Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Ezek az árak! :( SSD is, RAM is... -vajon meddig kell még várni az áresésre? :F

(#2) t72killer válasza Fred23 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jellemzően mindíg 1 hónappal tovább, mint amikor az ember végül feladja a várakozást és bevásárol:)).

Nekem az böki a csőröm, hogy alig van a kisebb 2242-es és 2260-as formátumokból. Pont egy-egy ilyen kéne a családba (az én laposomba 2242, az asszonynak meg egy 2260-as). Folyton csak ezeket a 2280asokat tolják, pedig 512GB simán elférne a legkisebb modulon is.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) icon


icon
senior tag

Az egyik szem sír, hogy tempó, meg ár, a másik szem mosolyog, hogy van gyártó, aki még gondol a nem annyira új technikával rendelkezőkre.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

(#4) Taranti


Taranti
senior tag

Azért planáris SSD-ért ilyen árak... nem fog kelleni.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) #41133696


#41133696
törölt tag

Nos én ekkor vettem a Plextor M8PeG SSD meghajtó (PX-256M8PeG)

Azóta:

Pedig nem használom többet, mint az idén tárhellyé lefokozott, korábban 6 évig OS-t futtató Corsair-t :)

Ami most itt tart:

[kép]

Vagy ott van a harmadik SSD-m ( ADATA XPG SX930 SSD 480GB SATA-III Termékkód: ASX930SS3-480GM-C ) ami kicsivel korábban érkezett, és kétszer akkora mint a Plextor:

[kép]

Szerencsére az én Plextorom nem TBW limites garancia szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#6) tibaimp válasza #41133696 (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza. Már bocsi, de akkor ha keksz, küldöd vissza gariba? Elfogadják?

Sajnálom a Plextor céget, szebb időket is megélt. Nekem a mai napig van tőlük működő PX-708A-as és PX-760A-as DVD író. A kis gépben vannak, az a gáz velük csak, hogy még IDE-sek, ami meg márt a nagy gépben nincs.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) #41133696 válasza tibaimp (#6) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az enyém még MLC-s nem TLC-s így jobban kell bírja, ezzel a tempóval 18 TB körül jön össze egy év alatt.

(#8) Meridian válasza #41133696 (#5) üzenetére


Meridian
senior tag

Mi az istent tolsz ezen az SSD-n?

Az enyém:

(#9) M@cika válasza Fred23 (#1) üzenetére


M@cika
őstag

Idén már ne számítsunk Ram árcsökkenésre :-(

Nasit a kis fehér medvének!

(#10) Füleske


Füleske
addikt

De ennyiért minek. Ennyiért mlc is van , tlc meg jóval olcsóbban van ugyanilyen , n+1 gyártótól.

(#11) Emperor_ válasza tibaimp (#6) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy kis olvasnivaló ;) .

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#12) gabor.79 válasza icon (#3) üzenetére


gabor.79
aktív tag

"Az egyik szem sír, hogy tempó, meg ár"

Ha szomorú vagy lehangolt vagyok, mindig a prohardver család fórumaira jövök vigasztalódni.

Egy low-end Androidos készülékhez érkezett hozzászólások ("2017-ben miért egy gigabájt RAM-ot / 8 gigabájt belső tárhelyet tesznek bele, nem kell, szar") garantáltan fel tudnak vidítani.

A gyártók veszik az adást, elkezdenek kétszer/n-szer annyit beléjük pakolni. Csak hát a gyártókapacitás véges, ezért az árak elkezdenek felfele kúszni, a microSD-k/pendrive-oké tavaly óta nyolcvan százalékkal emelkedett.

És amikor felvetem, hogy ha vesszük az Apple vagy Microsoft akár páréves telefonjait (nekem iPhone 5C-m van egy gigabájt RAM-mal, vagy tavaly volt egy Lumia 550-es ugyanennyivel), és ott pattogós a rendszer, nincs olyan erőforráshiány, mint Androidon, akkor engem néznek hülyének?

Aztán eljövök mondjuk ennek az SSD-nek a hozzászólásaihoz, itt meg csodálkoznak, hogy miért ilyen drága a RAM/háttértár? Tényleg ennyire nehéz észrevenni az összefüggéseket?

Ha a Microsoftnak/Apple-nek sikerült megoldani, a Google-nak miért nem? A tisztelt kommentelők miért több memóriát követelnek (aztán meg sírnak, ha drágul), ahelyett, hogy az Android fejlesztőket rugdosnák, hogy tanuljanak meg programozni?

(#13) tibaimp válasza Emperor_ (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na, ez igen ezt át KELL olvasnom, ez nekem kimaradt, köszi a linket!!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) tibaimp válasza Emperor_ (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Átolvastam a cikket, és erről a "Sentinel féle kondíciós" dologról nem tudtam, mármint, hogy pontosan mit is jelent ez az SSD-k esetében. Szóval, ha az az érték lecsökken, attól még az SSD működik, viszont garanciális cserére nem ad okot. Ez nem így működik a HDD-k esetében, szóval kösz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) kromatika


kromatika
veterán

Szokásos tucat TLC ssd,ráadásul drágán.

(#16) bteebi válasza kromatika (#15) üzenetére


bteebi
veterán

Na ez az. Semmi extrát nem tud (bár nem is feltétlenül lenne muszáj neki), de így, ennyiért felejtős...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.