Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Nyeregben érzem magam, hogy engem se ez a VR sem a 4k nem érdekel egy fikarcnyit sem.

Next PC Upgrade: 2022

(#2) Neovenator válasza Crytek (#1) üzenetére


Neovenator
senior tag

Azért mondjuk a kettő nem ugyanaz...a 4k egy gyártói kísérlet egy újabb rókabőrre (ehhez mérten szarunk is rá remélem), de a VR néhány éven belül megkerülhetetlen evidencia lesz...nem tudod majd megtenni, hogy ne érdekeljen. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#3) Crytek válasza Neovenator (#2) üzenetére


Crytek
veterán

Annyira lesz kb megkerülhetetlen mint az hosszú évek óta mondogatott dvgak eltűnése.Engem nem érdekel 20 év múlva se fog.

Next PC Upgrade: 2022

(#4) Hiftu válasza Crytek (#3) üzenetére


Hiftu
senior tag

Ha téged egyik sem érdekel, az tök jó. Kevesebb cuccot fogsz venni.
A többiek számára viszont ez 0 információt tartalmaz.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés kezdenek-e valamit az Optimussal, vagy megmarad annak a kisiklott megoldásnak, ami? (egyáltalán átmegy a 3D vision a mostani Optimus megoldásokon?)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#6) feketebirka


feketebirka
csendes tag

finomszemcsés preempció ... micsoda varázsige ... fogom az asztalt ... mármint izé miért pont félig van leordítva magyarra !?

(#7) Kristof93 válasza Crytek (#1) üzenetére


Kristof93
senior tag

Kiprobalod mondjuk a crescent bayt vagy a vegleges oculust es egybol erdekelni fog ;)
A 4k pedig nagyon kell a vr-hoz.

(#8) halaszlo válasza Crytek (#3) üzenetére


halaszlo
csendes tag

Komolyan, tényleg nem érzed a különbséget? A 4K engem sem vonz, de a VR esetében konkrétan arról van szó, hogy egy játékban benézhetsz a sárkány töke alá, vagy a F1 GP ben szétnézhetsz a boxsátorban, vagy kinézhetsz az F-16-os ablakán, körbenézhetsz a pilótafülkében stb.
Szerintem ez az évszázad legizgalmasabb dolga...
Na mindegy, én már nagyon várom, és remélem, hogy megérem, mire valóban használható módon megvalósul. Sajnos én egy kicsit lassúnak érzem a fejlesztéseket és félek, hogy elhasal, mire megfizethető módon a polcokra kerülne egy életképes rendszer.

(#9) zorrokalap válasza halaszlo (#8) üzenetére


zorrokalap
tag

4K is erdekelni fog mindenkit amint megfizetheto lesz(a vassal egyutt persze). Nekem egy 28 colos 4K monitorom van es overkill volt most ennyiert megvenni de egyertelmuen jobb. Ott jon elo ahol messzire lehet ellatni / sok a reszlet pl egy varos kep melysegerzeten sokat dob, hunyoritasz es latod a kis reszleteket 26kmrrel arebb, jatekok pl: auto szimulator/ ARMA /Elite-en eleg sokat dob.

(#10) Interceptor válasza zorrokalap (#9) üzenetére


Interceptor
addikt

Mások is érveltek már ezzel a 4K javára és van is benne logika amúgy is ez a jövő. Nekem egyetlen bajom van jelenleg ezzel, hogy a mostani gépem megfeküdne alatta. Megjelenítő váltásnál nem ártana gépet is cserélni, de a jelenlegi vga-k összességében kevésnek tűnnek rá, még a horror árúak is(ez utóbbi amúgy sem opció nálam). Erős kompromisszumok kellhetnek még a 4K-hoz, nekem a vga miatt már így is vissza kell itt ott vegyek, pedig ez csak full hd:)

Egy kérdés, még, hogy élsimításra gondolom nincs szükség 4K alatt?

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#11) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Zöldek jövőre behozzák a "lemaradást". Igaz sietniük nem kell, mivel a Rift is csak jövőre érkezik. Pirosaknál csak a Tonga lesz opció, meg esetleg a Fiji?

(#12) zorrokalap válasza Interceptor (#10) üzenetére


zorrokalap
tag

Valamennyi kell azert egy 2x-eset ra szoktam engedni.

(#13) Interceptor válasza zorrokalap (#12) üzenetére


Interceptor
addikt

Akkor nekem nem lesz ezzel gondom, mivel én full hd-n sem hazsnálok szinte soha, nem érzem nagyon szükségét. Utálom az összes eljárást, egyedül az SSAA jött be, ott nem volt kellemetlen képi mellékhatás ellenben gépzabáló.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#14) moli.hu


moli.hu
őstag

@Abu85: en nagyon nem ertek ehhez a temahoz, es nem tudom, hogy van-e barmilyen "reszecske" a grafikaban, de gyanitom, hogy a finomreszecske eros felreforditas. Fogalmam sincs, de feltetelezem, hogy az eredeti szo a fine-grained. Ha ez igy van, akkor ez az angolban a finomra o"ro:lt-et jelenti, ami igy koznevesedett -vagy hogy mondjak- es ma mar azt jelenti, hogy finomitott. Ime a freedictionary szocikke: http://www.thefreedictionary.com/fine-grained "detailed, in-depth, or involving fine detail"

Rakeresve a kifejezesre a wikipediaban viszont egy mas definicio jon: http://en.wikipedia.org/wiki/Granularity#Computing "Fine-grained parallelism means individual tasks are relatively small in terms of code size and execution time." ha jol ertem -bar nagyon nem ertek a temahoz- ez azt jelenti, hogy apro feladat.

De egyik sem finomszemcse.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.