Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ALBY


ALBY
senior tag

Ez a cikk számomra azt jelenti hogy jövőre a jobb tévék mind 8K-sak lesznek,
ha akarod hanem ha van értelme ha nem (persze kicsit drágábban).
Így aztán az fog fogyni ha valaki normális tévét akar venni. Majd büszkén levonják a következtetést hogy hogy bevált a jóslatuk és a 8K.....
(közben LCD-be feketét, tisztességes okostévét, vagy moduláris rendszert nem tudnak csinálni)
Ma se tudsz 1080p (és nem szemétre való) tévét venni, holott a sok felhasználásra bőven jó lenne.

Mindeközben, a látványfilmekből is az igénytelen divx formátum a legtöbbször letöltött torrent...

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#52) #72042496 válasza ALBY (#51) üzenetére


#72042496
törölt tag

De a tévéket se a (helyi) hálózati filmlejátszáshoz igazítják, hanem a streamhez. A legjobb minőségű streamhez pedig kell a 4K tévé, még ha FHD anyaggal is el lehetne érni ugyanazt a képi minőséget.

Szerintem a 8K-val is történhet majd ilyen. Jól agyontömörítik, önmagához képest jobb minőségű is lesz, és kell hozzá a 8K tévé.

[ Szerkesztve ]

(#53) Márton


Márton
nagyúr

"a legfontosabb ok, hogy még mindig kevés a natív 8K tartalom"
Dehogy. Ha lenne is, a népesség nagy százalékát nem érdekelné, mert senki nem akar
a) óriás tv-t venni, ami be se fér a házba, nem mozgatható, stb.
vagy
b) 1m-ről bámulni a kisebb 8k tv-t

még usb2 -et raknak a tvkre
Ez ma miben is korlátoz téged? Tv-n nem másolunk. Vagy 250mbps feletti videókat szeretnél nézni usb-ről? :U

"A 8K akkor fog berobbanni, ha már majd nem nagyon lehet mást kapni."
Így van. Egyszerűen ha nem kapsz mást, persze hogy szépek lesznek azok a grafikonok..

Egy esetben látom értelmét: ha visszahoznák a passzív 3D-t, 4k/szem már ütős lenne, akár közelről is.. Semmi csík, semmi vibrálás, semmi akkus szemüveg, meg szinkronizálási szabványok.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#54) #72688384 válasza Márton (#53) üzenetére


#72688384
törölt tag

az usb2 abban korlátoz pl h nem képes annyi feszültséget leadni mint a 3 és ha kicsit többet fogyasztó külső vinyód van akkor beszoptad.

(#55) Márton válasza #72688384 (#54) üzenetére


Márton
nagyúr

ja értem, hát kisfogyasztású vinyót kell használni vagy Y kábelt
btw. szerintem 5V az usb2 és usb3 is :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#56) #72688384 válasza Márton (#55) üzenetére


#72688384
törölt tag

plusz még annyit vettem észre hogy néha látszik ahogy bufferel a lejátszó ha pl usb2-es kábelre dugom rá a külső vinyót és inditok el 4k hdr contentet mig ha ugyanazt az usb3-ason próbálom ott nincs semmi.
persze a 2-esen sem mindig fordul elő csak néha, pl ha beletekerek akkor 50-50 h beakad.

(#57) siposz válasza Slack (#32) üzenetére


siposz
aktív tag

A 15 éves 32 colos noname CRTm az istennek se akart elromlani, pedig nagyon vártam. :)

(#58) Pingüino válasza Márton (#53) üzenetére


Pingüino
senior tag

A passzív 3D-s 4K valóban ütne. Csak arra sem lesz tartalom, talán soha.

(#59) elfelejtette válasza siposz (#57) üzenetére


elfelejtette
veterán

A miénk is működött, csak lecseréltük, mikor rám jött a villanyszámla csökkentési láz. Így lett a 100W-ot fogyasztó CRT helyett 22W-ot fogyasztó LCD.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#60) Márton válasza Pingüino (#58) üzenetére


Márton
nagyúr

Ugyanmár. Én folyamatosan gyártom magamnak a családi videókat :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#61) Pingüino válasza Márton (#60) üzenetére


Pingüino
senior tag

Na, hát igen. Csak mivel kész tartalom nincsen, nem nagyon tolonganak a piacon a 3D-s TV-k sem. Pláne a passzív 3D-sek. Majdnem hogy teljesen el is tűntek.

