Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nepszter1


nepszter1
addikt

Merész elgondolás , de hajrá

(#2) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ehhez az ötlethez Parci is engedélyét adta? :F

(#3) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Én is jobban szeretem a nyomtatott sajtót könyveket, de ha nem regényt olvas az ember, sőt még grafikai is van benne, bizony az internet sokkal, de sokkal praktikusabb. Amint lett netem, igen hamar leszoktam a GS, Guru, 576, stb. magazinokról. Így sok sikert kívánok, de a helyetekben előbb megérdeklődném a "nagyoknál", hogy áll a nyomtatott sajtó eladás terén. :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#4) ABE válasza WonderCSabo (#2) üzenetére


ABE
őstag

Egy gondolathoz miért kéne engedélyt kérni? :U

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én is jobban szeretem a nyomtatott sajtót, de - egyéb felmerülő problémákat nem számítva - nem is olyan régen lett pont kitárgyalva valamelyik topikban ez a téma: nagyon nehéz lenne nyereségesen csinálni.
Bármennyire is fáj, de a nyomtatott sajtó kora lassan lejár :(

[ Szerkesztve ]

(#6) WonderCSabo válasza ABE (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha van pár olyan olvasó, aki pályaválasztás előtt áll és szívesen lenne újságíró, illetve teljes állásban dolgozna egy szerkesztőségben

Ezért.

(#7) adamssss válasza WonderCSabo (#2) üzenetére


adamssss
veterán

Igen igazad, van, de ez még tényleg csak egy ötlet és nem holnap fog megjelenni az első szám. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) fledgling42


fledgling42
csendes tag

Értelmetlen lenne. Az internet sokkal dinamikusabb, sokrétűbben felhasználható - papíron hogy jelennének meg a gyakran értékes hozzászólások, hogy javítanák a tárgyi és helyesírási hibákat, hogy jutnának el az emberhez a legfrissebb hírek óránként ésatöbbi, ésatöbbi. Rossz elképzelés, szvsz.

(#9) ABE válasza WonderCSabo (#6) üzenetére


ABE
őstag

A címlapos írások átmennek egy házigazda ellenőrzésén, mielőtt kikerülnek, nem?

Hogy a témához is szóljak: én már szinte teljesen leszoktam az újságokról, szerintem sokan vannak így vele. Elismerem, néha jó kézbe venni a nyomtatott cuccot, de kérdéses, hogy életképes lenne-e a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#10) adamssss válasza fledgling42 (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Ugyanúgy mint pl a gs-ben ide is belehetne ollózni fórum hsz-eket. Amúgy meg egy újságot ne tévesszünk össze egy közösségi portállal. Mindkettőnek megvan a maga funkciója. Az újságnak a bemutatás-teszt, a netnek pedig ennek a megvitatása.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#11) RootRulez válasza adamssss (#10) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem tom, ott az újságból lett honlap. Itt meg a honlapból lenne újság...

═════════════════════════════════════════

(#12) mrhitoshi válasza ^Clown (#5) üzenetére


mrhitoshi
veterán

nem rossz ötlet,mert így más rétegeket is érdekelhet nem csak azokat,akik értenek az internethez :DDD viszont,mint ahogy ^Clown is írta "Bármennyire is fáj, de a nyomtatott sajtó kora lassan lejár"

PS4

(#13) venember83


venember83
nagyúr

A nyomtatással elveszne az interaktivitás, ha meglenne neten is ugyanaz a teszt ingyen, akkor minek adni pénzt a kiadványért, ráadásul sorra húzzák le a nyomtatott újságírás redőnyét amúgy jó kiadványok, ilyen pl. a bikemag, de számos informatikai magazin helyzete is kiábrándító. De persze lehet, hogy én látom rosszul.

(#14) Krisinto


Krisinto
őstag

Merész elgondolás,csak ez mind-mind pénzbe kerül...
Egyrészt meg kell csinálni,ami pénzbe kerül,meg kell venni,ami megint sok pénzbe kerül(lásd PCworld,Gamestar...stb)
Ha ilyen árakkal lenne esetleg PH újság,akkor jobban megnőne az online látogatottság :C

(#15) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nagy jövője nincs.
A nyomtatott sajtó évről évre kevesebb példányszámot ad el.
És hát ki akarja azokat a híreket olvasni, amit 2-3 hete már a neten is láthatott?
Nem friss, nem éri meg.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A nyomtatott IT sajtó halott....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

A nyomtatott lap halott, kevésbé használható (pl. keresés), és ami a lényeg: nem zöld.

