Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem látják a fától az erdőt. A kompatibilitás és az elérhető minőségi appok száma számít. A saját egyedi rendszer a legrosszabb választás.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) kcsa


kcsa
veterán

Nekem 1.0 van. De senkinek nem ajánlanám nyugodt szívvel.

(#3) Béééla válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Milyen minőségei app kell egy tévére? Őszintén kérdezem, butatévére kötött PC-sként.
Kellhet rá hulu, netflix, youtube, miracast és a saját lejátszója ami hálózatról és USB-ről is lejátssza a filmet. Mi az amit valaha ezen kívül használt bárki is?

Bélabá

(#4) krx21 válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


krx21
nagyúr

+1
Ez pontosan így van...

(#5) kcsa válasza Béééla (#3) üzenetére


kcsa
veterán

na ebből az 1.0 pont a médialejátszást nem tudja jól, ami miatt megvettem. Feliratokat nem kezel pl.

Youtube van, ez az egyetlen amit használok is, és elfogadhatóan működik (mondjuk mocskos lassú).

(#6) bolvar válasza krx21 (#4) üzenetére


bolvar
senior tag

Ő miért is lenne így?
Mennyi appot is használ egy átlag ember a tv-n?.Ja 1-et a Youtube...Gyakorlatilag miracast vagy dlna vagy akármilyen lejátszó app van a tv-n az elég az emberek 99,9%-nak.
A plazma tv-ben lévő rendszerük a mai napig az egyik legjobb amit használtam,fejlesszenek csak hátha jobbat adnak,mert bár webos 3.0 használok nap mint nap még ez se győzi meg az embert.
Én személyszerint egy pip funkcióért tudnék ölni. 2017 van 42" nincs nagyon kisebb tv-je senkinek, végre van felület erre a funkcióra és évek óta nincs...igaz a 25 éves videoton tv-ben volt ami volt vagy 2x"-os.
Hasznos appok meg a fenét, ez egy tv...

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#7) h-yle válasza Béééla (#3) üzenetére


h-yle
addikt

Amazon, Hulu, HBO, Netflix, ESPN, [TV csatorna appok], youtube, plex, bbc, sky, cinemax, [egyéb európai és USA cuccok, amikről nem tudok], miracast.

Na ez az alap. A legtöbb új rendszer ezt se tudja onnantól meg nincs miről beszélni.

És tudnia kell azt is, hogy ha holnap megjelenik az új netflix app akkor azt megkapja a TV is, és nem egy 234 éves elavult nem támogatott szétfagyó felületet kelljen használni.

Tudom miről beszélek, 1.0-s Pana smart rendszeres TVm van. :))

@kcsa: Én alátettem egy kiszuperált notebookot, ami tökéletes médiacenter Plex-el és Kodi-val.

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) krx21 válasza bolvar (#6) üzenetére


krx21
nagyúr

Én meg azt mondom, hogy tegyenek bele egy jobb tablet hardvert és szoftvert, ami már sok gyártónál rendelkezésre áll... És akkor lehetne is használni valamire...
Sokszor elgondolkodom hogy a Sony tablet Z-m használhatóságát, miért nem teszik bele egy jó TV-be?

(#9) h-yle válasza bolvar (#6) üzenetére


h-yle
addikt

Nem arról van szó, hogy több kell mint a top 200 app. Hanem arról, hogy KELL a top 200 app....

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#10) Sofian


Sofian
őstag

Csomagoljanak hozzá egy chromecastot... Rengeteget spórolnának így.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11) Eugene Roe válasza h-yle (#9) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Twitch, youtube aztán szevasz! :-)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#12) junior11


junior11
veterán

A legfontosabb, hogy a képminőség továbbra is rendben legyen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#13) Lacok válasza junior11 (#12) üzenetére


Lacok
őstag

Ez a lényeg! :K

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) Radványi


Radványi
aktív tag

Nekem egy TX55CXE720 van Firefox OS el. Nem nagyon értek hozzá ezért érdekelne, hogy le lehet cserélni más rendszerre? Pl ha elkészül a Pana az ujjal?

(#15) sb válasza Béééla (#3) üzenetére


sb
veterán

Pl. amit felsoroltál az is lehetne minőségi és alapból működő.
Vagy te miért kötöttél rá PC-t?
Hogy ezen felül ki-mit használt az jó kérdés. Ha nem használt mást az nem lehet azért, mert még soha nem kapott más használható appot?