(#62) TeeJay válasza #72688384 (#54) üzenetére


TeeJay
félisten

Nettó hülyeség...
Már a 2015-ben vásárolt LG TV-n is 3 darab USB volt és van USB műterhelésem meg USB feszültség mérőm, 1A-t simán bír 5V-on az meg bőven elég minden külső HDD-re. De mondok jobbat fixen van rajta egy 1A-es 1 méteres USB LED szalag a TV határa ragasztva ami ahogy kapcsolom a TV-t kapja a áramot USB portól és mellette van 500GB-os 2,5" külső HDD de még sosem volt gondja pedig egyszerre indulnak :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63) #72688384 válasza TeeJay (#62) üzenetére


#72688384
törölt tag

igen légyszi magyarázd meg hogy amit tapasztalok az nem is úgy van valójában.

(#64) TeeJay válasza #72688384 (#63) üzenetére


TeeJay
félisten

Én meg leírtam hogy 2LG TV-n is gond nélkül megy évek óta egy 1A-es 1 méteres LED szalag meg egy 500GB-os 2,5" alu rack-es HDD (Revoltec EX 207 ház)
Rá mértem mű terheléssel és biza 1A mellet még 5 volt körül van a feszültség tehát bírja. USB3.x esetén sem lenne nagyon kakaó benne mivel felesleges

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#65) niof válasza TeeJay (#64) üzenetére


niof
addikt

Igen, de lehet, hogy neki olyan TV-je van, ami nem tud leadni, csak az USB2 szabványban rögzített 500mA-t. Ha ez mellé egy olyan vinyója van, ami 6-700mA-t kér, mikor terhelve van, simán lehet az a jelenség, amit ő ír. Az USB3 is csak 900mA amúgy. Ha a gyártó ettől erősebb táppal szerelte a készüléked, akkor örülj neki! De egyáltalán nem biztos, hogy ez minden modellnél így van.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#66) #72688384 válasza niof (#65) üzenetére


#72688384
törölt tag

word.

egyébként wd passport 2 terásból is többféle van, az előző generáció kb 2x olyan vastag mint az új és az utóbbi gond nélkül meg a 2-es usbn mig a korábbi szenved.

(#67) Pingüino válasza niof (#65) üzenetére


Pingüino
senior tag

Azt tegyük hozzá, hogy az akkor a winyógyártó trehánysága. Mivel USB2-n 500mA, aminek ki kell jönnie, ezért ha a winyógyártó tudja, hogy többet is megehet, akkor vagy dupla USB-sre csinálja, vagy külső táposra.

[ Szerkesztve ]

(#68) #72042496 válasza Pingüino (#67) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem gondolom, hogy egy mai terméknél figyelembe kell venni az USB 2.0 limitációit. 12 éve létezik már USB 3.0. A tévékbe kéne inkább épkézláb (nem őskövület) I/O, még ha az mit tudom én 1000 wonnal többe is kerül.

[ Szerkesztve ]

(#69) niof válasza #72042496 (#68) üzenetére


niof
addikt

Így-így. Itt az igazság! A TV gyártóknak kb. semmibe nem fájna, hogy az 5V-os kimenetet úgy tervezik, hogy le tudjon adni mondjuk 2A-t. Ez pusztán pár alkatrészen múlik, semmi többön.

#66 jasso
A régebbi kiadású valószínűleg nagyobb áramigényű vinyót tartalmaz. Az újabb modellek nem csak karcsúbbak lettek, hanem energiahatékonyabbak is. Így kapásból elővettem egy 500GB-os 2,5"es slim HGST-t, ami 5V 800mA! Szóval ha szabvány szerinti az aljzat, akkor az egyszerűen kevés neki.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#70) Pingüino válasza #72042496 (#68) üzenetére


Pingüino
senior tag

Vitatkozhatunk arról, hogy mit kellene. De akkor sokmindent mondhatnánk, hogy mit kellene. Viszont ha a szabvány adott, akkor nekik illik ahhoz tervezni. Mert ha nem működik jól, az nekik lesz arcvesztés.

(#71) akaido válasza TeeJay (#19) üzenetére


akaido
addikt

Akkor pl. a Eurosport HD az nem FHD csak felkonvertált felbontású valami?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#72) salapp


salapp
addikt

Na, akkor ezt a Telekomnak is mondják el. A HD-adásaik is enyhén szólva viccesek, ami az adatmennyiséget illeti. Tízből négy ember örülne egy normális full hd olednek, amin a régi házi videóik és a nem HD-konvertált filmek is jól néznek ki. 3-4 méterről 65"-on is tökéletesen elég a full hd. Gusztustalan ez az erőltetett felbontásnövelés.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#73) #72688384 válasza niof (#69) üzenetére


#72688384
törölt tag

igen erről beszéltem :D

de amúgy tényleg nevetséges h ilyen 10 forintos alkatrészeken spórolnak.
persze megmagyarázzák h az usb2 az a kompatibilitás miatt kell (pl egér vagy billentyüzet) de akkor miért nem abból van 1db és usb3-ból kettő.
simán fillérbasz*s nem több.

(#74) #72042496 válasza Pingüino (#70) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, én is azt mondom, hogy 12 éve adott az aktuális szabvány, és illene ahhoz tervezni.

