOka válasza Taranti (#16) üzenetére


ANOka
őstag

El tudom olvasni és megértem az angol szakszöveget.
Viszont hallás után sz@rt sem! :(

K**vára időrablónak tartom az ilyen videókat: egy leírt szövegben odalapozol/keresel, ami téged érdekel és a saját tempódban olvasod/fogod föl. Még a videót csak úgy tudod nézni és értelmezni, ahogy felvették. :W

[ Szerkesztve ]

(#18) yericho800 válasza Freiherr (#2) üzenetére


yericho800
aktív tag

igen, meg mocskosúl drága is :N

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

En ket labtartot vettem, hiszen ket labam van, megadom a modjat. 🙄😂

(#20) dagonya válasza ANOka (#13) üzenetére


dagonya
aktív tag

az írás/olvasás már nem elég gaymerinfluenszerkreátor. akinek nincs egy valamirevaló jutyúbcsenölje az nem ember.

(#21) Szeleya


Szeleya
tag

70.000..... nekem az aztal alsò polcán van egy párna, 300ft ért kész a lábtartò :))

(#22) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

65"-os tv 130ezerert. Nem rossz. :D

(#23) VIC20


VIC20
őstag

Mi az a ,,ponthatár pipa"?

(#24) Joci10 válasza VIC20 (#23) üzenetére


Joci10
őstag

A hét végefelé (talán pénteken) volt az egyetemekre való felvételik ponthatárainak kihirdetése. Erre lett az utalás a ponthatárral, a 'pipa' részt meg csak nem kell magyarázni. :)

(#25) NandoXXL válasza ANOka (#13) üzenetére


NandoXXL
senior tag

youtube alatt nyomsz egy c betűt, és elkezdesz gyakorolni feliratot olvasni :N . (van felirat youtubon pont ezért, csak hogy egy értelmű legyen).

[ Szerkesztve ]

(#26) DS39 válasza janeszgol (#10) üzenetére


DS39
nagyúr

Hallgatói jogviszony mellé manapság már nem jár ingyen Windows?

(#27) twollah1976 válasza Aprósólyom (#8) üzenetére


twollah1976
őstag

2 eve nem majd 350 penz volt 1 azaz egy euro.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) Mbazsika válasza Agyrák666 (#22) üzenetére


Mbazsika
tag

Rendeltem 1et :)

(hoppá, már nem kapható... visszaigazolás még nem jött meg. kíváncsi leszek. :((( )

[ Szerkesztve ]

(#29) Mbazsika válasza Mbazsika (#28) üzenetére


Mbazsika
tag

Na, megjött a díjbekérő,

(#30) Taranti válasza ANOka (#17) üzenetére


Taranti
senior tag

Viszont a Gamers Nexus és az Actually hardcore overclocking videóinál be lehet kapcsolni a feliratozást, az valamennyit segít. :)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#31) razorbenke92 válasza Mbazsika (#28) üzenetére

A típusról van egy topic itt (kisebb méret de ugyanaz a típus, nekem 55-ös van)
Olvasd el a kommenteket.
Tl;dr: Ne várj sokat tőle. Mint megjelenítő megállja a helyét, az okos funkciók viszont nagyon hektikusak, egyeseknek ez, másoknak az bugos attól függetlenül, hogy ugyanazzal a szoftverrel futnak.

De mint tulaj, örülök, hogy még árulják. Azt jelenti, hogy lesz még hozzá support egy darabig.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#32) BiP válasza NandoXXL (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

Felirat ide vagy oda, attól még nem tudsz az adott videóban a téged érdeklő részre úgy ugrani, mint egy cikkben.
Értem én, hogy mindenki gaymerinfluenszerkreátor, egy ideje a videocikk a trendi, de cikk formában elolvasni praktikusabb. Főleg, hogy sokszor mobilon vagy melós gépen jutok ezekhez, ahol olvasni van kapacitás, videót nézni vagy nincs lehetőség/idő vagy hang nélkül netezek.
Nem beszélve arról, amikor 10 perc videóból 2perc a hasznos tartalom (de előre persze nem tudod, hogy 8 perc halandzsa lesz), na azt bogarászd ki.
Biztos öregszem.

