Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

A 0-nál egyel több már 100 % növekedés...
Én nem látom a jelenlegi formákban értelmét, de biztos lesz majd értelmezhető dolog is belőle idővel

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#2) Mooka-Miki válasza LurkerSheik (#1) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Pont ezt akartam írni én is, hogy a semminél az egy már jóval több. ;D

(#3) troviko


troviko
senior tag

A technológiának látom értelmét, csak pont nem a telefonoknál. Ezekben az eszközökben a legnagyobb az igénybevétel, plusz a hajlíthatóság oltárán le kell mondani a por, vízállóságról, a karcállóságról, a vékonyságról, úgy, hogy olyan nagyon nagy hozzáadott értéke nincs.

https://www.oldtech.hu/

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Volt már olyan a történelemben, hogy bejött bármi, amit ezek a "piackutatók" előre jeleztek? Mert én eddig csak a buktákat látom (3D, hajlított TV, VR, tablet, ilyesmi...)
Lehet érdemes lenne odafigyelni rájuk, és shortolni azoknak a részvényeit, amire növekedést jósolnak? ;]

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) kopidoo


kopidoo
senior tag

Vajon elkezdenek a képarány(ok)nak megfelelő tartalmat is gyártani?
Jöhetnek a 4:3-as filmek és videók :D

(#6) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A piackutatók minden esetben bizakodóak.
Aztán néha nagyon a szék mellé ülnek. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#7) twollah1976


twollah1976
őstag

Egy ideig most mindenki ezen fog porogni vagy probal meg porogni, aztan a piac eldonti, hogy kell e neki a hajlithato kijelzo vagy sem.

En azt olvastam ki a reggel szettaposott eticsigak belsosegeibol, hogy ez a technologia is ugya arra a sorsra fog jutni, mint a 3D-s adasok a tvben, 3D-s filmek, hajlitott tv, VR.
Egy ideig probaljak letolni az emberek torkan, valaki lenyeli, masok kikopik.
Aztan szepen megy az egesz a ilyen is volt dobozba a pince egyik pokhalos elfeledett sarkaba.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Tartalomfogyasztásra kiváló, sőt ha 10-15" méretet is el tudnák érni akár filmezésre is jó buszon stb. DE:
- maradjon vékony
- bírja az akku
- a karcosodás elleni védelmet valahogy oldják meg

(#9) sBc


sBc
aktív tag

Évente kitalálni értelmetlen újdonságokat, mert kell az innováció, mert az hozza a vevőket.
Milliókat költeni marketingre, hogy meggyőzzenek igen is jó és kell neked az a termék, vedd meg!
Gyártani kell ám a sok szemetet!
Ennyi ráfordított pénzből energiából csak ennyire telik, hogy hajlik a kijelző????
Levegőt, vizet megtisztítja? Műanyagot vagy szemetet lebontja? Az éhezésre, szegénységre mi a válasza? Kerül majd 2000 dollárba!
Növekszik a kijelző kereslet, mert már ott élnek az emberek! A kijelzők korát éljük! Közösségi-média, játék, YouTube, Netflix... bámulni kell.

[ Szerkesztve ]

(#10) Cs1csó válasza sBc (#9) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy biztos, a környezetre nem a szennyezés a legkárosabb, hanem a mérhetetlen fogyasztás.

(#11) Noukoum


Noukoum
veterán

Legnagyobb korlát jelen az ár.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) kromatika válasza Noukoum (#11) üzenetére


kromatika
veterán

Szerintem is.

(#13) Wapmester


Wapmester
senior tag

majd mikor karcálló bevonatú, vízálló és megfelelően ellenálló lesz a hajlítgatásoknak akkor érdemes lesz szórakozni flexibilis kijelzőkkel, a piackutatók valószínűleg elitták, vagy szétcsúsztatták porokkal az agyukat, ha úgy hiszik ezekkel a flexibilis kijelzőkkel lehet valamit elérni úgy, hogy a fentebb említett tulajdonságokkal nem rendelkeznek :D

(#14) Csapoati válasza LurkerSheik (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A 0-nál egyel több már 100 % növekedés...