(#75) DopeBob


DopeBob
addikt

65-ös 4k TV-t nézünk néz az asszony kb. 4.2m-ről. Pár hónapja tudományos kísérletbe kezdtem és visszabutítottam a netflix előfizut az alapra (SD adás). Eddig semmi :D

MZ/X

(#76) #72688384 válasza DopeBob (#75) üzenetére


#72688384
törölt tag

bizonyos szintig feltudja skálázni alapból a tévé a tartalmat 4k-ra illetve abból a távolságból amúgy sem látod.
annyi hátránya van az sd csomagnak h nem lehet több eszközön egyszerre használni az accot.

(#77) Márton válasza DopeBob (#75) üzenetére


Márton
nagyúr

Loller 😀

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#78) #16939776 válasza #72042496 (#68) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt azért vegyük figyelembe, hogy a beépített média-lejátszó csak egy hasznos kiegészítője a TV-nek, ezek a limitációk azért maradhatnak benne, mert nem ez a készülék fő profilja. Arra kínálnak egy másik készüléket, amivel szemben már alap elvárásod lehet az usb 3.0 csatlakozó meg az 1000-es lan megléte.

Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#79) mindhunter


mindhunter
csendes tag

8K? Ugyan már, lejárt lemez :))

https://ipon.hu/magazin/cikk/vasarolna-16k-s-micro-led-kijelzot-1-7-milliard-forintert-van-egy-tippunk

(#80) niof válasza #72688384 (#73) üzenetére


niof
addikt

Ráadásul semmi bajt nem okozhatna egy ilyen "eltérés". A rácsatlakoztatott eszköz többet nem vesz fel, mint amennyi kell neki. Tehát ha tud a táp 5A-t, akkor sem vesz fel 800mA-nél többet (ha a vinyós példánál maradunk). Persze feltéve, hogy nem hibás.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#81) #72042496 válasza #16939776 (#78) üzenetére


#72042496
törölt tag

Majd figyelembe veszem, ha ezt kimondják, és nem connectivity hubként tervezik tolni az özönvíz előtti retkeiket.

Én gyakorlatilag nem használok USB-s adattárolót, ez engem nem érint. Ettől még nevetségesnek tartom a tévégyártók gyakorlatát, és megértem a fórumtárs panaszát.

[ Szerkesztve ]

(#82) niof válasza #16939776 (#78) üzenetére


niof
addikt

Hát, szerintem meg ha már azt állítják, hogy van benne tisztességes médialejátszó, akkor illene a legnépszerűbb/legelterjedtebb formátumokkal csont nélkül működnie. Aztán hányszor lehet itt is olvasni a tesztek/TV-k topikjaiban, hogy ez és ez nem megy... :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#83) #72688384 válasza niof (#82) üzenetére


#72688384
törölt tag

nekem eddig kb mindent lejátszott a beépitett médialejátszó, talán 1-2 avi-t nem ami még valami ősrégi codekkel volt kódolva.

(#84) #16939776 válasza #72042496 (#81) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ennek azért se örülj, mert consumer szinten a nagy sebeségű vezeték nélküli kapcsolat mellett, semmi szükség nem lesz az általad kifogásolt portoknak az aktualizálására.

#82 niof: Ezekre sehol nincs 100%-os megoldás hardverben, még egy drága asztali médialejátszónak is évekbe telik mire összekalapálnak hozzá egy 98%-ban tökéletes Fw.-t. De annyi idő alatt nagyjából el is fog avulni.

Hú, milyen negatív vagyok ma. :(

[ Szerkesztve ]

(#85) niof válasza #16939776 (#84) üzenetére


niof
addikt

Nem vagy negatív, igazad van. Én is azért váltottam Dune HDMax-ról HTPC-re, mert a VLC nagyjából a flexkorongot is le tudja játszani, meg van normális böngésző is.
A TV esetén meg az lenne korrekt, ha pontosan leírnák, hogy mit játszik le. Formátum, kodek, bitráta, stb... Apámnak egy filmet 5 teljesen különböző formátumban kellett beszereznem, mire az LG az utolsót végre "megette". :U

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#86) #72042496 válasza #16939776 (#84) üzenetére


#72042496
törölt tag

Maximum arra látok esélyt, hogy a kínai gyártók fölkavarják az állóvizet. Enélkül semmiféle változás nem lesz szerintem. Mostanában legalábbis nem.

[ Szerkesztve ]

(#87) #72688384 válasza #72042496 (#86) üzenetére


#72688384
törölt tag

fejlesztés szinten nem nagyon tudnak mit kavarni évek óta technológia lopásból élnek.

(#88) #16939776 válasza niof (#85) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen, de a HTPC-vel az a probléma hogy ha megfeszülök, sem tudok olyan hang-kép összetartást, immerziót elérni mint célhardverrel, szóval a teljes kompatibilitásért cserébe bizony be kell vállalni egy másik kompromisszumot.