(#18) mephi666


mephi666
nagyúr

én is csatlakozom a "vészmadarak" díszes táborához :B

online sajtó előnyei/hátrányai: (az egyetlen hátránya kb. a nyomtatott egyetlen "előnye")
+ kényelmes (csak 1-2 klikk és már olvashatja is az ember a híreket)
+ percrekész (nincs átfutási idő, mint nyomtatottnál... ugyanaz a cikk sokkal gyorsabban megjelenik online, mint egy újságban)
+ interaktív
+ ingyenes
+ kevesebb költség a "kiadó" oldaláról is
+ "környezetbarátabb" (nem termel hulladékot)
+ és még lehetne sorolni

- sokan nem szeretnek monitorról olvasni (akinek meg nincs notebook-ja nem tud mondjuk budin ülve híreket olvasni)

ui: személy szerint én sem vennék egy újságot, ha online el tudom olvasni, mert: nem akarok plusz pénzt költeni és az újságok nagy része gyorsan hulladékká minősül... ritka, hogy az ember elővesz x éves újságokat nosztalgiázni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) L3zl13 válasza venember83 (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Egyetértek. A nyomtatott sajtó egyre jobban vergődik.
Üzletileg semmiképp nem tartom jó ötletnek.

Ráadásul:
Szeretem olvasgatni a PH-t de legalább annyira a hozzászólások miatt, mint a hírekért. (Nyomtatott sajtónál kilőve.)
A hírek pedig azért érdekelnek, mert frissek. (Gondolom nem napilap lenne, tehát ez is kilőve.)

Marad pár nagyobb teszt és írás. De pénzt nem adnék ki érte. Főleg, ha megjelenik a neten is ugyanaz ingyen...

Aki hülye, haljon meg!

(#20) Rive


Rive
veterán

Max, mint évkönyv.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#21) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Halott ötlet. Manapság egyre kevesebb nyomtatott lapot adnak el, egyszerűen azért, mert az Interneten gyakorlatilag minden friss hír azonnal olvasható. Ki fizetne olyan lapért, amiben egy-másfél-két hónapos cikkek, írások vannak?

https://www.coreinfinity.tech

(#22) Noddy


Noddy
senior tag

Abszolút rossz ötlet.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#23) Realradical


Realradical
őstag

Szerintem sem sok jövője van. Ha a PH! internetes oldalért 50 ft.-ot fizetni kéne havonta már akkor is elvándorolna az olvasók nagy része. Ehhez képest egy újság formátum, havi "frissüléssel" még életképtelenebb.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#25) Tikakukac


Tikakukac
titán

Igazából e-papírral tudnám elképzelni. Minden nap feltöltöd reggel a friss híreket mondjuk x forintért. Ez még éppen belefér. De kinyomtatva biztosan bukna, amennyibe kerül manapság a PC-s újság én is csak maximum jófajta melléklettel vagyok hajlandó megvenni :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) veector válasza Kalandor (#24) üzenetére


veector
senior tag

A HSZ-ek láttán szerintem már semmit se szeretne :D

[ Szerkesztve ]

(#27) WonderCSabo válasza ABE (#9) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De.

(#28) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Gyakorlatilag már mindent elmondtak előttem, még annyit, hogy mondjuk egy autós-motoros újság még elmegy offline viszont egy IT lap ami ráadásul internettel is foglalkozik azért mégiscsak jobb neten olvasni.

Szerintem is rossz ötlet, főleg így a válság közepén (úgyértve gazdaságilag nem épp megfelelő időszakban) pénzt beleölni, mert ha még ingyen is lenne, akkor se jönne vissza belőle a belefektetett munka.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#29) adamssss válasza Tikakukac (#25) üzenetére


adamssss
veterán

Igen, az e papírban még van jövő. Egyébként meglehet úgy is csinálni, hogy az újság tartalmazzon némi plusszt is ld: Gs. Pl interjuk stb

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#30) Lenry válasza adamssss (#29) üzenetére


Lenry
félisten

a "némi plusz" bőven kevés ahhoz, hogy egyáltalán megérje. plusz egy újság kiadása milliókba kerül. honnan szednél össze rá pénzt? befektetőd nem nagyon lenne, mert ki fektet egy haldokló üzletágba?

ha meg e-papír, akkor meg miben különbözik a normál PH!-tól?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Tikakukac válasza adamssss (#29) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, én is valami ilyesmire gondoltam, ebben még én is látok fantáziát, el kellene terjednie és utána szabad az út mindenki előtt :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) capulet75


capulet75
addikt

Ebbe ne öljetek pénzt. :N Az IT újság halott.A nyomtatott sajtóból és is már csak a National Geographicot és egy-két fotósmagazint veszek meg,de ezek elég specifikus újságok.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#33) speedyx86 válasza Rive (#20) üzenetére


speedyx86
tag

Évkönyvként nagyon is érdekelne! Egyszer egy évben megveszed, elteszed, és lehet nosztalgiázni. Lehet kis példányszámban legyártatni először, előrendelések, stb... Ez szerintem megérné, és talán érdekelné is az embereket.

