Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tvse1995


tvse1995
senior tag

Csak nekem tűnnek egy kicsit drágának? :F

(#2) #Morcosmedve válasza tvse1995 (#1) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

nem vicceltek :) jó ez a sok gyártó az SSD piacon, mert mennek lefele az árak!

© asszongya'hogy

(#3) brian1987


brian1987
tag

A barátságos teljesítményhez, nem annyira barátságos ár tárul.
De a 10k írás és törlés elég jól hangzik.

Régi értékeléseim :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=brian1987

(#4) Madn!ght válasza brian1987 (#3) üzenetére


Madn!ght
addikt

Fog az még alakulni. :)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#5) Silentfrog válasza tvse1995 (#1) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én ilyenkor számolok XLR8 120 GB 33 ezer körül igy egy az egybe átváltva. Biztos több fogy a 21 ezres V+200 asból

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sokan nem fogják őket venni az OCZ-k mellett.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) #95590400 válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


#95590400
törölt tag

ha kevesebb a szívás velük, mint az hirtelen elhalálozású vagy bizonytalan működésű alsó és közép kategóriás ocz-kel, akkor tárt karokkal fogadja a piac, ugyanazon az áron.

[ Szerkesztve ]

(#8) radi8tor válasza Jim Tonic (#6) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha megbízhatóbb, mint az OCZ, akkor miért ne?
Én inkább fizetek többet, de bírja 2-3 évig meghibásodás nélkül. :K

⭐ Stella

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

2.1W - nem sok ez picit a notiwinyók 1.5-1.7W-os fogyasztásához képest :F És még én hittem azt, hogy az SSD-k kevesebbet esznek...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Jim Tonic válasza #95590400 (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem tudtam, hogy ennyi gond van velük. Ez komoly? Most rendelünk 20db Vertex3-at.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Látom a közkedvelt 90 és 64 gigás nincs a felsoroltak között.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#12) nvyktor válasza radi8tor (#8) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Lehet velem van a baj, de azért elvárnám egy adathordozótól, hogy 10 évet menjen hiba nélkül... Tudom, hogy nem hdd, de akkor is. :F

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#13) Bodor válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


Bodor
veterán

Nem komoly. Nincs sok gond velük, főleg a Vertex 3-al nincs.
Agility 3-at sokat vettek a jó ár/érték aránya miatt ( nézd csak meg a Milyen asztali gépet vegyek topikot, szinte mindenkinek azt ajánlják) , hát persze, hogy arányaiban több a hibajelenség, aminek egy jó része nem az SSD hibája, hanem user error.

(#14) t72killer válasza nvyktor (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezért valók a mai SSD-k rendszermeghajtónak, de másra nem jók. Ha a rendszert újra kell húzni, üsse kő, ott a telepítő - de ha a fotógyűjtemény odavész, akkor nem mégy vissza a világkörüli útra...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) nvyktor válasza t72killer (#14) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Tiszta sor. Nem is bíznék rá mást.

Viszont ebben az esetben meg kicsit durva, hogy a rendszer miatt tegyünk a gépbe egy 20k+ forintba kerülő eszközt. Hiszen a boot folyamaton kívül normál user nem nagyon érzi az előnyét.

Ne érts félre, tök jó az ssd fejlesztés, szükség is van a hdd-k kiváltására hosszú távon, de még nem elég kiforrott.

Bocs, az offért... :R

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#16) nihill


nihill
őstag

Én az év eleje környékén cseréltem munkahelyi gépet, HDDt már nem is raktam bele, csak egy "gagyi" OCZ van benne egyedül.
Van hajtva rendesen és köszöni szépen jól van: [link]

(#17) Gabesz84 válasza Bodor (#13) üzenetére


Gabesz84
őstag

Azért az, hogy előbb jelez vissza az SSD, hogy kiírta perzisztens tárba az adatot, mint hogy az valójában megtörténik, eléggé nem user error. És még tenni sem tudsz ellene, csak bízol abban hogy a következő firmware már javítja a hibát.
Most már lehet hogy jó, de még nem volt azóta áramkimaradás, mióta utoljára újraraktam a rendszert, szóval nem lennék benne biztos.
Én akkor megbántam hogy spóroltam 10k-t, és nem samsungot vettem tavaly ősszel, de mostmár mindegy.

nvyktor:
ha alkalmazásokat is arra telepítesz, akkor azok is lényegesen gyorsabban indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#18) 0xmilan válasza nvyktor (#15) üzenetére


0xmilan
addikt

Ahogy az OS, úgy az SSD-re telepített programok is gyorsabban indulnak, mint HDD-ről. Talán nem véletlenül mondják, hogy egy öreg, HDD-s gép sebességén ez dob a legtöbbet, szóval átlaguser is megérzi.