#86 Balika911: Tudom hogy teljes nonszensz, de azzal, hogy a kijelző-elektronika külön van, szétválasztható, lehetőséget ad arra hogy az elektronikát cseréld ahogy telik az idő, lehet olyan vállalkozó szellemű egyén aki a gyárinál jobb minőségű/modernebb alkatrészekből megcsinálja, és összetoborozza a közösséget aki/ami fitten tartja hozzá a szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#89) niof válasza #16939776 (#88) üzenetére


niof
addikt

Én elvagyok a régi Samsung tévémmel. A hangot meg egy nuPrime uDSD-ből küldöm a sztereóra. Teljesen jó.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#90) #72042496 válasza #16939776 (#88) üzenetére


#72042496
törölt tag

A lehetőség amúgy is adott. Itt olyan esetet írtak le, amikor a HDD-t cserélni kellett egy másikra, mert évtizedes portot használnak a tévén, és/vagy spóroltak a tápon.

A külön médialejátszóval jön egy újabb távirányító, eltérő UX a szoftverben, potenciális HDMI problémák, és egyre tipikusabb, hogy a DTS formátumokat is a tévén kívül kell dekódoltatni. Ezek közül az első három nem az a lehetőség, amivel magamtól is élnék.

(#91) Márton válasza #72042496 (#90) üzenetére


Márton
nagyúr

van egy szabvány, amitől nem tértek el, ennyi.
nincs itt semmi látnivaló..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#92) #72042496 válasza Márton (#91) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó'vanakkor.

[ Szerkesztve ]

(#93) tsi válasza Pingüino (#15) üzenetére


tsi
tag

Na azért ezzel a grafikonnal leállnék kicsit vitatkozni... egy 65"-os 4K-s TV-n játszok natív felbontásban, kb 1,5m-ről. Nagyon is észrevehető a különbség a FHD meg a 4K között.

(#94) Márton válasza tsi (#93) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor rosszul értelmezted :)
Pont azt ábrázolja, hogy 2.5m és közelebbről van értelme a 4k-nak.
Tehát jól csinálod!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#95) tsi válasza Márton (#94) üzenetére


tsi
tag

Jogos... :D

BTW: az USB2 és USB3 valóban 5V, de USB2 max 0.5 A, USB3 0.9 A (nem TypeC) tehát nem mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#96) Márton válasza tsi (#95) üzenetére


Márton
nagyúr

[link]
Nem tudom, biztos szerencsés vagyok, nekem van vagy 8 laptop vinyóm, vegyesen 320GB-2TB-ig, egyik sem reklamál a tv-re dugva.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#97) Pingüino válasza tsi (#93) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, Azt mutatja a grafikon, hogy 65" tévén 2,5 méter környékén jön ki a fullHD teljes felbontása, 1,5 méter környékén meg a 4K teljes felbontása. A kettő között a jobb szeműek már korábban is észrevehetik a különbséget, de 1,5 méter az, ahol teljes a látvány. Csak ugye nem épp szemkímélő 1,5 méterről nézni a tévét. Meg általában nem is szoktak. Az átlagos nézési távolság 2,5-3 méter. Ott meg teljesen jó a fullHD is. 65"-on.

(#98) Pingüino válasza Márton (#96) üzenetére


Pingüino
senior tag

A 2,5-ös laptop merevlemezek jellemzően kevesebb árammal is beérik. Amivel gond szokott lenni, az a 3,5-ös merevlemez. Azokat külső merevlemeznek általában külső táposnak is csinálják. Vagy dupla USB-snek.

(#99) Márton válasza Pingüino (#98) üzenetére


Márton
nagyúr

Természetesen 2.5-esekről diskurálunk, hisz a 3.5-esekhez eleve nem elég az 5V. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#100) TeeJay válasza tsi (#95) üzenetére


TeeJay
félisten

Az hogy anno a szabvány 5V 0,5A-t adott meg USB2.0-ra már rég nem igaz TV-nél
Ma már 2A-t is simán tud hiszen az A úgysem számít csak a feszültség
USB3.0-nál sem 0,9A-t tudnak a portok hanem jóval többet
Persze értelmes gyártóknál van ez, LG TV-nél biztosan elbír 1+1A-t
De a 6éves Gigabyte alaplapomon is minden USB2.0 porton elment mind az 5 darab 2,5" külső HDD-m gond nélkül

Erre jó egy USB feszültség mérő meg egy műterhelés amivel tudsz 1 - 3A-ig terhelni és közben mérni hogy a feszültség 4,9V alá ne essen

Laptopban néztem USB2.0 portot ott is mind tudott 1A-t vígan pedig nem vadiújak voltak hanem 6-8évesek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.