(#16) Béééla válasza sb (#15) üzenetére


Béééla
őstag

Pl. amit felsoroltál az is lehetne minőségi és alapból működő.
Naigen :)

Vagy te miért kötöttél rá PC-t?
Bruttó kétszer néztünk rajta filmet, ezerszer inkább NAS mint klasszikus PC. Többször használtam a TV-t telepítőmonitornak, mint filmezésre.

Bélabá

(#17) berVi válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Akkor az LG es Samsung sem latja :) A Sony az egyetlen nagy marka, aki Android-ot nyomat.

(#18) berVi


berVi
senior tag

Kedves PH! Ez legalabb 1 honapos hir, de mindegy :)

(#19) Tigerclaw válasza bolvar (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is Web OS-t használok (igaz csak pár napja), de eddig én kicsit csalódtam benne. A prémium online szolgáltatások nagy része persze megvan (amiket mi ugye jellemzően nem használunk, nem tudunk használni), de pl. én pont egy igazán DLNA klienst - média lejátszót hiányolok. Gyanús és elég gyagyi orosz fejlesztésű appokat találok. Ha az Android jó telefonokba és tabletekbe, akkor tévékbe is megfelelhetne, persze csak úgy ha az UI natív felbontásra lenne fejlesztve.

A youtube appnál nem tetszik, hogy a felbontást automatikusan állítja be, ahelyett hogy preferálna azonnal egy beállítottat.

Szóval a Web OS-t se tartom jó rendszernek, mert kevés app van rá és azok egy része elég gagyi, vagyis nem nagyon van minőségi szűrés az engedélyezésben. Arról nem beszélve hogy reklámozni azt mindegyik tud.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) xmaas


xmaas
őstag

Akinek van egy kis esze mellozi ezeket a beepitet hasznalhatatlan rendszereket fabatkat se ernek sokszor mert egy rendesebb hardvert restek bepakolni ala hogy akadozasmentesen meg furgen mozogjon a dolog habar 150 -300 ezres keszuleknel siman beferne egy normalisabb SoC ami roccenesmentesen lejatszik barmilyen formatumot es netezni is lehet rajta nyugodtan .

Inkabb vesz az ember egy sticket/okosito kutyut es egy korrekt kepatloju jo minosegu paneles keszuleket azt hagyja a gyari "nyomorusagot" a fenebe

(#21) sb válasza Béééla (#16) üzenetére


sb
veterán

Akkor ezek szerint irreleváns volt a butaTV-PC összeállításod.
Se HTPC-re, se okos TV-re nincs szükséged ezek szerint.

@xmaas:
Sajnos igaz amit leírsz. Használhatatlan rendszerek, de ettől még lenne létjogosultságuk. A gond nem létezésükkel van, hanem a minőségükkel. Viszont 10-ből 9 ember már a létezését is meg szokta kérdőjelezni az "inkább használjuk külső sticket" felkiáltással. De ez eseti. Milyen szar lenne, ha pl. egy autóban is "használj zsebrádiót, mert a beépített nem jó rá" lenne a tanács.
TV-nél működőképes a dolog, autórádiónál meg szerencsére sikerült megugrani a használhatósági alapszintet az iparnak (de pl. fedélzeti navigációra már ott sem igaz :) ).

[ Szerkesztve ]

(#22) hyperspace


hyperspace
őstag

Ez a kép a TV-n valami filmből lehet? :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#23) komi77 válasza bolvar (#6) üzenetére


komi77
senior tag

Szerintem is jó a plazma alá tett rendszerük, még én is használok egy ilyen őskövületet. Igaz a mozgatása nem olyan egyszerű mint egy az enyémtől nagyobb LG LED csodáé. Persze azért a pc nálam is rá van kötve, távirányítós légegérrel - me' azé legalább az érzet meglegyen mintha lejátszóról menne a múvi, meg a kényelem is szempont.

Szegény ember kézzel nőz.

(#24) komi77 válasza junior11 (#12) üzenetére


komi77
senior tag

Ott a pont :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#25) Béééla válasza sb (#21) üzenetére


Béééla
őstag

Se HTPC-re, se okos TV-re nincs szükséged ezek szerint.
Netflixet még nézném tévén, csak hát a Zinternet nem bírja sávszéllel, nagyobbat meg nem lehet még bekötni, egyik szolgáltatótól sem.

Bélabá

(#26) sakal83


sakal83
addikt

Win10et ra!!:)

(#27) [CsuCsu] válasza Béééla (#25) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az nem a TV hibaja hogy gagyi a net.