(#34) moonman


moonman
titán

inkább lenne mobil verzió, nem is tudom, hány éve könyörgünk érte...?

(#35) Lenry válasza speedyx86 (#33) üzenetére


Lenry
félisten

valóban sokkal kényelmesebb visszanosztalgiázni 15 könyvből egy cikket, mint leülni a gép elé, és kb 15 mp alatt megtaláltatni a keresővel...

(#34) moonman ez egy amatőr kezdeményezés...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#36) DeSanto


DeSanto
őstag

Én egy 10 éves a PH lapot szívesen elolvasnék amiben minden egyben le van írva.
Sokszor elkezdődött már itt az írás de sosem fejeződik be.
Talán egy újság formájában megmaradna és talán minden le is lenne írva. :)

(#37) bartucc


bartucc
addikt

Szerintem a Prohardver felépült a semmiből, egyik legjelentősebb Online Magazin hazánkban. Jól van ez így, írott formába átvinni lehetetlen az itteni lelkületet. A hsz-sok adják a savát-borsát, és ez nélkül nem az igazi. :(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#38) Polemius


Polemius
aktív tag

Nyomtatott havilapként valószínűleg halott ötlet.
Van pár IT újság, azok is csökkenő példányszámmal.
Nem is csoda a csökkenés, hiszen pont itt avul el leggyorsabban az információ értéke.
Új lappal betörni erre a piacra, fizetett újságírókkal, fizetett korrektorral (mert ami még elmegy weben, az nyomtatva már nem feltétlen), műszaki szerkesztővel, a nyomdai, terjesztési és egyéb költségekkel együtt.. Valószínűleg jó ideig veszteségesen menne csak (ha egyáltalán valmikor legalább 0-ra fel sikerülne tornászni).

Esetleg mint fentebb is említették, évkönyvnek lenne értelme, amiben az éves történéseket, trendeket össze lehet foglalni, elemzéseket, hosszabb fejtegetéseket és az oldal életével kapcsolatos dolgokat lehetne megjelentetni. A régi CoV és hasonló évkönyveket érdemes lehet esetleg megkukkantani, hátha lehet ötletet meríteni belőlük.

Ami még esetleg járható lehet, havonta vagy negyedévente a fontosabb híreket, cikkeket kicsit ráncba szedve elektronikus újságként (mondjuk pdf-ben, vagy akár ePub-ban, amit a terjedőben levő könyvolvasókon is lehetne olvasni), ingyenesen vagy jelképes összegért neten elérhetővé tenni. Persze ehhez sem árt nyelvi, szakmai lektorálás meg kell aki elkészíti, de kevésbé munka- és pénzigényes. És esetleg lehet bele tenni reklámot, ami ezt (remélhetőleg) fedezi.

(#39) speedyx86 válasza Lenry (#35) üzenetére


speedyx86
tag

Nyilván, ha egy bizonyos cikkre lennék kíváncsi, akkor nem az évkönyvet lapoznám fel én sem. De ha 20 év múlva leülsz a fotelodba, és a fiókodból előveszed a PH! 2010-et, lefújod róla a port, kinyitod, és és meglátod, hogy jéé, de jó, Core i7, akkor attól biztosan lesz egy kellemes nosztalgikus érzés benned. Tévedek?