[ Szerkesztve ]

(#33) BiP válasza razorbenke92 (#31) üzenetére


BiP
nagyúr

Az okosfunkciókra úgysem szabad építeni egy tévénél - szerintem. Úgyis vagy hiányzik belőle valami, ami kéne vagy elévül vagy alapból csak lassú.
Egyszerűbb rákötni valami androidos vagy linuxos kütyüt, azt olcsóbb frissíteni esetleg cserélni, és mindent tud, amit csak szeretnél.
Ez a 65-ös meg úgyis annyira olcsón van, hogy amennyit spórol, annyiból ki is jön egy mediabox, és jó időre le van tudva az okosdolog.

(#34) razorbenke92 válasza BiP (#33) üzenetére

Abszolút egyetértek, én is boldog tulajdonosa vagyok az 55-ösnek, amit 2.5 éve vettünk 140-ért. Sajnos nagyobb már nem fér el, pedig tényleg jó áron van a 65-ös.
Csak azért írtam, nehogy meglepetés érje a fórumtársat.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#35) VágniValó válasza ANOka (#13) üzenetére


VágniValó
addikt

Guru3d.com --> Motherboards-on belül azért találsz: [link]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#36) Mr.Csizmás válasza Aprósólyom (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

B450-nél legalább lesz zen3 support, ha bővített bios-os. (B450A-Pro MAX jó vétel volt így)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#37) regener válasza Aprósólyom (#8) üzenetére


regener
veterán

+1

Csak tudnám mikor jár már le a "gamer" és túlárazott dolgok gyártása, netán valami értelmes dolgot raknának rájuk extrának.

(#38) Piftuka válasza joey04 (#9) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem csak nálad. :N

Viszont az a két csuklótámasz tetszetős. Mondjuk a "Ducky" árazásánál (ismerve a billentyűzeteiket, amúgy nem meglepő módon) eléggé "vastagon fogott a ceruza"...

Ám az a "Glorius" ilyen szempontból is korrektnek tűnik; még passzol is a billentyűzetemhez. Én szerintem benevezek egy ilyenre. :K

"Aquila non captat muscas."

(#39) Mbazsika válasza razorbenke92 (#31) üzenetére


Mbazsika
tag

Megjött tegnap.
A kijelző minősége nekem teljesen megfelel az igényeimnek. Gyakorlatilag sem a tunert, sem a smart funkciókat nem használom (UPC box, Androidos média box), a hangja elég halovány, de ez sem szempont.
Sokat nem tudtam próbálni, mert a gyerekek rögtön kíváncsiak voltak arra, hogy milyen az xbox játék ilyen méretben és ez a kíváncsiság nehezen volt csillapítható :DD
A méret elsőre brutális, még rendezni kell a környezetét, hogy rendesen elférjen.
Szerintem ennyiért tuti vétel volt.

(#40) Hunter2


Hunter2
addikt

"mint a most csak 129 990 forintért megvásárolható, 65 hüvelykes Thomson 65UC6306."

a linken meg a következő fogad: "Kifutott termék vagy jelenleg nem elérhető." :U

(#41) Piftuka válasza Hunter2 (#40) üzenetére


Piftuka
veterán

Mert ez egy 2017-es modell a Thomson palettáján. Már jó ideje nem kapható.

Valószínűleg Mbazsika sikeresen megvásárolta azt az egyetlen darabot, amit most egy készletkipörgető akció keretében értékesített az ominózus szaküzlet. :)

Egyébként ennyi pénzért tényleg szinte ajándék.

"Aquila non captat muscas."

(#42) Mbazsika válasza Piftuka (#41) üzenetére


Mbazsika
tag

"Már jó ideje nem kapható."

Nem tudom, hogy az árukereső mennyire megbízható, de tavaly aug. az utolsó jegyzett ár nála, 230eFt :)

(#43) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az a lábtartó... Mára kikapcsolom az internetet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.