Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

(#1) Ricardo128

Ricardo128
aktív tag

Szép konfig, kifejezetten! A 7950-et még jó darabig nem kell lecserélned! :)
Milyen a hangkülönbség az alaplapi és a PCI hangkártya között? Vagy te miért vetted? Játékhoz, vagy valami hangrendszer bújik meg a háttérben? Jelenleg AMD-m van, de jövőre ha állítom össze az új gépem, Intelre váltok én is. A gépház nem fekszik számomra, én is inkább már a letisztult irányelvet követem (jelenleg LC Power 917B Titus X eléggé Cyborg már nekem), de ízlések és pofonok. Egy képet csatolsz a kész konfigról? Érdekelne. :K

szerk:

Azért a DDR4 az odabsz!!! :Y

[ Szerkesztve ]

gölmétcsül ©

(#2) snecy20 válasza Ricardo128 (#1) üzenetére

snecy20
veterán

Igen, egy hangrendszer az oka a dedikált hangkártyának. Bár mostmár akadnak nagyon jó integrált megoldások is, azok zenehallgatáshoz nem kimondottan ideálisak. :) Gépház esetén sokat töprengtem, végülis az volt a lényeges hogy tágas legyen, az ára se legyen olyan veszett, és a hűtési teljesítménye is átlag feletti legyen némileg. Jókat olvastam az NZXT Phantom 410-ről, nyilván messze van a topkategóriás házaktól, arra még rá kellett volna dobni minimum 20k-t, de állítólag a 4 ventilátor egész jól végzi a dolgát. :)
Mondjuk ha azt nézem hogy az ennél jóval melegedősebb AMD FX-emet elvitte évekig valami full passzív microATX ház, akkor gondolhatod.

Kb. jövő hét hétfőre áll majd össze teljesen.

[ Szerkesztve ]

Ha közmunka van, minden van! O.V.

(#3) szente válasza snecy20 (#2) üzenetére

szente
őstag

Jó kis konfig, de azért a RAM-ot megdupláztam volna. Persze tudom, hogy az nem kevés pénz, de néha azért úgy érzem, hogy a 8GB kezd kevés lenni.

(#4) snecy20 válasza szente (#3) üzenetére

snecy20
veterán

Abszolút 16GB dukál, de most perpill. nem éreztem szükségét, de egy éven belül azért tervben van a bővítése. Így persze már mindjárt megdől a "A PC, amihez egy pár évig nem szeretnék hozzányúlni..." kijelentés, de ez inkább a proc+alaplap kombóra vonatkozik.

(#5) Lauda

Lauda
félisten

Valahogy nem tiszta par dolog. Munkara kellene? Mert oda keves lehet a 8gb. Jatekra meg a 7950 keves, raadasul felesleges a 6 magos proci a 2400-es ramrol nem is beszelve. Ellentmondasos ez igy. :F

(#6) Ricardo128 válasza snecy20 (#2) üzenetére

Ricardo128
aktív tag

Nekem tervben van PCI-e hangkártya és SSD is, de ez még a jövő zenéje. :) Egyrészt hangrendszer miatt, másrészt 7.1-es füles miatt is. SSD pedig kábel nélkül, közvetlen lapra csatlakoztatva ígéretesebbnek tűnik. A procit mi hűti?

Várom a képeket! Egészséggel használd a gépet!

szente: A RAM a legkevesebb, azt lehet bővíteni bármikor. :)

gölmétcsül ©

(#7) 8th

8th
őstag
LOGOUT blog

Szép meg jó, de ha nem szeretnél hozzányúlni, hogy kapcsolod be?

„A politikusok mindenhol egyformák. Megígérik, hogy felépítenek egy hidat ott, ahol még folyó sincs." - Charles de Gaulle

(#8) Klaus Duran válasza 8th (#7) üzenetére

Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Hangvezérlés. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://youtu.be/75Mw8r5gW8E

(#9) snecy20 válasza Lauda (#5) üzenetére

snecy20
veterán

Amiket írsz, lényegében bővíthetőek. A hangsúly a platformon van. Kicsit túlgondolod a dolgot. :) Szimplán nem akartam ennél a szintnél alább menni. 7950 még azért annyira nem gyenge fullHD-hez (ilyen monitorom van és nem tervezek másmilyent a következő években), idén év elejéig simán elvoltam vele egy *zar FX6300 mellett, és nem a VGA volt a gyenge pont. majd eljön az az idő is amikor nem elsz felesleges a 6 magos proci, csak addigra rég nem a 7950 lesz mellette.

[ Szerkesztve ]

(#10) Lauda válasza snecy20 (#9) üzenetére

Lauda
félisten

Ha csak siman jatekra kell, eleg egy erosebb i5 is, vagy egy i7 2600k, szerintem jo sok penzt dobsz ki az ablakon, persze a te dolgod. ;)

snecy20 Jo oke.

[ Szerkesztve ]

(#11) snecy20 válasza Lauda (#10) üzenetére

snecy20
veterán

A pénzkidobás a 300k-s vadiúj VGA-knál kezdődik. :)

(#12) Dr. Romano válasza 8th (#7) üzenetére

Dr. Romano
veterán

Ha valaki olyan PC-t rak össze amihez többé nem szeretne hozzányúlni, akkor itt az olcsó és egyszerű megoldás.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) snecy20 válasza Dr. Romano (#12) üzenetére

snecy20
veterán

Mik vannak. :))
Amúgy a cím "viccesre" sikeredett így utólag, de jó ez így. Legalább pár év múlva majd felrakhatom a hirdetést hogy kihasználatlanság miatt eladó. :)

(#14) Hieronymus

Hieronymus
őstag

A kinézett processzor a következő memóriákat támogatja. DDR4 1333/1600/2133

Gyorsabbat nem érdemes venni, mert a következő gépbe már lassú lesz, ebben meg a processzorban lévő memóriavezérlő túlhajtása nélkül, nem használható ki.
Viszont párban kellene venni a dual chanel miatt. Jelentősen nő az adatátviteli sebesség.

„Sohase hagyd, hogy az erkölcsi érzéked meggátoljon a helyes cselekedetben!”

(#15) snecy20 válasza Hieronymus (#14) üzenetére

snecy20
veterán

Dual Channel-hez a második 8GB mindenképpen lesz, lehet hogy rövidesen. Igazából azért esett a választás a 2400-as RAM-okra, mert árban nem igazán volt különbség a 2133-asokhoz képest.

(#16) ricinus13

ricinus13
senior tag

A 7950 még szerintem is elég. Az kb egy 270x szintjén lehet. Nekem már több mint 2 éve van meg egy Vapor-x verziós, csendes gyors, nekem nem éri meg váltani. Főleg AMD vonalon.

(#17) snecy20 válasza ricinus13 (#16) üzenetére

snecy20
veterán

Nyilván hosszú távon nem fog illeni már a konfighoz, de 1 év azért kihúzható még vele.

(#18) ricinus13 válasza snecy20 (#17) üzenetére

ricinus13
senior tag

Annyi szerintem is. Épp a witcher 3-at próbáltam vele és szépen vitte pedig az nem épp az optimalizáltságáról híres. Természetesen nem max beállításokkal de nem is low.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.