Ő, hűha, remélem a matektanárod nem látta ezt. :D

A telefon hajlíthatósdit pedig én értelmetlennek, de legalábbis erőltetettnek találom.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) Tikakukac


Tikakukac
titán

Bizakodnak? Az jó. Én így szoktam lenni az autómosás és az időjárás témakörben. Hiába mondanak 100%-os esőmentességet, ha kocsit mosok akkor a bizakodással ellentétben fog esni, legalább 1 percet.

Köbö ennyit érnek ezek a piackutatók is. Jellemzően több értéket termelnének kapálással.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) forgonati


forgonati
őstag

Mindaddig, amíg a körmöm kissé erősebb nyomásával maradandó nyomot hagyok a kijelzőn, kuka a technológia. Mert kb. 1 hónap után lesz olvashatatlanul karcos. Jelenleg nem tudnak olyan bevonatot rátenni, ami állja a karcot de olyan flexibilis is, hogy akár évekig bírja a hajlítgatást. Vagy ha van ilyen, az annyira drága hogy megfizethetetlen lenne az eszköz. Így is elkértek ezért 2000$-t aztán összefosta magát pár nap alatt. Bőven nem piacképes még ez.

Keelah Se'lai!

(#17) kchris78 válasza Wapmester (#13) üzenetére


kchris78
veterán

A piackutatók nem mérnökök. Látszik is...

(#18) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nekem ilyen hajlítható izék biztos nem kellenek, pedig mobiltechnikaifejlődésváróbuzi vagyok rendesen, de ha ez nem bukó lesz, megeszem a sapkámat, vagy mit...

(#19) Wapmester válasza kchris78 (#17) üzenetére


Wapmester
senior tag

ráadásul mennyire unatkozhatnak ilyen merész kijelentésekkel :D

(#20) Kékes525


Kékes525
félisten

Én vevő lennék egy olcsó hajlítható telefonra. Tablet és telefon egyben az jó ötlet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#21) Tikakukac válasza Kékes525 (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

És hogy látod? Reális az elkövetkezendő pár évben, hogy a tabom és a telóm 1 cucc legyen?

Erősen optimista vagy akkor :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) Kékes525 válasza Tikakukac (#21) üzenetére


Kékes525
félisten

Középtávon. Úgy 5 év távlatában.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#23) Tikakukac válasza Kékes525 (#22) üzenetére


Tikakukac
titán

Na arra befizetek :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#24) Cs1csó válasza kchris78 (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

Alapvetően mindegyikre szükség van. Hiszen ha nincs piackutatás vagy nincsenek kreatív emberkék akkor egy mérnők nem biztos, hogy tudni fogja mi az ami kell az embereknek.

(#25) csongi


csongi
veterán

Piac kutatok, meg a piaci igenyek mi.?A Project arat meg elkaszálták. Abban tobb potencial volt mint ebben a hajligatos cuccban, szerintem.

(#26) csorbajeno válasza Kékes525 (#20) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én jobb megoldásnak tartom ettől az Asus megoldását, amit anno a PadFone-nal csinált. A telefon kapott egy tabletbe épített dokkolót nagy akkuval.

(#27) Kékes525 válasza csorbajeno (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

A dokkoló rész nagy helyet foglal el. Épp az nincs meg neki, mint ami az összehajthatónak megvan, az hogy összehajtva kicsi és így könnyen szállítható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) csorbajeno válasza Kékes525 (#27) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez tagadhatatlanul igaz. :DDD
Mindkét megoldásnak vannak előnyei és hátrányai. Én S9 tulajként bízom a Samsungban és a Dex-szel csinálnak jó tablet/telefon kombót.

(#29) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

A hajlítható kijelzős telefon egy baromság! Ez az én tömör véleményem.