(#19) Bodor válasza Gabesz84 (#17) üzenetére


Bodor
veterán

Nem azt mondtam, hogy mind user error.

(#20) t72killer válasza nvyktor (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A játékbetöltés is felpörög, sok itt a türelmetlen gamer (beleértve jómagam:)))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) #95590400 válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


#95590400
törölt tag

megoszlanak a vélemények, meg szélsőségesek is. de népbetegség náluk h pl. a standbyból nem akarnak visszajönni (főleg laposban, de alaplapra is finnyásak). meg azért elmond valamit, h relatíve sok a fw frissítés
a nálunk megfordult kb. 8 ssd-ból a legutóbbi volt az egyetlen ocz (nem vertex, hanem low costabb), rögtön megdöglött a legelején. kétszer is. szóval beleástam magam a google-val az ocz crap-be. és inkább kihagyom a továbbiakban, csak a szívás volt vele, és jobb félni, mint azt tapasztalni, h kikapták a cuccot a thinkpadból és nekib@szták a falnak. hivatalosan leesett a földre, és véletlenül rátett egy széket, mikor cserélte a tartalékra, de nem vagyok teljesen hülye. engem nem érdekel, a beszerzési ára őt terhelte, kapott egy használt ibm-es fujitsut tartaléknak a polcról.
ha kell valakinek a sérült ssd, odaadom sörért.
lehet jobban jártatok volna samuval, arra nem hallottam ennyi panaszt.

(#22) lujó55


lujó55
őstag

Hogy tudták az 5W-ot levinni 2.1-re?
Most vagy az 5W volt túl pazarló, vagy a 2.1W az óriási innováció

(#23) vgyuri


vgyuri
őstag

120 gb-os 450 mbyte/s-kel számolva 4,5 perc alatt teleírható. Ha folyamatosan írnak rá és törlik, akkor 9 nap és 9 óra alatt elérhető a 3.000 ciklus.

(#24) #21346560 válasza vgyuri (#23) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nagyon ügyes vagy hogy kiszámoltad! Leülhetsz :C

(#7) avman Akkor nekem meg a sok ismerősömnek szerencséje volt csak az OCZ ssd-vel?

[ Szerkesztve ]

(#25) Jim Tonic válasza vgyuri (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Azt is számold ki, mennyi adatot írtál ennyi idő alatt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) vgyuri válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


vgyuri
őstag

:) 120 gb x 3.000 = 360 tb. Másként számolva a legkisebb merevlemeznél is 3 év alatt napi 328 gb adat kiírásával lehetne elérni a minimum írási határt, ez szerintem bőven elegendő az átlag felhasználónak.

(#27) zoleek válasza nvyktor (#15) üzenetére


zoleek
tag

Hiszen a boot folyamaton kívül normál user nem nagyon érzi az előnyét. Ezzel kapcsolatban azért tudnék kötözködni... ;]
Mióta a notimba vettem egy plusz ssd-t a winyó mellé új dimenziók nyíltak meg előttem. :D
Igenis rengeteg dolognál lehet érezni (akár egy lúzer-júzer) esetében is. Pl: Boot idő (mint említetted is), IE, Firefox, Office, Játékok.... és sorolhatnám még.
Már az első napi használat után megfogalmazódott bennem a kérdés: Felsőbb kategóriás notikba miért is nincsen alapból??? Adatlapomon megnézheted mivel hajtom. Gyilkos lett a 'kis' Acer.

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#28) weiss


weiss
addikt

10 000 R/W ciklus már enterprise level?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#29) bteebi


bteebi
veterán

5 W-os fogyasztás (kisméretű) SSD-knél? :F Egy 2,5"-os winchester nem fogyaszt ennyit... Némelyik terméknek még tűrhető is az ára, bár mindegyik 1$/GB fölött marad, ami azért ma már nem annyira jó. Az XLR8 Pro és a Prevail széria meg kifejezetten drága...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) kromatika


kromatika
veterán

Jó hír én csak örülök.Ha egyre több gyártó beszáll az ssd gyártásába,és egyre nagyobb lesz a választék,az nekünk csak jó.Folytatódik az áresés. :K

(#31) Balage76


Balage76
senior tag

Ajjaj, mégegy matricás termék...újabb bőr ugyanarról a SF vezérlőről + 9,5mm vastag... :(
Az 5W-2,1W fogyasztás bazisok. 0,2W aktív használat közben, ha ezalá mennek, akkor csináltak valamit, mert ilyen már van a piacon (Samsung 830)!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.