(#40) mephi666 válasza speedyx86 (#39) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát nem tudom, bennem az is kiváltja a nosztalgia-érzést, ha beírom gugliba, hogy "pentium 166mmx picture" és fél perc alatt találok egy képet, aztán merenghetek, hogy: "na, bő 10éve egy ilyennel küldtem még" :) meg a ph remélem "ugyanitt" lesz 20 év múlva is és ha akarom, akkor is tudom olvasgatni a régi cikkeket...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) speedyx86 válasza mephi666 (#40) üzenetére


speedyx86
tag

Ok, én azért megvenném. Szeretnék leadni most egy előrendelést! ;)

(#42) pckownz


pckownz
senior tag

Ha nem csillagászati összegbe kerülni akkor én biztos megvásárolnám.
Hiányzik a régi módszer, hogy kiadás napján rohanok az újságoshoz, és veszem az újságot, és már a liftben is a cikkeket olvasom, csorgatom a nyálam a legújabb hardware-ekre stb :DD

(#43) Aethel válasza speedyx86 (#41) üzenetére


Aethel
aktív tag

Egy ilyen évkönyvre én is már most leadnám az előrendelést :)

(#44) mephi666 válasza pckownz (#42) üzenetére


mephi666
nagyúr

régen más volt... mondjuk 10-15éve nem volt a net ilyen elterjedt és várta az ember az újságokat, mert főleg ebből tudott értesülni... emlékszem, hogy suliban volt mondjuk net és csomó cikket húztam lefelé, csomagoltam, tettem több példányban a floppy-ra, hogy hazáig kihúzza és otthon bújtuk ismerősökkel... meg persze voltak az újságok is... (ha nem volt pénz, mentünk mindig ahhoz, aki elő volt fizetve és ott olvasgattunk)

mostanra ez teljesen megváltozott: ott a net mindenkinél... egy informatikai újság meg szvsz. havonta 1 alkalommal tud csak megjelenni (napilapnak kellene lennie, hogy nagyjából időben tájékoztasson) és itt vége is a dolognak, mert nem naprakész... így is általában a külföldi oldalokon ott van minden teszt minden egyes hw megjelenése után már órákkal és ezzel szinte lehetetlen versenyt tartani még hazai oldalaknak is a hw-ellátottság miatt... :( nyomtatott újságnak meg annyi...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#45) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Hát nem tudom. Az elgondolás jó lenne, DE, véleményem szerint nem lenne rá akkora igény, mint az online megoldásnak, sőt... Ugye manapság (szinte) minden háztartásban van internet, és ha az otthon lakó emberke jártas is valamennyire az IT világában, akkor tudja használni is a gépet, internetet. Namármost, akkor olvassa is az oldalt online. Namármost, az online megoldás sokkal naprakészebb tud lenni, mint a nyomtatott forrás, ez miatt sztem sokkal keresendőbb is. Tudom van jó néhány hasonló lap ami összefoglalja havonta az IT világát, de azok épp azért vannak. Sztem egy havi lap nem olyan jó megoldás, főként egy olyan oldalnak, ahol naponta 10-20 vagy akár még több hír is van, meg jelennek meg tesztek...

Ez a személyes véleményem.

Véleményem szubjektív...

(#46) moonman válasza Lenry (#35) üzenetére


moonman
titán

tudom, de se amatőr, se profi szinten nincs mobilos változat. igen, a mai mobilböngészők már alkalmasak a desktop változat böngészésére is, de miért töltsek le harmincszor annyi adatot, ha nincs rá szükségem? lásd http://i.engadget.com/

(#47) adamssss


adamssss
veterán

Akkor emlékkönyv lesz belőle

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#48) hackeeeee válasza adamssss (#47) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Miért?

Én csak azt mondom, hogy egy jól menő internetes portálnak nyomtatva sztem már nem lenne jövője a mai IT-s világban...

Véleményem szubjektív...

(#49) adamssss válasza hackeeeee (#48) üzenetére


adamssss
veterán

Igazából én sem fűztem vérmes reményeket a dologhoz, de kíváncsi voltam a véleményekre. Egy-két hsz-t leszámítva tényleg mindenki értelmesen, érvekkel alátámasztva tudott hozzászólni. Az világosan látható, hogy mint újság nem lesz belőle semmi hiszen még Ti sem vennétek meg (lehet jogosan). Ellenben egy összefoglalót kiadni nem biztos, hogy hülyeség...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#50) Parci válasza WonderCSabo (#6) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Semmi közöm az akcióhoz, úgy értem, sem én, sem más a PH-tól nem kérte, hogy bárki rekrutáljon embereket.

Ami a konkrét ötletet illeti: a nyomtatott sajtó nincs jól, nagyon nem. Költséges, macerás, nehézkes, az IT világban meg nem is eléggé naprakész. Gyakorlatilag semmi anyagi ráció nincs egy ilyen megoldásban, most sem az a problémánk, hogy nincs elég hirdetési felületünk, csatornánk. Hirdető nincs elég. Botorság volna húzós költségekkel egy új médiafelületet csinálni, majd reménykedni, hogy nyereséges lesz. Nem lenne.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.