(#30) Noukoum válasza SkyLine3000 (#29) üzenetére


Noukoum
veterán

Miért is?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) Cs1csó válasza SkyLine3000 (#29) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem a "hajlíthatóság" a lényeg, ez csak technikai megoldása annak, hogy egy darab eszközzel megoldhasd azt hogy van egy 5-6"-os telefonod - ami úgy néz ki mint egy 5-6"-os teleofon :DDD - de ha széthajtod akár egy 15"-os kijelzőt is kaphatsz és azon kényelmesebb filmet nézni, játszani stb. de akár weboldalalakat is nézni hiszen kevesebb görgetés mert nagy felületet tudsz egyben áttekinteni.

(#32) Tikakukac válasza Cs1csó (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez így elképesztően jól hangzik. Szárnyas fejvadász szinten tudom elképzelni, mert most így jelenleg és belátható távon belül ez igencsak kemény dió lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#33) Cs1csó válasza Tikakukac (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

Persze, sajnos ez még mindig egy eléggé "beta" "kísérleti" termék csak sajnos annyira felpörgött az egész világ, hogy nincs idő tökéletesíteni félkész állapotba is ki kell dobni a piacra.

Mindenütt ez megy, jó példa: kijön egy játék már 1-2 napon belül jön hozzá pár javítás, aztán egy két hónap múlva DLC meg DLC stb. meg új fegyverek, karakterek stb.

(#34) Mercel


Mercel
senior tag

Tekintettel arra, hogy most szerváltam be egy igencsak tepsi Note 9-et amit rövidesen követni fog egy Tab s3 - 6 valami, igencsak örülnék ha valósággá válnának ezek a cucczok, rádásul a 930-as Nokia óta Amoled hívő vagyok és konkrétan zavar az LCD kijelzők bénasága:)
Szerintem ha nem lesz technológiailag zsákutca igenis lesz piaca.
Akik most "kicsi" mobilokat vesznek többnyire nem azért veszik mert relatíve kis képernyő kell, hanem mert utálnak tepsikkel járni. Nem is beszélve azokról akik a lehető legnagyobb képernyős mobilokat veszik. Tehát igény bőven van a nagy kijelzőre csak a hordozhatóság/ kezelhetőség a korlát.
Az elején szokás szerint iszonyú drága fogyasztói bétateszt lesz az összes kicsit is működő hajlítható készülék- aztán majd kiderül, hogy mennyi van a technológiában és mennyire tudják/akarják levinni az árát..
Mondjuk a tuti nem a hajlítható hanem a hajtogatható lenne..
(Ja és szerintem):

Marcel

(#35) Silεncε


Silεncε
őstag

Újabb hülyeség, amit a marketing le akar nyomni a torkunkon. Hát tegyék oda, ahova gondoltam. Ha annyira hajtogatni akarnak, menjenek origamizni

(#36) SkyLine3000 válasza Noukoum (#30) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Mert ez az én magánvéleményem. A mai trendeket figyelembe véve gyakorlatilag semmi haszna nem lenne. Törékeny külső, vastagság, tok, stb. Feljebb már soroltak párat. Olvass vissza.
de engem fölösleges is győzködni az ellenkezőjéről, mert egy baromsáég az egész.
Úgyh a kérdésedre: -miért is? -azért, mert!

(#31) csicso82: Vágom a témát. Nem vagyok annyira egysíkú, hogy ne tudjam miről szól. Valszeg azért írtam, amit... Fölöslegesen ne győzködj. Nem fog sikerülni. Nem akarok telefont hajtogatni, ennyi! Nem vágyok egy 10en x collos telefonra. Sem így, sem úgy.

Mindenesetre az alkatrészgyártóknak lenne munkája a sok törött telefon miatt.

[ Szerkesztve ]

(#37) logitech1 válasza Silεncε (#35) üzenetére


logitech1
tag

:DD jól meg mondtad :R

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.