[ Szerkesztve ]

(#28) bolvar válasza h-yle (#7) üzenetére


bolvar
senior tag

Ezek az appokkal nagyjából egy igen rétegfelhasználó vagy ugye tudod? :).(Márha te használod is ezeket napi szinten vagy csak készítettél egy felsorolást mert akkor már irreleváns az egész.Jelenleg ott tart a legtöbb tv szuperokosrendszer hogy nem éri meg rá fejleszteni és ez is látszik meg rajta.A felsorolt appok is nagyon nagy cégeké akik megtehetik hogy lefejlesztik aztán hogy mennyi bug is van benne és hogy is megy az már más kérdés.Egyenlőre még a gördülékeny működéshez se adott a hw ezekben a szuper tv-ben.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#29) tom_tol válasza krx21 (#8) üzenetére


tom_tol
addikt

Érintőképernyő nem kéne ? ;]

(#30) krx21 válasza tom_tol (#29) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, hogy NEM. Viszont egy jó egér támogatás alap...

(#31) [CsuCsu] válasza bolvar (#28) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Menj az USA-ba, es ott meglatod, hogy ezek az appok nem reteg, sot, eleg kommersz. Napi szinten megy a HULU, Netflix, ESPN, Disney, stb. app.

Otthon meg apam tolja az HBO GO-t LG WebOS 2.0-n es a tokeletestol messze van, de sokkal jobb, mint nelkule.

(#32) ttt válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


ttt
senior tag

WEB OS és WEB OS2 -s tv-m vannak, meg egy BD lejátszó -amiben nem tudom mi a szoftver. Mindegyikben alap a DLNA szolgáltatás -SMART Share néven keresd.
USB-n is lejátszanak mindent.

Az viszont igaz, hogy app kínálat nuku, de sejtem ez valami korlátozás vagy csak ennyi az EU-ban elérhető. Igazán szólva nem is érdekel, no meg a youtube kliensen kívül lassúak is.

Nem, van széles sáv, csak gagyik mind az eszközök modemjei, mind az appok. Pl mozilla, ami ezer éves, frissítene is, csak valahogy nem komálja a windowsos klienset. Ugyan miért? ;]

(#33) Tigerclaw válasza ttt (#32) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

3.0-s Web OS van, azon szerintem már nem Smart Share van, hanem kép/video és hanglejátszó. A videolejátszó sajnos elég sok formátumot nem játszik le, de még nem találtam a storeban alternatívát.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) simonzé


simonzé
addikt

Valaki árulja már el, hogy miért jobb egy kétévente megbukó okostévé rendszer használata, mint venni egy jobbfajta TV Boxot (Pl. Remix), és azt rákötni a tévére. Ezzel kapsz egy multimédiás eszközt, amivel multimédiázni korlátlanul lehet, a létező összes app letölthető, ami okostévén talán elérhető, sőt tízezerser annyi. Ráadásul az a rendszer kiforrott, olcsó, stabil, támogatott, és úgy egyáltalán: Nem szar.

I don't fit in. I fit out.

(#35) Béééla válasza [CsuCsu] (#27) üzenetére


Béééla
őstag

Az nem a TV hibaja hogy gagyi a net.
Ezt hogy is sikerült összehozni? Mihez van köze? :F Önmagában Facebook életbölcsesség nr. 9743.

@bolvar
Egyenlőre még a gördülékeny működéshez se adott a hw ezekben a szuper tv-ben.
EZ. Megy a fillérb... mert egymillió tévé után egymillió dollárral kevesebb profit lenne, ráadásul így miért cserélné le az ember a tökéletesen működő szaggató szart egy újabb generációs szaggatós szarra? Vesz az ember félmilláért egy tévét, varázstávirányítót adnak hozzá, cserébe döglassú. Brávó! :C

@simonzé
Valaki árulja már el, hogy miért jobb egy kétévente megbukó okostévé rendszer használata, mint venni egy jobbfajta TV Boxot (Pl. Remix), és azt rákötni a tévére.
Nem jobb, lásd fentebb. (plusz kukucskáló Samsung tévé és barátai)
Csak nem kapsz mást :)

Bélabá

(#36) Tigerclaw válasza simonzé (#34) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem jobb, csak egyszerűen nincs választásod. Tavaly már csak 1-1 non smart tévét dobtak piacra a neves gyártók, idén talán már egy sem lesz olyan és a non smart megmarad a másodvonalú gyártóknak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.