Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Piftuka


Piftuka
veterán

"Az átlagos dizájnnal bíró[..]"

A szó klasszikus és minden értelmében konzervatív ugyan, viszont napjainkra talán az egyetlen gyártó, amely még forgatható, középpontos talapzattal szereli a tévéit. Ez semmiképpen sem nevezhető "átlagosnak" már. :N

(Ám mindenképpen üdvözítő...)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2) Wailadus


Wailadus
csendes újonc

Kíváncsi lennék, hogy a nyitóképen melyik méretű készülék látható, mert az alsó képen lévőhöz képest lényegesen keskenyebb a talpa. Viszont a forgathatóság tényleg jó dolog, ahogy Piftuka is írta.

(#3) Wailadus


Wailadus
csendes újonc

Másrészről még az sem tiszta számomra, hogy ténylegesen mely típusok (és méretek) kapják az OLED Ex panelt és a sima OLED panelt.

A displayspecifications.com oldal kizárólag az LZ2000-s típusoknál jelzi az OLED Ex panelt.
Az LZ1500-nál és az LZ1000-nél OLED van feltüntetve.

A Panasonic oldalán viszont az alábbi jelzések vannak:
LZ2000: Master OLED Pro
LZ1500 60" és 55": Master OLED Pro
LZ1500 48" és 42": OLED
LZ1000: Master OLED
LZ980: OLED

(#4) Pro Koryak válasza Piftuka (#1) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Viszont ez az a design, ami készülhetett volna 15 évvel ezelőtt is, meg 15 év múlva is. :R

#3 Wailadus
displayspec. adatai sem mindig pontosak + honnan veszik az infókat?

[ Szerkesztve ]

(#5) repvez


repvez
addikt

"az LG Display által gyártott OLED Ex panelre épül, így képes a tökéletes fekete, valamint ebből fakadóan a végtelen natív kontraszt megteremtésére."

ez a megfogalmazás eléggé fura, ugy tünik, mintha más gyártó más panelje nem tudná a tökéletes feketét és végtelen kontrasztot,mikor az az OLED sajátossága és nem a gyártótol fugg.

mondjuk az is igaz, hogy nincs nagyon másik gyárto ami OLED-et gyártana.

(#6) Skyhunter válasza repvez (#5) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Hogyne lenne, idén lépett piacra a Samsung QD.OLED panelja, Samsung/Sony tv-kben és Dell Alienware monyóban is...

(#7) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A 2013-as GT60-as Panasonic plazmámnak is ilyen talpa volt, arra is azt mondtam, hogy ez tökéletes. Más TV-nél nem is láttam még hasonló praktikus forgatható megoldást. Van helyette lapos hajlított lemez meg pálcikaláb.

(#8) Duree


Duree
veterán

Sajnos ismerve ezt a márkanevet, jó vastagon fog fogni az árazó ceruzájuk.

duree54

(#9) Héliosz


Héliosz
tag

Kicsit ferdített a megfogalmazás, a HZ980/JZ980 is belépő/ "low budget" OLED volt a korábbi modellekhez képest (GZ950 pl), viszont hatalmas pozitívum, hogy 120hz lesz a panel, szemben a többi gyártó "olcsó" OLED-jével. :)
Már csak egy barátságos árazás kéne. :R

[ Szerkesztve ]

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#10) b. válasza Héliosz (#9) üzenetére


b.
félisten

A Hisensen kivul melyik gyartonak nem 120Hz-s a belépő modellje?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#11) Héliosz válasza b. (#10) üzenetére


Héliosz
tag

LG A széria.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#12) Joshi válasza Héliosz (#9) üzenetére


Joshi
titán

Aki nem akar konzolozni a tévéjén csak filmre veszi, annak tökéletes az LG 55A1 is. Most az 55"-os méret 280k.

(#13) Joshi válasza Héliosz (#9) üzenetére


Joshi
titán

Sony és Panasonic árban nem tud és nem is akar versenyezni a konkurenciával. :N

(#14) Héliosz válasza Joshi (#12) üzenetére


Héliosz
tag

Persze, nem akartam leszólni az A1-et. Illetve nem is várható el a Panától, hogy A1 áron adják, de mondjuk idővel ha 350eFt alá bemegy, akkor nagyon jó vétel lehet. :)

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#15) nubreed válasza BaLee (#7) üzenetére


nubreed
veterán

+1
A pálcika lábas dizájnt én speciel utálom, sokkal jobban tetszik a képen látható, középen telitalp dizájn.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#16) Piftuka válasza Joshi (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

"Aki nem akar konzolozni a tévéjén csak filmre veszi, annak tökéletes az LG 55A1 is."

"Te is, Brutus?" :)

A "Tesco-gazdaságos" LG OLED tévéket egy napon említeni SONY és Panasonic OLED készülékekkel méltatlan a két japán gyártó számára.

Egyébként mióta lett divat itt a fórumon 60 Hz-es tévéket ajánlani mindazoknak, akik "nem akarnak konzolozni?"

Mármint mióta ez a választóvonal? Hát a sportközvetítés, és a 24p házimozi már smafu?

(Tudom... "Az RTings megmondta, hogy de jó a 60 Hz-es tévé mindenre, és kadenciahelyes, és juddermentes 24p, és az emberek zöme úgysem látja, stb, stb, stb..."Hát persze.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#17) Piftuka válasza nubreed (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

Úgy bizony. Számomra mindig ez marad az etalon:

Több mm vastag alumínium, rajta pedig egy 1 cm vastag tömör üveg. Nem csak szép, praktikus (forgatható ez is), de még erővel sem tudtam felborítani a tévémet soha. :)

"Those were the times..." :K

(Manapság a pálcikaláb, és az állíthatóság mellőzése azért lett nagy divat, mert a fenti megoldással szemben 50 dollár helyett, 50 centből letudják a gyártási költségét.)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#18) Héliosz válasza Piftuka (#16) üzenetére


Héliosz
tag

Az már megint más kérdés, hogy 250 környékén 100x inkább vennék A szériás LG-t vagy A8G Hisenset, mint a belépő samsung kuledeket. Sajnos kevés combos tv van jelenleg a 200 ezer környéki ársávban.... :(

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#19) Joshi válasza Piftuka (#16) üzenetére


Joshi
titán

Inkább egy LG A1 OLED mint akármelyik LCD. Bizony nagyon keveseknek tűnik fel hogy nem 120Hz-es panelt bámulnak.
Ha nekem választanom kellene, akkor én LG WRGB OLED-et biztosan nem vennék. Nem sokkal lesz drágább a Samsung QD-OLED. Igaz hogy az LG áraival nem nagyon lehet versenyezni.

(#17) Piftuka Amióta plazma, lcd, oled tévém van nekem csak a falon volt a tévé. Már nem menő ha egy tévé lábakon áll. ;]

[ Szerkesztve ]

(#20) Wailadus


Wailadus
csendes újonc

Amennyiben valaki jó Panasonic OLED-et szeretne mérsékelt áron:
Panasonic TX-55HZ2000

Más kérdés, hogy bemutató vagy utolsó darab-e.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.