Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolruf


wolruf
őstag

Inkább olcsóbb BluRay meghajtók (író/olvasó) jöhetnének már :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#2) koliz1


koliz1
tag

Vajon mien belsövel készülnek ?

(#3) sanzi89 válasza koliz1 (#2) üzenetére


sanzi89
addikt

Itt van a kutya elásva! A Plextor már jópár éve csak dobozokat gyárt, és eladja horror áron... :(((

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4) twollah


twollah
nagyúr

Pioneer-ra tippelek.

(#5) KaraDani


KaraDani
addikt

Minek már új dvd írókat kihozni? Nincs elég? Ráadásul magának a dvd nek se értem már mi a funkciója, adattárolásra kicsi, hordozásra meg nem praktikus.

(#6) shteer válasza KaraDani (#5) üzenetére


shteer
titán

a cégeknek folyamatos fejlődést és jelenlétet kell mutatniuk a piac felé

..szerintem jónak tűnik

(#7) dbius válasza KaraDani (#5) üzenetére


dbius
veterán

Én még azt is hozzátenném, hogy adattárolásra nem csak kicsi, hanem alkalmatlan a rendkívüli sérülékenység miatt.

Személy szerint nekem az a tapasztalatom, hogy sokkal sérülékenyebb az őskori cd-nél is, és még minőségi lemezek esetén is több alkalommal fordult elő, hogy pár hónappal az írás után olvashatatlan volt a lemez.

Egyébként nem értem - a többiekhez hasonlóan - hogy miért kell még dvd írókat "fejleszteni", amikor inkább a blu-rayt lenne érdemes elterjeszteni szélesebb körben, alacsonyabb áron. (bár megjegyzem, hogy ezzel kapcsolatban még nincs személyes tapasztalatom, hogy mennyire sérülékeny a lemez, ill. mennyire biztonságos adattárolásra...)

(#8) KaraDani válasza dbius (#7) üzenetére


KaraDani
addikt

Sérülékenységgel is egyetértek, én már ezer éve nem is írok ilyen céllal dvd-t mert féltem az adataimat. Engem blu-ray se fog meg, nem látom már értelmét az optikai meghajtóknak, amikor egy csöpp pendrive már simán lehet blue ray méretű, és lassan nem is drágább. Szerintem ez az optikai vonal kicsit elavult már.
shteer: marketing óra feeling :D Csak nem értem, mért nem csinál már senki új CD írókat, Pata s vinyókat stb...

[ Szerkesztve ]

(#9) Atis707


Atis707
tag

az USB-s cucc nem hasztalan(noti, netbook, etc), de szvsz inkább külső vinyó ma már.

[ Szerkesztve ]

(#10) FefeeX válasza twollah (#4) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor nem LS lenne benn hanem LF... Így én NEC-re vagy BenQ/Philipsre tippelek...
De gyönyörű lakkfekete... Lehet egy ilyet beszerzek ha jó a belseje, és 15 alatt megúszom :)

dbius: nagyon sok a jogdíj a BR-ben, emellett a jelenlegi fejlesztési szint sem áll még ott, hogy olcsón tudják kiszórni... Ez pedig csak a szokásos, éves megújulás... Én pl Raidmax Sagitta2 házat tervezek, amiben gyönyörűen nézne ki, gyakorlatilag a szépség az, meg a halkság, amiért rengeteget fizethetsz a számítástechnikában - no meg a csúcsteljesítmény (a csúcs +10% az eggyel kisebbhez képest általában, de +250% árban..., ezek az adatok ugyan mindenhol változóak, de a reláció hasonló)

[ Szerkesztve ]

(#11) KaraDani válasza Atis707 (#9) üzenetére


KaraDani
addikt

Az ok hogy otthonra vinyó, de gondolok itt arra is, hogy ha boltban veszel egy filmet simán rá lehetne nyomni vmi ROM megoldású pendrivera, és akkor az asztali lejátszókra is csak egy USB port kéne.

(#12) FefeeX válasza KaraDani (#11) üzenetére


FefeeX
veterán

kéne... Na ez az... Mondjuk azóta nem is írok DVDre, mióta megvettem a WDTV HD media playert... :) Idő, sok lemez, aztán most a nagytakaritásban hétvégén kb 100 lemezem landolt a kukában, mert már nem kellettek a cuccok... Ezért nem éri meg, inkább vinyó, hasonló ár, újraírható, sérülési esély kb azonos...

(#13) kali válasza FefeeX (#10) üzenetére


kali
legenda

azt olvastam tegnap valahol - persze most nem találom... :W -, hogy a belső nec, a külső meg samsung!

(#14) FefeeX válasza kali (#13) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor belsőt még érdemes is lesz venni... :) Szép is, meg jó is...

(#15) antikomcsi válasza kali (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem baj, az ára meg plextor. :DDD

(#16) Cobra.


Cobra.
őstag

Ha nem lenne rajta a sok felesleges felirat még jól is nézne ki.

(#17) shteer válasza KaraDani (#8) üzenetére


shteer
titán

akár tetszik akár nem, így megy :)

..szerintem jónak tűnik

(#18) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Szerintem egy éve nem írtam DVD-t. Mióta DIGI -m van itthon hamarabb telik meg a vinyó, minthogy eljussak a boltba DVD -t venni :DDD
Egyébként jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#19) Sonja válasza koliz1 (#2) üzenetére


Sonja
veterán

Elméletileg Lite-On iHAS424 lesz a belseje.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20) vottokar


vottokar
senior tag

Látom, hogy még mindíg van PATA vezérlős modell is. Akkor nem temetik még teljes mértékben. Bár a merevlemezgyártók is így gondolkodnának :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#21) bartucc válasza twollah (#4) üzenetére


bartucc
addikt

Az szép ha ugyanazt eladják 2-3szoros áron. :(((

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22) kali válasza bartucc (#21) üzenetére


kali
legenda

pedig a plextor esetében már elég régen ez megy... :(((

(#23) rudi válasza koliz1 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

A 860 Pioneer volt ezek viszont úgy tudom LiteOntól jönnek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#24) waverider válasza antikomcsi (#15) üzenetére


waverider
senior tag

pláne a külsőé!

mivel most újitottam pont a feléért egy Seagate 1TB vinyót, ez már nem kéne, de bizti lesz pár Plextor fanatikus aki megveszi, mitsem törődve a ténnyel, hogy ráadásul a 'Plextor minőség' fogalma is jóideje már csak urban legend.

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#25) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Azért egy PH! tesztet elolvasnék róla. Főleg a külsőről :)

(#26) Ari18


Ari18
őstag

A PX-880SA nagyon tetszik, csak hát már én sem használok ilyet. Winchester, ha kell veszek nagyobbat vagy törlök.

(#27) slaci007


slaci007
senior tag

Tungsram 1896-2022

(#28) gg72 válasza slaci007 (#27) üzenetére


gg72
veterán

A Plextor 880SA tud minőségellenőrzést KProbe és Nero CD/DVD Speed progikkal is, vagy csak a sajátjával (PlexUtilities)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.